Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.04.2014 > 14:20 Versiunea pentru printare
Marți, 15 aprilie 2014, ora 14:20

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 37/2014 pentru modificarea art.96 alin.(2) și (3) din Legea educației naționale nr.1/2011
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:338 156 76 25 16 18 16 15 16
- voturi pentru (DA):65 6 1 25 15 1 2 2 13
- voturi împotrivă (NU):267 150 73 - 1 17 13 12 1
- abțineri:5 - 2 - - - 1 1 1
- nu au votat:1 - - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD NU
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Adăscăliței Constantin PSD NU
4. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
5. Almăjanu Marin PNL NU
6. Amet Varol Minoritati NU
7. Andea Petru PSD NU
8. Andronache Gabriel PNL Abținere
9. Antal István UDMR NU
10. Anton Marin - DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
12. Arsene Ionel PSD NU
13. Avram Constantin ALDE NU
14. Avram Marian PSD NU
15. Axente Ioan PSD NU
16. Babuș Radu PSD NU
17. Baltă Mihai PSD NU
18. Bălan Ion PSD NU
19. Bănicioiu Nicolae PSD NU
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
21. Bejinariu Eugen PSD NU
22. Benga Ioan PSD NU
23. Berci Vasile PNL NU
24. Birchall Ana PSD NU
25. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
26. Blănariu Valentin ND DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
28. Bode Lucian Nicolae PDL DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
30. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
31. Boghicevici Claudia PDL DA
32. Bónis István UDMR NU
33. Borbély László UDMR NU
34. Bordeianu Dan PNL NU
35. Bucur Constantin-Alin PSD NU
36. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
37. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
38. Buican Cristian PNL NU
39. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
40. Burlacu Ștefan ND DA
41. Calimente Mihăiță PNL NU
42. Caloianu Mario-Ernest ND DA
43. Calotă Florică Ică PNL NU
44. Canacheu Costică PDL DA
45. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
46. Călin Ion PSD NU
47. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
48. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL NU
49. Cernea Remus-Florinel - DA
50. Chebac Eugen PSD NU
51. Cherecheș Florica PNL NU
52. Chiriță Dumitru PSD NU
53. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
54. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
55. Cioată Cezar ALDE NU
56. Ciobanu Gheorghe PSD NU
57. Ciobanu Liliana ND NU
58. Ciocan Dan PSD NU
59. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
61. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
62. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE NU
63. Ciuhodaru Tudor ND DA
64. Ciurariu Florin PNL NU
65. Cocei Erland PNL NU
66. Codîrlă Liviu PSD NU
67. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD NU
68. Constantin Daniel ALDE NU
69. Costin Gheorghe PNL NU
70. Covaci Dorel PSD NU
71. Crăciunescu Grigore PNL NU
72. Cristea Aurelia PSD NU
73. Cristea Victor PSD NU
74. Cristian Horia PNL NU
75. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
76. Culețu Dănuț PDL DA
77. Cupă Ion PNL NU
78. Cupșa Ioan PNL NU
79. Daea Petre PSD NU
80. Dalca Ștefan-Petru ND DA
81. Dascălu Constantin PDL DA
82. Deaconu Mihai ND DA
83. Delureanu Virgil PSD NU
84. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
85. Diaconu Mihai-Bogdan PSD NU
86. Dima Toader PSD NU
87. Diniță Ion ALDE NU
88. Dîrzu Ioan PSD NU
89. Doboș Anton PNL NU
90. Dobre Mircea-Titus PSD NU
91. Dobre Victor Paul PNL NU
92. Dolha Mircea PNL NU
93. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
94. Dolineaschi Andrei PSD NU
95. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
96. Dragnea Nicolae-Liviu PSD NU
97. Dragomir Gheorghe PNL NU
98. Dragomir Viorel Marian PSD NU
99. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
100. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
101. Dumbrăvanu Paul PNL NU
102. Dumitru Georgică ALDE NU
103. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
104. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
105. Emacu Gheorghe PSD NU
106. Enache Marian PSD NU
107. Enea Constantin-Cosmin PSD NU
108. Erdei Dolóczki István UDMR DA
109. Fejér László-Ődőn UDMR NU
110. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
111. Florea Damian ALDE NU
112. Florea Daniel PSD NU
113. Fonta Nuțu PSD DA
114. Frăticiu Gheorghe PSD NU
115. Galan Constantin PNL NU
116. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
117. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL NU
118. Găină Mihăiță PSD NU
119. Geantă Florian Daniel - DA
120. Gerea Andrei Dominic PNL NU
121. Gheorghe Tinel PDL DA
122. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
123. Ghiveciu Marian PSD NU
124. Giurescu Dinu ALDE Abținere
125. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
126. Gorghiu Alina-Ștefania PNL NU
127. Grama Horia PSD NU
128. Grecea Maria PNL Abținere
129. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
130. Guran Virgil PNL NU
131. Gurzău Adrian - DA
132. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
133. Harbuz Liviu PSD NU
134. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
135. Horga Vasile PNL NU
136. Hrebenciuc Viorel PSD NU
137. Hulea Ioan PSD NU
138. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
139. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
140. Iancu Iulian PSD NU
141. Iane Daniel PNL NU
142. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
143. Ibram Iusein Minoritati NU
144. Ignat Miron Minoritati NU
145. Intotero Natalia-Elena PSD NU
146. Ionescu Aurelian ALDE NU
147. Ionescu George PDL DA
148. Iordache Florin PSD NU
149. Iriza Scarlat PSD NU
150. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
151. Itu Cornel PSD NU
152. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR NU
153. Kelemen Hunor UDMR NU
154. Kerekes Károly UDMR NU
155. Kereskényi Gábor UDMR NU
156. Khraibani Camelia PSD NU
157. Korodi Attila UDMR NU
158. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
159. Longher Ghervazen Minoritati NU
160. Lupu Mihai PNL NU
161. Man Mircea PDL DA
162. Manda Iulian Claudiu PSD NU
163. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
164. Manolache Marius PSD NU
165. Manolescu Oana Minoritati NU
166. Marcoci Vlad PSD NU
167. Marcu Viorica PNL NU
168. Marian Ion Cristinel ND DA
169. Marin Gheorghe PSD NU
170. Markó Attila-Gabor UDMR NU
171. Marocico Ion Minoritati NU
172. Martin Eduard-Stelian PSD DA
173. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
174. Máté András-Levente UDMR NU
175. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
176. Mazilu Constantin PSD NU
177. Măduța Flavius-Luigi PSD NU
178. Melinte Ion PSD NU
179. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
180. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD NU
181. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
182. Militaru Lucian PDL DA
183. Mincă Liliana ND DA
184. Mircovici Niculae Minoritati NU
185. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
186. Mîrza Gavril PSD NU
187. Mocanu Adrian PSD NU
188. Mocanu Vasile PSD NU
189. Mocioi Niculina ND DA
190. Moisii Constantin PSD NU
191. Moldovan Ioan ALDE NU
192. Moldovan Iosif UDMR NU
193. Molnar Zsolt UDMR NU
194. Muntean Mircia PDL DA
195. Munteanu Ioan PSD NU
196. Murgu Neagu PSD NU
197. Nassar Rodica PSD NU
198. Nazare Alexandru PDL DA
199. Neacșu Marian PSD NU
200. Necula Cosmin PSD NU
201. Negruț Clement - DA
202. Negruț Cornelia ALDE NU
203. Nica Dan PSD NU
204. Nica Nicolae-Ciprian PSD NU
205. Nichita Cristina PSD NU
206. Nicoară Romeo Florin PNL NU
207. Nicolae Alexandri PNL NU
208. Nicolae Florian PSD NU
209. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
210. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
211. Niculae Aurel - NU
212. Niculescu Dumitru ND DA
213. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
214. Nistor Gheorghe-Vlad PNL NU
215. Nistor Laurențiu PSD NU
216. Nistor Marioara ND DA
217. Niță Constantin PSD NU
218. Niță Emil PSD NU
219. Nosa Iuliu PSD NU
220. Ochi Ion PSD NU
221. Orban Ludovic PNL NU
222. Oros Nechita-Adrian PNL NU
223. Palașcă Viorel PNL NU
224. Palăr Ionel PNL NU
225. Paleologu Theodor - DA
226. Pambuccian Varujan Minoritati NU
227. Pană Adriana-Doina PSD NU
228. Păun Nicolae Minoritati DA
229. Pâslaru Florin-Costin PSD NU
230. Peia Ninel PSD NU
231. Petrea Dorin Silviu PSD NU
232. Petrescu Petre PSD NU
233. Petric Octavian PSD NU
234. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
235. Plumb Rovana PSD NU
236. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
237. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
238. Ponta Victor-Viorel PSD NU
239. Pop Georgian PSD NU
240. Popa Radu Mihai PSD NU
241. Popeangă Vasile PSD NU
242. Popescu Dan-Cristian PDL DA
243. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
244. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
245. Potor Călin PSD NU
246. Preda Cezar-Florin PDL DA
247. Pușcaș Iacob PSD NU
248. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
249. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
250. Rădulescu Constantin PSD NU
251. Rădulescu Romeo PDL DA
252. Rățoi Neculai PSD NU
253. Resmeriță Cornel-Cristian PSD NU
254. Reuer Elena-Ramona PNL NU
255. Rizea Cristian PSD NU
256. Roman Cristian-Constantin PDL DA
257. Roman Gheorghe PSD NU
258. Roman Petre PNL NU
259. Roman Victor PSD NU
260. Roșca Lucreția PSD NU
261. Roșca Mircea PNL NU
262. Rotaru Răzvan ALDE DA
263. Sava Andrei-Valentin PSD NU
264. Săpunaru Nini PNL NU
265. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
266. Scarlat George PNL NU
267. Scutaru Adrian George PNL NU
268. Secară Florin Mihail - DA
269. Seres Dénes UDMR NU
270. Simedru Dan Coriolan PNL NU
271. Simionescu Adrian Constantin PSD NU
272. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
273. Solomon Adrian PSD NU
274. Stan Ioan PSD NU
275. Stan Ion PSD NU
276. Stanciu Zisu PSD DA
277. Stancu Ionel Minoritati NU
278. Stativă Irinel Ioan PSD NU
279. Stănescu Alexandru PSD NU
280. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
281. Stragea Sorin Constantin PSD NU
282. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
283. Stroe Radu PNL NU
284. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
285. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
286. Surdu Raluca PNL NU
287. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
288. Szabó Ödön UDMR NU
289. Șcheau Ion PSD NU
290. Șimon Gheorghe PSD NU
291. Șoptică Costel PNL NU
292. Șova Lucian PSD NU
293. Ștefan Viorel PSD NU
294. Ștefănescu Elena Cătălina PSD NU
295. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
296. Tabugan Ion PSD DA
297. Taloș Gheorghe-Mirel PNL NU
298. Tararache Mihai - -
299. Tămâian Ioan PNL DA
300. Tănase Răzvan-Ionuț PSD NU
301. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
302. Tătaru Florin-Cristian PSD NU
303. Teju Sorin PNL NU
304. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
305. Teodorescu Ioan Viorel PNL NU
306. Tiuch Cătălin PSD NU
307. Tîlvăr Angel PSD NU
308. Toader Mircea-Nicu PDL DA
309. Tocuț Dan-Laurențiu PNL NU
310. Tomac Eugen - DA
311. Traicu Rodin PSD NU
312. Tudorache Daniel PSD NU
313. Tudorie Violeta PSD NU
314. Tudose Mihai PSD NU
315. Tușa Adriana Diana - Abținere
316. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL NU
317. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
318. Udrea Elena Gabriela - DA
319. Udriște Gheorghe PDL DA
320. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
321. Uricec Eugen Constantin PSD NU
322. Vainer Aurel Minoritati DA
323. Varga Lucia-Ana PNL NU
324. Vasilică Radu Costin PSD DA
325. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD NU
326. Vladu Iulian PDL DA
327. Vlase Petru Gabriel PSD NU
328. Vlădoiu Aurel PSD NU
329. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
330. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
331. Vreme Valerian - DA
332. Vulpescu Ioan PSD NU
333. Weber Mihai PSD NU
334. Zaharcu Neviser PSD NU
335. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
336. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
337. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
338. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 18 ianuarie 2020, 19:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro