Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.04.2014 > 14:15 Versiunea pentru printare
Marți, 15 aprilie 2014, ora 14:15

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 124/2014 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.11/2014 privind adoptarea unor măsuri de reorganizare la nivelul administrației publice centrale și pentru modificarea și completarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:333 156 74 25 16 17 16 14 15
- voturi pentru (DA):205 153 1 - 2 17 16 14 2
- voturi împotrivă (NU):120 2 68 23 14 - - - 13
- abțineri:4 - 2 2 - - - - -
- nu au votat:4 1 3 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
5. Almăjanu Marin PNL NU
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL NU
9. Anton Marin - NU
10. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PSD DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bănicioiu Nicolae PSD DA
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Benga Ioan PSD DA
22. Berci Vasile PNL NU
23. Birchall Ana PSD DA
24. Blăjuț Viorel-Ionel - NU
25. Blănariu Valentin ND NU
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PDL Abținere
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bogdănici Camelia-Margareta - NU
30. Boghicevici Claudia PDL NU
31. Bónis István UDMR DA
32. Borbély László UDMR DA
33. Bordeianu Dan PNL NU
34. Bucur Constantin-Alin PSD DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
37. Buican Cristian PNL -
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Burlacu Ștefan ND NU
40. Calimente Mihăiță PNL NU
41. Caloianu Mario-Ernest ND NU
42. Calotă Florică Ică PNL NU
43. Canacheu Costică PDL NU
44. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
45. Călin Ion PSD DA
46. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL NU
48. Cernea Remus-Florinel - NU
49. Chebac Eugen PSD DA
50. Cherecheș Florica PNL NU
51. Chiriță Dumitru PSD DA
52. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
53. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
54. Cioată Cezar ALDE DA
55. Ciobanu Gheorghe PSD DA
56. Ciobanu Liliana ND DA
57. Ciocan Dan PSD DA
58. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
61. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
62. Ciuhodaru Tudor ND NU
63. Ciurariu Florin PNL NU
64. Cocei Erland PNL NU
65. Codîrlă Liviu PSD DA
66. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
67. Constantin Daniel ALDE DA
68. Costin Gheorghe PNL NU
69. Covaci Dorel PSD DA
70. Crăciunescu Grigore PNL NU
71. Cristea Aurelia PSD DA
72. Cristea Victor PSD DA
73. Cristian Horia PNL NU
74. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
75. Culețu Dănuț PDL NU
76. Cupă Ion PNL NU
77. Cupșa Ioan PNL NU
78. Daea Petre PSD DA
79. Dalca Ștefan-Petru ND NU
80. Dascălu Constantin PDL NU
81. Deaconu Mihai ND NU
82. Delureanu Virgil PSD DA
83. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
84. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
85. Dima Toader PSD DA
86. Diniță Ion ALDE DA
87. Dîrzu Ioan PSD DA
88. Doboș Anton PNL NU
89. Dobre Mircea-Titus PSD DA
90. Dobre Victor Paul PNL NU
91. Dolha Mircea PNL NU
92. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
93. Dolineaschi Andrei PSD DA
94. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
95. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
96. Dragomir Gheorghe PNL NU
97. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
98. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
99. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
100. Dumbrăvanu Paul PNL NU
101. Dumitru Georgică ALDE DA
102. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
103. Dumitru Ovidiu-Ioan - NU
104. Emacu Gheorghe PSD DA
105. Enache Marian PSD DA
106. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
107. Erdei Dolóczki István UDMR DA
108. Fejér László-Ődőn UDMR DA
109. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
110. Florea Damian ALDE DA
111. Florea Daniel PSD DA
112. Fonta Nuțu PSD NU
113. Frăticiu Gheorghe PSD DA
114. Galan Constantin PNL NU
115. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
116. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL NU
117. Găină Mihăiță PSD DA
118. Geantă Florian Daniel - NU
119. Gerea Andrei Dominic PNL NU
120. Gheorghe Tinel PDL NU
121. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
122. Ghiveciu Marian PSD DA
123. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
124. Gorghiu Alina-Ștefania PNL NU
125. Grama Horia PSD DA
126. Grecea Maria PNL NU
127. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
128. Guran Virgil PNL NU
129. Gurzău Adrian - NU
130. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
131. Harbuz Liviu PSD DA
132. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
133. Hrebenciuc Viorel PSD DA
134. Hulea Ioan PSD DA
135. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
136. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
137. Iancu Iulian PSD DA
138. Iane Daniel PNL NU
139. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
140. Ibram Iusein Minoritati DA
141. Ignat Miron Minoritati DA
142. Intotero Natalia-Elena PSD DA
143. Ionescu Aurelian ALDE DA
144. Ionescu George PDL NU
145. Iordache Florin PSD DA
146. Iriza Scarlat PSD DA
147. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
148. Itu Cornel PSD DA
149. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
150. Kelemen Hunor UDMR DA
151. Kerekes Károly UDMR DA
152. Kereskényi Gábor UDMR DA
153. Khraibani Camelia PSD DA
154. Korodi Attila UDMR DA
155. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
156. Longher Ghervazen Minoritati DA
157. Man Mircea PDL NU
158. Manda Iulian Claudiu PSD DA
159. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
160. Manolache Marius PSD DA
161. Manolescu Oana Minoritati DA
162. Marcoci Vlad PSD DA
163. Marcu Viorica PNL NU
164. Marian Ion Cristinel ND NU
165. Marin Gheorghe PSD DA
166. Markó Attila-Gabor UDMR DA
167. Marocico Ion Minoritati DA
168. Martin Eduard-Stelian PSD DA
169. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
170. Máté András-Levente UDMR DA
171. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
172. Mazilu Constantin PSD DA
173. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
174. Melinte Ion PSD DA
175. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
176. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
177. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
178. Militaru Lucian PDL NU
179. Mincă Liliana ND NU
180. Mircovici Niculae Minoritati DA
181. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
182. Mîrza Gavril PSD DA
183. Mocanu Adrian PSD DA
184. Mocanu Vasile PSD DA
185. Mocioi Niculina ND NU
186. Moisii Constantin PSD DA
187. Moldovan Ioan ALDE DA
188. Moldovan Iosif UDMR DA
189. Molnar Zsolt UDMR DA
190. Muntean Mircia PDL NU
191. Munteanu Ioan PSD DA
192. Murgu Neagu PSD DA
193. Nassar Rodica PSD DA
194. Nazare Alexandru PDL NU
195. Neacșu Marian PSD DA
196. Necula Cosmin PSD DA
197. Negruț Clement - NU
198. Negruț Cornelia ALDE DA
199. Nica Dan PSD DA
200. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
201. Nichita Cristina PSD DA
202. Nicoară Romeo Florin PNL -
203. Nicolae Alexandri PNL Abținere
204. Nicolae Florian PSD DA
205. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
206. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
207. Niculae Aurel - DA
208. Niculescu Dumitru ND DA
209. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
210. Nistor Gheorghe-Vlad PNL NU
211. Nistor Laurențiu PSD DA
212. Nistor Marioara ND NU
213. Niță Constantin PSD DA
214. Niță Emil PSD DA
215. Nosa Iuliu PSD DA
216. Ochi Ion PSD DA
217. Orban Ludovic PNL NU
218. Oros Nechita-Adrian PNL NU
219. Palașcă Viorel PNL NU
220. Palăr Ionel PNL NU
221. Paleologu Theodor - NU
222. Pambuccian Varujan Minoritati DA
223. Pană Adriana-Doina PSD DA
224. Păun Nicolae Minoritati DA
225. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
226. Peia Ninel PSD DA
227. Petrea Dorin Silviu PSD DA
228. Petrescu Petre PSD DA
229. Petric Octavian PSD DA
230. Pistru Eusebiu-Manea PDL NU
231. Plumb Rovana PSD DA
232. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
233. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
234. Ponta Victor-Viorel PSD DA
235. Pop Georgian PSD DA
236. Popa Radu Mihai PSD DA
237. Popeangă Vasile PSD DA
238. Popescu Dan-Cristian PDL NU
239. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
240. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL Abținere
241. Potor Călin PSD DA
242. Preda Cezar-Florin PDL NU
243. Pușcaș Iacob PSD DA
244. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
245. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
246. Rădulescu Constantin PSD DA
247. Rădulescu Romeo PDL NU
248. Rățoi Neculai PSD DA
249. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
250. Reuer Elena-Ramona PNL NU
251. Rizea Cristian PSD DA
252. Roman Cristian-Constantin PDL NU
253. Roman Gheorghe PSD DA
254. Roman Petre PNL NU
255. Roman Victor PSD DA
256. Roșca Mircea PNL NU
257. Rotaru Răzvan ALDE DA
258. Sava Andrei-Valentin PSD DA
259. Săpunaru Nini PNL NU
260. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
261. Scarlat George PNL NU
262. Scutaru Adrian George PNL NU
263. Secară Florin Mihail - NU
264. Seres Dénes UDMR DA
265. Simedru Dan Coriolan PNL NU
266. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
267. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
268. Solomon Adrian PSD DA
269. Stan Ioan PSD DA
270. Stan Ion PSD DA
271. Stanciu Anghel PSD DA
272. Stanciu Zisu PSD DA
273. Stancu Ionel Minoritati DA
274. Stativă Irinel Ioan PSD DA
275. Stănescu Alexandru PSD DA
276. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
277. Stragea Sorin Constantin PSD DA
278. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
279. Stroe Radu PNL -
280. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
281. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
282. Surdu Raluca PNL NU
283. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
284. Szabó Ödön UDMR DA
285. Șcheau Ion PSD DA
286. Șimon Gheorghe PSD DA
287. Șoptică Costel PNL NU
288. Șova Lucian PSD DA
289. Ștefan Viorel PSD DA
290. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
291. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
292. Tabugan Ion PSD NU
293. Taloș Gheorghe-Mirel PNL Abținere
294. Tămâian Ioan PNL NU
295. Tănase Răzvan-Ionuț PSD -
296. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
297. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
298. Teju Sorin PNL NU
299. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
300. Teodorescu Ioan Viorel PNL NU
301. Tiuch Cătălin PSD DA
302. Tîlvăr Angel PSD DA
303. Toader Mircea-Nicu PDL NU
304. Tocuț Dan-Laurențiu PNL NU
305. Tomac Eugen - NU
306. Traicu Rodin PSD DA
307. Tudorache Daniel PSD DA
308. Tudorie Violeta PSD DA
309. Tudose Mihai PSD DA
310. Tușa Adriana Diana - DA
311. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL NU
312. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
313. Udrea Elena Gabriela - NU
314. Udriște Gheorghe PDL NU
315. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
316. Uricec Eugen Constantin PSD DA
317. Vainer Aurel Minoritati DA
318. Varga Lucia-Ana PNL NU
319. Vasilică Radu Costin PSD DA
320. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
321. Vladu Iulian PDL NU
322. Vlase Petru Gabriel PSD DA
323. Vlădoiu Aurel PSD DA
324. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
325. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
326. Vreme Valerian - NU
327. Vulpescu Ioan PSD DA
328. Weber Mihai PSD DA
329. Zaharcu Neviser PSD DA
330. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
331. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
332. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
333. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 24 ianuarie 2020, 18:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro