Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.06.2014 > 13:22 Versiunea pentru printare
Marți, 3 iunie 2014, ora 13:22

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 544/2013 pentru modificarea art.27 din Ordonanța Guvernului nr.2/2001 privind regimul juridic al contravențiilor
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:308 137 76 23 15 14 15 13 15
- voturi pentru (DA):292 137 75 23 - 14 15 13 15
- voturi împotrivă (NU):13 - - - 13 - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:3 - 1 - 2 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PDL DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anghel Gabriela-Lola ND NU
8. Antal István UDMR DA
9. Anton Marin - DA
10. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balan Ioan PDL DA
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Blănariu Valentin ND NU
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PDL DA
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Borbély László UDMR DA
30. Bordeianu Dan PNL DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Caloianu Mario-Ernest ND NU
37. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
40. Cernea Remus-Florinel - DA
41. Chebac Eugen PSD DA
42. Cherecheș Florica PNL DA
43. Chiriță Dumitru PSD DA
44. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
45. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
46. Chițoiu Daniel PNL DA
47. Cioată Cezar ALDE DA
48. Ciobanu Gheorghe PSD DA
49. Ciobanu Liliana ND NU
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
54. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
55. Ciuhodaru Tudor ND NU
56. Ciurariu Florin PNL DA
57. Cocei Erland PNL DA
58. Comșa Cornel-George - DA
59. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
60. Covaci Dorel PSD DA
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL -
62. Cristea Victor PSD DA
63. Cristian Horia PNL DA
64. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
65. Culețu Dănuț PDL DA
66. Cupă Ion PNL DA
67. Cupșa Ioan PNL DA
68. Daea Petre PSD DA
69. Dalca Ștefan-Petru ND NU
70. Delureanu Virgil PSD DA
71. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
72. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
73. Dima Toader PSD DA
74. Diniță Ion ALDE DA
75. Dîrzu Ioan PSD DA
76. Doboș Anton PNL DA
77. Dobre Mircea-Titus PSD DA
78. Dobrinescu Traian PNL DA
79. Dolha Mircea PNL DA
80. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
81. Dragomir Gheorghe PNL DA
82. Dragomir Viorel Marian PSD DA
83. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
84. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
85. Dumbrăvanu Paul PNL DA
86. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
87. Dumitru Georgică ALDE DA
88. Dumitru Ioana-Jenica ND -
89. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
90. Emacu Gheorghe PSD DA
91. Enache Marian PSD DA
92. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
93. Eparu Ion PSD DA
94. Erdei Dolóczki István UDMR DA
95. Fejér László-Ődőn UDMR DA
96. Fenechiu Cătălin-Daniel ND -
97. Firczak Gheorghe Minoritati DA
98. Florea Damian ALDE DA
99. Fonta Nuțu PSD DA
100. Frăticiu Gheorghe PSD DA
101. Galan Constantin PNL DA
102. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
103. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
104. Găină Mihăiță PSD DA
105. Gerea Andrei Dominic PNL DA
106. Gheorghe Florin - DA
107. Gheorghe Tinel PDL DA
108. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
109. Ghiveciu Marian PSD DA
110. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
111. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
112. Grama Horia PSD DA
113. Grecea Maria PNL DA
114. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
115. Guran Virgil PNL DA
116. Gurzău Adrian - DA
117. Gust Băloșin Florentin PSD DA
118. Harbuz Liviu PSD DA
119. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
120. Holban Titi PSD DA
121. Hrebenciuc Viorel PSD DA
122. Hulea Ioan PSD DA
123. Iacob Ridzi Monica Maria ND NU
124. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
125. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
126. Iancu Iulian PSD DA
127. Iane Daniel PNL DA
128. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
129. Ibram Iusein Minoritati DA
130. Ignat Miron Minoritati DA
131. Intotero Natalia-Elena PSD DA
132. Ionescu Aurelian ALDE DA
133. Ionescu George PDL DA
134. Iordache Florin PSD DA
135. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
136. Iriza Scarlat PSD DA
137. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
138. Itu Cornel PSD DA
139. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
140. Kereskényi Gábor UDMR DA
141. Khraibani Camelia PSD DA
142. Korodi Attila UDMR DA
143. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
144. Longher Ghervazen Minoritati DA
145. Lubanovici Mircea PDL DA
146. Lupu Mihai PNL DA
147. Manda Iulian Claudiu PSD DA
148. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
149. Marcoci Vlad PSD DA
150. Marcu Nicu PNL DA
151. Marcu Viorica PNL DA
152. Marian Ion Cristinel ND NU
153. Marin Gheorghe PSD DA
154. Markó Attila-Gabor UDMR DA
155. Marocico Ion Minoritati DA
156. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
157. Máté András-Levente UDMR DA
158. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
159. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
160. Melinte Ion PSD DA
161. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
162. Mihai Aurelian - DA
163. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
164. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
165. Mincă Liliana ND NU
166. Mircovici Niculae Minoritati DA
167. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
168. Mitrea Manuela PSD DA
169. Mitrea Miron Tudor PSD DA
170. Mîrza Gavril PSD DA
171. Mocanu Adrian PSD DA
172. Mocanu Vasile PSD DA
173. Mocioalcă Ion PSD DA
174. Mocioi Niculina ND NU
175. Moisii Constantin PSD DA
176. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
177. Movilă Petru - DA
178. Muntean Mircia PSD DA
179. Munteanu Ioan PSD DA
180. Murgu Neagu PSD DA
181. Nassar Rodica PSD DA
182. Nazare Alexandru PDL DA
183. Neacșu Marian PSD DA
184. Necula Cosmin PSD DA
185. Negruț Cornelia ALDE DA
186. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
187. Nichita Cristina PSD DA
188. Nicoară Romeo Florin PNL DA
189. Nicolae Alexandri PNL DA
190. Nicolae Florian PSD DA
191. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
192. Niculae Aurel - DA
193. Niculescu Dumitru ND NU
194. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
195. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
196. Nistor Laurențiu PSD DA
197. Nistor Marioara PSD DA
198. Nosa Iuliu PSD DA
199. Oajdea Daniel Vasile ND NU
200. Ochi Ion PSD DA
201. Oltean Ioan PDL DA
202. Orban Ludovic PNL DA
203. Oros Nechita-Adrian PNL DA
204. Palașcă Viorel PNL DA
205. Palăr Ionel PNL DA
206. Paleologu Theodor - DA
207. Pambuccian Varujan Minoritati DA
208. Paul Maria-Andreea PDL DA
209. Păun Nicolae Minoritati DA
210. Pârgaru Ion PNL DA
211. Peia Ninel PSD DA
212. Petrea Dorin Silviu PSD DA
213. Petrescu Petre PSD DA
214. Petric Octavian PSD DA
215. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
216. Pop Georgian PSD DA
217. Popa Octavian-Marius PNL DA
218. Popa Radu Mihai PSD DA
219. Popeangă Vasile PSD DA
220. Popescu Dan-Cristian PDL DA
221. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
222. Potor Călin PSD DA
223. Preda Cezar-Florin PDL DA
224. Pușcaș Iacob PSD DA
225. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
226. Răducanu Ion PSD DA
227. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
228. Rădulescu Constantin PSD DA
229. Rădulescu Romeo PDL DA
230. Rățoi Neculai PSD DA
231. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
232. Reuer Elena-Ramona PNL DA
233. Rizea Cristian PSD DA
234. Roman Cristian-Constantin PDL DA
235. Roman Gheorghe PSD DA
236. Roman Petre PNL DA
237. Roșca Lucreția PSD DA
238. Roșca Mircea PNL DA
239. Rotaru Răzvan ALDE DA
240. Sava Andrei-Valentin PSD DA
241. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
242. Săpunaru Nini PNL DA
243. Scarlat George PNL DA
244. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
245. Secară Florin Mihail - DA
246. Sefer Cristian-George ND NU
247. Seres Dénes UDMR DA
248. Simedru Dan Coriolan PNL DA
249. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
250. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
251. Solomon Adrian PSD DA
252. Stan Ioan PSD DA
253. Stan Ion PSD DA
254. Stanciu Anghel PSD DA
255. Stanciu Zisu PSD DA
256. Stancu Ionel Minoritati DA
257. Stănescu Alexandru PSD DA
258. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
259. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
260. Stragea Sorin Constantin PSD DA
261. Stroe Radu PNL DA
262. Surdu Raluca PNL DA
263. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
264. Szabó Ödön UDMR DA
265. Șimon Gheorghe PSD DA
266. Șoptică Costel PNL DA
267. Șova Lucian PSD DA
268. Ștefan Viorel PSD DA
269. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
270. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
271. Tararache Mihai - DA
272. Tămâian Ioan PNL DA
273. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
274. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
275. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
276. Teju Sorin PNL DA
277. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
278. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
279. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
280. Tiuch Cătălin PSD DA
281. Tîlvăr Angel PSD DA
282. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
283. Traicu Rodin PSD DA
284. Tudorache Daniel PSD DA
285. Tudorie Violeta PSD DA
286. Tudose Mihai PSD DA
287. Tușa Adriana Diana - DA
288. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
289. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
290. Udriște Gheorghe PDL DA
291. Uricec Eugen Constantin PSD DA
292. Ursărescu Dorinel PNL DA
293. Vainer Aurel Minoritati DA
294. Varga Lucia-Ana PNL DA
295. Varga Vasile PNL DA
296. Vasilică Radu Costin PSD DA
297. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
298. Vladu Iulian PDL DA
299. Vlase Petru Gabriel PSD DA
300. Vlădoiu Aurel PSD DA
301. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
302. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
303. Vreme Valerian - DA
304. Vulpescu Ioan PSD DA
305. Weber Mihai PSD DA
306. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
307. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
308. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 26 februarie 2021, 22:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro