Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.06.2014 > 13:05 Versiunea pentru printare
Marți, 3 iunie 2014, ora 13:05

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 466/2013 pentru completarea Ordonanței de Guvern nr.99/29.08.2000 privind comercializarea produselor și serviciilor de piață, republicată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:320 141 78 25 14 15 14 14 19
- voturi pentru (DA):194 141 3 1 1 15 14 13 6
- voturi împotrivă (NU):118 - 69 24 13 - - - 12
- abțineri:6 - 4 - - - - 1 1
- nu au votat:2 - 2 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PDL NU
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Anghel Gabriela-Lola ND DA
8. Antal István UDMR DA
9. Anton Marin - DA
10. Anușca Roxana-Florentina PNL NU
11. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balan Ioan PDL NU
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benga Ioan PSD DA
24. Berci Vasile PNL NU
25. Blănariu Valentin ND NU
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PDL NU
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bogdănici Camelia-Margareta - NU
30. Bónis István UDMR DA
31. Borbély László UDMR DA
32. Bordeianu Dan PNL NU
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
35. Buican Cristian PNL NU
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Calimente Mihăiță PNL NU
38. Caloianu Mario-Ernest ND NU
39. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
40. Călin Ion PSD DA
41. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL NU
42. Cernea Remus-Florinel - Abținere
43. Chebac Eugen PSD DA
44. Cherecheș Florica PNL NU
45. Chiriță Dumitru PSD DA
46. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
47. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
48. Chițoiu Daniel PNL NU
49. Cioată Cezar ALDE DA
50. Ciobanu Gheorghe PSD DA
51. Ciobanu Liliana ND NU
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
56. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
57. Ciuhodaru Tudor ND NU
58. Ciurariu Florin PNL NU
59. Cocei Erland PNL NU
60. Comșa Cornel-George - DA
61. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
62. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
63. Costin Gheorghe PNL NU
64. Covaci Dorel PSD DA
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
66. Cristea Aurelia PSD DA
67. Cristea Victor PSD DA
68. Cristian Horia PNL NU
69. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
70. Culețu Dănuț PDL NU
71. Cupă Ion PNL NU
72. Cupșa Ioan PNL NU
73. Daea Petre PSD DA
74. Dalca Ștefan-Petru ND NU
75. Delureanu Virgil PSD DA
76. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
77. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
78. Dima Toader PSD DA
79. Diniță Ion ALDE DA
80. Dîrzu Ioan PSD DA
81. Doboș Anton PNL NU
82. Dobre Mircea-Titus PSD DA
83. Dolha Mircea PNL NU
84. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
85. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
86. Dragomir Gheorghe PNL NU
87. Dragomir Viorel Marian PSD DA
88. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
89. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
90. Dumbrăvanu Paul PNL NU
91. Dumitru Georgică ALDE DA
92. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
93. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
94. Emacu Gheorghe PSD DA
95. Enache Marian PSD DA
96. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
97. Eparu Ion PSD DA
98. Erdei Dolóczki István UDMR DA
99. Fejér László-Ődőn UDMR DA
100. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
101. Firczak Gheorghe Minoritati DA
102. Florea Damian ALDE DA
103. Fonta Nuțu PSD DA
104. Frăticiu Gheorghe PSD DA
105. Galan Constantin PNL NU
106. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
107. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL NU
108. Găină Mihăiță PSD DA
109. Geantă Florian Daniel - NU
110. Gerea Andrei Dominic PNL -
111. Gheorghe Florin - NU
112. Gheorghe Tinel PDL NU
113. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
114. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
115. Ghiveciu Marian PSD DA
116. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
117. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
118. Grama Horia PSD DA
119. Grecea Maria PNL NU
120. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
121. Gudu Vasile PDL NU
122. Gunia Dragoș-Ionel - NU
123. Guran Virgil PNL DA
124. Gurzău Adrian - NU
125. Gust Băloșin Florentin PSD DA
126. Harbuz Liviu PSD DA
127. Hărău Eleonora-Carmen PNL Abținere
128. Hulea Ioan PSD DA
129. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
130. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
131. Iancu Iulian PSD DA
132. Iane Daniel PNL NU
133. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
134. Ibram Iusein Minoritati DA
135. Ignat Miron Minoritati DA
136. Intotero Natalia-Elena PSD DA
137. Ionescu Aurelian ALDE DA
138. Ionescu George PDL NU
139. Iordache Florin PSD DA
140. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
141. Iriza Scarlat PSD DA
142. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
143. Itu Cornel PSD DA
144. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
145. Kerekes Károly UDMR DA
146. Kereskényi Gábor UDMR DA
147. Khraibani Camelia PSD DA
148. Korodi Attila UDMR DA
149. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
150. Longher Ghervazen Minoritati DA
151. Lubanovici Mircea PDL NU
152. Lupu Mihai PNL NU
153. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
154. Marcoci Vlad PSD DA
155. Marcu Nicu PNL Abținere
156. Marcu Viorica PNL NU
157. Marian Ion Cristinel ND NU
158. Marin Gheorghe PSD DA
159. Markó Attila-Gabor UDMR DA
160. Marocico Ion Minoritati DA
161. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
162. Máté András-Levente UDMR DA
163. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
164. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
165. Melinte Ion PSD DA
166. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
167. Mihai Aurelian - DA
168. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
169. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
170. Mincă Liliana ND NU
171. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
172. Mitrea Manuela PSD DA
173. Mitrea Miron Tudor PSD DA
174. Mîrza Gavril PSD DA
175. Mocanu Adrian PSD DA
176. Mocanu Vasile PSD DA
177. Mocioalcă Ion PSD DA
178. Mocioi Niculina ND NU
179. Moisii Constantin PSD DA
180. Moldovan Ioan ALDE DA
181. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
182. Movilă Petru - NU
183. Muntean Mircia PSD DA
184. Munteanu Ioan PSD DA
185. Murgu Neagu PSD DA
186. Nassar Rodica PSD DA
187. Nazare Alexandru PDL NU
188. Neacșu Marian PSD DA
189. Necula Cosmin PSD DA
190. Negruț Cornelia ALDE DA
191. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
192. Nichita Cristina PSD DA
193. Nicoară Romeo Florin PNL -
194. Nicolae Alexandri PNL NU
195. Nicolae Florian PSD DA
196. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
197. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
198. Nicolicea Eugen PSD DA
199. Niculae Aurel - DA
200. Niculescu Dumitru ND NU
201. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
202. Nistor Gheorghe-Vlad PNL NU
203. Nistor Laurențiu PSD DA
204. Nistor Marioara PSD DA
205. Niță Emil PSD DA
206. Nosa Iuliu PSD DA
207. Oajdea Daniel Vasile ND NU
208. Ochi Ion PSD DA
209. Oltean Ioan PDL NU
210. Orban Ludovic PNL NU
211. Oros Nechita-Adrian PNL NU
212. Palașcă Viorel PNL NU
213. Paleologu Theodor - NU
214. Pambuccian Varujan Minoritati DA
215. Pardău Dumitru PNL NU
216. Paul Maria-Andreea PDL NU
217. Păun Nicolae Minoritati DA
218. Pârgaru Ion PNL NU
219. Peia Ninel PSD DA
220. Petrea Dorin Silviu PSD DA
221. Petrescu Petre PSD DA
222. Petric Octavian PSD DA
223. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
224. Pop Georgian PSD DA
225. Popa Octavian-Marius PNL NU
226. Popa Radu Mihai PSD DA
227. Popeangă Vasile PSD DA
228. Popescu Dan-Cristian PDL NU
229. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
230. Popescu Florin Aurelian - NU
231. Potor Călin PSD DA
232. Preda Cezar-Florin PDL DA
233. Pușcaș Iacob PSD DA
234. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
235. Răducanu Ion PSD DA
236. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
237. Rădulescu Constantin PSD DA
238. Rădulescu Romeo PDL NU
239. Rățoi Neculai PSD DA
240. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
241. Reuer Elena-Ramona PNL NU
242. Rizea Cristian PSD DA
243. Roman Cristian-Constantin PDL NU
244. Roman Gheorghe PSD DA
245. Roman Petre PNL NU
246. Roșca Lucreția PSD DA
247. Roșca Mircea PNL NU
248. Rotaru Răzvan ALDE Abținere
249. Sava Andrei-Valentin PSD DA
250. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
251. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
252. Scarlat George PNL DA
253. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
254. Scutaru Adrian George PNL NU
255. Secară Florin Mihail - NU
256. Sefer Cristian-George ND NU
257. Seres Dénes UDMR DA
258. Simedru Dan Coriolan PNL NU
259. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
260. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
261. Solomon Adrian PSD DA
262. Stan Ioan PSD DA
263. Stan Ion PSD DA
264. Stanciu Anghel PSD DA
265. Stanciu Zisu PSD DA
266. Stancu Ionel Minoritati DA
267. Stănescu Alexandru PSD DA
268. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
269. Stoica Mihaela - NU
270. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
271. Stragea Sorin Constantin PSD DA
272. Stroe Radu PNL DA
273. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
274. Surdu Raluca PNL NU
275. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
276. Szabó Ödön UDMR DA
277. Șcheau Ion PSD DA
278. Șimon Gheorghe PSD DA
279. Șoptică Costel PNL NU
280. Șova Lucian PSD DA
281. Ștefan Viorel PSD DA
282. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
283. Taloș Gheorghe-Mirel PNL NU
284. Tararache Mihai - DA
285. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
286. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
287. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
288. Teju Sorin PNL Abținere
289. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
290. Teodorescu Ioan Viorel PNL Abținere
291. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL NU
292. Tiuch Cătălin PSD DA
293. Tîlvăr Angel PSD DA
294. Toader Mircea-Nicu PDL NU
295. Tocuț Dan-Laurențiu PNL NU
296. Traicu Rodin PSD DA
297. Tudorache Daniel PSD DA
298. Tudorie Violeta PSD DA
299. Tudose Mihai PSD DA
300. Tușa Adriana Diana - NU
301. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL NU
302. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
303. Udriște Gheorghe PDL NU
304. Uricec Eugen Constantin PSD DA
305. Ursărescu Dorinel PNL NU
306. Vainer Aurel Minoritati DA
307. Varga Lucia-Ana PNL NU
308. Varga Vasile PNL NU
309. Vasilică Radu Costin PSD DA
310. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
311. Vladu Iulian PDL NU
312. Vlase Petru Gabriel PSD DA
313. Vlădoiu Aurel PSD DA
314. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
315. Vreme Valerian - NU
316. Vulpescu Ioan PSD DA
317. Weber Mihai PSD DA
318. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
319. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
320. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 2 martie 2021, 16:45
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro