Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.06.2014 > 13:08 Versiunea pentru printare
Marți, 3 iunie 2014, ora 13:08

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 494/2013 privind Statutul interpretului în limbaj mimico-gestual
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:323 141 80 25 14 15 15 14 19
- voturi pentru (DA):177 141 5 1 - 2 12 11 5
- voturi împotrivă (NU):122 - 72 23 14 - - 2 11
- abțineri:23 - 2 1 - 13 3 1 3
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PDL NU
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Anghel Gabriela-Lola ND NU
8. Antal István UDMR DA
9. Anton Marin - DA
10. Anușca Roxana-Florentina PNL NU
11. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balan Ioan PDL NU
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benga Ioan PSD DA
24. Berci Vasile PNL NU
25. Blănariu Valentin ND NU
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PDL NU
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bogdănici Camelia-Margareta - NU
30. Bónis István UDMR Abținere
31. Borbély László UDMR Abținere
32. Bordeianu Dan PNL NU
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
35. Buican Cristian PNL NU
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Calimente Mihăiță PNL NU
38. Caloianu Mario-Ernest ND NU
39. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
40. Călin Ion PSD DA
41. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL NU
42. Cernea Remus-Florinel - NU
43. Chebac Eugen PSD DA
44. Cherecheș Florica PNL NU
45. Chiriță Dumitru PSD DA
46. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
47. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
48. Chițoiu Daniel PNL NU
49. Cioată Cezar ALDE DA
50. Ciobanu Gheorghe PSD DA
51. Ciobanu Liliana ND NU
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
56. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
57. Ciuhodaru Tudor ND NU
58. Ciurariu Florin PNL NU
59. Cocei Erland PNL NU
60. Comșa Cornel-George - Abținere
61. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
62. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
63. Costin Gheorghe PNL NU
64. Covaci Dorel PSD DA
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
66. Cristea Aurelia PSD DA
67. Cristea Victor PSD DA
68. Cristian Horia PNL DA
69. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
70. Culețu Dănuț PDL NU
71. Cupă Ion PNL NU
72. Cupșa Ioan PNL NU
73. Daea Petre PSD DA
74. Dalca Ștefan-Petru ND NU
75. Delureanu Virgil PSD DA
76. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
77. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
78. Dima Toader PSD DA
79. Diniță Ion ALDE DA
80. Dîrzu Ioan PSD DA
81. Doboș Anton PNL NU
82. Dobre Mircea-Titus PSD DA
83. Dolha Mircea PNL NU
84. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
85. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
86. Dragomir Gheorghe PNL NU
87. Dragomir Viorel Marian PSD DA
88. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
89. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
90. Dumbrăvanu Paul PNL NU
91. Dumitru Georgică ALDE DA
92. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
93. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
94. Emacu Gheorghe PSD DA
95. Enache Marian PSD DA
96. Eparu Ion PSD DA
97. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
98. Fejér László-Ődőn UDMR Abținere
99. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
100. Firczak Gheorghe Minoritati DA
101. Florea Damian ALDE DA
102. Fonta Nuțu PSD DA
103. Frăticiu Gheorghe PSD DA
104. Galan Constantin PNL NU
105. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
106. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL NU
107. Găină Mihăiță PSD DA
108. Geantă Florian Daniel - NU
109. Gerea Andrei Dominic PNL -
110. Gheorghe Florin - DA
111. Gheorghe Tinel PDL NU
112. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
113. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
114. Ghiveciu Marian PSD DA
115. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
116. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
117. Grama Horia PSD DA
118. Grecea Maria PNL NU
119. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
120. Gudu Vasile PDL NU
121. Gunia Dragoș-Ionel - NU
122. Guran Virgil PNL NU
123. Gurzău Adrian - NU
124. Gust Băloșin Florentin PSD DA
125. Harbuz Liviu PSD DA
126. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
127. Hulea Ioan PSD DA
128. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
129. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
130. Iancu Iulian PSD DA
131. Iane Daniel PNL NU
132. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
133. Ibram Iusein Minoritati DA
134. Ignat Miron Minoritati DA
135. Intotero Natalia-Elena PSD DA
136. Ionescu Aurelian ALDE DA
137. Ionescu George PDL NU
138. Iordache Florin PSD DA
139. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
140. Iriza Scarlat PSD DA
141. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
142. Itu Cornel PSD DA
143. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR Abținere
144. Kerekes Károly UDMR Abținere
145. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
146. Khraibani Camelia PSD DA
147. Korodi Attila UDMR Abținere
148. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
149. Longher Ghervazen Minoritati DA
150. Lubanovici Mircea PDL NU
151. Lupu Mihai PNL DA
152. Manda Iulian Claudiu PSD DA
153. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
154. Marcoci Vlad PSD DA
155. Marcu Nicu PNL NU
156. Marcu Viorica PNL NU
157. Marian Ion Cristinel ND NU
158. Marin Gheorghe PSD DA
159. Markó Attila-Gabor UDMR Abținere
160. Marocico Ion Minoritati DA
161. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
162. Máté András-Levente UDMR Abținere
163. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
164. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
165. Melinte Ion PSD DA
166. Merka Adrian-Miroslav Minoritati Abținere
167. Mihai Aurelian - DA
168. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
169. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
170. Mincă Liliana ND NU
171. Mircovici Niculae Minoritati DA
172. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
173. Mitrea Manuela PSD DA
174. Mitrea Miron Tudor PSD DA
175. Mîrza Gavril PSD DA
176. Mocanu Adrian PSD DA
177. Mocanu Vasile PSD DA
178. Mocioalcă Ion PSD DA
179. Mocioi Niculina ND NU
180. Moisii Constantin PSD DA
181. Moldovan Ioan ALDE DA
182. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
183. Movilă Petru - NU
184. Muntean Mircia PSD DA
185. Munteanu Ioan PSD DA
186. Murgu Neagu PSD DA
187. Nassar Rodica PSD DA
188. Nazare Alexandru PDL DA
189. Neacșu Marian PSD DA
190. Necula Cosmin PSD DA
191. Negruț Cornelia ALDE DA
192. Nichita Cristina PSD DA
193. Nicoară Romeo Florin PNL NU
194. Nicolae Alexandri PNL DA
195. Nicolae Florian PSD DA
196. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
197. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
198. Nicolicea Eugen PSD DA
199. Niculae Aurel - DA
200. Niculescu Dumitru ND NU
201. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
202. Nistor Gheorghe-Vlad PNL NU
203. Nistor Laurențiu PSD DA
204. Nistor Marioara PSD DA
205. Niță Emil PSD DA
206. Nosa Iuliu PSD DA
207. Oajdea Daniel Vasile ND NU
208. Ochi Ion PSD DA
209. Oltean Ioan PDL NU
210. Orban Ludovic PNL NU
211. Oros Nechita-Adrian PNL NU
212. Palașcă Viorel PNL NU
213. Paleologu Theodor - NU
214. Pambuccian Varujan Minoritati DA
215. Pardău Dumitru PNL Abținere
216. Paul Maria-Andreea PDL NU
217. Păun Nicolae Minoritati DA
218. Pârgaru Ion PNL DA
219. Peia Ninel PSD DA
220. Petrea Dorin Silviu PSD DA
221. Petrescu Petre PSD DA
222. Petric Octavian PSD DA
223. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
224. Pop Georgian PSD DA
225. Popa Octavian-Marius PNL NU
226. Popa Radu Mihai PSD DA
227. Popeangă Vasile PSD DA
228. Popescu Dan-Cristian PDL NU
229. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
230. Popescu Florin Aurelian - Abținere
231. Potor Călin PSD DA
232. Preda Cezar-Florin PDL NU
233. Pușcaș Iacob PSD DA
234. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE NU
235. Răducanu Ion PSD DA
236. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
237. Rădulescu Constantin PSD DA
238. Rădulescu Romeo PDL NU
239. Rățoi Neculai PSD DA
240. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
241. Reuer Elena-Ramona PNL NU
242. Rizea Cristian PSD DA
243. Roman Cristian-Constantin PDL NU
244. Roman Gheorghe PSD DA
245. Roman Petre PNL NU
246. Roșca Lucreția PSD DA
247. Roșca Mircea PNL NU
248. Rotaru Răzvan ALDE Abținere
249. Sava Andrei-Valentin PSD DA
250. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
251. Săpunaru Nini PNL NU
252. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
253. Scarlat George PNL NU
254. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
255. Scutaru Adrian George PNL NU
256. Secară Florin Mihail - NU
257. Sefer Cristian-George ND NU
258. Seres Dénes UDMR Abținere
259. Simedru Dan Coriolan PNL NU
260. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
261. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
262. Solomon Adrian PSD DA
263. Stan Ioan PSD DA
264. Stan Ion PSD DA
265. Stanciu Anghel PSD DA
266. Stanciu Zisu PSD DA
267. Stancu Ionel Minoritati DA
268. Stănescu Alexandru PSD DA
269. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
270. Stoica Mihaela - NU
271. Stoica Ștefan-Bucur PDL Abținere
272. Stragea Sorin Constantin PSD DA
273. Stroe Radu PNL DA
274. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
275. Surdu Raluca PNL NU
276. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
277. Szabó Ödön UDMR Abținere
278. Șcheau Ion PSD DA
279. Șimon Gheorghe PSD DA
280. Șoptică Costel PNL NU
281. Șova Lucian PSD DA
282. Ștefan Viorel PSD DA
283. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
284. Taloș Gheorghe-Mirel PNL NU
285. Tararache Mihai - Abținere
286. Tămâian Ioan PNL NU
287. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
288. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
289. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
290. Teju Sorin PNL Abținere
291. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
292. Teodorescu Ioan Viorel PNL NU
293. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL NU
294. Tiuch Cătălin PSD DA
295. Tîlvăr Angel PSD DA
296. Toader Mircea-Nicu PDL NU
297. Tocuț Dan-Laurențiu PNL NU
298. Traicu Rodin PSD DA
299. Tudorache Daniel PSD DA
300. Tudorie Violeta PSD DA
301. Tudose Mihai PSD DA
302. Tușa Adriana Diana - NU
303. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL NU
304. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
305. Udriște Gheorghe PDL NU
306. Uricec Eugen Constantin PSD DA
307. Ursărescu Dorinel PNL NU
308. Vainer Aurel Minoritati DA
309. Varga Lucia-Ana PNL NU
310. Varga Vasile PNL NU
311. Vasilică Radu Costin PSD DA
312. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
313. Vladu Iulian PDL NU
314. Vlase Petru Gabriel PSD DA
315. Vlădoiu Aurel PSD DA
316. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
317. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
318. Vreme Valerian - NU
319. Vulpescu Ioan PSD DA
320. Weber Mihai PSD DA
321. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
322. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
323. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 2 martie 2021, 16:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro