Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.05.2014 > 10:37 Versiunea pentru printare
Marți, 6 mai 2014, ora 10:37

Poziție pe
ordinea de zi:
4
Subiect vot: Sistarea dezbaterilor la Plx 169/2014
PL 169/2014 pentru modificarea alin.(1) al art.8 din Legea nr.218/2002 privind organizarea și funcționarea Poliției Române
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:125 52 30 10 5 8 7 7 6
- voturi pentru (DA):71 50 - - - 7 7 7 -
- voturi împotrivă (NU):51 1 30 10 5 1 - - 4
- abțineri:2 - - - - - - - 2
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Andronache Gabriel PNL NU
2. Anton Marin - NU
3. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
4. Avram Constantin ALDE DA
5. Avram Marian PSD DA
6. Baltă Mihai PSD DA
7. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
8. Bălan Ion PSD DA
9. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
10. Berci Vasile PNL NU
11. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
12. Bode Lucian Nicolae PDL NU
13. Bogdănici Camelia-Margareta - NU
14. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
15. Buican Cristian PNL NU
16. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
17. Calimente Mihăiță PNL NU
18. Calotă Florică Ică PNL NU
19. Canacheu Costică PDL NU
20. Cernea Remus-Florinel - NU
21. Cherecheș Florica PNL NU
22. Ciobanu Gheorghe PSD DA
23. Ciocan Dan PSD DA
24. Ciuhodaru Tudor ND NU
25. Ciurariu Florin PNL NU
26. Costin Gheorghe PNL NU
27. Covaci Dorel PSD DA
28. Crăciunescu Grigore PNL NU
29. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
30. Culețu Dănuț PDL NU
31. Daea Petre PSD DA
32. Dascălu Constantin PDL NU
33. Deaconu Mihai ND NU
34. Delureanu Virgil PSD DA
35. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
36. Diniță Ion ALDE DA
37. Dîrzu Ioan PSD DA
38. Dobre Mircea-Titus PSD DA
39. Dobre Victor Paul PNL NU
40. Dolha Mircea PNL NU
41. Dragomir Maria ND NU
42. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
43. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
44. Enache Marian PSD DA
45. Fejér László-Ődőn UDMR DA
46. Florea Daniel PSD DA
47. Fonta Nuțu PSD NU
48. Galan Constantin PNL NU
49. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
50. Gheorghe Tinel PDL NU
51. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
52. Giurescu Dinu ALDE DA
53. Gorghiu Alina-Ștefania PNL NU
54. Grama Horia PSD DA
55. Gudu Vasile PDL NU
56. Guran Virgil PNL NU
57. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
58. Hrebenciuc Viorel PSD DA
59. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
60. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
61. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
62. Ibram Iusein Minoritati DA
63. Iordache Florin PSD DA
64. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
65. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
66. Itu Cornel PSD DA
67. Kereskényi Gábor UDMR NU
68. Lupu Mihai PNL NU
69. Marcoci Vlad PSD DA
70. Markó Attila-Gabor UDMR DA
71. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
72. Máté András-Levente UDMR DA
73. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
74. Melinte Ion PSD DA
75. Mihai Aurelian - Abținere
76. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
77. Mircovici Niculae Minoritati DA
78. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
79. Mocanu Vasile PSD DA
80. Moisii Constantin PSD DA
81. Moldovan Ioan ALDE DA
82. Molnar Zsolt UDMR DA
83. Munteanu Ioan PSD DA
84. Neacșu Marian PSD DA
85. Negruț Clement - NU
86. Negruț Cornelia ALDE DA
87. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
88. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
89. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
90. Niculae Aurel - Abținere
91. Niculescu Dumitru ND NU
92. Niță Emil PSD DA
93. Nosa Iuliu PSD DA
94. Paul Maria-Andreea PDL NU
95. Pârgaru Ion PNL NU
96. Petrea Dorin Silviu PSD DA
97. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
98. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
99. Popeangă Vasile PSD DA
100. Pușcaș Iacob PSD DA
101. Răducanu Ion PSD DA
102. Rădulescu Romeo PDL NU
103. Scarlat George PNL NU
104. Scutaru Adrian George PNL NU
105. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
106. Stan Ioan PSD DA
107. Stănescu Alexandru PSD DA
108. Stragea Sorin Constantin PSD DA
109. Szabó Ödön UDMR DA
110. Șcheau Ion PSD DA
111. Șova Lucian PSD DA
112. Tămâian Ioan PNL NU
113. Tănase Răzvan-Ionuț PSD -
114. Tîlvăr Angel PSD DA
115. Tocuț Dan-Laurențiu PNL NU
116. Traicu Rodin PSD DA
117. Tudorache Daniel PSD DA
118. Tudorie Violeta PSD DA
119. Uricec Eugen Constantin PSD DA
120. Vainer Aurel Minoritati DA
121. Varga Lucia-Ana PNL NU
122. Varga Vasile PNL NU
123. Vulpescu Ioan PSD DA
124. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
125. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 9 decembrie 2019, 18:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro