Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.06.2014 > 12:47 Versiunea pentru printare
Marți, 3 iunie 2014, ora 12:47

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 459/2013 pentru modificarea și completarea art.15 din Legea nr.24/2007 privind reglementarea și administrarea spațiilor verzi din zonele urbane
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:320 143 80 25 13 13 15 13 18
- voturi pentru (DA):210 143 6 1 13 13 13 13 8
- voturi împotrivă (NU):105 - 72 23 - - 2 - 8
- abțineri:3 - - 1 - - - - 2
- nu au votat:2 - 2 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL -
3. Amet Varol Minoritati NU
4. Anastase Roberta Alma PDL NU
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Anton Marin - DA
8. Anușca Roxana-Florentina PNL NU
9. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Avram Marian PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PDL NU
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Benga Ioan PSD DA
22. Berci Vasile PNL NU
23. Blănariu Valentin ND DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PDL NU
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bogdănici Camelia-Margareta - Abținere
28. Bónis István UDMR DA
29. Bordeianu Dan PNL NU
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
32. Buican Cristian PNL NU
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Calimente Mihăiță PNL NU
35. Caloianu Mario-Ernest ND DA
36. Calotă Florică Ică PNL NU
37. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
38. Călin Ion PSD DA
39. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL NU
40. Cernea Remus-Florinel - DA
41. Chebac Eugen PSD DA
42. Cherecheș Florica PNL NU
43. Chiriță Dumitru PSD DA
44. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
45. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
46. Cioată Cezar ALDE DA
47. Ciobanu Gheorghe PSD DA
48. Ciobanu Liliana ND DA
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
53. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
54. Ciuhodaru Tudor ND DA
55. Ciurariu Florin PNL NU
56. Cocei Erland PNL NU
57. Comșa Cornel-George - DA
58. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
59. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
60. Costin Gheorghe PNL NU
61. Covaci Dorel PSD DA
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
63. Cristea Aurelia PSD DA
64. Cristea Victor PSD DA
65. Cristian Horia PNL DA
66. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
67. Culețu Dănuț PDL NU
68. Cupă Ion PNL NU
69. Cupșa Ioan PNL NU
70. Daea Petre PSD DA
71. Deaconu Mihai ND DA
72. Delureanu Virgil PSD DA
73. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
74. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
75. Dima Toader PSD DA
76. Diniță Ion ALDE DA
77. Dîrzu Ioan PSD DA
78. Doboș Anton PNL NU
79. Dobre Mircea-Titus PSD DA
80. Dobrinescu Traian PNL NU
81. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
82. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
83. Dragomir Gheorghe PNL NU
84. Dragomir Viorel Marian PSD DA
85. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
86. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
87. Dumbrăvanu Paul PNL NU
88. Dumitru Georgică ALDE DA
89. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
90. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
91. Emacu Gheorghe PSD DA
92. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
93. Eparu Ion PSD DA
94. Erdei Dolóczki István UDMR DA
95. Fejér László-Ődőn UDMR DA
96. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
97. Firczak Gheorghe Minoritati DA
98. Florea Damian ALDE DA
99. Fonta Nuțu PSD DA
100. Frăticiu Gheorghe PSD DA
101. Galan Constantin PNL -
102. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
103. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL NU
104. Găină Mihăiță PSD DA
105. Geantă Florian Daniel - NU
106. Gerea Andrei Dominic PNL DA
107. Gheorghe Florin - NU
108. Gheorghe Tinel PDL NU
109. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
110. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
111. Ghiveciu Marian PSD DA
112. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
113. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
114. Grama Horia PSD DA
115. Grecea Maria PNL NU
116. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
117. Gudu Vasile PDL NU
118. Gunia Dragoș-Ionel - NU
119. Guran Virgil PNL NU
120. Gurzău Adrian - NU
121. Gust Băloșin Florentin PSD DA
122. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
123. Holban Titi PSD DA
124. Hrebenciuc Viorel PSD DA
125. Hulea Ioan PSD DA
126. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
127. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
128. Iancu Iulian PSD DA
129. Iane Daniel PNL NU
130. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
131. Ibram Iusein Minoritati DA
132. Ignat Miron Minoritati DA
133. Intotero Natalia-Elena PSD DA
134. Ionescu Aurelian ALDE DA
135. Ionescu George PDL NU
136. Iordache Florin PSD DA
137. Iriza Scarlat PSD DA
138. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
139. Itu Cornel PSD DA
140. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
141. Kerekes Károly UDMR DA
142. Kereskényi Gábor UDMR DA
143. Khraibani Camelia PSD DA
144. Korodi Attila UDMR DA
145. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
146. Longher Ghervazen Minoritati DA
147. Lubanovici Mircea PDL NU
148. Lupu Mihai PNL NU
149. Manda Iulian Claudiu PSD DA
150. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
151. Marcoci Vlad PSD DA
152. Marcu Nicu PNL NU
153. Marcu Viorica PNL NU
154. Marian Ion Cristinel ND DA
155. Marin Gheorghe PSD DA
156. Markó Attila-Gabor UDMR DA
157. Marocico Ion Minoritati DA
158. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
159. Máté András-Levente UDMR DA
160. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
161. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
162. Melinte Ion PSD DA
163. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
164. Mihai Aurelian - DA
165. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
166. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
167. Mincă Liliana ND DA
168. Mircovici Niculae Minoritati DA
169. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
170. Mitrea Manuela PSD DA
171. Mitrea Miron Tudor PSD DA
172. Mîrza Gavril PSD DA
173. Mocanu Adrian PSD DA
174. Mocanu Vasile PSD DA
175. Mocioalcă Ion PSD DA
176. Mocioi Niculina ND DA
177. Moisii Constantin PSD DA
178. Moldovan Ioan ALDE DA
179. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
180. Movilă Petru - DA
181. Muntean Mircia PSD DA
182. Munteanu Ioan PSD DA
183. Murgu Neagu PSD DA
184. Nassar Rodica PSD DA
185. Nazare Alexandru PDL NU
186. Neacșu Marian PSD DA
187. Necula Cosmin PSD DA
188. Negruț Cornelia ALDE DA
189. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
190. Nichita Cristina PSD DA
191. Nicoară Romeo Florin PNL NU
192. Nicolae Alexandri PNL NU
193. Nicolae Florian PSD DA
194. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
195. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
196. Nicolicea Eugen PSD DA
197. Niculae Aurel - DA
198. Niculescu Dumitru ND DA
199. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
200. Nistor Gheorghe-Vlad PNL NU
201. Nistor Laurențiu PSD DA
202. Nistor Marioara PSD DA
203. Niță Emil PSD DA
204. Nosa Iuliu PSD DA
205. Oajdea Daniel Vasile ND DA
206. Ochi Ion PSD DA
207. Oltean Ioan PDL NU
208. Orban Ludovic PNL NU
209. Oros Nechita-Adrian PNL NU
210. Palașcă Viorel PNL NU
211. Palăr Ionel PNL NU
212. Paleologu Theodor - NU
213. Pambuccian Varujan Minoritati DA
214. Pardău Dumitru PNL NU
215. Paul Maria-Andreea PDL NU
216. Păun Nicolae Minoritati DA
217. Pârgaru Ion PNL NU
218. Peia Ninel PSD DA
219. Petrea Dorin Silviu PSD DA
220. Petrescu Petre PSD DA
221. Petric Octavian PSD DA
222. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
223. Pop Georgian PSD DA
224. Popa Octavian-Marius PNL NU
225. Popa Radu Mihai PSD DA
226. Popeangă Vasile PSD DA
227. Popescu Dan-Cristian PDL DA
228. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
229. Popescu Florin Aurelian - NU
230. Potor Călin PSD DA
231. Preda Cezar-Florin PDL NU
232. Pușcaș Iacob PSD DA
233. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
234. Răducanu Ion PSD DA
235. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
236. Rădulescu Constantin PSD DA
237. Rădulescu Romeo PDL NU
238. Rățoi Neculai PSD DA
239. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
240. Reuer Elena-Ramona PNL NU
241. Rizea Cristian PSD DA
242. Roman Cristian-Constantin PDL NU
243. Roman Gheorghe PSD DA
244. Roman Petre PNL NU
245. Roșca Lucreția PSD DA
246. Rotaru Răzvan ALDE DA
247. Sava Andrei-Valentin PSD DA
248. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
249. Săpunaru Nini PNL NU
250. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
251. Scarlat George PNL NU
252. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
253. Scutaru Adrian George PNL NU
254. Secară Florin Mihail - NU
255. Sefer Cristian-George ND DA
256. Seres Dénes UDMR DA
257. Simedru Dan Coriolan PNL NU
258. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
259. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
260. Solomon Adrian PSD DA
261. Stan Ioan PSD DA
262. Stan Ion PSD DA
263. Stanciu Anghel PSD DA
264. Stanciu Zisu PSD DA
265. Stancu Ionel Minoritati NU
266. Stănescu Alexandru PSD DA
267. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
268. Stoica Mihaela - NU
269. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
270. Stragea Sorin Constantin PSD DA
271. Stroe Radu PNL DA
272. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
273. Surdu Raluca PNL NU
274. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
275. Szabó Ödön UDMR DA
276. Șcheau Ion PSD DA
277. Șimon Gheorghe PSD DA
278. Șoptică Costel PNL NU
279. Șova Lucian PSD DA
280. Ștefan Viorel PSD DA
281. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
282. Taloș Gheorghe-Mirel PNL NU
283. Tararache Mihai - DA
284. Tămâian Ioan PNL NU
285. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
286. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
287. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
288. Teju Sorin PNL NU
289. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
290. Teodorescu Ioan Viorel PNL NU
291. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL NU
292. Tiuch Cătălin PSD DA
293. Tîlvăr Angel PSD DA
294. Toader Mircea-Nicu PDL NU
295. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
296. Traicu Rodin PSD DA
297. Tudorache Daniel PSD DA
298. Tudorie Violeta PSD DA
299. Tudose Mihai PSD DA
300. Tușa Adriana Diana - Abținere
301. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL NU
302. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
303. Udriște Gheorghe PDL NU
304. Uricec Eugen Constantin PSD DA
305. Ursărescu Dorinel PNL NU
306. Vainer Aurel Minoritati DA
307. Varga Lucia-Ana PNL DA
308. Varga Vasile PNL NU
309. Vasilică Radu Costin PSD DA
310. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
311. Vladu Iulian PDL Abținere
312. Vlase Petru Gabriel PSD DA
313. Vlădoiu Aurel PSD DA
314. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
315. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
316. Vulpescu Ioan PSD DA
317. Weber Mihai PSD DA
318. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
319. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
320. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 9 decembrie 2019, 14:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro