Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.06.2014 > 12:48 Versiunea pentru printare
Marți, 3 iunie 2014, ora 12:48

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 619/2010 pentru completarea art.51 alin.(3) din Legea nr.422/2001 privind protejarea monumentelor istorice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:321 144 79 25 13 14 15 14 17
- voturi pentru (DA):154 9 76 23 13 14 1 2 16
- voturi împotrivă (NU):161 134 1 2 - - 13 10 1
- abțineri:4 1 1 - - - 1 1 -
- nu au votat:2 - 1 - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD NU
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Amet Varol Minoritati NU
4. Anastase Roberta Alma PDL DA
5. Andea Petru PSD NU
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anton Marin - DA
8. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
9. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
10. Arsene Ionel PSD NU
11. Avram Constantin ALDE NU
12. Avram Marian PSD NU
13. Axente Ioan PSD NU
14. Babuș Radu PSD NU
15. Balan Ioan PDL DA
16. Baltă Mihai PSD NU
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
18. Bălan Ion PSD NU
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
20. Bejinariu Eugen PSD NU
21. Benga Ioan PSD NU
22. Berci Vasile PNL DA
23. Blănariu Valentin ND DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
25. Bode Lucian Nicolae PDL DA
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
27. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Borbély László UDMR DA
30. Bordeianu Dan PNL DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Caloianu Mario-Ernest ND DA
37. Calotă Florică Ică PNL DA
38. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
39. Călin Ion PSD NU
40. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
41. Cernea Remus-Florinel - DA
42. Chebac Eugen PSD NU
43. Cherecheș Florica PNL DA
44. Chiriță Dumitru PSD NU
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
46. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
47. Cioată Cezar ALDE NU
48. Ciobanu Gheorghe PSD NU
49. Ciobanu Liliana ND DA
50. Ciocan Dan PSD NU
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
53. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
54. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE -
55. Ciuhodaru Tudor ND DA
56. Ciurariu Florin PNL DA
57. Cocei Erland PNL DA
58. Comșa Cornel-George - DA
59. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
60. Cosma Vlad-Alexandru PSD NU
61. Costin Gheorghe PNL DA
62. Covaci Dorel PSD NU
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
64. Cristea Aurelia PSD NU
65. Cristea Victor PSD NU
66. Cristian Horia PNL DA
67. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
68. Culețu Dănuț PDL DA
69. Cupă Ion PNL DA
70. Cupșa Ioan PNL DA
71. Daea Petre PSD NU
72. Deaconu Mihai ND DA
73. Delureanu Virgil PSD NU
74. Diaconu Adrian-Nicolae PSD NU
75. Diaconu Mihai-Bogdan PSD NU
76. Dima Toader PSD NU
77. Diniță Ion ALDE NU
78. Dîrzu Ioan PSD NU
79. Doboș Anton PNL DA
80. Dobre Mircea-Titus PSD NU
81. Dobrinescu Traian PNL DA
82. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
83. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
84. Dragomir Gheorghe PNL DA
85. Dragomir Viorel Marian PSD NU
86. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
87. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
88. Dumbrăvanu Paul PNL DA
89. Dumitru Georgică ALDE NU
90. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
91. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
92. Emacu Gheorghe PSD NU
93. Enache Marian PSD NU
94. Enea Constantin-Cosmin PSD NU
95. Eparu Ion PSD NU
96. Erdei Dolóczki István UDMR DA
97. Fejér László-Ődőn UDMR DA
98. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
99. Firczak Gheorghe Minoritati NU
100. Florea Damian ALDE NU
101. Fonta Nuțu PSD DA
102. Frăticiu Gheorghe PSD NU
103. Galan Constantin PNL DA
104. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
105. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
106. Găină Mihăiță PSD NU
107. Geantă Florian Daniel - DA
108. Gerea Andrei Dominic PNL -
109. Gheorghe Florin - DA
110. Gheorghe Tinel PDL DA
111. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
112. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD NU
113. Ghiveciu Marian PSD NU
114. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
115. Gliga Vasile Ghiorghe PSD NU
116. Grama Horia PSD NU
117. Grecea Maria PNL DA
118. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
119. Gudu Vasile PDL DA
120. Gunia Dragoș-Ionel - DA
121. Guran Virgil PNL DA
122. Gurzău Adrian - DA
123. Gust Băloșin Florentin PSD DA
124. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
125. Holban Titi PSD NU
126. Hrebenciuc Viorel PSD NU
127. Hulea Ioan PSD NU
128. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
129. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
130. Iancu Iulian PSD NU
131. Iane Daniel PNL DA
132. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
133. Ibram Iusein Minoritati NU
134. Ignat Miron Minoritati NU
135. Intotero Natalia-Elena PSD NU
136. Ionescu Aurelian ALDE NU
137. Ionescu George PDL DA
138. Iordache Florin PSD NU
139. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
140. Iriza Scarlat PSD NU
141. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
142. Itu Cornel PSD NU
143. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
144. Kerekes Károly UDMR DA
145. Kereskényi Gábor UDMR DA
146. Khraibani Camelia PSD NU
147. Korodi Attila UDMR DA
148. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
149. Longher Ghervazen Minoritati NU
150. Lubanovici Mircea PDL DA
151. Lupu Mihai PNL DA
152. Manda Iulian Claudiu PSD NU
153. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
154. Marcoci Vlad PSD NU
155. Marcu Nicu PNL DA
156. Marcu Viorica PNL DA
157. Marian Ion Cristinel ND DA
158. Marin Gheorghe PSD NU
159. Markó Attila-Gabor UDMR DA
160. Marocico Ion Minoritati NU
161. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
162. Máté András-Levente UDMR DA
163. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
164. Măduța Flavius-Luigi PSD NU
165. Melinte Ion PSD NU
166. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
167. Mihai Aurelian - DA
168. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD NU
169. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
170. Mincă Liliana ND DA
171. Mircovici Niculae Minoritati NU
172. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
173. Mitrea Manuela PSD NU
174. Mitrea Miron Tudor PSD Abținere
175. Mîrza Gavril PSD NU
176. Mocanu Adrian PSD NU
177. Mocanu Vasile PSD NU
178. Mocioalcă Ion PSD NU
179. Mocioi Niculina ND DA
180. Moisii Constantin PSD NU
181. Moldovan Ioan ALDE NU
182. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
183. Movilă Petru - DA
184. Muntean Mircia PSD DA
185. Munteanu Ioan PSD NU
186. Murgu Neagu PSD NU
187. Nassar Rodica PSD DA
188. Nazare Alexandru PDL DA
189. Neacșu Marian PSD NU
190. Necula Cosmin PSD NU
191. Negruț Cornelia ALDE NU
192. Nica Nicolae-Ciprian PSD NU
193. Nichita Cristina PSD NU
194. Nicoară Romeo Florin PNL DA
195. Nicolae Alexandri PNL DA
196. Nicolae Florian PSD NU
197. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
198. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
199. Nicolicea Eugen PSD DA
200. Niculae Aurel - NU
201. Niculescu Dumitru ND DA
202. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
203. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
204. Nistor Laurențiu PSD NU
205. Nistor Marioara PSD NU
206. Niță Emil PSD NU
207. Nosa Iuliu PSD NU
208. Oajdea Daniel Vasile ND DA
209. Ochi Ion PSD NU
210. Oltean Ioan PDL DA
211. Orban Ludovic PNL Abținere
212. Oros Nechita-Adrian PNL DA
213. Palașcă Viorel PNL DA
214. Palăr Ionel PNL DA
215. Paleologu Theodor - DA
216. Pambuccian Varujan Minoritati NU
217. Pardău Dumitru PNL DA
218. Paul Maria-Andreea PDL NU
219. Păun Nicolae Minoritati DA
220. Pârgaru Ion PNL DA
221. Peia Ninel PSD NU
222. Petrea Dorin Silviu PSD NU
223. Petrescu Petre PSD NU
224. Petric Octavian PSD NU
225. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
226. Pop Georgian PSD NU
227. Popa Octavian-Marius PNL DA
228. Popa Radu Mihai PSD NU
229. Popeangă Vasile PSD NU
230. Popescu Dan-Cristian PDL DA
231. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
232. Popescu Florin Aurelian - DA
233. Potor Călin PSD NU
234. Preda Cezar-Florin PDL DA
235. Pușcaș Iacob PSD NU
236. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
237. Răducanu Ion PSD NU
238. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
239. Rădulescu Constantin PSD NU
240. Rădulescu Romeo PDL DA
241. Rățoi Neculai PSD NU
242. Resmeriță Cornel-Cristian PSD NU
243. Reuer Elena-Ramona PNL DA
244. Rizea Cristian PSD NU
245. Roman Cristian-Constantin PDL NU
246. Roman Gheorghe PSD NU
247. Roman Petre PNL DA
248. Roșca Lucreția PSD NU
249. Rotaru Răzvan ALDE Abținere
250. Sava Andrei-Valentin PSD NU
251. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
252. Săpunaru Nini PNL DA
253. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
254. Scarlat George PNL DA
255. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
256. Secară Florin Mihail - DA
257. Sefer Cristian-George ND DA
258. Seres Dénes UDMR DA
259. Simedru Dan Coriolan PNL DA
260. Simionescu Adrian Constantin PSD NU
261. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
262. Solomon Adrian PSD NU
263. Stan Ioan PSD NU
264. Stan Ion PSD DA
265. Stanciu Anghel PSD DA
266. Stanciu Zisu PSD NU
267. Stancu Ionel Minoritati NU
268. Stănescu Alexandru PSD NU
269. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
270. Stoica Mihaela - DA
271. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
272. Stragea Sorin Constantin PSD NU
273. Stroe Radu PNL NU
274. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
275. Surdu Raluca PNL DA
276. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
277. Szabó Ödön UDMR DA
278. Șcheau Ion PSD NU
279. Șimon Gheorghe PSD NU
280. Șoptică Costel PNL DA
281. Șova Lucian PSD NU
282. Ștefan Viorel PSD NU
283. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
284. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
285. Tămâian Ioan PNL DA
286. Tănase Răzvan-Ionuț PSD NU
287. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
288. Tătaru Florin-Cristian PSD NU
289. Teju Sorin PNL DA
290. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
291. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
292. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
293. Tiuch Cătălin PSD NU
294. Tîlvăr Angel PSD NU
295. Toader Mircea-Nicu PDL DA
296. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
297. Traicu Rodin PSD NU
298. Tudorache Daniel PSD NU
299. Tudorie Violeta PSD NU
300. Tudose Mihai PSD NU
301. Tușa Adriana Diana - DA
302. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
303. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
304. Udriște Gheorghe PDL DA
305. Uricec Eugen Constantin PSD NU
306. Ursărescu Dorinel PNL DA
307. Vainer Aurel Minoritati NU
308. Varga Lucia-Ana PNL DA
309. Varga Vasile PNL DA
310. Vasilică Radu Costin PSD NU
311. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD NU
312. Vladu Iulian PDL DA
313. Vlase Petru Gabriel PSD DA
314. Vlădoiu Aurel PSD NU
315. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
316. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
317. Vulpescu Ioan PSD NU
318. Weber Mihai PSD NU
319. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
320. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
321. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 9 decembrie 2019, 17:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro