Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.06.2014 > 12:52 Versiunea pentru printare
Marți, 3 iunie 2014, ora 12:52

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 226/2013 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.34/2013 privind organizarea, administrarea și exploatarea pajiștilor permanente și pentru modificarea și completarea Legii fondului funciar
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:325 143 82 25 13 14 15 14 19
- voturi pentru (DA):205 142 4 - 13 14 15 13 4
- voturi împotrivă (NU):109 1 73 24 - - - - 11
- abțineri:9 - 5 1 - - - 1 2
- nu au votat:2 - - - - - - - 2

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PDL NU
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Anton Marin - DA
8. Anușca Roxana-Florentina PNL NU
9. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Avram Marian PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PDL NU
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Benga Ioan PSD DA
22. Berci Vasile PNL NU
23. Blănariu Valentin ND DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PDL NU
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bogdănici Camelia-Margareta - NU
28. Bónis István UDMR DA
29. Borbély László UDMR DA
30. Bordeianu Dan PNL NU
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
33. Buican Cristian PNL NU
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Calimente Mihăiță PNL NU
36. Caloianu Mario-Ernest ND DA
37. Calotă Florică Ică PNL NU
38. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
39. Călin Ion PSD DA
40. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL NU
41. Cernea Remus-Florinel - Abținere
42. Chebac Eugen PSD DA
43. Cherecheș Florica PNL NU
44. Chiriță Dumitru PSD DA
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
46. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
47. Chițoiu Daniel PNL NU
48. Cioată Cezar ALDE DA
49. Ciobanu Gheorghe PSD DA
50. Ciobanu Liliana ND DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
55. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
56. Ciuhodaru Tudor ND DA
57. Ciurariu Florin PNL NU
58. Cocei Erland PNL NU
59. Comșa Cornel-George - DA
60. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
61. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
62. Costin Gheorghe PNL NU
63. Covaci Dorel PSD DA
64. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
65. Cristea Aurelia PSD DA
66. Cristea Victor PSD DA
67. Cristian Horia PNL NU
68. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
69. Culețu Dănuț PDL NU
70. Cupă Ion PNL NU
71. Cupșa Ioan PNL NU
72. Daea Petre PSD DA
73. Dalca Ștefan-Petru ND DA
74. Delureanu Virgil PSD DA
75. Diaconu Adrian-Nicolae PSD NU
76. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
77. Dima Toader PSD DA
78. Diniță Ion ALDE DA
79. Dîrzu Ioan PSD DA
80. Doboș Anton PNL NU
81. Dobre Mircea-Titus PSD DA
82. Dobrinescu Traian PNL NU
83. Dolha Mircea PNL NU
84. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
85. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
86. Dragomir Gheorghe PNL NU
87. Dragomir Viorel Marian PSD DA
88. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
89. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
90. Dumbrăvanu Paul PNL NU
91. Dumitru Georgică ALDE DA
92. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
93. Dumitru Ovidiu-Ioan - NU
94. Emacu Gheorghe PSD DA
95. Enache Marian PSD DA
96. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
97. Eparu Ion PSD DA
98. Erdei Dolóczki István UDMR DA
99. Fejér László-Ődőn UDMR DA
100. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
101. Firczak Gheorghe Minoritati DA
102. Florea Damian ALDE DA
103. Fonta Nuțu PSD DA
104. Frăticiu Gheorghe PSD DA
105. Galan Constantin PNL DA
106. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
107. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL NU
108. Găină Mihăiță PSD DA
109. Geantă Florian Daniel - NU
110. Gerea Andrei Dominic PNL Abținere
111. Gheorghe Florin - NU
112. Gheorghe Tinel PDL NU
113. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
114. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
115. Ghiveciu Marian PSD DA
116. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
117. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
118. Grama Horia PSD DA
119. Grecea Maria PNL Abținere
120. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
121. Gudu Vasile PDL NU
122. Gunia Dragoș-Ionel - NU
123. Guran Virgil PNL NU
124. Gurzău Adrian - NU
125. Gust Băloșin Florentin PSD DA
126. Harbuz Liviu PSD DA
127. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
128. Holban Titi PSD DA
129. Hrebenciuc Viorel PSD DA
130. Hulea Ioan PSD DA
131. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
132. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
133. Iancu Iulian PSD DA
134. Iane Daniel PNL NU
135. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
136. Ibram Iusein Minoritati DA
137. Ignat Miron Minoritati DA
138. Intotero Natalia-Elena PSD DA
139. Ionescu Aurelian ALDE DA
140. Ionescu George PDL NU
141. Iordache Florin PSD DA
142. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
143. Iriza Scarlat PSD DA
144. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
145. Itu Cornel PSD DA
146. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
147. Kerekes Károly UDMR DA
148. Kereskényi Gábor UDMR DA
149. Khraibani Camelia PSD DA
150. Korodi Attila UDMR DA
151. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
152. Longher Ghervazen Minoritati DA
153. Lubanovici Mircea PDL NU
154. Lupu Mihai PNL NU
155. Manda Iulian Claudiu PSD DA
156. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
157. Marcoci Vlad PSD DA
158. Marcu Nicu PNL NU
159. Marcu Viorica PNL NU
160. Marian Ion Cristinel ND DA
161. Marin Gheorghe PSD DA
162. Markó Attila-Gabor UDMR DA
163. Marocico Ion Minoritati DA
164. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
165. Máté András-Levente UDMR DA
166. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
167. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
168. Melinte Ion PSD DA
169. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
170. Mihai Aurelian - -
171. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
172. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
173. Mincă Liliana ND DA
174. Mircovici Niculae Minoritati DA
175. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
176. Mitrea Manuela PSD DA
177. Mitrea Miron Tudor PSD DA
178. Mîrza Gavril PSD DA
179. Mocanu Adrian PSD DA
180. Mocanu Vasile PSD DA
181. Mocioalcă Ion PSD DA
182. Mocioi Niculina ND DA
183. Moisii Constantin PSD DA
184. Moldovan Ioan ALDE DA
185. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
186. Movilă Petru - NU
187. Muntean Mircia PSD DA
188. Munteanu Ioan PSD DA
189. Murgu Neagu PSD DA
190. Nassar Rodica PSD DA
191. Nazare Alexandru PDL NU
192. Neacșu Marian PSD DA
193. Necula Cosmin PSD DA
194. Negruț Cornelia ALDE DA
195. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
196. Nichita Cristina PSD DA
197. Nicoară Romeo Florin PNL NU
198. Nicolae Alexandri PNL Abținere
199. Nicolae Florian PSD DA
200. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
201. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
202. Nicolicea Eugen PSD DA
203. Niculae Aurel - DA
204. Niculescu Dumitru ND DA
205. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
206. Nistor Gheorghe-Vlad PNL NU
207. Nistor Laurențiu PSD DA
208. Nistor Marioara PSD DA
209. Niță Emil PSD DA
210. Nosa Iuliu PSD DA
211. Oajdea Daniel Vasile ND DA
212. Ochi Ion PSD DA
213. Oltean Ioan PDL NU
214. Orban Ludovic PNL NU
215. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
216. Palașcă Viorel PNL NU
217. Palăr Ionel PNL NU
218. Paleologu Theodor - NU
219. Pambuccian Varujan Minoritati DA
220. Pardău Dumitru PNL NU
221. Paul Maria-Andreea PDL NU
222. Păun Nicolae Minoritati DA
223. Pârgaru Ion PNL NU
224. Peia Ninel PSD DA
225. Petrea Dorin Silviu PSD DA
226. Petrescu Petre PSD DA
227. Petric Octavian PSD DA
228. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
229. Pop Georgian PSD DA
230. Popa Octavian-Marius PNL NU
231. Popa Radu Mihai PSD DA
232. Popeangă Vasile PSD DA
233. Popescu Dan-Cristian PDL NU
234. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
235. Popescu Florin Aurelian - Abținere
236. Potor Călin PSD DA
237. Preda Cezar-Florin PDL NU
238. Pușcaș Iacob PSD DA
239. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
240. Răducanu Ion PSD DA
241. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
242. Rădulescu Constantin PSD DA
243. Rădulescu Romeo PDL NU
244. Rățoi Neculai PSD DA
245. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
246. Reuer Elena-Ramona PNL Abținere
247. Rizea Cristian PSD DA
248. Roman Cristian-Constantin PDL NU
249. Roman Gheorghe PSD DA
250. Roman Petre PNL NU
251. Rotaru Răzvan ALDE DA
252. Sava Andrei-Valentin PSD DA
253. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
254. Săpunaru Nini PNL NU
255. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
256. Scarlat George PNL NU
257. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
258. Scutaru Adrian George PNL NU
259. Secară Florin Mihail - NU
260. Sefer Cristian-George ND DA
261. Seres Dénes UDMR DA
262. Simedru Dan Coriolan PNL NU
263. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
264. Solomon Adrian PSD DA
265. Stan Ioan PSD DA
266. Stan Ion PSD DA
267. Stanciu Anghel PSD DA
268. Stanciu Zisu PSD DA
269. Stancu Ionel Minoritati DA
270. Stănescu Alexandru PSD DA
271. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
272. Stoica Mihaela - NU
273. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
274. Stragea Sorin Constantin PSD DA
275. Stroe Radu PNL DA
276. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
277. Surdu Raluca PNL NU
278. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
279. Szabó Ödön UDMR DA
280. Șcheau Ion PSD DA
281. Șimon Gheorghe PSD DA
282. Șoptică Costel PNL NU
283. Șova Lucian PSD DA
284. Ștefan Viorel PSD DA
285. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
286. Taloș Gheorghe-Mirel PNL NU
287. Tararache Mihai - -
288. Tămâian Ioan PNL NU
289. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
290. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
291. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
292. Teju Sorin PNL DA
293. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
294. Teodorescu Ioan Viorel PNL NU
295. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL NU
296. Tiuch Cătălin PSD DA
297. Tîlvăr Angel PSD DA
298. Toader Mircea-Nicu PDL NU
299. Tocuț Dan-Laurențiu PNL NU
300. Traicu Rodin PSD DA
301. Tudorache Daniel PSD DA
302. Tudorie Violeta PSD DA
303. Tudose Mihai PSD DA
304. Tușa Adriana Diana - NU
305. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL NU
306. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
307. Udriște Gheorghe PDL NU
308. Uricec Eugen Constantin PSD DA
309. Ursărescu Dorinel PNL NU
310. Vainer Aurel Minoritati DA
311. Varga Lucia-Ana PNL NU
312. Varga Vasile PNL NU
313. Vasilică Radu Costin PSD DA
314. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
315. Vladu Iulian PDL Abținere
316. Vlase Petru Gabriel PSD DA
317. Vlădoiu Aurel PSD DA
318. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
319. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
320. Vreme Valerian - DA
321. Vulpescu Ioan PSD DA
322. Weber Mihai PSD DA
323. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
324. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
325. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 13 decembrie 2019, 4:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro