Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.06.2014 > 13:15 Versiunea pentru printare
Marți, 3 iunie 2014, ora 13:15

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 647/2013 pentru completarea Legii nr.571 din 2003 privind Codul Fiscal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:326 145 80 25 14 15 15 14 18
- voturi pentru (DA):193 142 3 - 1 14 15 14 4
- voturi împotrivă (NU):23 2 4 1 13 - - - 3
- abțineri:108 - 72 24 - 1 - - 11
- nu au votat:2 1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL Abținere
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PDL Abținere
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL Abținere
7. Anghel Gabriela-Lola ND NU
8. Antal István UDMR DA
9. Anușca Roxana-Florentina PNL Abținere
10. Ardeleanu Sanda-Maria PDL Abținere
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PSD DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balan Ioan PDL Abținere
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL Abținere
19. Bălan Ion PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benga Ioan PSD DA
23. Berci Vasile PNL Abținere
24. Blănariu Valentin ND NU
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PDL Abținere
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bogdănici Camelia-Margareta - Abținere
29. Bónis István UDMR DA
30. Borbély László UDMR DA
31. Bordeianu Dan PNL NU
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
34. Buican Cristian PNL Abținere
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Calimente Mihăiță PNL Abținere
37. Caloianu Mario-Ernest ND NU
38. Calotă Florică Ică PNL Abținere
39. Cazan Mircea-Vasile PNL Abținere
40. Călin Ion PSD DA
41. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL Abținere
42. Cernea Remus-Florinel - Abținere
43. Chebac Eugen PSD DA
44. Cherecheș Florica PNL Abținere
45. Chiriță Dumitru PSD DA
46. Chirteș Ioan-Cristian PNL Abținere
47. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
48. Cioată Cezar ALDE DA
49. Ciobanu Gheorghe PSD DA
50. Ciobanu Liliana ND DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL Abținere
55. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
56. Ciuhodaru Tudor ND NU
57. Ciurariu Florin PNL Abținere
58. Cocei Erland PNL Abținere
59. Comșa Cornel-George - DA
60. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
61. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
62. Covaci Dorel PSD DA
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
64. Cristea Aurelia PSD DA
65. Cristea Victor PSD DA
66. Cristian Horia PNL Abținere
67. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
68. Culețu Dănuț PDL Abținere
69. Cupă Ion PNL Abținere
70. Cupșa Ioan PNL Abținere
71. Daea Petre PSD DA
72. Dalca Ștefan-Petru ND NU
73. Delureanu Virgil PSD DA
74. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
75. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
76. Dima Toader PSD DA
77. Diniță Ion ALDE DA
78. Dîrzu Ioan PSD DA
79. Doboș Anton PNL Abținere
80. Dobre Mircea-Titus PSD DA
81. Dobrinescu Traian PNL Abținere
82. Dolha Mircea PNL Abținere
83. Dolha Nechita-Stelian PNL Abținere
84. Donțu Mihai-Aurel PNL Abținere
85. Dragomir Gheorghe PNL Abținere
86. Dragomir Viorel Marian PSD DA
87. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
88. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
89. Dumbrăvanu Paul PNL Abținere
90. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
91. Dumitru Georgică ALDE DA
92. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
93. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
94. Emacu Gheorghe PSD DA
95. Enache Marian PSD DA
96. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
97. Eparu Ion PSD DA
98. Erdei Dolóczki István UDMR DA
99. Fejér László-Ődőn UDMR DA
100. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
101. Firczak Gheorghe Minoritati DA
102. Florea Damian ALDE DA
103. Fonta Nuțu PSD NU
104. Frăticiu Gheorghe PSD DA
105. Galan Constantin PNL Abținere
106. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
107. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL Abținere
108. Găină Mihăiță PSD DA
109. Geantă Florian Daniel - Abținere
110. Gerea Andrei Dominic PNL -
111. Gheorghe Florin - NU
112. Gheorghe Tinel PDL Abținere
113. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
114. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
115. Ghiveciu Marian PSD DA
116. Gireadă Dumitru-Verginel PNL Abținere
117. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
118. Grama Horia PSD DA
119. Grecea Maria PNL NU
120. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
121. Gudu Vasile PDL NU
122. Gunia Dragoș-Ionel - NU
123. Guran Virgil PNL Abținere
124. Gurzău Adrian - Abținere
125. Gust Băloșin Florentin PSD DA
126. Harbuz Liviu PSD DA
127. Hărău Eleonora-Carmen PNL Abținere
128. Holban Titi PSD DA
129. Hulea Ioan PSD DA
130. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
131. Ialomițianu Gheorghe PDL Abținere
132. Iancu Iulian PSD DA
133. Iane Daniel PNL Abținere
134. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
135. Ibram Iusein Minoritati DA
136. Ignat Miron Minoritati DA
137. Intotero Natalia-Elena PSD DA
138. Ionescu Aurelian ALDE DA
139. Ionescu George PDL Abținere
140. Iordache Florin PSD DA
141. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
142. Iriza Scarlat PSD DA
143. Ispir Raluca-Cristina PNL Abținere
144. Itu Cornel PSD DA
145. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
146. Kerekes Károly UDMR DA
147. Kereskényi Gábor UDMR DA
148. Khraibani Camelia PSD DA
149. Korodi Attila UDMR DA
150. Laza-Matiuța Liviu PDL Abținere
151. Longher Ghervazen Minoritati DA
152. Lubanovici Mircea PDL Abținere
153. Lupu Mihai PNL Abținere
154. Manda Iulian Claudiu PSD DA
155. Manea Victor-Gheorghe PNL Abținere
156. Marcoci Vlad PSD DA
157. Marcu Nicu PNL Abținere
158. Marcu Viorica PNL Abținere
159. Marian Ion Cristinel ND NU
160. Marin Gheorghe PSD DA
161. Markó Attila-Gabor UDMR DA
162. Marocico Ion Minoritati DA
163. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
164. Máté András-Levente UDMR DA
165. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
166. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
167. Melinte Ion PSD DA
168. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
169. Mihai Aurelian - DA
170. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
171. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
172. Mincă Liliana ND NU
173. Mircovici Niculae Minoritati DA
174. Mironescu Răzvan Horia PNL Abținere
175. Mitrea Manuela PSD DA
176. Mitrea Miron Tudor PSD DA
177. Mîrza Gavril PSD DA
178. Mocanu Adrian PSD DA
179. Mocanu Vasile PSD DA
180. Mocioalcă Ion PSD DA
181. Mocioi Niculina ND NU
182. Moisii Constantin PSD DA
183. Moldovan Ioan ALDE DA
184. Motreanu Dan-Ștefan PNL Abținere
185. Movilă Petru - Abținere
186. Muntean Mircia PSD DA
187. Munteanu Ioan PSD DA
188. Murgu Neagu PSD DA
189. Nassar Rodica PSD DA
190. Nazare Alexandru PDL Abținere
191. Neacșu Marian PSD DA
192. Necula Cosmin PSD DA
193. Negruț Cornelia ALDE DA
194. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
195. Nichita Cristina PSD DA
196. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
197. Nicolae Alexandri PNL Abținere
198. Nicolae Florian PSD DA
199. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
200. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL Abținere
201. Nicolicea Eugen PSD DA
202. Niculae Aurel - DA
203. Niculescu Dumitru ND NU
204. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
205. Nistor Gheorghe-Vlad PNL Abținere
206. Nistor Laurențiu PSD DA
207. Nistor Marioara PSD DA
208. Niță Emil PSD DA
209. Nosa Iuliu PSD DA
210. Oajdea Daniel Vasile ND NU
211. Ochi Ion PSD DA
212. Oltean Ioan PDL Abținere
213. Orban Ludovic PNL Abținere
214. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
215. Palașcă Viorel PNL Abținere
216. Palăr Ionel PNL Abținere
217. Paleologu Theodor - NU
218. Pambuccian Varujan Minoritati DA
219. Paul Maria-Andreea PDL Abținere
220. Păun Nicolae Minoritati DA
221. Pârgaru Ion PNL DA
222. Peia Ninel PSD DA
223. Petrea Dorin Silviu PSD DA
224. Petrescu Petre PSD DA
225. Petric Octavian PSD DA
226. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
227. Pop Georgian PSD DA
228. Popa Octavian-Marius PNL Abținere
229. Popa Radu Mihai PSD DA
230. Popeangă Vasile PSD DA
231. Popescu Dan-Cristian PDL Abținere
232. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
233. Popescu Florin Aurelian - Abținere
234. Potor Călin PSD DA
235. Preda Cezar-Florin PDL Abținere
236. Pușcaș Iacob PSD DA
237. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
238. Răducanu Ion PSD DA
239. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
240. Rădulescu Constantin PSD DA
241. Rădulescu Romeo PDL Abținere
242. Rățoi Neculai PSD DA
243. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
244. Reuer Elena-Ramona PNL Abținere
245. Rizea Cristian PSD DA
246. Roman Cristian-Constantin PDL Abținere
247. Roman Gheorghe PSD DA
248. Roman Petre PNL NU
249. Roșca Lucreția PSD DA
250. Roșca Mircea PNL NU
251. Rotaru Răzvan ALDE DA
252. Sava Andrei-Valentin PSD DA
253. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL Abținere
254. Săpunaru Nini PNL Abținere
255. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
256. Scarlat George PNL Abținere
257. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL Abținere
258. Scutaru Adrian George PNL Abținere
259. Secară Florin Mihail - Abținere
260. Sefer Cristian-George ND NU
261. Seres Dénes UDMR DA
262. Simedru Dan Coriolan PNL Abținere
263. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
264. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
265. Solomon Adrian PSD DA
266. Stan Ioan PSD DA
267. Stan Ion PSD DA
268. Stanciu Anghel PSD DA
269. Stanciu Zisu PSD DA
270. Stancu Ionel Minoritati DA
271. Stănescu Alexandru PSD DA
272. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
273. Stoica Mihaela - Abținere
274. Stoica Ștefan-Bucur PDL Abținere
275. Stragea Sorin Constantin PSD DA
276. Stroe Radu PNL DA
277. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
278. Surdu Raluca PNL Abținere
279. Surugiu Iulian-Radu PNL Abținere
280. Szabó Ödön UDMR DA
281. Șcheau Ion PSD DA
282. Șimon Gheorghe PSD DA
283. Șoptică Costel PNL Abținere
284. Șova Lucian PSD DA
285. Ștefan Viorel PSD DA
286. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
287. Taloș Gheorghe-Mirel PNL Abținere
288. Tararache Mihai - Abținere
289. Tămâian Ioan PNL Abținere
290. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
291. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
292. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
293. Teju Sorin PNL DA
294. Teodorescu Cătălin-Florin PDL Abținere
295. Teodorescu Ioan Viorel PNL Abținere
296. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL Abținere
297. Tiuch Cătălin PSD DA
298. Tîlvăr Angel PSD -
299. Toader Mircea-Nicu PDL Abținere
300. Tocuț Dan-Laurențiu PNL Abținere
301. Traicu Rodin PSD DA
302. Tudorache Daniel PSD DA
303. Tudorie Violeta PSD DA
304. Tudose Mihai PSD DA
305. Tușa Adriana Diana - Abținere
306. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL Abținere
307. Țîmpău Radu Bogdan PNL Abținere
308. Udriște Gheorghe PDL Abținere
309. Uricec Eugen Constantin PSD DA
310. Ursărescu Dorinel PNL Abținere
311. Vainer Aurel Minoritati DA
312. Varga Lucia-Ana PNL Abținere
313. Varga Vasile PNL Abținere
314. Vasilică Radu Costin PSD NU
315. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
316. Vladu Iulian PDL Abținere
317. Vlase Petru Gabriel PSD DA
318. Vlădoiu Aurel PSD DA
319. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
320. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
321. Vreme Valerian - Abținere
322. Vulpescu Ioan PSD DA
323. Weber Mihai PSD DA
324. Zamfir Daniel-Cătălin PNL Abținere
325. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
326. Zlati Radu PNL Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 2 martie 2021, 17:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro