Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.06.2014 > 13:15 Versiunea pentru printare
Marți, 3 iunie 2014, ora 13:15

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 639/2013 privind facilitățile acordate șomerilor pentru transportul intern
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:326 145 79 25 15 15 15 14 18
- voturi pentru (DA):300 143 77 25 2 15 13 12 13
- voturi împotrivă (NU):17 - - - 13 - - 2 2
- abțineri:8 2 1 - - - 2 - 3
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PDL DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anghel Gabriela-Lola ND NU
8. Antal István UDMR DA
9. Anton Marin - DA
10. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balan Ioan PDL DA
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benga Ioan PSD DA
24. Blănariu Valentin ND NU
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PDL DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
29. Bónis István UDMR DA
30. Borbély László UDMR DA
31. Bordeianu Dan PNL DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
34. Buican Cristian PNL DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Caloianu Mario-Ernest ND NU
38. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
41. Cernea Remus-Florinel - NU
42. Chebac Eugen PSD DA
43. Cherecheș Florica PNL DA
44. Chiriță Dumitru PSD DA
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
46. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
47. Chițoiu Daniel PNL DA
48. Cioată Cezar ALDE DA
49. Ciobanu Gheorghe PSD DA
50. Ciobanu Liliana ND DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
55. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE NU
56. Ciuhodaru Tudor ND NU
57. Ciurariu Florin PNL DA
58. Cocei Erland PNL DA
59. Comșa Cornel-George - DA
60. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
61. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
62. Costin Gheorghe PNL DA
63. Covaci Dorel PSD DA
64. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
65. Cristea Aurelia PSD DA
66. Cristea Victor PSD DA
67. Cristian Horia PNL DA
68. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
69. Culețu Dănuț PDL DA
70. Cupă Ion PNL DA
71. Cupșa Ioan PNL DA
72. Daea Petre PSD DA
73. Dalca Ștefan-Petru ND NU
74. Delureanu Virgil PSD DA
75. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
76. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
77. Dima Toader PSD DA
78. Diniță Ion ALDE DA
79. Dîrzu Ioan PSD DA
80. Doboș Anton PNL DA
81. Dobre Mircea-Titus PSD DA
82. Dobrinescu Traian PNL DA
83. Dolha Mircea PNL DA
84. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
85. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
86. Dragomir Gheorghe PNL DA
87. Dragomir Viorel Marian PSD DA
88. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
89. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
90. Dumbrăvanu Paul PNL DA
91. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
92. Dumitru Georgică ALDE DA
93. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
94. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
95. Emacu Gheorghe PSD DA
96. Enache Marian PSD DA
97. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
98. Eparu Ion PSD DA
99. Erdei Dolóczki István UDMR DA
100. Fejér László-Ődőn UDMR DA
101. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
102. Firczak Gheorghe Minoritati Abținere
103. Florea Damian ALDE DA
104. Fonta Nuțu PSD DA
105. Frăticiu Gheorghe PSD DA
106. Galan Constantin PNL DA
107. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
108. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
109. Găină Mihăiță PSD DA
110. Geantă Florian Daniel - DA
111. Gerea Andrei Dominic PNL DA
112. Gheorghe Florin - DA
113. Gheorghe Tinel PDL DA
114. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
115. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
116. Ghiveciu Marian PSD DA
117. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
118. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
119. Grama Horia PSD DA
120. Grecea Maria PNL DA
121. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
122. Gudu Vasile PDL DA
123. Gunia Dragoș-Ionel - Abținere
124. Guran Virgil PNL DA
125. Gurzău Adrian - DA
126. Gust Băloșin Florentin PSD DA
127. Harbuz Liviu PSD DA
128. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
129. Holban Titi PSD DA
130. Hrebenciuc Viorel PSD DA
131. Hulea Ioan PSD DA
132. Iacob Ridzi Monica Maria ND NU
133. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
134. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
135. Iancu Iulian PSD DA
136. Iane Daniel PNL DA
137. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
138. Ibram Iusein Minoritati DA
139. Ignat Miron Minoritati DA
140. Intotero Natalia-Elena PSD DA
141. Ionescu Aurelian ALDE DA
142. Ionescu George PDL DA
143. Iordache Florin PSD DA
144. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
145. Iriza Scarlat PSD DA
146. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
147. Itu Cornel PSD DA
148. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
149. Kerekes Károly UDMR DA
150. Kereskényi Gábor UDMR DA
151. Khraibani Camelia PSD DA
152. Korodi Attila UDMR DA
153. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
154. Longher Ghervazen Minoritati DA
155. Lubanovici Mircea PDL DA
156. Lupu Mihai PNL DA
157. Manda Iulian Claudiu PSD DA
158. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
159. Marcoci Vlad PSD DA
160. Marcu Nicu PNL DA
161. Marcu Viorica PNL DA
162. Marian Ion Cristinel ND DA
163. Marin Gheorghe PSD DA
164. Markó Attila-Gabor UDMR DA
165. Marocico Ion Minoritati Abținere
166. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
167. Máté András-Levente UDMR DA
168. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
169. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
170. Melinte Ion PSD DA
171. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
172. Mihai Aurelian - DA
173. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
174. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
175. Mincă Liliana ND NU
176. Mircovici Niculae Minoritati DA
177. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
178. Mitrea Manuela PSD DA
179. Mitrea Miron Tudor PSD DA
180. Mîrza Gavril PSD DA
181. Mocanu Adrian PSD DA
182. Mocanu Vasile PSD DA
183. Mocioalcă Ion PSD DA
184. Mocioi Niculina ND NU
185. Moisii Constantin PSD DA
186. Moldovan Ioan ALDE DA
187. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
188. Movilă Petru - NU
189. Muntean Mircia PSD DA
190. Munteanu Ioan PSD DA
191. Murgu Neagu PSD DA
192. Nassar Rodica PSD DA
193. Nazare Alexandru PDL DA
194. Neacșu Marian PSD DA
195. Necula Cosmin PSD DA
196. Negruț Cornelia ALDE DA
197. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
198. Nichita Cristina PSD DA
199. Nicoară Romeo Florin PNL DA
200. Nicolae Alexandri PNL DA
201. Nicolae Florian PSD DA
202. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
203. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
204. Niculae Aurel - DA
205. Niculescu Dumitru ND NU
206. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
207. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
208. Nistor Laurențiu PSD DA
209. Nistor Marioara PSD DA
210. Niță Emil PSD DA
211. Nosa Iuliu PSD DA
212. Oajdea Daniel Vasile ND NU
213. Ochi Ion PSD DA
214. Oltean Ioan PDL DA
215. Orban Ludovic PNL Abținere
216. Oros Nechita-Adrian PNL DA
217. Palăr Ionel PNL -
218. Pambuccian Varujan Minoritati DA
219. Paul Maria-Andreea PDL DA
220. Păun Nicolae Minoritati DA
221. Pârgaru Ion PNL DA
222. Peia Ninel PSD DA
223. Petrea Dorin Silviu PSD DA
224. Petrescu Petre PSD DA
225. Petric Octavian PSD DA
226. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
227. Pop Georgian PSD DA
228. Popa Octavian-Marius PNL DA
229. Popa Radu Mihai PSD DA
230. Popeangă Vasile PSD DA
231. Popescu Dan-Cristian PDL DA
232. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
233. Popescu Florin Aurelian - Abținere
234. Potor Călin PSD DA
235. Preda Cezar-Florin PDL DA
236. Pușcaș Iacob PSD DA
237. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
238. Răducanu Ion PSD DA
239. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
240. Rădulescu Constantin PSD DA
241. Rădulescu Romeo PDL DA
242. Rățoi Neculai PSD DA
243. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
244. Reuer Elena-Ramona PNL DA
245. Rizea Cristian PSD DA
246. Roman Cristian-Constantin PDL DA
247. Roman Gheorghe PSD DA
248. Roman Petre PNL DA
249. Roșca Lucreția PSD DA
250. Roșca Mircea PNL DA
251. Rotaru Răzvan ALDE DA
252. Sava Andrei-Valentin PSD DA
253. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
254. Săpunaru Nini PNL DA
255. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
256. Scarlat George PNL DA
257. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
258. Scutaru Adrian George PNL DA
259. Secară Florin Mihail - DA
260. Sefer Cristian-George ND NU
261. Seres Dénes UDMR DA
262. Simedru Dan Coriolan PNL DA
263. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
264. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
265. Solomon Adrian PSD DA
266. Stan Ioan PSD DA
267. Stan Ion PSD DA
268. Stanciu Anghel PSD DA
269. Stanciu Zisu PSD DA
270. Stancu Ionel Minoritati DA
271. Stănescu Alexandru PSD DA
272. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
273. Stoica Mihaela - Abținere
274. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
275. Stragea Sorin Constantin PSD DA
276. Stroe Radu PNL DA
277. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
278. Surdu Raluca PNL DA
279. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
280. Szabó Ödön UDMR DA
281. Șcheau Ion PSD DA
282. Șimon Gheorghe PSD DA
283. Șoptică Costel PNL DA
284. Șova Lucian PSD DA
285. Ștefan Viorel PSD DA
286. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
287. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
288. Tararache Mihai - DA
289. Tămâian Ioan PNL DA
290. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
291. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
292. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
293. Teju Sorin PNL DA
294. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
295. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
296. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
297. Tiuch Cătălin PSD DA
298. Tîlvăr Angel PSD DA
299. Toader Mircea-Nicu PDL DA
300. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
301. Traicu Rodin PSD DA
302. Tudorache Daniel PSD DA
303. Tudorie Violeta PSD DA
304. Tudose Mihai PSD DA
305. Tușa Adriana Diana - DA
306. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
307. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
308. Udriște Gheorghe PDL DA
309. Uricec Eugen Constantin PSD DA
310. Ursărescu Dorinel PNL DA
311. Vainer Aurel Minoritati DA
312. Varga Lucia-Ana PNL DA
313. Varga Vasile PNL DA
314. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
315. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
316. Vladu Iulian PDL DA
317. Vlase Petru Gabriel PSD DA
318. Vlădoiu Aurel PSD DA
319. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
320. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
321. Vreme Valerian - DA
322. Vulpescu Ioan PSD DA
323. Weber Mihai PSD DA
324. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
325. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
326. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 2 martie 2021, 17:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro