Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.04.2014 > 14:11 Versiunea pentru printare
Marți, 15 aprilie 2014, ora 14:11

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 354/2013 pentru aprobarea Ordonanței Guvernului nr.28/2013 privind reglementarea unor măsuri fiscal-bugetare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:335 156 76 25 16 16 15 15 16
- voturi pentru (DA):205 154 2 - 2 16 15 15 1
- voturi împotrivă (NU):38 - 3 25 - - - - 10
- abțineri:90 2 69 - 14 - - - 5
- nu au votat:2 - 2 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND Abținere
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL Abținere
5. Almăjanu Marin PNL Abținere
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL Abținere
9. Antal István UDMR DA
10. Anton Marin - NU
11. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bănicioiu Nicolae PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benga Ioan PSD DA
23. Berci Vasile PNL Abținere
24. Birchall Ana PSD DA
25. Blăjuț Viorel-Ionel - Abținere
26. Blănariu Valentin ND Abținere
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PDL NU
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bogdănici Camelia-Margareta - NU
31. Boghicevici Claudia PDL NU
32. Bónis István UDMR DA
33. Borbély László UDMR DA
34. Bordeianu Dan PNL Abținere
35. Bucur Constantin-Alin PSD DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
38. Buican Cristian PNL Abținere
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Burlacu Ștefan ND DA
41. Calimente Mihăiță PNL Abținere
42. Caloianu Mario-Ernest ND Abținere
43. Calotă Florică Ică PNL Abținere
44. Canacheu Costică PDL NU
45. Cazan Mircea-Vasile PNL Abținere
46. Călin Ion PSD DA
47. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL NU
49. Cernea Remus-Florinel - Abținere
50. Chebac Eugen PSD DA
51. Cherecheș Florica PNL Abținere
52. Chiriță Dumitru PSD DA
53. Chirteș Ioan-Cristian PNL Abținere
54. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
55. Cioată Cezar ALDE DA
56. Ciobanu Gheorghe PSD DA
57. Ciobanu Liliana ND DA
58. Ciocan Dan PSD DA
59. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
61. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL Abținere
62. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
63. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
64. Ciurariu Florin PNL Abținere
65. Cocei Erland PNL Abținere
66. Codîrlă Liviu PSD DA
67. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
68. Constantin Daniel ALDE DA
69. Costin Gheorghe PNL Abținere
70. Covaci Dorel PSD DA
71. Crăciunescu Grigore PNL Abținere
72. Cristea Aurelia PSD DA
73. Cristian Horia PNL Abținere
74. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
75. Culețu Dănuț PDL NU
76. Cupă Ion PNL Abținere
77. Cupșa Ioan PNL Abținere
78. Daea Petre PSD DA
79. Dalca Ștefan-Petru ND Abținere
80. Dascălu Constantin PDL NU
81. Deaconu Mihai ND Abținere
82. Delureanu Virgil PSD DA
83. Diaconu Adrian-Nicolae ND Abținere
84. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
85. Dima Toader PSD DA
86. Diniță Ion ALDE DA
87. Dîrzu Ioan PSD DA
88. Doboș Anton PNL DA
89. Dobre Mircea-Titus PSD DA
90. Dobre Victor Paul PNL Abținere
91. Dolha Mircea PNL DA
92. Dolha Nechita-Stelian PNL Abținere
93. Dolineaschi Andrei PSD DA
94. Donțu Mihai-Aurel PNL Abținere
95. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
96. Dragomir Gheorghe PNL Abținere
97. Dragomir Viorel Marian PSD DA
98. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
99. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
100. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
101. Dumbrăvanu Paul PNL NU
102. Dumitru Georgică ALDE DA
103. Dumitru Ioana-Jenica ND Abținere
104. Dumitru Ovidiu-Ioan - Abținere
105. Emacu Gheorghe PSD DA
106. Enache Marian PSD DA
107. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
108. Erdei Dolóczki István UDMR DA
109. Fejér László-Ődőn UDMR DA
110. Fenechiu Cătălin-Daniel ND Abținere
111. Florea Damian ALDE DA
112. Florea Daniel PSD DA
113. Fonta Nuțu PSD Abținere
114. Frăticiu Gheorghe PSD DA
115. Galan Constantin PNL Abținere
116. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
117. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL Abținere
118. Găină Mihăiță PSD DA
119. Geantă Florian Daniel - NU
120. Gerea Andrei Dominic PNL Abținere
121. Gheorghe Tinel PDL NU
122. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
123. Ghiveciu Marian PSD DA
124. Giurescu Dinu ALDE DA
125. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
126. Gorghiu Alina-Ștefania PNL Abținere
127. Grama Horia PSD DA
128. Grecea Maria PNL Abținere
129. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
130. Guran Virgil PNL Abținere
131. Gurzău Adrian - NU
132. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
133. Harbuz Liviu PSD DA
134. Hărău Eleonora-Carmen PNL Abținere
135. Horga Vasile PNL Abținere
136. Hulea Ioan PSD DA
137. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
138. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
139. Iancu Iulian PSD DA
140. Iane Daniel PNL Abținere
141. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
142. Ibram Iusein Minoritati DA
143. Ignat Miron Minoritati DA
144. Intotero Natalia-Elena PSD DA
145. Ionescu Aurelian ALDE DA
146. Ionescu George PDL NU
147. Iordache Florin PSD DA
148. Iriza Scarlat PSD DA
149. Ispir Raluca-Cristina PNL Abținere
150. Itu Cornel PSD DA
151. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
152. Kereskényi Gábor UDMR DA
153. Khraibani Camelia PSD DA
154. Korodi Attila UDMR DA
155. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
156. Longher Ghervazen Minoritati DA
157. Lupu Mihai PNL Abținere
158. Man Mircea PDL NU
159. Manda Iulian Claudiu PSD DA
160. Manea Victor-Gheorghe PNL Abținere
161. Manolache Marius PSD DA
162. Manolescu Oana Minoritati DA
163. Marcoci Vlad PSD DA
164. Marcu Viorica PNL Abținere
165. Marian Ion Cristinel ND Abținere
166. Marin Gheorghe PSD DA
167. Markó Attila-Gabor UDMR DA
168. Marocico Ion Minoritati DA
169. Martin Eduard-Stelian PSD DA
170. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
171. Máté András-Levente UDMR DA
172. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
173. Mazilu Constantin PSD DA
174. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
175. Melinte Ion PSD DA
176. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
177. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
178. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
179. Militaru Lucian PDL NU
180. Mincă Liliana ND Abținere
181. Mircovici Niculae Minoritati DA
182. Mironescu Răzvan Horia PNL Abținere
183. Mîrza Gavril PSD DA
184. Mocanu Adrian PSD DA
185. Mocanu Vasile PSD DA
186. Mocioi Niculina ND Abținere
187. Moisii Constantin PSD DA
188. Moldovan Ioan ALDE DA
189. Moldovan Iosif UDMR DA
190. Molnar Zsolt UDMR DA
191. Muntean Mircia PDL NU
192. Munteanu Ioan PSD DA
193. Murgu Neagu PSD DA
194. Nassar Rodica PSD DA
195. Nazare Alexandru PDL NU
196. Neacșu Marian PSD DA
197. Necula Cosmin PSD DA
198. Negruț Clement - NU
199. Negruț Cornelia ALDE DA
200. Nica Dan PSD DA
201. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
202. Nichita Cristina PSD DA
203. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
204. Nicolae Alexandri PNL Abținere
205. Nicolae Florian PSD DA
206. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
207. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL Abținere
208. Niculae Aurel - DA
209. Niculescu Dumitru ND Abținere
210. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
211. Nistor Gheorghe-Vlad PNL Abținere
212. Nistor Laurențiu PSD DA
213. Nistor Marioara ND Abținere
214. Niță Constantin PSD DA
215. Niță Emil PSD DA
216. Nosa Iuliu PSD DA
217. Ochi Ion PSD DA
218. Orban Ludovic PNL NU
219. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
220. Palașcă Viorel PNL Abținere
221. Palăr Ionel PNL Abținere
222. Paleologu Theodor - NU
223. Pambuccian Varujan Minoritati DA
224. Pană Adriana-Doina PSD DA
225. Păun Nicolae Minoritati DA
226. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
227. Peia Ninel PSD DA
228. Petrea Dorin Silviu PSD DA
229. Petrescu Petre PSD DA
230. Petric Octavian PSD DA
231. Pistru Eusebiu-Manea PDL NU
232. Plumb Rovana PSD DA
233. Pocora Cristina-Ancuța PNL Abținere
234. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
235. Ponta Victor-Viorel PSD DA
236. Pop Georgian PSD DA
237. Popa Radu Mihai PSD DA
238. Popeangă Vasile PSD DA
239. Popescu Dan-Cristian PDL NU
240. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
241. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
242. Potor Călin PSD DA
243. Preda Cezar-Florin PDL NU
244. Pușcaș Iacob PSD DA
245. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
246. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
247. Rădulescu Constantin PSD DA
248. Rădulescu Romeo PDL NU
249. Rățoi Neculai PSD DA
250. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
251. Reuer Elena-Ramona PNL Abținere
252. Rizea Cristian PSD DA
253. Roman Cristian-Constantin PDL NU
254. Roman Gheorghe PSD DA
255. Roman Petre PNL Abținere
256. Roman Victor PSD DA
257. Roșca Lucreția PSD DA
258. Roșca Mircea PNL Abținere
259. Rotaru Răzvan ALDE DA
260. Sava Andrei-Valentin PSD DA
261. Săpunaru Nini PNL Abținere
262. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
263. Scarlat George PNL Abținere
264. Scutaru Adrian George PNL Abținere
265. Secară Florin Mihail - NU
266. Seres Dénes UDMR DA
267. Simedru Dan Coriolan PNL Abținere
268. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
269. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
270. Solomon Adrian PSD DA
271. Stan Ioan PSD DA
272. Stan Ion PSD DA
273. Stanciu Anghel PSD DA
274. Stanciu Zisu PSD DA
275. Stancu Ionel Minoritati DA
276. Stativă Irinel Ioan PSD DA
277. Stănescu Alexandru PSD DA
278. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
279. Stragea Sorin Constantin PSD DA
280. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
281. Stroe Radu PNL -
282. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
283. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
284. Surdu Raluca PNL Abținere
285. Surugiu Iulian-Radu PNL Abținere
286. Szabó Ödön UDMR DA
287. Șcheau Ion PSD DA
288. Șimon Gheorghe PSD DA
289. Șoptică Costel PNL Abținere
290. Șova Lucian PSD DA
291. Ștefan Viorel PSD DA
292. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
293. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
294. Tabugan Ion PSD DA
295. Taloș Gheorghe-Mirel PNL Abținere
296. Tararache Mihai - Abținere
297. Tămâian Ioan PNL Abținere
298. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
299. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
300. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
301. Teju Sorin PNL -
302. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
303. Teodorescu Ioan Viorel PNL Abținere
304. Tiuch Cătălin PSD DA
305. Tîlvăr Angel PSD DA
306. Toader Mircea-Nicu PDL NU
307. Tocuț Dan-Laurențiu PNL Abținere
308. Tomac Eugen - NU
309. Traicu Rodin PSD DA
310. Tudorache Daniel PSD DA
311. Tudorie Violeta PSD DA
312. Tudose Mihai PSD DA
313. Tușa Adriana Diana - Abținere
314. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL Abținere
315. Țîmpău Radu Bogdan PNL Abținere
316. Udrea Elena Gabriela - NU
317. Udriște Gheorghe PDL NU
318. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
319. Uricec Eugen Constantin PSD DA
320. Varga Lucia-Ana PNL Abținere
321. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
322. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
323. Vladu Iulian PDL NU
324. Vlase Petru Gabriel PSD DA
325. Vlădoiu Aurel PSD DA
326. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
327. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
328. Vreme Valerian - NU
329. Vulpescu Ioan PSD DA
330. Weber Mihai PSD DA
331. Zaharcu Neviser PSD DA
332. Zamfir Daniel-Cătălin PNL Abținere
333. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
334. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
335. Zlati Radu PNL Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 5 decembrie 2019, 16:49
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro