Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.04.2014 > 14:21 Versiunea pentru printare
Marți, 15 aprilie 2014, ora 14:21

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 461/2013 pentru completarea alin.(2) al art.96 din Legea nr.448/2006 republicată privind protecția și promovarea drepturilor persoanelor cu handicap
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:338 158 76 25 16 16 16 15 16
- voturi pentru (DA):337 158 75 25 16 16 16 15 16
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Antal István UDMR DA
10. Anton Marin - DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bănicioiu Nicolae PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benga Ioan PSD DA
23. Berci Vasile PNL DA
24. Birchall Ana PSD DA
25. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
26. Blănariu Valentin ND DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PDL DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
31. Boghicevici Claudia PDL DA
32. Bónis István UDMR DA
33. Borbély László UDMR DA
34. Bordeianu Dan PNL DA
35. Bucur Constantin-Alin PSD DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Burlacu Ștefan ND DA
41. Calimente Mihăiță PNL DA
42. Caloianu Mario-Ernest ND DA
43. Calotă Florică Ică PNL DA
44. Canacheu Costică PDL DA
45. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
49. Cernea Remus-Florinel - DA
50. Chebac Eugen PSD DA
51. Cherecheș Florica PNL DA
52. Chiriță Dumitru PSD DA
53. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
54. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
55. Cioată Cezar ALDE DA
56. Ciobanu Gheorghe PSD DA
57. Ciobanu Liliana ND DA
58. Ciocan Dan PSD DA
59. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
61. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
62. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
63. Ciuhodaru Tudor ND DA
64. Ciurariu Florin PNL DA
65. Cocei Erland PNL DA
66. Codîrlă Liviu PSD DA
67. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
68. Constantin Daniel ALDE DA
69. Costin Gheorghe PNL DA
70. Covaci Dorel PSD DA
71. Crăciunescu Grigore PNL DA
72. Cristea Aurelia PSD DA
73. Cristea Victor PSD DA
74. Cristian Horia PNL DA
75. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
76. Culețu Dănuț PDL DA
77. Cupă Ion PNL DA
78. Cupșa Ioan PNL DA
79. Daea Petre PSD DA
80. Dalca Ștefan-Petru ND DA
81. Dascălu Constantin PDL DA
82. Deaconu Mihai ND DA
83. Delureanu Virgil PSD DA
84. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
85. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
86. Dima Toader PSD DA
87. Diniță Ion ALDE DA
88. Dîrzu Ioan PSD DA
89. Doboș Anton PNL DA
90. Dobre Mircea-Titus PSD DA
91. Dobre Victor Paul PNL DA
92. Dolha Mircea PNL DA
93. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
94. Dolineaschi Andrei PSD DA
95. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
96. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
97. Dragomir Gheorghe PNL DA
98. Dragomir Viorel Marian PSD DA
99. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
100. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
101. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
102. Dumbrăvanu Paul PNL DA
103. Dumitru Georgică ALDE DA
104. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
105. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
106. Emacu Gheorghe PSD DA
107. Enache Marian PSD DA
108. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
109. Erdei Dolóczki István UDMR DA
110. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
111. Florea Damian ALDE DA
112. Florea Daniel PSD DA
113. Fonta Nuțu PSD DA
114. Frăticiu Gheorghe PSD DA
115. Galan Constantin PNL DA
116. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
117. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
118. Găină Mihăiță PSD DA
119. Geantă Florian Daniel - DA
120. Gerea Andrei Dominic PNL DA
121. Gheorghe Tinel PDL DA
122. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
123. Ghiveciu Marian PSD DA
124. Giurescu Dinu ALDE DA
125. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
126. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
127. Grama Horia PSD DA
128. Grecea Maria PNL DA
129. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
130. Guran Virgil PNL DA
131. Gurzău Adrian - DA
132. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
133. Harbuz Liviu PSD DA
134. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
135. Horga Vasile PNL DA
136. Hrebenciuc Viorel PSD DA
137. Hulea Ioan PSD DA
138. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
139. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
140. Iancu Iulian PSD DA
141. Iane Daniel PNL DA
142. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
143. Ibram Iusein Minoritati DA
144. Ignat Miron Minoritati DA
145. Intotero Natalia-Elena PSD DA
146. Ionescu Aurelian ALDE DA
147. Ionescu George PDL DA
148. Iordache Florin PSD DA
149. Iriza Scarlat PSD DA
150. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
151. Itu Cornel PSD DA
152. Kelemen Hunor UDMR DA
153. Kerekes Károly UDMR DA
154. Kereskényi Gábor UDMR DA
155. Khraibani Camelia PSD DA
156. Korodi Attila UDMR DA
157. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
158. Longher Ghervazen Minoritati DA
159. Lupu Mihai PNL DA
160. Man Mircea PDL DA
161. Manda Iulian Claudiu PSD DA
162. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
163. Manolache Marius PSD DA
164. Manolescu Oana Minoritati DA
165. Marcoci Vlad PSD DA
166. Marcu Viorica PNL DA
167. Marian Ion Cristinel ND DA
168. Marin Gheorghe PSD DA
169. Markó Attila-Gabor UDMR DA
170. Marocico Ion Minoritati DA
171. Martin Eduard-Stelian PSD DA
172. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
173. Máté András-Levente UDMR DA
174. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
175. Mazilu Constantin PSD DA
176. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
177. Melinte Ion PSD DA
178. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
179. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
180. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
181. Militaru Lucian PDL DA
182. Mincă Liliana ND DA
183. Mircovici Niculae Minoritati DA
184. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
185. Mîrza Gavril PSD DA
186. Mocanu Adrian PSD DA
187. Mocanu Vasile PSD DA
188. Mocioi Niculina ND DA
189. Moisii Constantin PSD DA
190. Moldovan Ioan ALDE DA
191. Moldovan Iosif UDMR DA
192. Molnar Zsolt UDMR DA
193. Muntean Mircia PDL DA
194. Munteanu Ioan PSD DA
195. Murgu Neagu PSD DA
196. Nassar Rodica PSD DA
197. Nazare Alexandru PDL DA
198. Neacșu Marian PSD DA
199. Necula Cosmin PSD DA
200. Negruț Clement - DA
201. Negruț Cornelia ALDE DA
202. Nica Dan PSD DA
203. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
204. Nichita Cristina PSD DA
205. Nicoară Romeo Florin PNL DA
206. Nicolae Alexandri PNL DA
207. Nicolae Florian PSD DA
208. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
209. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
210. Niculae Aurel - DA
211. Niculescu Dumitru ND DA
212. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
213. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
214. Nistor Laurențiu PSD DA
215. Nistor Marioara ND DA
216. Niță Constantin PSD DA
217. Niță Emil PSD DA
218. Nosa Iuliu PSD DA
219. Ochi Ion PSD DA
220. Orban Ludovic PNL DA
221. Oros Nechita-Adrian PNL DA
222. Palașcă Viorel PNL DA
223. Palăr Ionel PNL DA
224. Paleologu Theodor - DA
225. Pambuccian Varujan Minoritati DA
226. Pană Adriana-Doina PSD DA
227. Păun Nicolae Minoritati DA
228. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
229. Peia Ninel PSD DA
230. Petrea Dorin Silviu PSD DA
231. Petrescu Petre PSD DA
232. Petric Octavian PSD DA
233. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
234. Plumb Rovana PSD DA
235. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
236. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
237. Ponta Victor-Viorel PSD DA
238. Pop Georgian PSD DA
239. Popa Radu Mihai PSD DA
240. Popeangă Vasile PSD DA
241. Popescu Dan-Cristian PDL DA
242. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
243. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
244. Potor Călin PSD DA
245. Preda Cezar-Florin PDL DA
246. Pușcaș Iacob PSD DA
247. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
248. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
249. Rădulescu Constantin PSD DA
250. Rădulescu Romeo PDL DA
251. Rățoi Neculai PSD DA
252. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
253. Reuer Elena-Ramona PNL DA
254. Rizea Cristian PSD DA
255. Roman Cristian-Constantin PDL DA
256. Roman Gheorghe PSD DA
257. Roman Petre PNL DA
258. Roman Victor PSD DA
259. Roșca Lucreția PSD DA
260. Roșca Mircea PNL DA
261. Rotaru Răzvan ALDE DA
262. Sava Andrei-Valentin PSD DA
263. Săpunaru Nini PNL DA
264. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
265. Scarlat George PNL DA
266. Scutaru Adrian George PNL DA
267. Secară Florin Mihail - DA
268. Seres Dénes UDMR DA
269. Simedru Dan Coriolan PNL DA
270. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
271. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
272. Solomon Adrian PSD DA
273. Stan Ioan PSD DA
274. Stan Ion PSD DA
275. Stanciu Anghel PSD DA
276. Stanciu Zisu PSD DA
277. Stancu Ionel Minoritati DA
278. Stativă Irinel Ioan PSD DA
279. Stănescu Alexandru PSD DA
280. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
281. Stragea Sorin Constantin PSD DA
282. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
283. Stroe Radu PNL DA
284. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
285. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
286. Surdu Raluca PNL DA
287. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
288. Szabó Ödön UDMR DA
289. Șcheau Ion PSD DA
290. Șimon Gheorghe PSD DA
291. Șoptică Costel PNL DA
292. Șova Lucian PSD DA
293. Ștefan Viorel PSD DA
294. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
295. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
296. Tabugan Ion PSD DA
297. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
298. Tararache Mihai - DA
299. Tămâian Ioan PNL DA
300. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
301. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
302. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
303. Teju Sorin PNL DA
304. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
305. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
306. Tiuch Cătălin PSD DA
307. Tîlvăr Angel PSD DA
308. Toader Mircea-Nicu PDL DA
309. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
310. Tomac Eugen - DA
311. Traicu Rodin PSD DA
312. Tudorache Daniel PSD DA
313. Tudorie Violeta PSD DA
314. Tudose Mihai PSD DA
315. Tușa Adriana Diana - DA
316. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
317. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
318. Udrea Elena Gabriela - DA
319. Udriște Gheorghe PDL DA
320. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
321. Uricec Eugen Constantin PSD DA
322. Vainer Aurel Minoritati DA
323. Varga Lucia-Ana PNL DA
324. Vasilică Radu Costin PSD DA
325. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
326. Vladu Iulian PDL DA
327. Vlase Petru Gabriel PSD DA
328. Vlădoiu Aurel PSD DA
329. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
330. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
331. Vreme Valerian - DA
332. Vulpescu Ioan PSD DA
333. Weber Mihai PSD DA
334. Zaharcu Neviser PSD DA
335. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
336. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
337. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
338. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 9 decembrie 2019, 20:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro