Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.04.2014 > 14:09 Versiunea pentru printare
Marți, 15 aprilie 2014, ora 14:09

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 365/1999 pentru respingerea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.16/1999 privind scutirea la plata taxei de reclamă și publicitate, precum și a majorăriilor de întârziere aferente
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:333 157 74 25 16 16 15 15 15
- voturi pentru (DA):205 155 2 - 1 16 15 14 2
- voturi împotrivă (NU):2 - 1 - 1 - - - -
- abțineri:126 2 71 25 14 - - 1 13
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND Abținere
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL Abținere
5. Almăjanu Marin PNL Abținere
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL Abținere
9. Antal István UDMR DA
10. Anton Marin - Abținere
11. Ardeleanu Sanda-Maria PDL Abținere
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bănicioiu Nicolae PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benga Ioan PSD DA
23. Berci Vasile PNL Abținere
24. Birchall Ana PSD DA
25. Blăjuț Viorel-Ionel - Abținere
26. Blănariu Valentin ND Abținere
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PDL Abținere
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bogdănici Camelia-Margareta - Abținere
31. Boghicevici Claudia PDL Abținere
32. Bónis István UDMR DA
33. Borbély László UDMR DA
34. Bordeianu Dan PNL Abținere
35. Bucur Constantin-Alin PSD DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
38. Buican Cristian PNL Abținere
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Burlacu Ștefan ND DA
41. Calimente Mihăiță PNL Abținere
42. Caloianu Mario-Ernest ND Abținere
43. Calotă Florică Ică PNL Abținere
44. Canacheu Costică PDL Abținere
45. Cazan Mircea-Vasile PNL Abținere
46. Călin Ion PSD DA
47. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL Abținere
49. Cernea Remus-Florinel - Abținere
50. Chebac Eugen PSD DA
51. Cherecheș Florica PNL Abținere
52. Chiriță Dumitru PSD DA
53. Chirteș Ioan-Cristian PNL Abținere
54. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
55. Cioată Cezar ALDE DA
56. Ciobanu Gheorghe PSD DA
57. Ciobanu Liliana ND Abținere
58. Ciocan Dan PSD DA
59. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
61. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
62. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
63. Ciurariu Florin PNL Abținere
64. Cocei Erland PNL Abținere
65. Codîrlă Liviu PSD DA
66. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
67. Constantin Daniel ALDE DA
68. Costin Gheorghe PNL Abținere
69. Covaci Dorel PSD DA
70. Crăciunescu Grigore PNL Abținere
71. Cristea Aurelia PSD DA
72. Cristea Victor PSD DA
73. Cristian Horia PNL Abținere
74. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
75. Culețu Dănuț PDL Abținere
76. Cupă Ion PNL Abținere
77. Cupșa Ioan PNL Abținere
78. Daea Petre PSD DA
79. Dalca Ștefan-Petru ND Abținere
80. Dascălu Constantin PDL Abținere
81. Deaconu Mihai ND Abținere
82. Delureanu Virgil PSD DA
83. Diaconu Adrian-Nicolae ND Abținere
84. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
85. Dima Toader PSD DA
86. Diniță Ion ALDE DA
87. Dîrzu Ioan PSD DA
88. Doboș Anton PNL Abținere
89. Dobre Mircea-Titus PSD DA
90. Dobre Victor Paul PNL Abținere
91. Dolha Nechita-Stelian PNL Abținere
92. Dolineaschi Andrei PSD DA
93. Donțu Mihai-Aurel PNL Abținere
94. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
95. Dragomir Gheorghe PNL Abținere
96. Dragomir Viorel Marian PSD DA
97. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
98. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
99. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
100. Dumbrăvanu Paul PNL Abținere
101. Dumitru Georgică ALDE DA
102. Dumitru Ioana-Jenica ND Abținere
103. Dumitru Ovidiu-Ioan - Abținere
104. Emacu Gheorghe PSD DA
105. Enache Marian PSD DA
106. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
107. Erdei Dolóczki István UDMR DA
108. Fejér László-Ődőn UDMR DA
109. Fenechiu Cătălin-Daniel ND Abținere
110. Florea Damian ALDE DA
111. Florea Daniel PSD DA
112. Fonta Nuțu PSD Abținere
113. Frăticiu Gheorghe PSD DA
114. Galan Constantin PNL DA
115. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
116. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL Abținere
117. Găină Mihăiță PSD DA
118. Geantă Florian Daniel - Abținere
119. Gerea Andrei Dominic PNL Abținere
120. Gheorghe Tinel PDL Abținere
121. Ghiveciu Marian PSD DA
122. Giurescu Dinu ALDE Abținere
123. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
124. Gorghiu Alina-Ștefania PNL Abținere
125. Grama Horia PSD DA
126. Grecea Maria PNL Abținere
127. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
128. Guran Virgil PNL Abținere
129. Gurzău Adrian - Abținere
130. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
131. Harbuz Liviu PSD DA
132. Hărău Eleonora-Carmen PNL Abținere
133. Horga Vasile PNL Abținere
134. Hrebenciuc Viorel PSD DA
135. Hulea Ioan PSD DA
136. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
137. Ialomițianu Gheorghe PDL Abținere
138. Iancu Iulian PSD DA
139. Iane Daniel PNL Abținere
140. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
141. Ibram Iusein Minoritati DA
142. Ignat Miron Minoritati DA
143. Intotero Natalia-Elena PSD DA
144. Ionescu Aurelian ALDE DA
145. Ionescu George PDL Abținere
146. Iordache Florin PSD DA
147. Iriza Scarlat PSD DA
148. Ispir Raluca-Cristina PNL Abținere
149. Itu Cornel PSD DA
150. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
151. Kereskényi Gábor UDMR DA
152. Khraibani Camelia PSD DA
153. Korodi Attila UDMR DA
154. Laza-Matiuța Liviu PDL Abținere
155. Longher Ghervazen Minoritati DA
156. Lupu Mihai PNL Abținere
157. Man Mircea PDL Abținere
158. Manda Iulian Claudiu PSD DA
159. Manea Victor-Gheorghe PNL Abținere
160. Manolache Marius PSD DA
161. Manolescu Oana Minoritati DA
162. Marcoci Vlad PSD DA
163. Marcu Viorica PNL Abținere
164. Marian Ion Cristinel ND Abținere
165. Marin Gheorghe PSD DA
166. Markó Attila-Gabor UDMR DA
167. Marocico Ion Minoritati DA
168. Martin Eduard-Stelian PSD DA
169. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
170. Máté András-Levente UDMR DA
171. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
172. Mazilu Constantin PSD DA
173. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
174. Melinte Ion PSD DA
175. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
176. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
177. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
178. Militaru Lucian PDL Abținere
179. Mincă Liliana ND Abținere
180. Mircovici Niculae Minoritati DA
181. Mironescu Răzvan Horia PNL Abținere
182. Mîrza Gavril PSD DA
183. Mocanu Adrian PSD DA
184. Mocanu Vasile PSD DA
185. Mocioi Niculina ND Abținere
186. Moisii Constantin PSD DA
187. Moldovan Ioan ALDE DA
188. Moldovan Iosif UDMR DA
189. Molnar Zsolt UDMR DA
190. Muntean Mircia PDL Abținere
191. Munteanu Ioan PSD DA
192. Murgu Neagu PSD DA
193. Nazare Alexandru PDL Abținere
194. Neacșu Marian PSD DA
195. Necula Cosmin PSD DA
196. Negruț Clement - Abținere
197. Negruț Cornelia ALDE DA
198. Nica Dan PSD DA
199. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
200. Nichita Cristina PSD DA
201. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
202. Nicolae Alexandri PNL Abținere
203. Nicolae Florian PSD DA
204. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
205. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL Abținere
206. Niculae Aurel - DA
207. Niculescu Dumitru ND NU
208. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
209. Nistor Gheorghe-Vlad PNL Abținere
210. Nistor Laurențiu PSD DA
211. Nistor Marioara ND Abținere
212. Niță Constantin PSD DA
213. Niță Emil PSD DA
214. Nosa Iuliu PSD DA
215. Ochi Ion PSD DA
216. Orban Ludovic PNL NU
217. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
218. Palașcă Viorel PNL Abținere
219. Palăr Ionel PNL Abținere
220. Pambuccian Varujan Minoritati DA
221. Pană Adriana-Doina PSD DA
222. Păun Nicolae Minoritati DA
223. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
224. Peia Ninel PSD DA
225. Petrea Dorin Silviu PSD DA
226. Petrescu Petre PSD DA
227. Petric Octavian PSD DA
228. Pistru Eusebiu-Manea PDL Abținere
229. Plumb Rovana PSD DA
230. Pocora Cristina-Ancuța PNL Abținere
231. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
232. Ponta Victor-Viorel PSD DA
233. Pop Georgian PSD DA
234. Popa Radu Mihai PSD Abținere
235. Popeangă Vasile PSD DA
236. Popescu Dan-Cristian PDL Abținere
237. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
238. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL Abținere
239. Potor Călin PSD DA
240. Preda Cezar-Florin PDL Abținere
241. Pușcaș Iacob PSD DA
242. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
243. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
244. Rădulescu Constantin PSD DA
245. Rădulescu Romeo PDL Abținere
246. Rățoi Neculai PSD DA
247. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
248. Reuer Elena-Ramona PNL Abținere
249. Rizea Cristian PSD DA
250. Roman Cristian-Constantin PDL Abținere
251. Roman Gheorghe PSD DA
252. Roman Petre PNL Abținere
253. Roman Victor PSD DA
254. Roșca Lucreția PSD DA
255. Roșca Mircea PNL Abținere
256. Rotaru Răzvan ALDE DA
257. Sava Andrei-Valentin PSD DA
258. Săpunaru Nini PNL Abținere
259. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
260. Scarlat George PNL Abținere
261. Scutaru Adrian George PNL Abținere
262. Secară Florin Mihail - Abținere
263. Seres Dénes UDMR DA
264. Simedru Dan Coriolan PNL Abținere
265. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
266. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
267. Solomon Adrian PSD DA
268. Stan Ioan PSD DA
269. Stan Ion PSD DA
270. Stanciu Anghel PSD DA
271. Stanciu Zisu PSD DA
272. Stancu Ionel Minoritati DA
273. Stativă Irinel Ioan PSD DA
274. Stănescu Alexandru PSD DA
275. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
276. Stragea Sorin Constantin PSD DA
277. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
278. Stroe Radu PNL Abținere
279. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
280. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
281. Surdu Raluca PNL Abținere
282. Surugiu Iulian-Radu PNL Abținere
283. Szabó Ödön UDMR DA
284. Șcheau Ion PSD DA
285. Șimon Gheorghe PSD DA
286. Șoptică Costel PNL Abținere
287. Șova Lucian PSD DA
288. Ștefan Viorel PSD DA
289. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
290. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
291. Tabugan Ion PSD DA
292. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
293. Tararache Mihai - Abținere
294. Tămâian Ioan PNL Abținere
295. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
296. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
297. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
298. Teju Sorin PNL Abținere
299. Teodorescu Cătălin-Florin PDL Abținere
300. Teodorescu Ioan Viorel PNL Abținere
301. Tiuch Cătălin PSD DA
302. Tîlvăr Angel PSD DA
303. Toader Mircea-Nicu PDL Abținere
304. Tocuț Dan-Laurențiu PNL Abținere
305. Tomac Eugen - Abținere
306. Traicu Rodin PSD DA
307. Tudorache Daniel PSD DA
308. Tudorie Violeta PSD DA
309. Tudose Mihai PSD DA
310. Tușa Adriana Diana - DA
311. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL Abținere
312. Țîmpău Radu Bogdan PNL Abținere
313. Udrea Elena Gabriela - Abținere
314. Udriște Gheorghe PDL Abținere
315. Urcan Ionaș-Florin PDL Abținere
316. Uricec Eugen Constantin PSD DA
317. Vainer Aurel Minoritati DA
318. Varga Lucia-Ana PNL Abținere
319. Vasilică Radu Costin PSD DA
320. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
321. Vladu Iulian PDL Abținere
322. Vlase Petru Gabriel PSD DA
323. Vlădoiu Aurel PSD DA
324. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
325. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
326. Vreme Valerian - Abținere
327. Vulpescu Ioan PSD DA
328. Weber Mihai PSD DA
329. Zaharcu Neviser PSD DA
330. Zamfir Daniel-Cătălin PNL Abținere
331. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
332. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
333. Zlati Radu PNL Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 12 decembrie 2019, 19:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro