Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.06.2014 > 13:08 Versiunea pentru printare
Marți, 3 iunie 2014, ora 13:08

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 439/2013 pentru susținerea creșterii natalității
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:311 140 77 23 13 15 14 10 19
- voturi pentru (DA):188 137 8 1 1 14 14 7 6
- voturi împotrivă (NU):114 1 65 21 12 - - 3 12
- abțineri:7 2 3 1 - - - - 1
- nu au votat:2 - 1 - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Amet Varol Minoritati DA
3. Anastase Roberta Alma PDL NU
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Antal István UDMR -
7. Anton Marin - DA
8. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
9. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Marian PSD DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PDL NU
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Berci Vasile PNL NU
22. Blănariu Valentin ND NU
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PDL Abținere
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bogdănici Camelia-Margareta - NU
27. Bónis István UDMR DA
28. Borbély László UDMR DA
29. Bordeianu Dan PNL NU
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
32. Buican Cristian PNL NU
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Caloianu Mario-Ernest ND NU
35. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
36. Călin Ion PSD DA
37. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL NU
38. Cernea Remus-Florinel - NU
39. Cherecheș Florica PNL Abținere
40. Chiriță Dumitru PSD DA
41. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
42. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
43. Cioată Cezar ALDE DA
44. Ciobanu Gheorghe PSD DA
45. Ciobanu Liliana ND NU
46. Ciocan Dan PSD DA
47. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
49. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
50. Ciuhodaru Tudor ND NU
51. Ciurariu Florin PNL NU
52. Cocei Erland PNL NU
53. Comșa Cornel-George - Abținere
54. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
55. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
56. Costin Gheorghe PNL NU
57. Covaci Dorel PSD DA
58. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
59. Cristea Aurelia PSD DA
60. Cristea Victor PSD DA
61. Cristian Horia PNL Abținere
62. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
63. Culețu Dănuț PDL NU
64. Cupă Ion PNL NU
65. Cupșa Ioan PNL NU
66. Daea Petre PSD DA
67. Dalca Ștefan-Petru ND NU
68. Delureanu Virgil PSD DA
69. Diaconu Adrian-Nicolae PSD Abținere
70. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
71. Dima Toader PSD DA
72. Diniță Ion ALDE DA
73. Dîrzu Ioan PSD DA
74. Dobre Mircea-Titus PSD DA
75. Dobrinescu Traian PNL NU
76. Dolha Mircea PNL NU
77. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
78. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
79. Dragomir Gheorghe PNL NU
80. Dragomir Viorel Marian PSD DA
81. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
82. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
83. Dumbrăvanu Paul PNL NU
84. Dumitru Georgică ALDE DA
85. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
86. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
87. Emacu Gheorghe PSD DA
88. Enache Marian PSD DA
89. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
90. Eparu Ion PSD DA
91. Erdei Dolóczki István UDMR DA
92. Fejér László-Ődőn UDMR DA
93. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
94. Firczak Gheorghe Minoritati DA
95. Fonta Nuțu PSD DA
96. Frăticiu Gheorghe PSD DA
97. Galan Constantin PNL DA
98. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
99. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL NU
100. Găină Mihăiță PSD DA
101. Geantă Florian Daniel - NU
102. Gerea Andrei Dominic PNL -
103. Gheorghe Florin - NU
104. Gheorghe Tinel PDL NU
105. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
106. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
107. Ghiveciu Marian PSD DA
108. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
109. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
110. Grama Horia PSD DA
111. Grecea Maria PNL NU
112. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
113. Gudu Vasile PDL NU
114. Gunia Dragoș-Ionel - NU
115. Guran Virgil PNL NU
116. Gurzău Adrian - NU
117. Gust Băloșin Florentin PSD DA
118. Harbuz Liviu PSD DA
119. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
120. Holban Titi PSD DA
121. Hulea Ioan PSD DA
122. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
123. Iancu Iulian PSD DA
124. Iane Daniel PNL NU
125. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
126. Ibram Iusein Minoritati DA
127. Ignat Miron Minoritati DA
128. Intotero Natalia-Elena PSD DA
129. Ionescu George PDL NU
130. Iordache Florin PSD DA
131. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
132. Iriza Scarlat PSD DA
133. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
134. Itu Cornel PSD DA
135. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
136. Kerekes Károly UDMR DA
137. Kereskényi Gábor UDMR DA
138. Khraibani Camelia PSD DA
139. Korodi Attila UDMR DA
140. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
141. Longher Ghervazen Minoritati DA
142. Lubanovici Mircea PDL NU
143. Lupu Mihai PNL NU
144. Manda Iulian Claudiu PSD DA
145. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
146. Marcoci Vlad PSD DA
147. Marcu Nicu PNL DA
148. Marcu Viorica PNL NU
149. Marian Ion Cristinel ND DA
150. Marin Gheorghe PSD DA
151. Markó Attila-Gabor UDMR DA
152. Marocico Ion Minoritati DA
153. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
154. Máté András-Levente UDMR DA
155. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
156. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
157. Melinte Ion PSD DA
158. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
159. Mihai Aurelian - DA
160. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
161. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
162. Mincă Liliana ND NU
163. Mircovici Niculae Minoritati DA
164. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
165. Mitrea Manuela PSD DA
166. Mitrea Miron Tudor PSD DA
167. Mîrza Gavril PSD DA
168. Mocanu Adrian PSD DA
169. Mocanu Vasile PSD DA
170. Mocioalcă Ion PSD DA
171. Mocioi Niculina ND NU
172. Moisii Constantin PSD DA
173. Moldovan Ioan ALDE DA
174. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
175. Movilă Petru - NU
176. Muntean Mircia PSD NU
177. Munteanu Ioan PSD DA
178. Murgu Neagu PSD DA
179. Nassar Rodica PSD DA
180. Nazare Alexandru PDL NU
181. Neacșu Marian PSD DA
182. Necula Cosmin PSD DA
183. Negruț Cornelia ALDE DA
184. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
185. Nichita Cristina PSD DA
186. Nicoară Romeo Florin PNL NU
187. Nicolae Alexandri PNL DA
188. Nicolae Florian PSD DA
189. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
190. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
191. Nicolicea Eugen PSD DA
192. Niculae Aurel - DA
193. Niculescu Dumitru ND NU
194. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
195. Nistor Gheorghe-Vlad PNL NU
196. Nistor Laurențiu PSD DA
197. Nistor Marioara PSD DA
198. Niță Emil PSD DA
199. Nosa Iuliu PSD DA
200. Oajdea Daniel Vasile ND NU
201. Ochi Ion PSD DA
202. Oltean Ioan PDL NU
203. Orban Ludovic PNL NU
204. Oros Nechita-Adrian PNL NU
205. Palașcă Viorel PNL NU
206. Palăr Ionel PNL NU
207. Paleologu Theodor - DA
208. Pambuccian Varujan Minoritati DA
209. Paul Maria-Andreea PDL NU
210. Păun Nicolae Minoritati DA
211. Pârgaru Ion PNL DA
212. Peia Ninel PSD DA
213. Petrea Dorin Silviu PSD DA
214. Petrescu Petre PSD DA
215. Petric Octavian PSD DA
216. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
217. Pop Georgian PSD DA
218. Popa Octavian-Marius PNL NU
219. Popa Radu Mihai PSD DA
220. Popeangă Vasile PSD DA
221. Popescu Dan-Cristian PDL NU
222. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
223. Popescu Florin Aurelian - DA
224. Potor Călin PSD DA
225. Preda Cezar-Florin PDL NU
226. Pușcaș Iacob PSD DA
227. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE NU
228. Răducanu Ion PSD DA
229. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
230. Rădulescu Constantin PSD DA
231. Rădulescu Romeo PDL NU
232. Rățoi Neculai PSD DA
233. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
234. Reuer Elena-Ramona PNL NU
235. Rizea Cristian PSD DA
236. Roman Cristian-Constantin PDL DA
237. Roman Gheorghe PSD DA
238. Roman Petre PNL NU
239. Roșca Lucreția PSD DA
240. Roșca Mircea PNL NU
241. Rotaru Răzvan ALDE NU
242. Sava Andrei-Valentin PSD DA
243. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
244. Săpunaru Nini PNL NU
245. Scarlat George PNL NU
246. Scutaru Adrian George PNL NU
247. Secară Florin Mihail - NU
248. Sefer Cristian-George ND NU
249. Seres Dénes UDMR DA
250. Simedru Dan Coriolan PNL NU
251. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
252. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
253. Solomon Adrian PSD DA
254. Stan Ion PSD DA
255. Stanciu Anghel PSD DA
256. Stanciu Zisu PSD DA
257. Stancu Ionel Minoritati DA
258. Stănescu Alexandru PSD DA
259. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
260. Stoica Mihaela - NU
261. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
262. Stroe Radu PNL DA
263. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
264. Surdu Raluca PNL NU
265. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
266. Szabó Ödön UDMR DA
267. Șcheau Ion PSD DA
268. Șimon Gheorghe PSD DA
269. Șoptică Costel PNL NU
270. Șova Lucian PSD DA
271. Ștefan Viorel PSD DA
272. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
273. Taloș Gheorghe-Mirel PNL Abținere
274. Tararache Mihai - NU
275. Tămâian Ioan PNL NU
276. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
277. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
278. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
279. Teju Sorin PNL DA
280. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
281. Teodorescu Ioan Viorel PNL NU
282. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL NU
283. Tiuch Cătălin PSD DA
284. Tîlvăr Angel PSD DA
285. Toader Mircea-Nicu PDL NU
286. Tocuț Dan-Laurențiu PNL NU
287. Traicu Rodin PSD DA
288. Tudorache Daniel PSD DA
289. Tudorie Violeta PSD DA
290. Tudose Mihai PSD DA
291. Tușa Adriana Diana - NU
292. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL NU
293. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
294. Udriște Gheorghe PDL NU
295. Uricec Eugen Constantin PSD DA
296. Ursărescu Dorinel PNL NU
297. Varga Lucia-Ana PNL NU
298. Varga Vasile PNL NU
299. Vasilică Radu Costin PSD DA
300. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
301. Vladu Iulian PDL NU
302. Vlase Petru Gabriel PSD DA
303. Vlădoiu Aurel PSD DA
304. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
305. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
306. Vreme Valerian - NU
307. Vulpescu Ioan PSD DA
308. Weber Mihai PSD DA
309. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
310. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
311. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 8 decembrie 2019, 2:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro