Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.05.2014 > 12:44 Versiunea pentru printare
Marți, 27 mai 2014, ora 12:44

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 117/2014 pentru aprobarea Ordonaței de urgență a Guvernului nr.112/2013 privind prorogarea unor termene prevăzute la art.2 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.116/2011 pentru aprobarea unor măsuri cu privire la vânzarea unor pachete de acțiuni deținute de Societatea Comercială de Distribuție și Furnizare a Energiei Electrice" Electrica" -S.A. și pentru modificarea și completarea Ordonanței Guvernului nr.31/2004 privind unele măsuri pentru derularea procesului de privatizare a Societății Comerciale de Distribuție a Gazelor Naturale" Distrigaz Sud" -S.A. București și a Societății Comerciale de Distribuție a Gazelor Naturale "Distrigaz Nord" S.A.Târgu-Mureș, precum și a societăților comerciale filiale de distribuție și furnizare a energiei electrice, precum și a termenelor prevăzute la alin.(2) și (4) ale art.6 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.114/2005 privind unele măsuri pentru derularea și finalizarea privatizării societăților comerciale filiale de distribuție și furnizare a energiei electrice "Electrica Moldova" -S.A. și "Electrica Oltenia" - S.A.
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:301 131 75 18 17 15 15 12 18
- voturi pentru (DA):244 131 71 - 3 13 14 12 -
- voturi împotrivă (NU):30 - 2 1 13 - - - 14
- abțineri:27 - 2 17 1 2 1 - 4
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND NU
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Antal István UDMR Abținere
10. Anton Marin - NU
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Ardeleanu Sanda-Maria PDL Abținere
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
19. Bălan Ion PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benga Ioan PSD DA
23. Berci Vasile PNL DA
24. Birchall Ana PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PDL Abținere
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Borbély László UDMR DA
30. Bordeianu Dan PNL DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Caloianu Mario-Ernest ND NU
37. Calotă Florică Ică PNL DA
38. Canacheu Costică PDL Abținere
39. Călin Ion PSD DA
40. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
41. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
42. Cernea Remus-Florinel - Abținere
43. Chebac Eugen PSD DA
44. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
45. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
46. Chițoiu Daniel PNL DA
47. Cioată Cezar ALDE DA
48. Ciobanu Gheorghe PSD DA
49. Ciobanu Liliana ND DA
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
53. Ciuhodaru Tudor ND NU
54. Ciurariu Florin PNL DA
55. Cocei Erland PNL DA
56. Codîrlă Liviu PSD DA
57. Comșa Cornel-George - Abținere
58. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
59. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
60. Costin Gheorghe PNL DA
61. Covaci Dorel PSD DA
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
63. Cristea Victor PSD DA
64. Cristian Horia PNL DA
65. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
66. Culețu Dănuț PDL Abținere
67. Cupă Ion PNL DA
68. Cupșa Ioan PNL DA
69. Daea Petre PSD DA
70. Dalca Ștefan-Petru ND NU
71. Dascălu Constantin PDL Abținere
72. Deaconu Mihai ND NU
73. Delureanu Virgil PSD DA
74. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
75. Dima Toader PSD DA
76. Diniță Ion ALDE DA
77. Dîrzu Ioan PSD DA
78. Doboș Anton PNL DA
79. Dobre Mircea-Titus PSD DA
80. Dobre Victor Paul PNL DA
81. Dobrinescu Traian PNL DA
82. Dolha Mircea PNL DA
83. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
84. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
85. Dragomir Gheorghe PNL DA
86. Dragomir Maria ND NU
87. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
88. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
89. Dumbrăvanu Paul PNL DA
90. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
91. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
92. Dumitru Ovidiu-Ioan - NU
93. Emacu Gheorghe PSD DA
94. Enache Marian PSD DA
95. Erdei Dolóczki István UDMR DA
96. Fejér László-Ődőn UDMR DA
97. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
98. Firczak Gheorghe Minoritati DA
99. Florea Damian ALDE DA
100. Fonta Nuțu PSD DA
101. Frăticiu Gheorghe PSD DA
102. Galan Constantin PNL DA
103. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
104. Găină Mihăiță PSD DA
105. Geantă Florian Daniel - NU
106. Gerea Andrei Dominic PNL DA
107. Gheorghe Florin - NU
108. Gheorghe Tinel PDL Abținere
109. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
110. Ghiveciu Marian PSD DA
111. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
112. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
113. Grama Horia PSD DA
114. Grecea Maria PNL Abținere
115. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
116. Gudu Vasile PDL Abținere
117. Gunia Dragoș-Ionel - NU
118. Guran Virgil PNL DA
119. Gurzău Adrian - NU
120. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
121. Harbuz Liviu PSD DA
122. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
123. Holban Titi PSD DA
124. Horga Vasile PNL DA
125. Hrebenciuc Viorel PSD DA
126. Hulea Ioan PSD DA
127. Iacob Ridzi Monica Maria ND NU
128. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
129. Ialomițianu Gheorghe PDL Abținere
130. Iancu Iulian PSD DA
131. Iane Daniel PNL DA
132. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
133. Ibram Iusein Minoritati DA
134. Ignat Miron Minoritati DA
135. Intotero Natalia-Elena PSD DA
136. Ionescu Aurelian ALDE DA
137. Ionescu George PDL Abținere
138. Iordache Florin PSD DA
139. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
140. Iriza Scarlat PSD DA
141. Itu Cornel PSD DA
142. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
143. Kerekes Károly UDMR DA
144. Kereskényi Gábor UDMR DA
145. Khraibani Camelia PSD DA
146. Laza-Matiuța Liviu PDL Abținere
147. Longher Ghervazen Minoritati DA
148. Lubanovici Mircea PDL Abținere
149. Lupu Mihai PNL DA
150. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
151. Manolescu Oana Minoritati DA
152. Marcu Nicu PNL DA
153. Marian Ion Cristinel ND Abținere
154. Marin Gheorghe PSD DA
155. Markó Attila-Gabor UDMR DA
156. Marocico Ion Minoritati DA
157. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
158. Máté András-Levente UDMR DA
159. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
160. Mazilu Constantin PSD DA
161. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
162. Melinte Ion PSD DA
163. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
164. Mihai Aurelian - NU
165. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
166. Mincă Liliana ND NU
167. Mircovici Niculae Minoritati DA
168. Mitrea Manuela PSD DA
169. Mitrea Miron Tudor PSD DA
170. Mîrza Gavril PSD DA
171. Mocanu Adrian PSD DA
172. Mocioalcă Ion PSD DA
173. Mocioi Niculina ND NU
174. Moisii Constantin PSD DA
175. Moldovan Ioan ALDE DA
176. Molnar Zsolt UDMR DA
177. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
178. Movilă Petru - NU
179. Munteanu Ioan PSD DA
180. Murgu Neagu PSD DA
181. Nassar Rodica PSD DA
182. Nazare Alexandru PDL Abținere
183. Neacșu Marian PSD DA
184. Necula Cosmin PSD DA
185. Negruț Clement - NU
186. Negruț Cornelia ALDE DA
187. Nichita Cristina PSD DA
188. Nicolae Alexandri PNL DA
189. Nicolae Florian PSD DA
190. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
191. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
192. Nicolicea Eugen PSD DA
193. Niculae Aurel - NU
194. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
195. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
196. Nistor Laurențiu PSD DA
197. Nistor Marioara ND DA
198. Niță Emil PSD DA
199. Nosa Iuliu PSD DA
200. Oajdea Daniel Vasile ND NU
201. Ochi Ion PSD DA
202. Orban Ludovic PNL DA
203. Oros Nechita-Adrian PNL DA
204. Palașcă Viorel PNL DA
205. Pambuccian Varujan Minoritati DA
206. Pardău Dumitru PNL DA
207. Păun Nicolae Minoritati DA
208. Pârgaru Ion PNL DA
209. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
210. Peia Ninel PSD DA
211. Petrea Dorin Silviu PSD DA
212. Petrescu Petre PSD DA
213. Petric Octavian PSD DA
214. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
215. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
216. Pop Georgian PSD DA
217. Popa Octavian-Marius PNL Abținere
218. Popeangă Vasile PSD DA
219. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
220. Popescu Florin Aurelian - NU
221. Pușcaș Iacob PSD DA
222. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
223. Răducanu Ion PSD DA
224. Rădulescu Constantin PSD DA
225. Rădulescu Romeo PDL Abținere
226. Reuer Elena-Ramona PNL DA
227. Roman Cristian-Constantin PDL Abținere
228. Roman Gheorghe PSD DA
229. Roman Ioan Sorin PSD DA
230. Roman Victor PSD DA
231. Roșca Lucreția PSD DA
232. Rotaru Răzvan ALDE DA
233. Sava Andrei-Valentin PSD DA
234. Săpunaru Nini PNL DA
235. Scutaru Adrian George PNL DA
236. Secară Florin Mihail - NU
237. Sefer Cristian-George ND NU
238. Seres Dénes UDMR DA
239. Simedru Dan Coriolan PNL DA
240. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
241. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
242. Solomon Adrian PSD DA
243. Stan Ioan PSD DA
244. Stan Ion PSD DA
245. Stanciu Anghel PSD DA
246. Stativă Irinel Ioan PSD DA
247. Stănescu Alexandru PSD DA
248. Stănișoară Mihai PNL DA
249. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
250. Stragea Sorin Constantin PSD DA
251. Stroe Radu PNL DA
252. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
253. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
254. Surdu Raluca PNL DA
255. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
256. Szabó Ödön UDMR DA
257. Șcheau Ion PSD DA
258. Șimon Gheorghe PSD DA
259. Șova Lucian PSD DA
260. Ștefan Viorel PSD DA
261. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
262. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
263. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
264. Tararache Mihai - Abținere
265. Tămâian Ioan PNL NU
266. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
267. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
268. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
269. Teju Sorin PNL DA
270. Teodorescu Cătălin-Florin PDL Abținere
271. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
272. Tiuch Cătălin PSD DA
273. Tîlvăr Angel PSD DA
274. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
275. Tomac Eugen - NU
276. Traicu Rodin PSD DA
277. Tudorache Daniel PSD DA
278. Tudorie Violeta PSD DA
279. Tudose Mihai PSD DA
280. Tușa Adriana Diana - Abținere
281. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
282. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
283. Udrea Elena Gabriela - NU
284. Udriște Gheorghe PDL Abținere
285. Urcan Ionaș-Florin PDL Abținere
286. Uricec Eugen Constantin PSD DA
287. Ursărescu Dorinel PNL DA
288. Varga Lucia-Ana PNL DA
289. Varga Vasile PNL DA
290. Vasilică Radu Costin PSD DA
291. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
292. Vlase Petru Gabriel PSD DA
293. Vlădoiu Aurel PSD DA
294. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
295. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
296. Vulpescu Ioan PSD DA
297. Weber Mihai PSD DA
298. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
299. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
300. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
301. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 21 ianuarie 2020, 19:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro