Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.06.2014 > 12:59 Versiunea pentru printare
Marți, 3 iunie 2014, ora 12:59

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 310/2013 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.18/2009 privind creșterea performanței energetice a blocurilor de locuințe
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:321 142 81 23 13 14 15 14 19
- voturi pentru (DA):186 138 6 1 1 14 12 12 2
- voturi împotrivă (NU):109 1 63 20 12 - - - 13
- abțineri:22 2 11 2 - - 1 2 4
- nu au votat:4 1 1 - - - 2 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PDL NU
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL Abținere
7. Anton Marin - DA
8. Anușca Roxana-Florentina PNL NU
9. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Avram Marian PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PDL NU
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Benga Ioan PSD DA
22. Berci Vasile PNL NU
23. Blănariu Valentin ND NU
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PDL Abținere
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bogdănici Camelia-Margareta - NU
28. Bónis István UDMR DA
29. Borbély László UDMR DA
30. Bordeianu Dan PNL NU
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
33. Buican Cristian PNL NU
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Calimente Mihăiță PNL NU
36. Caloianu Mario-Ernest ND NU
37. Calotă Florică Ică PNL Abținere
38. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
39. Călin Ion PSD DA
40. Cernea Remus-Florinel - NU
41. Chebac Eugen PSD DA
42. Cherecheș Florica PNL NU
43. Chiriță Dumitru PSD DA
44. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
45. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
46. Chițoiu Daniel PNL Abținere
47. Cioată Cezar ALDE DA
48. Ciobanu Gheorghe PSD DA
49. Ciobanu Liliana ND NU
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
54. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
55. Ciuhodaru Tudor ND NU
56. Ciurariu Florin PNL NU
57. Cocei Erland PNL NU
58. Comșa Cornel-George - Abținere
59. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
60. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
61. Costin Gheorghe PNL NU
62. Covaci Dorel PSD DA
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
64. Cristea Aurelia PSD DA
65. Cristea Victor PSD DA
66. Cristian Horia PNL NU
67. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
68. Culețu Dănuț PDL NU
69. Cupă Ion PNL NU
70. Cupșa Ioan PNL NU
71. Daea Petre PSD DA
72. Dalca Ștefan-Petru ND NU
73. Delureanu Virgil PSD DA
74. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
75. Dima Toader PSD DA
76. Diniță Ion ALDE DA
77. Dîrzu Ioan PSD DA
78. Doboș Anton PNL NU
79. Dobre Mircea-Titus PSD DA
80. Dobrinescu Traian PNL NU
81. Dolha Mircea PNL NU
82. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
83. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
84. Dragomir Gheorghe PNL NU
85. Dragomir Viorel Marian PSD DA
86. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
87. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
88. Dumbrăvanu Paul PNL Abținere
89. Dumitru Georgică ALDE Abținere
90. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
91. Dumitru Ovidiu-Ioan - NU
92. Emacu Gheorghe PSD DA
93. Enache Marian PSD DA
94. Enea Constantin-Cosmin PSD -
95. Eparu Ion PSD DA
96. Erdei Dolóczki István UDMR DA
97. Fejér László-Ődőn UDMR DA
98. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
99. Firczak Gheorghe Minoritati DA
100. Florea Damian ALDE DA
101. Fonta Nuțu PSD Abținere
102. Frăticiu Gheorghe PSD DA
103. Galan Constantin PNL DA
104. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
105. Găină Mihăiță PSD DA
106. Geantă Florian Daniel - NU
107. Gerea Andrei Dominic PNL Abținere
108. Gheorghe Florin - DA
109. Gheorghe Tinel PDL NU
110. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati -
111. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
112. Ghiveciu Marian PSD DA
113. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
114. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
115. Grama Horia PSD DA
116. Grecea Maria PNL NU
117. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
118. Gudu Vasile PDL NU
119. Gunia Dragoș-Ionel - Abținere
120. Guran Virgil PNL NU
121. Gurzău Adrian - NU
122. Gust Băloșin Florentin PSD DA
123. Harbuz Liviu PSD DA
124. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
125. Holban Titi PSD DA
126. Hrebenciuc Viorel PSD DA
127. Hulea Ioan PSD DA
128. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
129. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
130. Iancu Iulian PSD DA
131. Iane Daniel PNL NU
132. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
133. Ibram Iusein Minoritati DA
134. Ignat Miron Minoritati DA
135. Intotero Natalia-Elena PSD DA
136. Ionescu Aurelian ALDE DA
137. Ionescu George PDL DA
138. Iordache Florin PSD DA
139. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
140. Iriza Scarlat PSD DA
141. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
142. Itu Cornel PSD DA
143. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
144. Kerekes Károly UDMR DA
145. Kereskényi Gábor UDMR DA
146. Khraibani Camelia PSD DA
147. Korodi Attila UDMR DA
148. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
149. Longher Ghervazen Minoritati DA
150. Lubanovici Mircea PDL NU
151. Lupu Mihai PNL NU
152. Manda Iulian Claudiu PSD DA
153. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
154. Marcoci Vlad PSD DA
155. Marcu Nicu PNL DA
156. Marcu Viorica PNL NU
157. Marian Ion Cristinel ND DA
158. Marin Gheorghe PSD DA
159. Markó Attila-Gabor UDMR DA
160. Marocico Ion Minoritati -
161. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
162. Máté András-Levente UDMR DA
163. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
164. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
165. Melinte Ion PSD DA
166. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
167. Mihai Aurelian - NU
168. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
169. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
170. Mincă Liliana ND NU
171. Mircovici Niculae Minoritati DA
172. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
173. Mitrea Manuela PSD DA
174. Mitrea Miron Tudor PSD DA
175. Mîrza Gavril PSD DA
176. Mocanu Adrian PSD DA
177. Mocanu Vasile PSD DA
178. Mocioalcă Ion PSD DA
179. Mocioi Niculina ND NU
180. Moisii Constantin PSD DA
181. Moldovan Ioan ALDE DA
182. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
183. Movilă Petru - NU
184. Muntean Mircia PSD DA
185. Munteanu Ioan PSD DA
186. Murgu Neagu PSD DA
187. Nassar Rodica PSD DA
188. Nazare Alexandru PDL NU
189. Neacșu Marian PSD DA
190. Necula Cosmin PSD DA
191. Negruț Cornelia ALDE DA
192. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
193. Nichita Cristina PSD DA
194. Nicoară Romeo Florin PNL -
195. Nicolae Alexandri PNL Abținere
196. Nicolae Florian PSD DA
197. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
198. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
199. Nicolicea Eugen PSD DA
200. Niculae Aurel - NU
201. Niculescu Dumitru ND NU
202. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
203. Nistor Gheorghe-Vlad PNL NU
204. Nistor Laurențiu PSD DA
205. Nistor Marioara PSD DA
206. Niță Emil PSD DA
207. Nosa Iuliu PSD DA
208. Oajdea Daniel Vasile ND NU
209. Ochi Ion PSD DA
210. Oltean Ioan PDL NU
211. Orban Ludovic PNL Abținere
212. Oros Nechita-Adrian PNL NU
213. Palașcă Viorel PNL NU
214. Palăr Ionel PNL NU
215. Paleologu Theodor - NU
216. Pambuccian Varujan Minoritati DA
217. Pardău Dumitru PNL NU
218. Paul Maria-Andreea PDL NU
219. Păun Nicolae Minoritati DA
220. Pârgaru Ion PNL Abținere
221. Peia Ninel PSD DA
222. Petrea Dorin Silviu PSD Abținere
223. Petrescu Petre PSD DA
224. Petric Octavian PSD DA
225. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
226. Pop Georgian PSD DA
227. Popa Octavian-Marius PNL NU
228. Popeangă Vasile PSD DA
229. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
230. Popescu Florin Aurelian - Abținere
231. Potor Călin PSD DA
232. Preda Cezar-Florin PDL NU
233. Pușcaș Iacob PSD DA
234. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
235. Răducanu Ion PSD DA
236. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
237. Rădulescu Constantin PSD DA
238. Rădulescu Romeo PDL NU
239. Rățoi Neculai PSD DA
240. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
241. Reuer Elena-Ramona PNL NU
242. Rizea Cristian PSD DA
243. Roman Cristian-Constantin PDL NU
244. Roman Gheorghe PSD DA
245. Roman Petre PNL NU
246. Roșca Lucreția PSD DA
247. Roșca Mircea PNL Abținere
248. Rotaru Răzvan ALDE Abținere
249. Sava Andrei-Valentin PSD DA
250. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
251. Săpunaru Nini PNL NU
252. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
253. Scarlat George PNL NU
254. Scutaru Adrian George PNL NU
255. Secară Florin Mihail - NU
256. Sefer Cristian-George ND NU
257. Seres Dénes UDMR DA
258. Simedru Dan Coriolan PNL NU
259. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
260. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
261. Stan Ioan PSD DA
262. Stan Ion PSD DA
263. Stanciu Anghel PSD DA
264. Stanciu Zisu PSD DA
265. Stancu Ionel Minoritati DA
266. Stănescu Alexandru PSD DA
267. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
268. Stoica Mihaela - NU
269. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
270. Stragea Sorin Constantin PSD DA
271. Stroe Radu PNL DA
272. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
273. Surdu Raluca PNL NU
274. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
275. Szabó Ödön UDMR DA
276. Șcheau Ion PSD DA
277. Șimon Gheorghe PSD DA
278. Șoptică Costel PNL NU
279. Șova Lucian PSD DA
280. Ștefan Viorel PSD DA
281. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
282. Taloș Gheorghe-Mirel PNL Abținere
283. Tararache Mihai - NU
284. Tămâian Ioan PNL NU
285. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
286. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
287. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
288. Teju Sorin PNL NU
289. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
290. Teodorescu Ioan Viorel PNL Abținere
291. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL NU
292. Tiuch Cătălin PSD DA
293. Tîlvăr Angel PSD DA
294. Toader Mircea-Nicu PDL NU
295. Tocuț Dan-Laurențiu PNL NU
296. Traicu Rodin PSD DA
297. Tudorache Daniel PSD DA
298. Tudorie Violeta PSD DA
299. Tudose Mihai PSD DA
300. Tușa Adriana Diana - Abținere
301. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL NU
302. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
303. Udriște Gheorghe PDL NU
304. Uricec Eugen Constantin PSD DA
305. Ursărescu Dorinel PNL NU
306. Vainer Aurel Minoritati DA
307. Varga Lucia-Ana PNL NU
308. Varga Vasile PNL NU
309. Vasilică Radu Costin PSD NU
310. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
311. Vladu Iulian PDL Abținere
312. Vlase Petru Gabriel PSD DA
313. Vlădoiu Aurel PSD DA
314. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
315. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
316. Vreme Valerian - NU
317. Vulpescu Ioan PSD DA
318. Weber Mihai PSD DA
319. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
320. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
321. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 27 mai 2020, 19:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro