Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.06.2014 > 13:05 Versiunea pentru printare
Marți, 3 iunie 2014, ora 13:05

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 468/2013 pentru modificarea Ordonanței de Urgență a Guvernului nr.125/2011 privind Codul Fiscal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:316 139 77 25 13 15 14 14 19
- voturi pentru (DA):205 139 6 - 13 15 14 14 4
- voturi împotrivă (NU):102 - 63 25 - - - - 14
- abțineri:9 - 8 - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PDL NU
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Anghel Gabriela-Lola ND DA
8. Antal István UDMR DA
9. Anton Marin - NU
10. Anușca Roxana-Florentina PNL NU
11. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balan Ioan PDL NU
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benga Ioan PSD DA
24. Blănariu Valentin ND DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PDL NU
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bogdănici Camelia-Margareta - NU
29. Bónis István UDMR DA
30. Borbély László UDMR DA
31. Bordeianu Dan PNL NU
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
34. Buican Cristian PNL NU
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Calimente Mihăiță PNL NU
37. Caloianu Mario-Ernest ND DA
38. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
39. Călin Ion PSD DA
40. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL NU
41. Cernea Remus-Florinel - Abținere
42. Chebac Eugen PSD DA
43. Cherecheș Florica PNL Abținere
44. Chiriță Dumitru PSD DA
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
46. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
47. Cioată Cezar ALDE DA
48. Ciobanu Gheorghe PSD DA
49. Ciobanu Liliana ND DA
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
54. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
55. Ciuhodaru Tudor ND DA
56. Ciurariu Florin PNL NU
57. Cocei Erland PNL NU
58. Comșa Cornel-George - DA
59. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
60. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
61. Costin Gheorghe PNL NU
62. Covaci Dorel PSD DA
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
64. Cristea Aurelia PSD DA
65. Cristea Victor PSD DA
66. Cristian Horia PNL Abținere
67. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
68. Culețu Dănuț PDL NU
69. Cupă Ion PNL NU
70. Cupșa Ioan PNL NU
71. Daea Petre PSD DA
72. Dalca Ștefan-Petru ND DA
73. Delureanu Virgil PSD DA
74. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
75. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
76. Dima Toader PSD DA
77. Diniță Ion ALDE DA
78. Dîrzu Ioan PSD DA
79. Doboș Anton PNL NU
80. Dobre Mircea-Titus PSD DA
81. Dolha Mircea PNL DA
82. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
83. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
84. Dragomir Gheorghe PNL NU
85. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
86. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
87. Dumbrăvanu Paul PNL NU
88. Dumitru Georgică ALDE DA
89. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
90. Dumitru Ovidiu-Ioan - NU
91. Emacu Gheorghe PSD DA
92. Enache Marian PSD DA
93. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
94. Eparu Ion PSD DA
95. Erdei Dolóczki István UDMR DA
96. Fejér László-Ődőn UDMR DA
97. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
98. Firczak Gheorghe Minoritati DA
99. Florea Damian ALDE DA
100. Fonta Nuțu PSD DA
101. Frăticiu Gheorghe PSD DA
102. Galan Constantin PNL NU
103. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
104. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL NU
105. Găină Mihăiță PSD DA
106. Geantă Florian Daniel - NU
107. Gerea Andrei Dominic PNL Abținere
108. Gheorghe Florin - NU
109. Gheorghe Tinel PDL NU
110. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
111. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
112. Ghiveciu Marian PSD DA
113. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
114. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
115. Grecea Maria PNL NU
116. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
117. Gudu Vasile PDL NU
118. Gunia Dragoș-Ionel - NU
119. Guran Virgil PNL DA
120. Gurzău Adrian - NU
121. Gust Băloșin Florentin PSD DA
122. Harbuz Liviu PSD DA
123. Hărău Eleonora-Carmen PNL Abținere
124. Hulea Ioan PSD DA
125. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
126. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
127. Iancu Iulian PSD DA
128. Iane Daniel PNL NU
129. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
130. Ibram Iusein Minoritati DA
131. Ignat Miron Minoritati DA
132. Intotero Natalia-Elena PSD DA
133. Ionescu Aurelian ALDE DA
134. Ionescu George PDL NU
135. Iordache Florin PSD DA
136. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
137. Iriza Scarlat PSD DA
138. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
139. Itu Cornel PSD DA
140. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
141. Kerekes Károly UDMR DA
142. Kereskényi Gábor UDMR DA
143. Khraibani Camelia PSD DA
144. Korodi Attila UDMR DA
145. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
146. Longher Ghervazen Minoritati DA
147. Lubanovici Mircea PDL NU
148. Lupu Mihai PNL NU
149. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
150. Marcoci Vlad PSD DA
151. Marcu Nicu PNL DA
152. Marcu Viorica PNL NU
153. Marin Gheorghe PSD DA
154. Markó Attila-Gabor UDMR DA
155. Marocico Ion Minoritati DA
156. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
157. Máté András-Levente UDMR DA
158. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
159. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
160. Melinte Ion PSD DA
161. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
162. Mihai Aurelian - NU
163. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
164. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
165. Mincă Liliana ND DA
166. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
167. Mitrea Manuela PSD DA
168. Mitrea Miron Tudor PSD DA
169. Mîrza Gavril PSD DA
170. Mocanu Adrian PSD DA
171. Mocanu Vasile PSD DA
172. Mocioalcă Ion PSD DA
173. Mocioi Niculina ND DA
174. Moisii Constantin PSD DA
175. Moldovan Ioan ALDE DA
176. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
177. Movilă Petru - NU
178. Muntean Mircia PSD DA
179. Munteanu Ioan PSD DA
180. Murgu Neagu PSD DA
181. Nassar Rodica PSD DA
182. Nazare Alexandru PDL NU
183. Neacșu Marian PSD DA
184. Necula Cosmin PSD DA
185. Negruț Cornelia ALDE DA
186. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
187. Nichita Cristina PSD DA
188. Nicoară Romeo Florin PNL NU
189. Nicolae Alexandri PNL Abținere
190. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
191. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
192. Nicolicea Eugen PSD DA
193. Niculae Aurel - DA
194. Niculescu Dumitru ND DA
195. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
196. Nistor Gheorghe-Vlad PNL NU
197. Nistor Laurențiu PSD DA
198. Nistor Marioara PSD DA
199. Niță Emil PSD DA
200. Nosa Iuliu PSD DA
201. Oajdea Daniel Vasile ND DA
202. Ochi Ion PSD DA
203. Oltean Ioan PDL NU
204. Orban Ludovic PNL NU
205. Oros Nechita-Adrian PNL NU
206. Palașcă Viorel PNL NU
207. Paleologu Theodor - NU
208. Pambuccian Varujan Minoritati DA
209. Pardău Dumitru PNL NU
210. Paul Maria-Andreea PDL NU
211. Păun Nicolae Minoritati DA
212. Pârgaru Ion PNL Abținere
213. Peia Ninel PSD DA
214. Petrea Dorin Silviu PSD DA
215. Petrescu Petre PSD DA
216. Petric Octavian PSD DA
217. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
218. Pop Georgian PSD DA
219. Popa Octavian-Marius PNL NU
220. Popa Radu Mihai PSD DA
221. Popeangă Vasile PSD DA
222. Popescu Dan-Cristian PDL NU
223. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
224. Popescu Florin Aurelian - DA
225. Potor Călin PSD DA
226. Preda Cezar-Florin PDL NU
227. Pușcaș Iacob PSD DA
228. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
229. Răducanu Ion PSD DA
230. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
231. Rădulescu Constantin PSD DA
232. Rădulescu Romeo PDL NU
233. Rățoi Neculai PSD DA
234. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
235. Reuer Elena-Ramona PNL NU
236. Rizea Cristian PSD DA
237. Roman Cristian-Constantin PDL NU
238. Roman Gheorghe PSD DA
239. Roman Petre PNL NU
240. Roșca Lucreția PSD DA
241. Rotaru Răzvan ALDE DA
242. Sava Andrei-Valentin PSD DA
243. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
244. Săpunaru Nini PNL NU
245. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
246. Scarlat George PNL NU
247. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
248. Scutaru Adrian George PNL NU
249. Secară Florin Mihail - NU
250. Sefer Cristian-George ND DA
251. Seres Dénes UDMR DA
252. Simedru Dan Coriolan PNL NU
253. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
254. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
255. Solomon Adrian PSD DA
256. Stan Ioan PSD DA
257. Stan Ion PSD DA
258. Stanciu Anghel PSD DA
259. Stanciu Zisu PSD DA
260. Stancu Ionel Minoritati DA
261. Stănescu Alexandru PSD DA
262. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
263. Stoica Mihaela - NU
264. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
265. Stragea Sorin Constantin PSD DA
266. Stroe Radu PNL NU
267. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
268. Surdu Raluca PNL NU
269. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
270. Szabó Ödön UDMR DA
271. Șcheau Ion PSD DA
272. Șimon Gheorghe PSD DA
273. Șoptică Costel PNL NU
274. Șova Lucian PSD DA
275. Ștefan Viorel PSD DA
276. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
277. Taloș Gheorghe-Mirel PNL NU
278. Tararache Mihai - DA
279. Tămâian Ioan PNL NU
280. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
281. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
282. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
283. Teju Sorin PNL DA
284. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
285. Teodorescu Ioan Viorel PNL Abținere
286. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL NU
287. Tiuch Cătălin PSD DA
288. Tîlvăr Angel PSD DA
289. Toader Mircea-Nicu PDL NU
290. Tocuț Dan-Laurențiu PNL NU
291. Traicu Rodin PSD DA
292. Tudorache Daniel PSD DA
293. Tudorie Violeta PSD DA
294. Tudose Mihai PSD DA
295. Tușa Adriana Diana - NU
296. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL NU
297. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
298. Udriște Gheorghe PDL NU
299. Uricec Eugen Constantin PSD DA
300. Ursărescu Dorinel PNL NU
301. Vainer Aurel Minoritati DA
302. Varga Lucia-Ana PNL NU
303. Varga Vasile PNL NU
304. Vasilică Radu Costin PSD DA
305. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
306. Vladu Iulian PDL NU
307. Vlase Petru Gabriel PSD DA
308. Vlădoiu Aurel PSD DA
309. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
310. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
311. Vreme Valerian - NU
312. Vulpescu Ioan PSD DA
313. Weber Mihai PSD DA
314. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
315. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
316. Zlati Radu PNL Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 2 martie 2021, 16:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro