Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.04.2014 > 13:06 Versiunea pentru printare
Marți, 15 aprilie 2014, ora 13:06

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 90/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenței și de insolvență
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:299 134 78 24 13 16 12 11 11
- voturi pentru (DA):132 5 77 24 13 - 2 1 10
- voturi împotrivă (NU):162 128 1 - - 16 7 10 -
- abțineri:5 1 - - - - 3 - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD NU
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Adăscăliței Constantin PSD NU
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati NU
7. Andea Petru PSD NU
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Antal István UDMR NU
10. Anton Marin - DA
11. Arsene Ionel PSD NU
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PSD NU
14. Axente Ioan PSD NU
15. Babuș Radu PSD NU
16. Baltă Mihai PSD NU
17. Bălan Ion PSD NU
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
19. Bejinariu Eugen PSD NU
20. Benga Ioan PSD NU
21. Berci Vasile PNL DA
22. Birchall Ana PSD NU
23. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
24. Blănariu Valentin ND DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
26. Bode Lucian Nicolae PDL DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
28. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
29. Boghicevici Claudia PDL DA
30. Bónis István UDMR NU
31. Borbély László UDMR NU
32. Bordeianu Dan PNL DA
33. Bucur Constantin-Alin PSD DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
35. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
38. Burlacu Ștefan ND DA
39. Calimente Mihăiță PNL DA
40. Caloianu Mario-Ernest ND DA
41. Calotă Florică Ică PNL DA
42. Canacheu Costică PDL DA
43. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
44. Călin Ion PSD NU
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
46. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
47. Cernea Remus-Florinel - DA
48. Chebac Eugen PSD NU
49. Cherecheș Florica PNL DA
50. Chiriță Dumitru PSD NU
51. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
52. Cioată Cezar ALDE NU
53. Ciobanu Gheorghe PSD NU
54. Ciobanu Liliana ND DA
55. Ciocan Dan PSD NU
56. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
58. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
59. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE NU
60. Ciuhodaru Tudor ND DA
61. Ciurariu Florin PNL DA
62. Cocei Erland PNL DA
63. Codîrlă Liviu PSD NU
64. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD NU
65. Constantin Daniel ALDE NU
66. Cosma Vlad-Alexandru PSD NU
67. Costin Gheorghe PNL DA
68. Covaci Dorel PSD NU
69. Crăciunescu Grigore PNL DA
70. Cristea Victor PSD NU
71. Cristian Horia PNL DA
72. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
73. Cupă Ion PNL DA
74. Cupșa Ioan PNL DA
75. Daea Petre PSD NU
76. Dascălu Constantin PDL DA
77. Deaconu Mihai ND DA
78. Delureanu Virgil PSD NU
79. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
80. Diaconu Mihai-Bogdan PSD NU
81. Dima Toader PSD NU
82. Dîrzu Ioan PSD NU
83. Doboș Anton PNL DA
84. Dobre Mircea-Titus PSD NU
85. Dobre Victor Paul PNL DA
86. Dolha Mircea PNL DA
87. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
88. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
89. Dragomir Gheorghe PNL DA
90. Dragomir Viorel Marian PSD NU
91. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
92. Drăghici Sonia-Maria PSD NU
93. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
94. Dumbrăvanu Paul PNL DA
95. Dumitru Georgică ALDE NU
96. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
97. Emacu Gheorghe PSD NU
98. Enache Marian PSD NU
99. Erdei Dolóczki István UDMR NU
100. Fejér László-Ődőn UDMR NU
101. Florea Damian ALDE NU
102. Florea Daniel PSD NU
103. Fonta Nuțu PSD DA
104. Frăticiu Gheorghe PSD NU
105. Galan Constantin PNL DA
106. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
107. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
108. Găină Mihăiță PSD NU
109. Geantă Florian Daniel - DA
110. Gerea Andrei Dominic PNL DA
111. Gheorghe Tinel PDL DA
112. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
113. Ghiveciu Marian PSD NU
114. Gliga Vasile Ghiorghe PSD NU
115. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
116. Grama Horia PSD NU
117. Grecea Maria PNL DA
118. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
119. Guran Virgil PNL DA
120. Gurzău Adrian - DA
121. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
122. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
123. Horga Vasile PNL DA
124. Hulea Ioan PSD NU
125. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
126. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
127. Iancu Iulian PSD NU
128. Iane Daniel PNL DA
129. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
130. Ibram Iusein Minoritati NU
131. Ignat Miron Minoritati Abținere
132. Iliuță Vasile PDL DA
133. Intotero Natalia-Elena PSD NU
134. Ionescu Aurelian ALDE NU
135. Ionescu George PDL DA
136. Iriza Scarlat PSD NU
137. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
138. Itu Cornel PSD NU
139. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR NU
140. Kereskényi Gábor UDMR NU
141. Khraibani Camelia PSD NU
142. Korodi Attila UDMR NU
143. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
144. Lupu Mihai PNL DA
145. Man Mircea PDL DA
146. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
147. Manolache Marius PSD NU
148. Manolescu Oana Minoritati DA
149. Marcoci Vlad PSD NU
150. Marcu Nicu PNL DA
151. Marcu Viorica PNL DA
152. Marian Ion Cristinel ND DA
153. Marin Gheorghe PSD NU
154. Markó Attila-Gabor UDMR NU
155. Marocico Ion Minoritati NU
156. Martin Eduard-Stelian PSD NU
157. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
158. Máté András-Levente UDMR NU
159. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
160. Mazilu Constantin PSD DA
161. Măduța Flavius-Luigi PSD NU
162. Melinte Ion PSD NU
163. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
164. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD NU
165. Militaru Lucian PDL DA
166. Mincă Liliana ND DA
167. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
168. Mîrza Gavril PSD NU
169. Mocanu Adrian PSD NU
170. Mocanu Vasile PSD NU
171. Mocioi Niculina ND DA
172. Moisii Constantin PSD NU
173. Moldovan Ioan ALDE NU
174. Moldovan Iosif UDMR NU
175. Molnar Zsolt UDMR NU
176. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
177. Muntean Mircia PDL DA
178. Murgu Neagu PSD NU
179. Nassar Rodica PSD NU
180. Nazare Alexandru PDL DA
181. Neacșu Marian PSD NU
182. Necula Cosmin PSD NU
183. Negruț Clement - DA
184. Negruț Cornelia ALDE NU
185. Nica Nicolae-Ciprian PSD NU
186. Nichita Cristina PSD NU
187. Nicoară Romeo Florin PNL DA
188. Nicolae Alexandri PNL DA
189. Nicolae Florian PSD NU
190. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
191. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
192. Niculae Aurel - DA
193. Niculescu Dumitru ND DA
194. Niculescu-Mizil Ștefănescu Oana PSD NU
195. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
196. Nistor Laurențiu PSD NU
197. Nistor Marioara ND DA
198. Niță Constantin PSD NU
199. Niță Emil PSD NU
200. Nosa Iuliu PSD NU
201. Ochi Ion PSD NU
202. Orban Ludovic PNL DA
203. Oros Nechita-Adrian PNL DA
204. Palașcă Viorel PNL DA
205. Palăr Ionel PNL DA
206. Pambuccian Varujan Minoritati NU
207. Pană Adriana-Doina PSD NU
208. Pardău Dumitru PNL DA
209. Peia Ninel PSD NU
210. Petrea Dorin Silviu PSD NU
211. Petrescu Petre PSD NU
212. Petric Octavian PSD NU
213. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
214. Plumb Rovana PSD NU
215. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
216. Popa Radu Mihai PSD NU
217. Popeangă Vasile PSD NU
218. Popescu Dan-Cristian PDL DA
219. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
220. Potor Călin PSD NU
221. Preda Cezar-Florin PDL DA
222. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
223. Rădulescu Constantin PSD NU
224. Rădulescu Romeo PDL DA
225. Rățoi Neculai PSD NU
226. Resmeriță Cornel-Cristian PSD NU
227. Reuer Elena-Ramona PNL DA
228. Rizea Cristian PSD NU
229. Roman Cristian-Constantin PDL DA
230. Roman Gheorghe PSD NU
231. Roman Petre PNL NU
232. Roman Victor PSD NU
233. Roșca Lucreția PSD NU
234. Roșca Mircea PNL DA
235. Sava Andrei-Valentin PSD Abținere
236. Săpunaru Nini PNL DA
237. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
238. Scarlat George PNL DA
239. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
240. Scutaru Adrian George PNL DA
241. Secară Florin Mihail - DA
242. Seres Dénes UDMR NU
243. Simedru Dan Coriolan PNL DA
244. Simionescu Adrian Constantin PSD NU
245. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
246. Solomon Adrian PSD NU
247. Stan Ioan PSD NU
248. Stanciu Anghel PSD NU
249. Stancu Ionel Minoritati NU
250. Stativă Irinel Ioan PSD NU
251. Stănescu Alexandru PSD NU
252. Stragea Sorin Constantin PSD NU
253. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
254. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
255. Surdu Raluca PNL DA
256. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
257. Szabó Ödön UDMR NU
258. Șimon Gheorghe PSD NU
259. Șoptică Costel PNL DA
260. Ștefan Viorel PSD NU
261. Ștefănescu Elena Cătălina PSD NU
262. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
263. Tabugan Ion PSD DA
264. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
265. Tămâian Ioan PNL DA
266. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
267. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
268. Tătaru Florin-Cristian PSD NU
269. Teju Sorin PNL DA
270. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
271. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
272. Tîlvăr Angel PSD NU
273. Toader Mircea-Nicu PDL DA
274. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
275. Traicu Rodin PSD NU
276. Tudorache Daniel PSD NU
277. Tudorie Violeta PSD NU
278. Tudose Mihai PSD NU
279. Tușa Adriana Diana - Abținere
280. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
281. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
282. Udriște Gheorghe PDL DA
283. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
284. Uricec Eugen Constantin PSD NU
285. Ursărescu Dorinel PNL DA
286. Varga Lucia-Ana PNL DA
287. Vasilică Radu Costin PSD NU
288. Vladu Iulian PDL DA
289. Vlase Petru Gabriel PSD NU
290. Vlădoiu Aurel PSD NU
291. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
292. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
293. Vulpescu Ioan PSD NU
294. Weber Mihai PSD NU
295. Zaharcu Neviser PSD NU
296. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
297. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
298. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
299. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 15 decembrie 2019, 23:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro