Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.06.2014 > 13:04 Versiunea pentru printare
Marți, 3 iunie 2014, ora 13:04

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 470/2013 pentru modificarea Ordonanței de Guvern nr.92/2003 privind Codul de procedură fiscală, republicată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:322 142 79 25 14 14 15 14 19
- voturi pentru (DA):318 142 76 24 14 14 15 14 19
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - -
- abțineri:1 - 1 - - - - - -
- nu au votat:2 - 1 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PDL DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anghel Gabriela-Lola ND DA
8. Anton Marin - DA
9. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PDL DA
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Benga Ioan PSD DA
22. Blănariu Valentin ND DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PDL DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Borbély László UDMR DA
29. Bordeianu Dan PNL DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
32. Buican Cristian PNL DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Calimente Mihăiță PNL DA
35. Caloianu Mario-Ernest ND DA
36. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
39. Cernea Remus-Florinel - DA
40. Chebac Eugen PSD DA
41. Cherecheș Florica PNL DA
42. Chiriță Dumitru PSD DA
43. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
44. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
45. Chițoiu Daniel PNL DA
46. Cioată Cezar ALDE DA
47. Ciobanu Gheorghe PSD DA
48. Ciobanu Liliana ND DA
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
53. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
54. Ciuhodaru Tudor ND DA
55. Ciurariu Florin PNL DA
56. Cocei Erland PNL DA
57. Comșa Cornel-George - DA
58. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
59. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
60. Costin Gheorghe PNL DA
61. Covaci Dorel PSD DA
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL -
63. Cristea Aurelia PSD DA
64. Cristea Victor PSD DA
65. Cristian Horia PNL DA
66. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
67. Culețu Dănuț PDL DA
68. Cupă Ion PNL DA
69. Cupșa Ioan PNL DA
70. Daea Petre PSD DA
71. Dalca Ștefan-Petru ND DA
72. Delureanu Virgil PSD DA
73. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
74. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
75. Dima Toader PSD DA
76. Diniță Ion ALDE DA
77. Dîrzu Ioan PSD DA
78. Doboș Anton PNL DA
79. Dobre Mircea-Titus PSD DA
80. Dolha Mircea PNL DA
81. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
82. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
83. Dragomir Gheorghe PNL DA
84. Dragomir Viorel Marian PSD DA
85. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
86. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
87. Dumbrăvanu Paul PNL DA
88. Dumitru Georgică ALDE DA
89. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
90. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
91. Emacu Gheorghe PSD DA
92. Enache Marian PSD DA
93. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
94. Eparu Ion PSD DA
95. Erdei Dolóczki István UDMR DA
96. Fejér László-Ődőn UDMR DA
97. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
98. Firczak Gheorghe Minoritati DA
99. Florea Damian ALDE DA
100. Fonta Nuțu PSD DA
101. Frăticiu Gheorghe PSD DA
102. Galan Constantin PNL DA
103. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
104. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
105. Găină Mihăiță PSD DA
106. Geantă Florian Daniel - DA
107. Gerea Andrei Dominic PNL DA
108. Gheorghe Florin - DA
109. Gheorghe Tinel PDL DA
110. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
111. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
112. Ghiveciu Marian PSD DA
113. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
114. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
115. Grama Horia PSD DA
116. Grecea Maria PNL DA
117. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
118. Gudu Vasile PDL DA
119. Gunia Dragoș-Ionel - DA
120. Guran Virgil PNL DA
121. Gurzău Adrian - DA
122. Gust Băloșin Florentin PSD DA
123. Harbuz Liviu PSD DA
124. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
125. Hrebenciuc Viorel PSD DA
126. Hulea Ioan PSD DA
127. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
128. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
129. Iancu Iulian PSD DA
130. Iane Daniel PNL DA
131. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
132. Ibram Iusein Minoritati DA
133. Ignat Miron Minoritati DA
134. Intotero Natalia-Elena PSD DA
135. Ionescu Aurelian ALDE DA
136. Ionescu George PDL DA
137. Iordache Florin PSD DA
138. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
139. Iriza Scarlat PSD DA
140. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
141. Itu Cornel PSD DA
142. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
143. Kerekes Károly UDMR DA
144. Kereskényi Gábor UDMR DA
145. Khraibani Camelia PSD DA
146. Korodi Attila UDMR DA
147. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
148. Longher Ghervazen Minoritati DA
149. Lubanovici Mircea PDL DA
150. Lupu Mihai PNL DA
151. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
152. Marcoci Vlad PSD DA
153. Marcu Nicu PNL DA
154. Marcu Viorica PNL DA
155. Marian Ion Cristinel ND DA
156. Marin Gheorghe PSD DA
157. Markó Attila-Gabor UDMR DA
158. Marocico Ion Minoritati DA
159. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
160. Máté András-Levente UDMR DA
161. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
162. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
163. Melinte Ion PSD DA
164. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
165. Mihai Aurelian - DA
166. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
167. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
168. Mincă Liliana ND DA
169. Mircovici Niculae Minoritati DA
170. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
171. Mitrea Manuela PSD DA
172. Mitrea Miron Tudor PSD DA
173. Mîrza Gavril PSD DA
174. Mocanu Adrian PSD DA
175. Mocanu Vasile PSD DA
176. Mocioalcă Ion PSD DA
177. Mocioi Niculina ND DA
178. Moisii Constantin PSD DA
179. Moldovan Ioan ALDE DA
180. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
181. Movilă Petru - DA
182. Muntean Mircia PSD DA
183. Munteanu Ioan PSD DA
184. Murgu Neagu PSD DA
185. Nassar Rodica PSD DA
186. Nazare Alexandru PDL DA
187. Neacșu Marian PSD DA
188. Necula Cosmin PSD DA
189. Negruț Cornelia ALDE DA
190. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
191. Nichita Cristina PSD DA
192. Nicoară Romeo Florin PNL DA
193. Nicolae Alexandri PNL DA
194. Nicolae Florian PSD DA
195. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
196. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
197. Nicolicea Eugen PSD DA
198. Niculae Aurel - DA
199. Niculescu Dumitru ND DA
200. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
201. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
202. Nistor Laurențiu PSD DA
203. Nistor Marioara PSD DA
204. Niță Emil PSD DA
205. Nosa Iuliu PSD DA
206. Oajdea Daniel Vasile ND DA
207. Ochi Ion PSD DA
208. Oltean Ioan PDL DA
209. Orban Ludovic PNL DA
210. Oros Nechita-Adrian PNL DA
211. Palașcă Viorel PNL DA
212. Paleologu Theodor - DA
213. Pambuccian Varujan Minoritati DA
214. Pardău Dumitru PNL DA
215. Paul Maria-Andreea PDL DA
216. Păun Nicolae Minoritati DA
217. Pârgaru Ion PNL DA
218. Peia Ninel PSD DA
219. Petrea Dorin Silviu PSD DA
220. Petrescu Petre PSD DA
221. Petric Octavian PSD DA
222. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
223. Pop Georgian PSD DA
224. Popa Octavian-Marius PNL DA
225. Popa Radu Mihai PSD DA
226. Popeangă Vasile PSD DA
227. Popescu Dan-Cristian PDL -
228. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
229. Popescu Florin Aurelian - DA
230. Potor Călin PSD DA
231. Preda Cezar-Florin PDL DA
232. Pușcaș Iacob PSD DA
233. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
234. Răducanu Ion PSD DA
235. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
236. Rădulescu Constantin PSD DA
237. Rădulescu Romeo PDL DA
238. Rățoi Neculai PSD DA
239. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
240. Reuer Elena-Ramona PNL DA
241. Rizea Cristian PSD DA
242. Roman Cristian-Constantin PDL DA
243. Roman Gheorghe PSD DA
244. Roman Petre PNL DA
245. Roșca Lucreția PSD DA
246. Roșca Mircea PNL DA
247. Rotaru Răzvan ALDE DA
248. Sava Andrei-Valentin PSD DA
249. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
250. Săpunaru Nini PNL DA
251. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
252. Scarlat George PNL DA
253. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
254. Scutaru Adrian George PNL DA
255. Secară Florin Mihail - DA
256. Sefer Cristian-George ND DA
257. Seres Dénes UDMR DA
258. Simedru Dan Coriolan PNL Abținere
259. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
260. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
261. Solomon Adrian PSD DA
262. Stan Ioan PSD DA
263. Stan Ion PSD DA
264. Stanciu Anghel PSD DA
265. Stanciu Zisu PSD DA
266. Stancu Ionel Minoritati DA
267. Stănescu Alexandru PSD DA
268. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
269. Stoica Mihaela - DA
270. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
271. Stragea Sorin Constantin PSD DA
272. Stroe Radu PNL DA
273. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
274. Surdu Raluca PNL DA
275. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
276. Szabó Ödön UDMR DA
277. Șcheau Ion PSD DA
278. Șimon Gheorghe PSD DA
279. Șoptică Costel PNL DA
280. Șova Lucian PSD DA
281. Ștefan Viorel PSD DA
282. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
283. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
284. Tararache Mihai - DA
285. Tămâian Ioan PNL DA
286. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
287. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
288. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
289. Teju Sorin PNL DA
290. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
291. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
292. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
293. Tiuch Cătălin PSD DA
294. Tîlvăr Angel PSD DA
295. Toader Mircea-Nicu PDL DA
296. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
297. Traicu Rodin PSD DA
298. Tudorache Daniel PSD DA
299. Tudorie Violeta PSD DA
300. Tudose Mihai PSD DA
301. Tușa Adriana Diana - DA
302. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
303. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
304. Udriște Gheorghe PDL DA
305. Uricec Eugen Constantin PSD DA
306. Ursărescu Dorinel PNL DA
307. Vainer Aurel Minoritati DA
308. Varga Lucia-Ana PNL DA
309. Varga Vasile PNL DA
310. Vasilică Radu Costin PSD DA
311. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
312. Vladu Iulian PDL DA
313. Vlase Petru Gabriel PSD DA
314. Vlădoiu Aurel PSD DA
315. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
316. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
317. Vreme Valerian - DA
318. Vulpescu Ioan PSD DA
319. Weber Mihai PSD DA
320. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
321. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
322. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 2 martie 2021, 16:43
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro