Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.04.2014 > 13:51 Versiunea pentru printare
Marți, 15 aprilie 2014, ora 13:51

Subiect vot: PL 90/2014 ama.548
PL 90/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenței și de insolvență
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:292 149 71 - 17 14 14 12 15
- voturi pentru (DA):94 4 71 - 16 - - - 3
- voturi împotrivă (NU):194 143 - - 1 14 14 11 11
- abțineri:2 - - - - - - 1 1
- nu au votat:2 2 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD NU
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Adăscăliței Constantin PSD NU
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Andea Petru PSD NU
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND DA
9. Antal István UDMR NU
10. Anton Marin - DA
11. Arsene Ionel PSD NU
12. Avram Constantin ALDE Abținere
13. Avram Marian PSD NU
14. Axente Ioan PSD NU
15. Babuș Radu PSD NU
16. Baltă Mihai PSD NU
17. Bălan Ion PSD NU
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
19. Bejinariu Eugen PSD NU
20. Benga Ioan PSD NU
21. Berci Vasile PNL DA
22. Birchall Ana PSD -
23. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
24. Blănariu Valentin ND DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
27. Bogdănici Camelia-Margareta - NU
28. Bónis István UDMR NU
29. Bordeianu Dan PNL DA
30. Bucur Constantin-Alin PSD NU
31. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
35. Burlacu Ștefan ND NU
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Caloianu Mario-Ernest ND DA
38. Calotă Florică Ică PNL DA
39. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
40. Călin Ion PSD NU
41. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
42. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
43. Cernea Remus-Florinel - DA
44. Chebac Eugen PSD NU
45. Cherecheș Florica PNL DA
46. Chiriță Dumitru PSD NU
47. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
48. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
49. Ciobanu Gheorghe PSD NU
50. Ciobanu Liliana ND DA
51. Ciocan Dan PSD NU
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
54. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
55. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE NU
56. Ciuhodaru Tudor ND DA
57. Ciurariu Florin PNL DA
58. Cocei Erland PNL DA
59. Codîrlă Liviu PSD NU
60. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD NU
61. Costin Gheorghe PNL DA
62. Covaci Dorel PSD NU
63. Crăciunescu Grigore PNL DA
64. Cristea Aurelia PSD NU
65. Cristea Victor PSD NU
66. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
67. Cupă Ion PNL DA
68. Cupșa Ioan PNL DA
69. Daea Petre PSD NU
70. Dalca Ștefan-Petru ND DA
71. Deaconu Mihai ND DA
72. Delureanu Virgil PSD NU
73. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
74. Diaconu Mihai-Bogdan PSD NU
75. Dima Toader PSD NU
76. Dîrzu Ioan PSD NU
77. Doboș Anton PNL DA
78. Dobre Mircea-Titus PSD NU
79. Dobre Victor Paul PNL DA
80. Dolha Mircea PNL DA
81. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
82. Dolineaschi Andrei PSD NU
83. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
84. Dragomir Gheorghe PNL DA
85. Dragomir Viorel Marian PSD NU
86. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
87. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
88. Dumbrăvanu Paul PNL DA
89. Dumitru Georgică ALDE NU
90. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
91. Dumitru Ovidiu-Ioan - NU
92. Emacu Gheorghe PSD NU
93. Enache Marian PSD NU
94. Enea Constantin-Cosmin PSD NU
95. Erdei Dolóczki István UDMR NU
96. Fejér László-Ődőn UDMR NU
97. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
98. Florea Damian ALDE NU
99. Florea Daniel PSD NU
100. Fonta Nuțu PSD DA
101. Frăticiu Gheorghe PSD NU
102. Galan Constantin PNL DA
103. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
104. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
105. Găină Mihăiță PSD NU
106. Geantă Florian Daniel - NU
107. Gerea Andrei Dominic PNL DA
108. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
109. Ghiveciu Marian PSD NU
110. Giurescu Dinu ALDE NU
111. Gliga Vasile Ghiorghe PSD NU
112. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
113. Grama Horia PSD NU
114. Grecea Maria PNL DA
115. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
116. Guran Virgil PNL DA
117. Gurzău Adrian - NU
118. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
119. Harbuz Liviu PSD NU
120. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
121. Horga Vasile PNL DA
122. Hrebenciuc Viorel PSD NU
123. Hulea Ioan PSD NU
124. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
125. Iancu Iulian PSD NU
126. Iane Daniel PNL DA
127. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
128. Ibram Iusein Minoritati NU
129. Ignat Miron Minoritati NU
130. Intotero Natalia-Elena PSD NU
131. Ionescu Aurelian ALDE NU
132. Iordache Florin PSD NU
133. Iriza Scarlat PSD NU
134. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
135. Itu Cornel PSD NU
136. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR NU
137. Kelemen Hunor UDMR NU
138. Kereskényi Gábor UDMR NU
139. Khraibani Camelia PSD NU
140. Longher Ghervazen Minoritati NU
141. Lupu Mihai PNL DA
142. Manda Iulian Claudiu PSD NU
143. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
144. Manolache Marius PSD NU
145. Manolescu Oana Minoritati NU
146. Marcoci Vlad PSD NU
147. Marcu Viorica PNL DA
148. Marian Ion Cristinel ND DA
149. Marin Gheorghe PSD NU
150. Markó Attila-Gabor UDMR NU
151. Marocico Ion Minoritati NU
152. Martin Eduard-Stelian PSD NU
153. Máté András-Levente UDMR NU
154. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
155. Mazilu Constantin PSD NU
156. Măduța Flavius-Luigi PSD NU
157. Melinte Ion PSD NU
158. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
159. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD NU
160. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
161. Mincă Liliana ND DA
162. Mircovici Niculae Minoritati NU
163. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
164. Mîrza Gavril PSD NU
165. Mocanu Adrian PSD NU
166. Mocanu Vasile PSD NU
167. Mocioi Niculina ND DA
168. Moisii Constantin PSD NU
169. Moldovan Ioan ALDE NU
170. Moldovan Iosif UDMR NU
171. Molnar Zsolt UDMR NU
172. Munteanu Ioan PSD NU
173. Murgu Neagu PSD NU
174. Nassar Rodica PSD NU
175. Neacșu Marian PSD NU
176. Necula Cosmin PSD NU
177. Negruț Clement - NU
178. Negruț Cornelia ALDE NU
179. Nica Dan PSD NU
180. Nica Nicolae-Ciprian PSD NU
181. Nichita Cristina PSD NU
182. Nicoară Romeo Florin PNL DA
183. Nicolae Alexandri PNL DA
184. Nicolae Florian PSD NU
185. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
186. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
187. Niculae Aurel - NU
188. Niculescu Dumitru ND DA
189. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
190. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
191. Nistor Laurențiu PSD NU
192. Nistor Marioara ND DA
193. Niță Emil PSD NU
194. Nosa Iuliu PSD NU
195. Ochi Ion PSD NU
196. Orban Ludovic PNL DA
197. Oros Nechita-Adrian PNL DA
198. Palașcă Viorel PNL DA
199. Paleologu Theodor - NU
200. Pambuccian Varujan Minoritati NU
201. Pană Adriana-Doina PSD NU
202. Pâslaru Florin-Costin PSD NU
203. Peia Ninel PSD NU
204. Petrea Dorin Silviu PSD NU
205. Petrescu Petre PSD NU
206. Petric Octavian PSD NU
207. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
208. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
209. Pop Georgian PSD NU
210. Popa Radu Mihai PSD NU
211. Popeangă Vasile PSD NU
212. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
213. Potor Călin PSD NU
214. Pușcaș Iacob PSD NU
215. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE NU
216. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
217. Rădulescu Constantin PSD NU
218. Rățoi Neculai PSD NU
219. Resmeriță Cornel-Cristian PSD NU
220. Rizea Cristian PSD NU
221. Roman Gheorghe PSD NU
222. Roman Petre PNL DA
223. Roman Victor PSD NU
224. Roșca Lucreția PSD NU
225. Roșca Mircea PNL DA
226. Rotaru Răzvan ALDE NU
227. Sava Andrei-Valentin PSD NU
228. Săpunaru Nini PNL DA
229. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
230. Scarlat George PNL DA
231. Scutaru Adrian George PNL DA
232. Secară Florin Mihail - NU
233. Seres Dénes UDMR NU
234. Simedru Dan Coriolan PNL DA
235. Simionescu Adrian Constantin PSD NU
236. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
237. Solomon Adrian PSD NU
238. Stan Ioan PSD NU
239. Stan Ion PSD NU
240. Stanciu Anghel PSD DA
241. Stanciu Zisu PSD NU
242. Stancu Ionel Minoritati NU
243. Stănescu Alexandru PSD NU
244. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
245. Stragea Sorin Constantin PSD NU
246. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
247. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
248. Surdu Raluca PNL DA
249. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
250. Szabó Ödön UDMR NU
251. Șcheau Ion PSD NU
252. Șimon Gheorghe PSD NU
253. Șoptică Costel PNL DA
254. Șova Lucian PSD NU
255. Ștefan Viorel PSD NU
256. Ștefănescu Elena Cătălina PSD NU
257. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
258. Tabugan Ion PSD DA
259. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
260. Tararache Mihai - Abținere
261. Tămâian Ioan PNL DA
262. Tănase Răzvan-Ionuț PSD -
263. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
264. Tătaru Florin-Cristian PSD NU
265. Teju Sorin PNL DA
266. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
267. Tiuch Cătălin PSD NU
268. Tîlvăr Angel PSD NU
269. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
270. Tudorache Daniel PSD NU
271. Tudorie Violeta PSD NU
272. Tudose Mihai PSD NU
273. Tușa Adriana Diana - NU
274. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
275. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
276. Udrea Elena Gabriela - NU
277. Uricec Eugen Constantin PSD NU
278. Vainer Aurel Minoritati NU
279. Varga Lucia-Ana PNL DA
280. Vasilică Radu Costin PSD DA
281. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD NU
282. Vlădoiu Aurel PSD NU
283. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
284. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
285. Vreme Valerian - NU
286. Vulpescu Ioan PSD NU
287. Weber Mihai PSD NU
288. Zaharcu Neviser PSD NU
289. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
290. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
291. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU
292. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 9 decembrie 2019, 18:43
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro