Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.06.2014 > 13:14 Versiunea pentru printare
Marți, 3 iunie 2014, ora 13:14

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 628/2013 privind obligativitatea statului de a asigura diferențele de majorări de preț la facturile de utilități pentru agenții economici
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:324 146 78 25 13 14 15 14 19
- voturi pentru (DA):317 146 75 24 13 14 14 14 17
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - -
- abțineri:4 - 1 - - - 1 - 2
- nu au votat:2 - 1 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PDL DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anghel Gabriela-Lola ND DA
8. Anton Marin - DA
9. Anușca Roxana-Florentina PNL NU
10. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PSD DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balan Ioan PDL DA
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
19. Bălan Ion PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benga Ioan PSD DA
23. Berci Vasile PNL DA
24. Blănariu Valentin ND DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PDL DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
29. Bónis István UDMR DA
30. Borbély László UDMR DA
31. Bordeianu Dan PNL DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
34. Buican Cristian PNL DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Caloianu Mario-Ernest ND DA
38. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
41. Cernea Remus-Florinel - Abținere
42. Chebac Eugen PSD DA
43. Cherecheș Florica PNL DA
44. Chiriță Dumitru PSD DA
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
46. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
47. Chițoiu Daniel PNL DA
48. Cioată Cezar ALDE DA
49. Ciobanu Gheorghe PSD DA
50. Ciobanu Liliana ND DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
55. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
56. Ciuhodaru Tudor ND DA
57. Ciurariu Florin PNL DA
58. Cocei Erland PNL DA
59. Comșa Cornel-George - DA
60. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
61. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
62. Costin Gheorghe PNL DA
63. Covaci Dorel PSD DA
64. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
65. Cristea Aurelia PSD DA
66. Cristea Victor PSD DA
67. Cristian Horia PNL DA
68. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
69. Culețu Dănuț PDL DA
70. Cupă Ion PNL DA
71. Daea Petre PSD DA
72. Dalca Ștefan-Petru ND DA
73. Delureanu Virgil PSD DA
74. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
75. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
76. Dima Toader PSD DA
77. Diniță Ion ALDE DA
78. Dîrzu Ioan PSD DA
79. Doboș Anton PNL DA
80. Dobre Mircea-Titus PSD DA
81. Dobrinescu Traian PNL DA
82. Dolha Mircea PNL DA
83. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
84. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
85. Dragomir Gheorghe PNL DA
86. Dragomir Viorel Marian PSD DA
87. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
88. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
89. Dumbrăvanu Paul PNL DA
90. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
91. Dumitru Georgică ALDE DA
92. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
93. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
94. Emacu Gheorghe PSD DA
95. Enache Marian PSD DA
96. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
97. Eparu Ion PSD DA
98. Erdei Dolóczki István UDMR DA
99. Fejér László-Ődőn UDMR DA
100. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
101. Firczak Gheorghe Minoritati Abținere
102. Florea Damian ALDE DA
103. Fonta Nuțu PSD DA
104. Frăticiu Gheorghe PSD DA
105. Galan Constantin PNL DA
106. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
107. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
108. Găină Mihăiță PSD DA
109. Geantă Florian Daniel - DA
110. Gheorghe Florin - DA
111. Gheorghe Tinel PDL DA
112. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
113. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
114. Ghiveciu Marian PSD DA
115. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
116. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
117. Grama Horia PSD DA
118. Grecea Maria PNL DA
119. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
120. Gudu Vasile PDL DA
121. Gunia Dragoș-Ionel - DA
122. Guran Virgil PNL DA
123. Gurzău Adrian - DA
124. Gust Băloșin Florentin PSD DA
125. Harbuz Liviu PSD DA
126. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
127. Holban Titi PSD DA
128. Hrebenciuc Viorel PSD DA
129. Hulea Ioan PSD DA
130. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
131. Ialomițianu Gheorghe PDL -
132. Iancu Iulian PSD DA
133. Iane Daniel PNL DA
134. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
135. Ibram Iusein Minoritati DA
136. Ignat Miron Minoritati DA
137. Intotero Natalia-Elena PSD DA
138. Ionescu Aurelian ALDE DA
139. Ionescu George PDL DA
140. Iordache Florin PSD DA
141. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
142. Iriza Scarlat PSD DA
143. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
144. Itu Cornel PSD DA
145. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
146. Kerekes Károly UDMR DA
147. Kereskényi Gábor UDMR DA
148. Khraibani Camelia PSD DA
149. Korodi Attila UDMR DA
150. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
151. Longher Ghervazen Minoritati DA
152. Lubanovici Mircea PDL DA
153. Lupu Mihai PNL DA
154. Manda Iulian Claudiu PSD DA
155. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
156. Marcoci Vlad PSD DA
157. Marcu Nicu PNL DA
158. Marcu Viorica PNL DA
159. Marian Ion Cristinel ND DA
160. Marin Gheorghe PSD DA
161. Markó Attila-Gabor UDMR DA
162. Marocico Ion Minoritati DA
163. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
164. Máté András-Levente UDMR DA
165. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
166. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
167. Melinte Ion PSD DA
168. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
169. Mihai Aurelian - DA
170. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
171. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
172. Mincă Liliana ND DA
173. Mircovici Niculae Minoritati DA
174. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
175. Mitrea Manuela PSD DA
176. Mitrea Miron Tudor PSD DA
177. Mîrza Gavril PSD DA
178. Mocanu Adrian PSD DA
179. Mocanu Vasile PSD DA
180. Mocioalcă Ion PSD DA
181. Moisii Constantin PSD DA
182. Moldovan Ioan ALDE DA
183. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
184. Movilă Petru - DA
185. Muntean Mircia PSD DA
186. Munteanu Ioan PSD DA
187. Murgu Neagu PSD DA
188. Nassar Rodica PSD DA
189. Nazare Alexandru PDL DA
190. Neacșu Marian PSD DA
191. Necula Cosmin PSD DA
192. Negruț Cornelia ALDE DA
193. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
194. Nichita Cristina PSD DA
195. Nicoară Romeo Florin PNL DA
196. Nicolae Alexandri PNL DA
197. Nicolae Florian PSD DA
198. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
199. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
200. Nicolicea Eugen PSD DA
201. Niculae Aurel - DA
202. Niculescu Dumitru ND DA
203. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
204. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
205. Nistor Laurențiu PSD DA
206. Nistor Marioara PSD DA
207. Niță Emil PSD DA
208. Nosa Iuliu PSD DA
209. Oajdea Daniel Vasile ND DA
210. Ochi Ion PSD DA
211. Oltean Ioan PDL DA
212. Orban Ludovic PNL Abținere
213. Oros Nechita-Adrian PNL DA
214. Palașcă Viorel PNL DA
215. Palăr Ionel PNL DA
216. Paleologu Theodor - DA
217. Pambuccian Varujan Minoritati DA
218. Paul Maria-Andreea PDL DA
219. Păun Nicolae Minoritati DA
220. Pârgaru Ion PNL DA
221. Peia Ninel PSD DA
222. Petrea Dorin Silviu PSD DA
223. Petrescu Petre PSD DA
224. Petric Octavian PSD DA
225. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
226. Pop Georgian PSD DA
227. Popa Octavian-Marius PNL DA
228. Popa Radu Mihai PSD DA
229. Popeangă Vasile PSD DA
230. Popescu Dan-Cristian PDL DA
231. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
232. Popescu Florin Aurelian - Abținere
233. Potor Călin PSD DA
234. Preda Cezar-Florin PDL DA
235. Pușcaș Iacob PSD DA
236. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
237. Răducanu Ion PSD DA
238. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
239. Rădulescu Constantin PSD DA
240. Rădulescu Romeo PDL DA
241. Rățoi Neculai PSD DA
242. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
243. Reuer Elena-Ramona PNL DA
244. Rizea Cristian PSD DA
245. Roman Cristian-Constantin PDL DA
246. Roman Gheorghe PSD DA
247. Roman Petre PNL DA
248. Roșca Lucreția PSD DA
249. Roșca Mircea PNL -
250. Rotaru Răzvan ALDE DA
251. Sava Andrei-Valentin PSD DA
252. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
253. Săpunaru Nini PNL DA
254. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
255. Scarlat George PNL DA
256. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
257. Scutaru Adrian George PNL DA
258. Secară Florin Mihail - DA
259. Sefer Cristian-George ND DA
260. Seres Dénes UDMR DA
261. Simedru Dan Coriolan PNL DA
262. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
263. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
264. Solomon Adrian PSD DA
265. Stan Ioan PSD DA
266. Stan Ion PSD DA
267. Stanciu Anghel PSD DA
268. Stanciu Zisu PSD DA
269. Stancu Ionel Minoritati DA
270. Stănescu Alexandru PSD DA
271. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
272. Stoica Mihaela - DA
273. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
274. Stragea Sorin Constantin PSD DA
275. Stroe Radu PNL DA
276. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
277. Surdu Raluca PNL DA
278. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
279. Szabó Ödön UDMR DA
280. Șcheau Ion PSD DA
281. Șimon Gheorghe PSD DA
282. Șoptică Costel PNL DA
283. Șova Lucian PSD DA
284. Ștefan Viorel PSD DA
285. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
286. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
287. Tararache Mihai - DA
288. Tămâian Ioan PNL DA
289. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
290. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
291. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
292. Teju Sorin PNL DA
293. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
294. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
295. Tiuch Cătălin PSD DA
296. Tîlvăr Angel PSD DA
297. Toader Mircea-Nicu PDL DA
298. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
299. Traicu Rodin PSD DA
300. Tudorache Daniel PSD DA
301. Tudorie Violeta PSD DA
302. Tudose Mihai PSD DA
303. Tușa Adriana Diana - DA
304. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
305. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
306. Udriște Gheorghe PDL DA
307. Uricec Eugen Constantin PSD DA
308. Ursărescu Dorinel PNL DA
309. Vainer Aurel Minoritati DA
310. Varga Lucia-Ana PNL DA
311. Varga Vasile PNL DA
312. Vasilică Radu Costin PSD DA
313. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
314. Vladu Iulian PDL DA
315. Vlase Petru Gabriel PSD DA
316. Vlădoiu Aurel PSD DA
317. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
318. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
319. Vreme Valerian - DA
320. Vulpescu Ioan PSD DA
321. Weber Mihai PSD DA
322. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
323. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
324. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 2 martie 2021, 17:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro