Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.04.2014 > 14:06 Versiunea pentru printare
Marți, 15 aprilie 2014, ora 14:06

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 607/2013 de modificare a Legii 7/1996 a cadastrului și a publicității imobiliare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:330 153 75 24 17 16 14 15 16
- voturi pentru (DA):266 151 64 - 2 16 14 15 4
- voturi împotrivă (NU):18 1 1 - 15 - - - 1
- abțineri:43 1 7 24 - - - - 11
- nu au votat:3 - 3 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL Abținere
8. Anghel Gabriela-Lola ND NU
9. Antal István UDMR DA
10. Anton Marin - Abținere
11. Ardeleanu Sanda-Maria PDL Abținere
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bănicioiu Nicolae PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benga Ioan PSD DA
23. Berci Vasile PNL DA
24. Birchall Ana PSD DA
25. Blăjuț Viorel-Ionel - Abținere
26. Blănariu Valentin ND NU
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PDL Abținere
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bogdănici Camelia-Margareta - Abținere
31. Boghicevici Claudia PDL Abținere
32. Bónis István UDMR DA
33. Borbély László UDMR DA
34. Bordeianu Dan PNL DA
35. Bucur Constantin-Alin PSD DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
38. Buican Cristian PNL Abținere
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Burlacu Ștefan ND DA
41. Calimente Mihăiță PNL DA
42. Caloianu Mario-Ernest ND NU
43. Calotă Florică Ică PNL DA
44. Canacheu Costică PDL Abținere
45. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
49. Cernea Remus-Florinel - Abținere
50. Chebac Eugen PSD DA
51. Cherecheș Florica PNL DA
52. Chiriță Dumitru PSD DA
53. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
54. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
55. Cioată Cezar ALDE DA
56. Ciobanu Gheorghe PSD DA
57. Ciobanu Liliana ND NU
58. Ciocan Dan PSD DA
59. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
61. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
62. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
63. Ciuhodaru Tudor ND NU
64. Ciurariu Florin PNL DA
65. Cocei Erland PNL DA
66. Codîrlă Liviu PSD DA
67. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
68. Constantin Daniel ALDE DA
69. Costin Gheorghe PNL DA
70. Covaci Dorel PSD DA
71. Crăciunescu Grigore PNL DA
72. Cristea Victor PSD DA
73. Cristian Horia PNL DA
74. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
75. Cupă Ion PNL DA
76. Cupșa Ioan PNL DA
77. Daea Petre PSD DA
78. Dalca Ștefan-Petru ND NU
79. Dascălu Constantin PDL Abținere
80. Deaconu Mihai ND NU
81. Delureanu Virgil PSD DA
82. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
83. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
84. Dima Toader PSD DA
85. Diniță Ion ALDE DA
86. Dîrzu Ioan PSD DA
87. Doboș Anton PNL -
88. Dobre Mircea-Titus PSD DA
89. Dobre Victor Paul PNL DA
90. Dolha Nechita-Stelian PNL Abținere
91. Dolineaschi Andrei PSD DA
92. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
93. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
94. Dragomir Gheorghe PNL DA
95. Dragomir Viorel Marian PSD DA
96. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
97. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
98. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
99. Dumbrăvanu Paul PNL DA
100. Dumitru Georgică ALDE DA
101. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
102. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
103. Emacu Gheorghe PSD DA
104. Enache Marian PSD DA
105. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
106. Erdei Dolóczki István UDMR DA
107. Fejér László-Ődőn UDMR DA
108. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
109. Florea Damian ALDE DA
110. Florea Daniel PSD DA
111. Fonta Nuțu PSD DA
112. Frăticiu Gheorghe PSD DA
113. Galan Constantin PNL DA
114. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
115. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
116. Găină Mihăiță PSD DA
117. Geantă Florian Daniel - Abținere
118. Gerea Andrei Dominic PNL DA
119. Gheorghe Tinel PDL Abținere
120. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
121. Ghiveciu Marian PSD DA
122. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
123. Giurescu Dinu ALDE DA
124. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
125. Gorghiu Alina-Ștefania PNL Abținere
126. Grama Horia PSD DA
127. Grecea Maria PNL DA
128. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
129. Guran Virgil PNL DA
130. Gurzău Adrian - Abținere
131. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
132. Harbuz Liviu PSD DA
133. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
134. Horga Vasile PNL DA
135. Hulea Ioan PSD DA
136. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
137. Ialomițianu Gheorghe PDL Abținere
138. Iancu Iulian PSD DA
139. Iane Daniel PNL DA
140. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
141. Ignat Miron Minoritati DA
142. Intotero Natalia-Elena PSD DA
143. Ionescu Aurelian ALDE DA
144. Ionescu George PDL Abținere
145. Iordache Florin PSD DA
146. Iriza Scarlat PSD DA
147. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
148. Itu Cornel PSD DA
149. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
150. Kereskényi Gábor UDMR DA
151. Khraibani Camelia PSD DA
152. Korodi Attila UDMR DA
153. Laza-Matiuța Liviu PDL Abținere
154. Longher Ghervazen Minoritati DA
155. Lupu Mihai PNL DA
156. Man Mircea PDL Abținere
157. Manda Iulian Claudiu PSD DA
158. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
159. Manolache Marius PSD DA
160. Manolescu Oana Minoritati DA
161. Marcoci Vlad PSD DA
162. Marcu Viorica PNL DA
163. Marian Ion Cristinel ND NU
164. Marin Gheorghe PSD DA
165. Markó Attila-Gabor UDMR DA
166. Marocico Ion Minoritati DA
167. Martin Eduard-Stelian PSD DA
168. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
169. Máté András-Levente UDMR DA
170. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
171. Mazilu Constantin PSD DA
172. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
173. Melinte Ion PSD DA
174. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
175. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
176. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
177. Militaru Lucian PDL Abținere
178. Mincă Liliana ND NU
179. Mircovici Niculae Minoritati DA
180. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
181. Mîrza Gavril PSD DA
182. Mocanu Adrian PSD DA
183. Mocanu Vasile PSD DA
184. Mocioi Niculina ND NU
185. Moisii Constantin PSD DA
186. Moldovan Ioan ALDE DA
187. Moldovan Iosif UDMR DA
188. Molnar Zsolt UDMR DA
189. Muntean Mircia PDL Abținere
190. Munteanu Ioan PSD DA
191. Murgu Neagu PSD DA
192. Nazare Alexandru PDL Abținere
193. Neacșu Marian PSD DA
194. Necula Cosmin PSD DA
195. Negruț Clement - Abținere
196. Negruț Cornelia ALDE DA
197. Nica Dan PSD DA
198. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
199. Nichita Cristina PSD DA
200. Nicoară Romeo Florin PNL DA
201. Nicolae Alexandri PNL DA
202. Nicolae Florian PSD DA
203. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
204. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
205. Niculae Aurel - DA
206. Niculescu Dumitru ND NU
207. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
208. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
209. Nistor Laurențiu PSD DA
210. Nistor Marioara ND DA
211. Niță Constantin PSD DA
212. Niță Emil PSD DA
213. Nosa Iuliu PSD DA
214. Ochi Ion PSD DA
215. Orban Ludovic PNL DA
216. Oros Nechita-Adrian PNL DA
217. Palașcă Viorel PNL DA
218. Palăr Ionel PNL DA
219. Paleologu Theodor - Abținere
220. Pambuccian Varujan Minoritati DA
221. Pană Adriana-Doina PSD DA
222. Păun Nicolae Minoritati DA
223. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
224. Peia Ninel PSD DA
225. Petrea Dorin Silviu PSD DA
226. Petrescu Petre PSD DA
227. Petric Octavian PSD DA
228. Pistru Eusebiu-Manea PDL Abținere
229. Plumb Rovana PSD DA
230. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
231. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
232. Ponta Victor-Viorel PSD DA
233. Pop Georgian PSD DA
234. Popa Radu Mihai PSD Abținere
235. Popeangă Vasile PSD DA
236. Popescu Dan-Cristian PDL Abținere
237. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
238. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL Abținere
239. Potor Călin PSD DA
240. Preda Cezar-Florin PDL Abținere
241. Pușcaș Iacob PSD DA
242. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
243. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
244. Rădulescu Constantin PSD DA
245. Rădulescu Romeo PDL Abținere
246. Rățoi Neculai PSD DA
247. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
248. Reuer Elena-Ramona PNL DA
249. Rizea Cristian PSD DA
250. Roman Cristian-Constantin PDL Abținere
251. Roman Gheorghe PSD DA
252. Roman Petre PNL DA
253. Roman Victor PSD DA
254. Roșca Lucreția PSD DA
255. Roșca Mircea PNL DA
256. Rotaru Răzvan ALDE DA
257. Săpunaru Nini PNL DA
258. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
259. Scarlat George PNL -
260. Scutaru Adrian George PNL Abținere
261. Secară Florin Mihail - Abținere
262. Seres Dénes UDMR DA
263. Simedru Dan Coriolan PNL DA
264. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
265. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
266. Solomon Adrian PSD DA
267. Stan Ioan PSD DA
268. Stan Ion PSD DA
269. Stanciu Anghel PSD DA
270. Stanciu Zisu PSD DA
271. Stancu Ionel Minoritati DA
272. Stativă Irinel Ioan PSD DA
273. Stănescu Alexandru PSD DA
274. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
275. Stragea Sorin Constantin PSD DA
276. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
277. Stroe Radu PNL DA
278. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
279. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
280. Surdu Raluca PNL DA
281. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
282. Szabó Ödön UDMR DA
283. Șcheau Ion PSD DA
284. Șimon Gheorghe PSD DA
285. Șova Lucian PSD DA
286. Ștefan Viorel PSD DA
287. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
288. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
289. Tabugan Ion PSD NU
290. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
291. Tararache Mihai - DA
292. Tămâian Ioan PNL -
293. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
294. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
295. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
296. Teju Sorin PNL DA
297. Teodorescu Cătălin-Florin PDL Abținere
298. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
299. Tiuch Cătălin PSD DA
300. Tîlvăr Angel PSD DA
301. Toader Mircea-Nicu PDL Abținere
302. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
303. Tomac Eugen - NU
304. Tudorache Daniel PSD DA
305. Tudorie Violeta PSD DA
306. Tudose Mihai PSD DA
307. Tușa Adriana Diana - DA
308. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL Abținere
309. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
310. Udrea Elena Gabriela - Abținere
311. Udriște Gheorghe PDL Abținere
312. Urcan Ionaș-Florin PDL Abținere
313. Uricec Eugen Constantin PSD DA
314. Vainer Aurel Minoritati DA
315. Varga Lucia-Ana PNL DA
316. Vasilică Radu Costin PSD DA
317. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
318. Vladu Iulian PDL Abținere
319. Vlase Petru Gabriel PSD DA
320. Vlădoiu Aurel PSD DA
321. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
322. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
323. Vreme Valerian - Abținere
324. Vulpescu Ioan PSD DA
325. Weber Mihai PSD DA
326. Zaharcu Neviser PSD DA
327. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
328. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
329. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
330. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 6 decembrie 2019, 16:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro