Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.06.2014 > 13:12 Versiunea pentru printare
Marți, 3 iunie 2014, ora 13:12

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 472/2013 pentru modificarea și completarea Legii farmaciei nr.266/2008, republicată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:313 140 76 23 13 14 15 13 19
- voturi pentru (DA):306 140 74 23 13 14 15 13 14
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - - 1
- abțineri:5 - 1 - - - - - 4
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PDL DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anghel Gabriela-Lola ND DA
8. Anton Marin - DA
9. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PSD DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balan Ioan PDL DA
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
19. Bălan Ion PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benga Ioan PSD DA
23. Berci Vasile PNL DA
24. Blănariu Valentin ND DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PDL DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
29. Bónis István UDMR DA
30. Borbély László UDMR DA
31. Bordeianu Dan PNL DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
34. Buican Cristian PNL DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Caloianu Mario-Ernest ND DA
38. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
41. Cernea Remus-Florinel - Abținere
42. Chebac Eugen PSD DA
43. Cherecheș Florica PNL DA
44. Chiriță Dumitru PSD DA
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
46. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
47. Chițoiu Daniel PNL DA
48. Cioată Cezar ALDE DA
49. Ciobanu Gheorghe PSD DA
50. Ciobanu Liliana ND DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
55. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
56. Ciuhodaru Tudor ND DA
57. Ciurariu Florin PNL DA
58. Cocei Erland PNL DA
59. Comșa Cornel-George - DA
60. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
61. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
62. Costin Gheorghe PNL DA
63. Covaci Dorel PSD DA
64. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
65. Cristea Aurelia PSD DA
66. Cristea Victor PSD DA
67. Cristian Horia PNL DA
68. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
69. Culețu Dănuț PDL DA
70. Cupă Ion PNL DA
71. Cupșa Ioan PNL -
72. Daea Petre PSD DA
73. Dalca Ștefan-Petru ND DA
74. Delureanu Virgil PSD DA
75. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
76. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
77. Dima Toader PSD DA
78. Diniță Ion ALDE DA
79. Dîrzu Ioan PSD DA
80. Dobre Mircea-Titus PSD DA
81. Dobrinescu Traian PNL DA
82. Dolha Mircea PNL DA
83. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
84. Dragomir Gheorghe PNL DA
85. Dragomir Viorel Marian PSD DA
86. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
87. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
88. Dumbrăvanu Paul PNL DA
89. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
90. Dumitru Georgică ALDE DA
91. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
92. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
93. Emacu Gheorghe PSD DA
94. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
95. Eparu Ion PSD DA
96. Erdei Dolóczki István UDMR DA
97. Fejér László-Ődőn UDMR DA
98. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
99. Firczak Gheorghe Minoritati DA
100. Florea Damian ALDE DA
101. Fonta Nuțu PSD DA
102. Frăticiu Gheorghe PSD DA
103. Galan Constantin PNL DA
104. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
105. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
106. Găină Mihăiță PSD DA
107. Geantă Florian Daniel - DA
108. Gerea Andrei Dominic PNL DA
109. Gheorghe Florin - Abținere
110. Gheorghe Tinel PDL DA
111. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
112. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
113. Ghiveciu Marian PSD DA
114. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
115. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
116. Grama Horia PSD DA
117. Grecea Maria PNL DA
118. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
119. Gunia Dragoș-Ionel - DA
120. Guran Virgil PNL DA
121. Gurzău Adrian - DA
122. Gust Băloșin Florentin PSD DA
123. Harbuz Liviu PSD DA
124. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
125. Holban Titi PSD DA
126. Hulea Ioan PSD DA
127. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
128. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
129. Iancu Iulian PSD DA
130. Iane Daniel PNL DA
131. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
132. Ibram Iusein Minoritati DA
133. Ignat Miron Minoritati DA
134. Intotero Natalia-Elena PSD DA
135. Ionescu Aurelian ALDE DA
136. Ionescu George PDL DA
137. Iordache Florin PSD DA
138. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
139. Iriza Scarlat PSD DA
140. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
141. Itu Cornel PSD DA
142. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
143. Kerekes Károly UDMR DA
144. Kereskényi Gábor UDMR DA
145. Korodi Attila UDMR DA
146. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
147. Longher Ghervazen Minoritati DA
148. Lubanovici Mircea PDL DA
149. Lupu Mihai PNL DA
150. Manda Iulian Claudiu PSD DA
151. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
152. Marcoci Vlad PSD DA
153. Marcu Nicu PNL DA
154. Marcu Viorica PNL DA
155. Marian Ion Cristinel ND DA
156. Marin Gheorghe PSD DA
157. Markó Attila-Gabor UDMR DA
158. Marocico Ion Minoritati DA
159. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
160. Máté András-Levente UDMR DA
161. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
162. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
163. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
164. Mihai Aurelian - DA
165. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
166. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
167. Mincă Liliana ND DA
168. Mircovici Niculae Minoritati DA
169. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
170. Mitrea Manuela PSD DA
171. Mitrea Miron Tudor PSD DA
172. Mîrza Gavril PSD DA
173. Mocanu Adrian PSD DA
174. Mocanu Vasile PSD DA
175. Mocioalcă Ion PSD DA
176. Moisii Constantin PSD DA
177. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
178. Movilă Petru - NU
179. Muntean Mircia PSD DA
180. Munteanu Ioan PSD DA
181. Murgu Neagu PSD DA
182. Nassar Rodica PSD DA
183. Nazare Alexandru PDL DA
184. Neacșu Marian PSD DA
185. Necula Cosmin PSD DA
186. Negruț Cornelia ALDE DA
187. Nichita Cristina PSD DA
188. Nicoară Romeo Florin PNL DA
189. Nicolae Alexandri PNL DA
190. Nicolae Florian PSD DA
191. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
192. Nicolicea Eugen PSD DA
193. Niculae Aurel - DA
194. Niculescu Dumitru ND DA
195. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
196. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
197. Nistor Laurențiu PSD DA
198. Nistor Marioara PSD DA
199. Niță Emil PSD DA
200. Nosa Iuliu PSD DA
201. Oajdea Daniel Vasile ND DA
202. Ochi Ion PSD DA
203. Oltean Ioan PDL DA
204. Orban Ludovic PNL Abținere
205. Oros Nechita-Adrian PNL DA
206. Palașcă Viorel PNL DA
207. Paleologu Theodor - DA
208. Pambuccian Varujan Minoritati DA
209. Paul Maria-Andreea PDL DA
210. Păun Nicolae Minoritati DA
211. Pârgaru Ion PNL DA
212. Peia Ninel PSD DA
213. Petrea Dorin Silviu PSD DA
214. Petrescu Petre PSD DA
215. Petric Octavian PSD DA
216. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
217. Pop Georgian PSD DA
218. Popa Octavian-Marius PNL DA
219. Popa Radu Mihai PSD DA
220. Popeangă Vasile PSD DA
221. Popescu Dan-Cristian PDL DA
222. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
223. Popescu Florin Aurelian - Abținere
224. Potor Călin PSD DA
225. Preda Cezar-Florin PDL DA
226. Pușcaș Iacob PSD DA
227. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
228. Răducanu Ion PSD DA
229. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
230. Rădulescu Constantin PSD DA
231. Rădulescu Romeo PDL DA
232. Rățoi Neculai PSD DA
233. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
234. Reuer Elena-Ramona PNL DA
235. Rizea Cristian PSD DA
236. Roman Cristian-Constantin PDL DA
237. Roman Gheorghe PSD DA
238. Roman Petre PNL DA
239. Roșca Lucreția PSD DA
240. Roșca Mircea PNL DA
241. Rotaru Răzvan ALDE DA
242. Sava Andrei-Valentin PSD DA
243. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
244. Săpunaru Nini PNL DA
245. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
246. Scarlat George PNL DA
247. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
248. Scutaru Adrian George PNL DA
249. Secară Florin Mihail - DA
250. Sefer Cristian-George ND DA
251. Seres Dénes UDMR DA
252. Simedru Dan Coriolan PNL DA
253. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
254. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
255. Solomon Adrian PSD DA
256. Stan Ioan PSD DA
257. Stanciu Anghel PSD DA
258. Stanciu Zisu PSD DA
259. Stancu Ionel Minoritati DA
260. Stănescu Alexandru PSD DA
261. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
262. Stoica Mihaela - Abținere
263. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
264. Stragea Sorin Constantin PSD DA
265. Stroe Radu PNL DA
266. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
267. Surdu Raluca PNL DA
268. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
269. Szabó Ödön UDMR DA
270. Șcheau Ion PSD DA
271. Șimon Gheorghe PSD DA
272. Șoptică Costel PNL DA
273. Șova Lucian PSD DA
274. Ștefan Viorel PSD DA
275. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
276. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
277. Tararache Mihai - DA
278. Tămâian Ioan PNL DA
279. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
280. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
281. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
282. Teju Sorin PNL DA
283. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
284. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
285. Tiuch Cătălin PSD DA
286. Tîlvăr Angel PSD DA
287. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
288. Traicu Rodin PSD DA
289. Tudorache Daniel PSD DA
290. Tudorie Violeta PSD DA
291. Tudose Mihai PSD DA
292. Tușa Adriana Diana - DA
293. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
294. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
295. Udriște Gheorghe PDL DA
296. Uricec Eugen Constantin PSD DA
297. Ursărescu Dorinel PNL DA
298. Vainer Aurel Minoritati DA
299. Varga Lucia-Ana PNL DA
300. Varga Vasile PNL DA
301. Vasilică Radu Costin PSD DA
302. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
303. Vladu Iulian PDL DA
304. Vlase Petru Gabriel PSD DA
305. Vlădoiu Aurel PSD DA
306. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
307. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
308. Vreme Valerian - DA
309. Vulpescu Ioan PSD DA
310. Weber Mihai PSD DA
311. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
312. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
313. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 2 martie 2021, 17:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro