Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.06.2014 > 13:10 Versiunea pentru printare
Marți, 3 iunie 2014, ora 13:10

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 492/2013 pentru modificarea și completarea Legii nr.89/1998-Legea apiculturii
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:325 145 81 25 11 15 15 14 19
- voturi pentru (DA):308 145 78 25 1 15 14 14 16
- voturi împotrivă (NU):10 - - - 10 - - - -
- abțineri:7 - 3 - - - 1 - 3
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PDL DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anghel Gabriela-Lola ND NU
8. Antal István UDMR DA
9. Anton Marin - DA
10. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balan Ioan PDL DA
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benga Ioan PSD DA
24. Berci Vasile PNL DA
25. Blănariu Valentin ND NU
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PDL DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
30. Bónis István UDMR DA
31. Borbély László UDMR DA
32. Bordeianu Dan PNL DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Calimente Mihăiță PNL DA
38. Caloianu Mario-Ernest ND NU
39. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
42. Cernea Remus-Florinel - Abținere
43. Chebac Eugen PSD DA
44. Cherecheș Florica PNL DA
45. Chiriță Dumitru PSD DA
46. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
47. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
48. Chițoiu Daniel PNL DA
49. Cioată Cezar ALDE DA
50. Ciobanu Gheorghe PSD DA
51. Ciobanu Liliana ND DA
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
56. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
57. Ciuhodaru Tudor ND NU
58. Ciurariu Florin PNL DA
59. Cocei Erland PNL DA
60. Comșa Cornel-George - Abținere
61. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
62. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
63. Costin Gheorghe PNL DA
64. Covaci Dorel PSD DA
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
66. Cristea Victor PSD DA
67. Cristian Horia PNL DA
68. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
69. Culețu Dănuț PDL DA
70. Cupă Ion PNL DA
71. Cupșa Ioan PNL DA
72. Daea Petre PSD DA
73. Delureanu Virgil PSD DA
74. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
75. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
76. Dima Toader PSD DA
77. Diniță Ion ALDE DA
78. Dîrzu Ioan PSD DA
79. Doboș Anton PNL DA
80. Dobre Mircea-Titus PSD DA
81. Dobrinescu Traian PNL DA
82. Dolha Mircea PNL DA
83. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
84. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
85. Dragomir Gheorghe PNL DA
86. Dragomir Viorel Marian PSD DA
87. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
88. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
89. Dumbrăvanu Paul PNL DA
90. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
91. Dumitru Georgică ALDE DA
92. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
93. Emacu Gheorghe PSD DA
94. Enache Marian PSD DA
95. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
96. Eparu Ion PSD DA
97. Erdei Dolóczki István UDMR DA
98. Fejér László-Ődőn UDMR DA
99. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
100. Firczak Gheorghe Minoritati Abținere
101. Florea Damian ALDE DA
102. Fonta Nuțu PSD DA
103. Frăticiu Gheorghe PSD DA
104. Galan Constantin PNL DA
105. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
106. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
107. Găină Mihăiță PSD DA
108. Geantă Florian Daniel - DA
109. Gerea Andrei Dominic PNL DA
110. Gheorghe Florin - DA
111. Gheorghe Tinel PDL DA
112. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
113. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
114. Ghiveciu Marian PSD DA
115. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
116. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
117. Grama Horia PSD DA
118. Grecea Maria PNL Abținere
119. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
120. Gudu Vasile PDL DA
121. Gunia Dragoș-Ionel - DA
122. Guran Virgil PNL DA
123. Gurzău Adrian - DA
124. Gust Băloșin Florentin PSD DA
125. Harbuz Liviu PSD DA
126. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
127. Holban Titi PSD DA
128. Hrebenciuc Viorel PSD DA
129. Hulea Ioan PSD DA
130. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
131. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
132. Iancu Iulian PSD DA
133. Iane Daniel PNL DA
134. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
135. Ibram Iusein Minoritati DA
136. Ignat Miron Minoritati DA
137. Intotero Natalia-Elena PSD DA
138. Ionescu Aurelian ALDE DA
139. Ionescu George PDL DA
140. Iordache Florin PSD DA
141. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
142. Iriza Scarlat PSD DA
143. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
144. Itu Cornel PSD DA
145. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
146. Kerekes Károly UDMR DA
147. Kereskényi Gábor UDMR DA
148. Khraibani Camelia PSD DA
149. Korodi Attila UDMR DA
150. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
151. Longher Ghervazen Minoritati DA
152. Lubanovici Mircea PDL DA
153. Lupu Mihai PNL DA
154. Manda Iulian Claudiu PSD DA
155. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
156. Marcoci Vlad PSD DA
157. Marcu Nicu PNL DA
158. Marcu Viorica PNL DA
159. Marian Ion Cristinel ND NU
160. Marin Gheorghe PSD DA
161. Markó Attila-Gabor UDMR DA
162. Marocico Ion Minoritati DA
163. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
164. Máté András-Levente UDMR DA
165. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
166. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
167. Melinte Ion PSD DA
168. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
169. Mihai Aurelian - DA
170. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
171. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
172. Mincă Liliana ND NU
173. Mircovici Niculae Minoritati DA
174. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
175. Mitrea Manuela PSD DA
176. Mitrea Miron Tudor PSD DA
177. Mîrza Gavril PSD DA
178. Mocanu Adrian PSD DA
179. Mocanu Vasile PSD DA
180. Mocioalcă Ion PSD DA
181. Moisii Constantin PSD DA
182. Moldovan Ioan ALDE DA
183. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
184. Movilă Petru - DA
185. Muntean Mircia PSD DA
186. Munteanu Ioan PSD DA
187. Murgu Neagu PSD DA
188. Nassar Rodica PSD DA
189. Nazare Alexandru PDL DA
190. Neacșu Marian PSD DA
191. Necula Cosmin PSD DA
192. Negruț Cornelia ALDE DA
193. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
194. Nichita Cristina PSD DA
195. Nicoară Romeo Florin PNL DA
196. Nicolae Alexandri PNL DA
197. Nicolae Florian PSD DA
198. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
199. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
200. Nicolicea Eugen PSD DA
201. Niculae Aurel - DA
202. Niculescu Dumitru ND NU
203. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
204. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
205. Nistor Laurențiu PSD DA
206. Nistor Marioara PSD DA
207. Niță Emil PSD DA
208. Nosa Iuliu PSD DA
209. Oajdea Daniel Vasile ND NU
210. Ochi Ion PSD DA
211. Oltean Ioan PDL DA
212. Orban Ludovic PNL Abținere
213. Oros Nechita-Adrian PNL DA
214. Palașcă Viorel PNL DA
215. Palăr Ionel PNL DA
216. Paleologu Theodor - DA
217. Pambuccian Varujan Minoritati DA
218. Paul Maria-Andreea PDL DA
219. Păun Nicolae Minoritati DA
220. Pârgaru Ion PNL DA
221. Peia Ninel PSD DA
222. Petrea Dorin Silviu PSD DA
223. Petrescu Petre PSD DA
224. Petric Octavian PSD DA
225. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
226. Pop Georgian PSD DA
227. Popa Octavian-Marius PNL DA
228. Popa Radu Mihai PSD DA
229. Popeangă Vasile PSD DA
230. Popescu Dan-Cristian PDL DA
231. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
232. Popescu Florin Aurelian - DA
233. Potor Călin PSD DA
234. Preda Cezar-Florin PDL DA
235. Pușcaș Iacob PSD DA
236. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
237. Răducanu Ion PSD DA
238. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
239. Rădulescu Constantin PSD DA
240. Rădulescu Romeo PDL DA
241. Rățoi Neculai PSD DA
242. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
243. Reuer Elena-Ramona PNL DA
244. Rizea Cristian PSD DA
245. Roman Cristian-Constantin PDL DA
246. Roman Gheorghe PSD DA
247. Roman Petre PNL DA
248. Roșca Lucreția PSD DA
249. Roșca Mircea PNL DA
250. Rotaru Răzvan ALDE DA
251. Sava Andrei-Valentin PSD DA
252. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
253. Săpunaru Nini PNL DA
254. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
255. Scarlat George PNL DA
256. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
257. Scutaru Adrian George PNL DA
258. Secară Florin Mihail - DA
259. Sefer Cristian-George ND NU
260. Seres Dénes UDMR DA
261. Simedru Dan Coriolan PNL DA
262. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
263. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
264. Solomon Adrian PSD DA
265. Stan Ioan PSD DA
266. Stan Ion PSD DA
267. Stanciu Anghel PSD DA
268. Stanciu Zisu PSD DA
269. Stancu Ionel Minoritati DA
270. Stănescu Alexandru PSD DA
271. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
272. Stoica Mihaela - Abținere
273. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
274. Stragea Sorin Constantin PSD DA
275. Stroe Radu PNL DA
276. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
277. Surdu Raluca PNL DA
278. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
279. Szabó Ödön UDMR DA
280. Șcheau Ion PSD DA
281. Șimon Gheorghe PSD DA
282. Șoptică Costel PNL DA
283. Șova Lucian PSD DA
284. Ștefan Viorel PSD DA
285. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
286. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
287. Tararache Mihai - DA
288. Tămâian Ioan PNL DA
289. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
290. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
291. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
292. Teju Sorin PNL DA
293. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
294. Teodorescu Ioan Viorel PNL Abținere
295. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
296. Tiuch Cătălin PSD DA
297. Tîlvăr Angel PSD DA
298. Toader Mircea-Nicu PDL DA
299. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
300. Traicu Rodin PSD DA
301. Tudorache Daniel PSD DA
302. Tudorie Violeta PSD DA
303. Tudose Mihai PSD DA
304. Tușa Adriana Diana - DA
305. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
306. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
307. Udriște Gheorghe PDL DA
308. Uricec Eugen Constantin PSD DA
309. Ursărescu Dorinel PNL DA
310. Vainer Aurel Minoritati DA
311. Varga Lucia-Ana PNL DA
312. Varga Vasile PNL DA
313. Vasilică Radu Costin PSD DA
314. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
315. Vladu Iulian PDL DA
316. Vlase Petru Gabriel PSD DA
317. Vlădoiu Aurel PSD DA
318. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
319. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
320. Vreme Valerian - DA
321. Vulpescu Ioan PSD DA
322. Weber Mihai PSD DA
323. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
324. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
325. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 2 martie 2021, 17:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro