Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.04.2014 > 14:22 Versiunea pentru printare
Marți, 15 aprilie 2014, ora 14:22

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 114/2014 pentru modificarea și completarea Legii nr.346/2006 privind organizarea și funcționarea Ministerului Apărării Naționale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:338 158 75 25 16 17 16 15 16
- voturi pentru (DA):213 157 - - 8 17 16 14 1
- voturi împotrivă (NU):113 1 74 24 1 - - - 13
- abțineri:10 - - 1 7 - - - 2
- nu au votat:2 - 1 - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
5. Almăjanu Marin PNL NU
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL NU
9. Anton Marin - NU
10. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PSD DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bănicioiu Nicolae PSD DA
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Benga Ioan PSD DA
22. Berci Vasile PNL NU
23. Birchall Ana PSD DA
24. Blăjuț Viorel-Ionel - Abținere
25. Blănariu Valentin ND DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PDL NU
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bogdănici Camelia-Margareta - NU
30. Boghicevici Claudia PDL NU
31. Bónis István UDMR DA
32. Borbély László UDMR DA
33. Bordeianu Dan PNL NU
34. Bucur Constantin-Alin PSD DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
37. Buican Cristian PNL NU
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Burlacu Ștefan ND DA
40. Calimente Mihăiță PNL NU
41. Caloianu Mario-Ernest ND DA
42. Calotă Florică Ică PNL NU
43. Canacheu Costică PDL NU
44. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
45. Călin Ion PSD DA
46. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL NU
48. Cernea Remus-Florinel - NU
49. Chebac Eugen PSD DA
50. Cherecheș Florica PNL NU
51. Chiriță Dumitru PSD DA
52. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
53. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
54. Cioată Cezar ALDE DA
55. Ciobanu Gheorghe PSD DA
56. Ciobanu Liliana ND DA
57. Ciocan Dan PSD DA
58. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
61. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
62. Ciuhodaru Tudor ND DA
63. Ciurariu Florin PNL NU
64. Cocei Erland PNL NU
65. Codîrlă Liviu PSD DA
66. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
67. Constantin Daniel ALDE DA
68. Costin Gheorghe PNL NU
69. Covaci Dorel PSD DA
70. Crăciunescu Grigore PNL NU
71. Cristea Aurelia PSD DA
72. Cristea Victor PSD DA
73. Cristian Horia PNL NU
74. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
75. Culețu Dănuț PDL NU
76. Cupă Ion PNL NU
77. Cupșa Ioan PNL NU
78. Daea Petre PSD DA
79. Dalca Ștefan-Petru ND Abținere
80. Dascălu Constantin PDL NU
81. Deaconu Mihai ND Abținere
82. Delureanu Virgil PSD DA
83. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
84. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
85. Dima Toader PSD DA
86. Diniță Ion ALDE DA
87. Dîrzu Ioan PSD DA
88. Doboș Anton PNL NU
89. Dobre Mircea-Titus PSD DA
90. Dobre Victor Paul PNL NU
91. Dolha Mircea PNL NU
92. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
93. Dolineaschi Andrei PSD DA
94. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
95. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
96. Dragomir Gheorghe PNL NU
97. Dragomir Viorel Marian PSD DA
98. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
99. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
100. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
101. Dumbrăvanu Paul PNL NU
102. Dumitru Georgică ALDE DA
103. Dumitru Ioana-Jenica ND Abținere
104. Dumitru Ovidiu-Ioan - NU
105. Emacu Gheorghe PSD DA
106. Enache Marian PSD DA
107. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
108. Erdei Dolóczki István UDMR DA
109. Fejér László-Ődőn UDMR DA
110. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
111. Florea Damian ALDE DA
112. Florea Daniel PSD DA
113. Fonta Nuțu PSD DA
114. Frăticiu Gheorghe PSD DA
115. Galan Constantin PNL NU
116. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
117. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL NU
118. Găină Mihăiță PSD DA
119. Geantă Florian Daniel - NU
120. Gerea Andrei Dominic PNL NU
121. Gheorghe Tinel PDL NU
122. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
123. Ghiveciu Marian PSD DA
124. Giurescu Dinu ALDE -
125. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
126. Gorghiu Alina-Ștefania PNL NU
127. Grama Horia PSD DA
128. Grecea Maria PNL NU
129. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
130. Guran Virgil PNL NU
131. Gurzău Adrian - NU
132. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
133. Harbuz Liviu PSD DA
134. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
135. Horga Vasile PNL NU
136. Hrebenciuc Viorel PSD DA
137. Hulea Ioan PSD DA
138. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
139. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
140. Iancu Iulian PSD DA
141. Iane Daniel PNL NU
142. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
143. Ibram Iusein Minoritati DA
144. Ignat Miron Minoritati DA
145. Intotero Natalia-Elena PSD DA
146. Ionescu Aurelian ALDE DA
147. Ionescu George PDL NU
148. Iordache Florin PSD DA
149. Iriza Scarlat PSD DA
150. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
151. Itu Cornel PSD DA
152. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
153. Kelemen Hunor UDMR DA
154. Kerekes Károly UDMR DA
155. Kereskényi Gábor UDMR DA
156. Khraibani Camelia PSD DA
157. Korodi Attila UDMR DA
158. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
159. Longher Ghervazen Minoritati DA
160. Lupu Mihai PNL NU
161. Man Mircea PDL NU
162. Manda Iulian Claudiu PSD DA
163. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
164. Manolache Marius PSD DA
165. Manolescu Oana Minoritati DA
166. Marcoci Vlad PSD DA
167. Marcu Viorica PNL NU
168. Marian Ion Cristinel ND Abținere
169. Marin Gheorghe PSD DA
170. Markó Attila-Gabor UDMR DA
171. Marocico Ion Minoritati DA
172. Martin Eduard-Stelian PSD DA
173. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
174. Máté András-Levente UDMR DA
175. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
176. Mazilu Constantin PSD DA
177. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
178. Melinte Ion PSD DA
179. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
180. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
181. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
182. Militaru Lucian PDL NU
183. Mincă Liliana ND Abținere
184. Mircovici Niculae Minoritati DA
185. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
186. Mîrza Gavril PSD DA
187. Mocanu Adrian PSD DA
188. Mocanu Vasile PSD DA
189. Mocioi Niculina ND Abținere
190. Moisii Constantin PSD DA
191. Moldovan Ioan ALDE DA
192. Moldovan Iosif UDMR DA
193. Molnar Zsolt UDMR DA
194. Muntean Mircia PDL NU
195. Munteanu Ioan PSD DA
196. Murgu Neagu PSD DA
197. Nassar Rodica PSD DA
198. Nazare Alexandru PDL NU
199. Neacșu Marian PSD DA
200. Necula Cosmin PSD DA
201. Negruț Clement - NU
202. Negruț Cornelia ALDE DA
203. Nica Dan PSD DA
204. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
205. Nichita Cristina PSD DA
206. Nicoară Romeo Florin PNL -
207. Nicolae Alexandri PNL NU
208. Nicolae Florian PSD DA
209. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
210. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
211. Niculae Aurel - NU
212. Niculescu Dumitru ND NU
213. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
214. Nistor Gheorghe-Vlad PNL NU
215. Nistor Laurențiu PSD DA
216. Nistor Marioara ND Abținere
217. Niță Constantin PSD DA
218. Niță Emil PSD DA
219. Nosa Iuliu PSD DA
220. Ochi Ion PSD DA
221. Orban Ludovic PNL NU
222. Oros Nechita-Adrian PNL NU
223. Palașcă Viorel PNL NU
224. Palăr Ionel PNL NU
225. Paleologu Theodor - NU
226. Pambuccian Varujan Minoritati DA
227. Pană Adriana-Doina PSD DA
228. Păun Nicolae Minoritati DA
229. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
230. Peia Ninel PSD DA
231. Petrea Dorin Silviu PSD DA
232. Petrescu Petre PSD DA
233. Petric Octavian PSD DA
234. Pistru Eusebiu-Manea PDL NU
235. Plumb Rovana PSD DA
236. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
237. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
238. Ponta Victor-Viorel PSD DA
239. Pop Georgian PSD DA
240. Popa Radu Mihai PSD DA
241. Popeangă Vasile PSD DA
242. Popescu Dan-Cristian PDL NU
243. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
244. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
245. Potor Călin PSD DA
246. Preda Cezar-Florin PDL NU
247. Pușcaș Iacob PSD DA
248. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
249. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
250. Rădulescu Constantin PSD DA
251. Rădulescu Romeo PDL NU
252. Rățoi Neculai PSD DA
253. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
254. Reuer Elena-Ramona PNL NU
255. Rizea Cristian PSD DA
256. Roman Cristian-Constantin PDL NU
257. Roman Gheorghe PSD DA
258. Roman Petre PNL NU
259. Roman Victor PSD DA
260. Roșca Lucreția PSD DA
261. Roșca Mircea PNL NU
262. Rotaru Răzvan ALDE DA
263. Sava Andrei-Valentin PSD DA
264. Săpunaru Nini PNL NU
265. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
266. Scarlat George PNL NU
267. Scutaru Adrian George PNL NU
268. Secară Florin Mihail - NU
269. Seres Dénes UDMR DA
270. Simedru Dan Coriolan PNL NU
271. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
272. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
273. Solomon Adrian PSD DA
274. Stan Ioan PSD DA
275. Stan Ion PSD DA
276. Stanciu Anghel PSD DA
277. Stanciu Zisu PSD DA
278. Stancu Ionel Minoritati DA
279. Stativă Irinel Ioan PSD DA
280. Stănescu Alexandru PSD DA
281. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
282. Stragea Sorin Constantin PSD DA
283. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
284. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
285. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
286. Surdu Raluca PNL NU
287. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
288. Szabó Ödön UDMR DA
289. Șcheau Ion PSD DA
290. Șimon Gheorghe PSD DA
291. Șoptică Costel PNL NU
292. Șova Lucian PSD DA
293. Ștefan Viorel PSD DA
294. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
295. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
296. Tabugan Ion PSD NU
297. Taloș Gheorghe-Mirel PNL NU
298. Tararache Mihai - Abținere
299. Tămâian Ioan PNL NU
300. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
301. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
302. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
303. Teju Sorin PNL NU
304. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
305. Teodorescu Ioan Viorel PNL NU
306. Tiuch Cătălin PSD DA
307. Tîlvăr Angel PSD DA
308. Toader Mircea-Nicu PDL NU
309. Tocuț Dan-Laurențiu PNL NU
310. Tomac Eugen - NU
311. Traicu Rodin PSD DA
312. Tudorache Daniel PSD DA
313. Tudorie Violeta PSD DA
314. Tudose Mihai PSD DA
315. Tușa Adriana Diana - DA
316. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL NU
317. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
318. Udrea Elena Gabriela - NU
319. Udriște Gheorghe PDL Abținere
320. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
321. Uricec Eugen Constantin PSD DA
322. Vainer Aurel Minoritati DA
323. Varga Lucia-Ana PNL NU
324. Vasilică Radu Costin PSD DA
325. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
326. Vladu Iulian PDL NU
327. Vlase Petru Gabriel PSD DA
328. Vlădoiu Aurel PSD DA
329. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
330. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
331. Vreme Valerian - NU
332. Vulpescu Ioan PSD DA
333. Weber Mihai PSD DA
334. Zaharcu Neviser PSD DA
335. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
336. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
337. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
338. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 13 decembrie 2019, 7:14
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro