Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.06.2014 > 13:00 Versiunea pentru printare
Marți, 3 iunie 2014, ora 13:00

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 339/2013 pentru modificarea pct.17 al alin.(1) al art.250 din legea nr.571/2003 privind Codul fiscal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:323 144 80 24 12 15 15 14 19
- voturi pentru (DA):210 144 6 - 11 15 15 12 7
- voturi împotrivă (NU):7 - 4 2 1 - - - -
- abțineri:106 - 70 22 - - - 2 12
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL Abținere
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PDL Abținere
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL Abținere
7. Antal István UDMR DA
8. Anton Marin - DA
9. Anușca Roxana-Florentina PNL Abținere
10. Ardeleanu Sanda-Maria PDL Abținere
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PSD DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balan Ioan PDL Abținere
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL Abținere
19. Bălan Ion PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benga Ioan PSD DA
23. Berci Vasile PNL Abținere
24. Blănariu Valentin ND DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PDL Abținere
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bogdănici Camelia-Margareta - Abținere
29. Bónis István UDMR DA
30. Borbély László UDMR DA
31. Bordeianu Dan PNL NU
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
34. Buican Cristian PNL Abținere
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Calimente Mihăiță PNL Abținere
37. Caloianu Mario-Ernest ND DA
38. Cazan Mircea-Vasile PNL Abținere
39. Călin Ion PSD DA
40. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL Abținere
41. Cernea Remus-Florinel - DA
42. Chebac Eugen PSD DA
43. Cherecheș Florica PNL Abținere
44. Chiriță Dumitru PSD DA
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL Abținere
46. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
47. Cioată Cezar ALDE DA
48. Ciobanu Gheorghe PSD DA
49. Ciobanu Liliana ND DA
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL Abținere
54. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
55. Ciuhodaru Tudor ND NU
56. Ciurariu Florin PNL Abținere
57. Cocei Erland PNL Abținere
58. Comșa Cornel-George - DA
59. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
60. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
61. Costin Gheorghe PNL Abținere
62. Covaci Dorel PSD DA
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
64. Cristea Aurelia PSD DA
65. Cristea Victor PSD DA
66. Cristian Horia PNL DA
67. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
68. Culețu Dănuț PDL Abținere
69. Cupă Ion PNL Abținere
70. Cupșa Ioan PNL Abținere
71. Daea Petre PSD DA
72. Dalca Ștefan-Petru ND DA
73. Delureanu Virgil PSD DA
74. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
75. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
76. Dima Toader PSD DA
77. Diniță Ion ALDE DA
78. Dîrzu Ioan PSD DA
79. Doboș Anton PNL Abținere
80. Dobre Mircea-Titus PSD DA
81. Dobrinescu Traian PNL Abținere
82. Dolha Mircea PNL DA
83. Dolha Nechita-Stelian PNL Abținere
84. Donțu Mihai-Aurel PNL Abținere
85. Dragomir Gheorghe PNL Abținere
86. Dragomir Viorel Marian PSD DA
87. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
88. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
89. Dumbrăvanu Paul PNL Abținere
90. Dumitru Georgică ALDE DA
91. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
92. Emacu Gheorghe PSD DA
93. Enache Marian PSD DA
94. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
95. Eparu Ion PSD DA
96. Erdei Dolóczki István UDMR DA
97. Fejér László-Ődőn UDMR DA
98. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
99. Firczak Gheorghe Minoritati DA
100. Florea Damian ALDE DA
101. Fonta Nuțu PSD DA
102. Frăticiu Gheorghe PSD DA
103. Galan Constantin PNL Abținere
104. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
105. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL Abținere
106. Găină Mihăiță PSD DA
107. Geantă Florian Daniel - Abținere
108. Gerea Andrei Dominic PNL DA
109. Gheorghe Florin - Abținere
110. Gheorghe Tinel PDL Abținere
111. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
112. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
113. Ghiveciu Marian PSD DA
114. Gireadă Dumitru-Verginel PNL Abținere
115. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
116. Grama Horia PSD DA
117. Grecea Maria PNL Abținere
118. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
119. Gudu Vasile PDL Abținere
120. Gunia Dragoș-Ionel - Abținere
121. Guran Virgil PNL Abținere
122. Gurzău Adrian - Abținere
123. Gust Băloșin Florentin PSD DA
124. Harbuz Liviu PSD DA
125. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
126. Holban Titi PSD DA
127. Hulea Ioan PSD DA
128. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
129. Ialomițianu Gheorghe PDL Abținere
130. Iancu Iulian PSD DA
131. Iane Daniel PNL Abținere
132. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
133. Ibram Iusein Minoritati DA
134. Ignat Miron Minoritati DA
135. Intotero Natalia-Elena PSD DA
136. Ionescu Aurelian ALDE DA
137. Ionescu George PDL Abținere
138. Iordache Florin PSD DA
139. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
140. Iriza Scarlat PSD DA
141. Ispir Raluca-Cristina PNL Abținere
142. Itu Cornel PSD DA
143. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
144. Kerekes Károly UDMR DA
145. Kereskényi Gábor UDMR DA
146. Khraibani Camelia PSD DA
147. Korodi Attila UDMR DA
148. Laza-Matiuța Liviu PDL Abținere
149. Longher Ghervazen Minoritati DA
150. Lubanovici Mircea PDL Abținere
151. Lupu Mihai PNL Abținere
152. Manda Iulian Claudiu PSD DA
153. Manea Victor-Gheorghe PNL Abținere
154. Marcoci Vlad PSD DA
155. Marcu Nicu PNL DA
156. Marcu Viorica PNL Abținere
157. Marian Ion Cristinel ND DA
158. Marin Gheorghe PSD DA
159. Markó Attila-Gabor UDMR DA
160. Marocico Ion Minoritati DA
161. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
162. Máté András-Levente UDMR DA
163. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
164. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
165. Melinte Ion PSD DA
166. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
167. Mihai Aurelian - DA
168. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
169. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
170. Mincă Liliana ND DA
171. Mircovici Niculae Minoritati DA
172. Mironescu Răzvan Horia PNL Abținere
173. Mitrea Manuela PSD DA
174. Mitrea Miron Tudor PSD DA
175. Mîrza Gavril PSD DA
176. Mocanu Adrian PSD DA
177. Mocanu Vasile PSD DA
178. Mocioalcă Ion PSD DA
179. Mocioi Niculina ND DA
180. Moisii Constantin PSD DA
181. Moldovan Ioan ALDE DA
182. Motreanu Dan-Ștefan PNL Abținere
183. Movilă Petru - Abținere
184. Muntean Mircia PSD DA
185. Munteanu Ioan PSD DA
186. Murgu Neagu PSD DA
187. Nassar Rodica PSD DA
188. Nazare Alexandru PDL Abținere
189. Neacșu Marian PSD DA
190. Necula Cosmin PSD DA
191. Negruț Cornelia ALDE DA
192. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
193. Nichita Cristina PSD DA
194. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
195. Nicolae Alexandri PNL Abținere
196. Nicolae Florian PSD DA
197. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
198. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL Abținere
199. Nicolicea Eugen PSD DA
200. Niculae Aurel - DA
201. Niculescu Dumitru ND DA
202. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
203. Nistor Gheorghe-Vlad PNL Abținere
204. Nistor Laurențiu PSD DA
205. Nistor Marioara PSD DA
206. Niță Emil PSD DA
207. Nosa Iuliu PSD DA
208. Oajdea Daniel Vasile ND DA
209. Ochi Ion PSD DA
210. Oltean Ioan PDL Abținere
211. Orban Ludovic PNL Abținere
212. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
213. Palașcă Viorel PNL Abținere
214. Palăr Ionel PNL Abținere
215. Paleologu Theodor - Abținere
216. Pambuccian Varujan Minoritati DA
217. Pardău Dumitru PNL Abținere
218. Paul Maria-Andreea PDL Abținere
219. Păun Nicolae Minoritati DA
220. Pârgaru Ion PNL Abținere
221. Peia Ninel PSD DA
222. Petrea Dorin Silviu PSD DA
223. Petrescu Petre PSD DA
224. Petric Octavian PSD DA
225. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
226. Pop Georgian PSD DA
227. Popa Octavian-Marius PNL Abținere
228. Popa Radu Mihai PSD DA
229. Popeangă Vasile PSD DA
230. Popescu Dan-Cristian PDL Abținere
231. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
232. Popescu Florin Aurelian - Abținere
233. Potor Călin PSD DA
234. Preda Cezar-Florin PDL Abținere
235. Pușcaș Iacob PSD DA
236. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
237. Răducanu Ion PSD DA
238. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
239. Rădulescu Constantin PSD DA
240. Rădulescu Romeo PDL Abținere
241. Rățoi Neculai PSD DA
242. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
243. Reuer Elena-Ramona PNL Abținere
244. Rizea Cristian PSD DA
245. Roman Cristian-Constantin PDL Abținere
246. Roman Gheorghe PSD DA
247. Roman Petre PNL NU
248. Roșca Lucreția PSD DA
249. Roșca Mircea PNL NU
250. Rotaru Răzvan ALDE Abținere
251. Sava Andrei-Valentin PSD DA
252. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL Abținere
253. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
254. Scarlat George PNL Abținere
255. Scutaru Adrian George PNL Abținere
256. Secară Florin Mihail - Abținere
257. Sefer Cristian-George ND DA
258. Seres Dénes UDMR DA
259. Simedru Dan Coriolan PNL Abținere
260. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
261. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
262. Solomon Adrian PSD DA
263. Stan Ioan PSD DA
264. Stan Ion PSD DA
265. Stanciu Anghel PSD DA
266. Stanciu Zisu PSD DA
267. Stancu Ionel Minoritati DA
268. Stănescu Alexandru PSD DA
269. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
270. Stoica Mihaela - Abținere
271. Stoica Ștefan-Bucur PDL Abținere
272. Stragea Sorin Constantin PSD DA
273. Stroe Radu PNL DA
274. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
275. Surdu Raluca PNL Abținere
276. Surugiu Iulian-Radu PNL Abținere
277. Szabó Ödön UDMR DA
278. Șcheau Ion PSD DA
279. Șimon Gheorghe PSD DA
280. Șoptică Costel PNL Abținere
281. Șova Lucian PSD DA
282. Ștefan Viorel PSD DA
283. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
284. Taloș Gheorghe-Mirel PNL Abținere
285. Tararache Mihai - DA
286. Tămâian Ioan PNL DA
287. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
288. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
289. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
290. Teju Sorin PNL Abținere
291. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
292. Teodorescu Ioan Viorel PNL Abținere
293. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL Abținere
294. Tiuch Cătălin PSD DA
295. Tîlvăr Angel PSD DA
296. Toader Mircea-Nicu PDL Abținere
297. Tocuț Dan-Laurențiu PNL Abținere
298. Traicu Rodin PSD DA
299. Tudorache Daniel PSD DA
300. Tudorie Violeta PSD DA
301. Tudose Mihai PSD DA
302. Tușa Adriana Diana - Abținere
303. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL Abținere
304. Țîmpău Radu Bogdan PNL Abținere
305. Udriște Gheorghe PDL Abținere
306. Uricec Eugen Constantin PSD DA
307. Ursărescu Dorinel PNL Abținere
308. Vainer Aurel Minoritati DA
309. Varga Lucia-Ana PNL Abținere
310. Varga Vasile PNL Abținere
311. Vasilică Radu Costin PSD DA
312. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
313. Vladu Iulian PDL NU
314. Vlase Petru Gabriel PSD DA
315. Vlădoiu Aurel PSD DA
316. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
317. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
318. Vreme Valerian - Abținere
319. Vulpescu Ioan PSD DA
320. Weber Mihai PSD DA
321. Zamfir Daniel-Cătălin PNL Abținere
322. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
323. Zlati Radu PNL Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 25 februarie 2021, 21:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro