Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.06.2014 > 13:22 Versiunea pentru printare
Marți, 3 iunie 2014, ora 13:22

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 553/2013 pentru modificarea art.27 al Ordonanței Guvernului nr.2/2001 privind regimul juridic al contravențiilor
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:313 139 77 23 15 15 15 14 15
- voturi pentru (DA):294 137 76 23 1 15 15 13 14
- voturi împotrivă (NU):14 - - - 14 - - - -
- abțineri:2 - - - - - - 1 1
- nu au votat:3 2 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Anghel Gabriela-Lola ND NU
7. Antal István UDMR DA
8. Anton Marin - DA
9. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PSD DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balan Ioan PDL DA
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
19. Bălan Ion PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Blănariu Valentin ND NU
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bode Lucian Nicolae PDL DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Borbély László UDMR DA
28. Bordeianu Dan PNL DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
31. Buican Cristian PNL DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Calimente Mihăiță PNL DA
34. Caloianu Mario-Ernest ND NU
35. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
38. Cernea Remus-Florinel - DA
39. Chebac Eugen PSD DA
40. Cherecheș Florica PNL DA
41. Chiriță Dumitru PSD DA
42. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
43. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
44. Chițoiu Daniel PNL DA
45. Cioată Cezar ALDE DA
46. Ciobanu Gheorghe PSD DA
47. Ciobanu Liliana ND NU
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
52. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
53. Ciuhodaru Tudor ND DA
54. Ciurariu Florin PNL DA
55. Cocei Erland PNL DA
56. Comșa Cornel-George - DA
57. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
58. Costin Gheorghe PNL DA
59. Covaci Dorel PSD DA
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
61. Cristea Aurelia PSD DA
62. Cristea Victor PSD DA
63. Cristian Horia PNL DA
64. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
65. Culețu Dănuț PDL DA
66. Cupă Ion PNL DA
67. Cupșa Ioan PNL DA
68. Daea Petre PSD DA
69. Dalca Ștefan-Petru ND NU
70. Delureanu Virgil PSD DA
71. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
72. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
73. Dima Toader PSD DA
74. Diniță Ion ALDE DA
75. Dîrzu Ioan PSD DA
76. Doboș Anton PNL DA
77. Dobre Mircea-Titus PSD DA
78. Dobrinescu Traian PNL DA
79. Dolha Mircea PNL DA
80. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
81. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
82. Dragomir Gheorghe PNL DA
83. Dragomir Viorel Marian PSD DA
84. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
85. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
86. Dumbrăvanu Paul PNL DA
87. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
88. Dumitru Georgică ALDE DA
89. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
90. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
91. Emacu Gheorghe PSD DA
92. Enache Marian PSD DA
93. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
94. Eparu Ion PSD DA
95. Erdei Dolóczki István UDMR DA
96. Fejér László-Ődőn UDMR DA
97. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
98. Firczak Gheorghe Minoritati DA
99. Florea Damian ALDE DA
100. Fonta Nuțu PSD DA
101. Frăticiu Gheorghe PSD DA
102. Galan Constantin PNL DA
103. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
104. Găină Mihăiță PSD DA
105. Gerea Andrei Dominic PNL DA
106. Gheorghe Florin - DA
107. Gheorghe Tinel PDL DA
108. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
109. Ghiveciu Marian PSD DA
110. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
111. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
112. Grama Horia PSD DA
113. Grecea Maria PNL -
114. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
115. Gudu Vasile PDL DA
116. Guran Virgil PNL DA
117. Gurzău Adrian - DA
118. Gust Băloșin Florentin PSD DA
119. Harbuz Liviu PSD DA
120. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
121. Holban Titi PSD DA
122. Hrebenciuc Viorel PSD DA
123. Hulea Ioan PSD DA
124. Iacob Ridzi Monica Maria ND NU
125. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
126. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
127. Iancu Iulian PSD DA
128. Iane Daniel PNL DA
129. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
130. Ibram Iusein Minoritati DA
131. Ignat Miron Minoritati DA
132. Intotero Natalia-Elena PSD DA
133. Ionescu Aurelian ALDE DA
134. Iordache Florin PSD DA
135. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
136. Iriza Scarlat PSD DA
137. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
138. Itu Cornel PSD DA
139. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
140. Kerekes Károly UDMR DA
141. Kereskényi Gábor UDMR DA
142. Khraibani Camelia PSD DA
143. Korodi Attila UDMR DA
144. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
145. Longher Ghervazen Minoritati DA
146. Lubanovici Mircea PDL DA
147. Lupu Mihai PNL DA
148. Manda Iulian Claudiu PSD DA
149. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
150. Marcoci Vlad PSD DA
151. Marcu Nicu PNL DA
152. Marcu Viorica PNL DA
153. Marian Ion Cristinel ND NU
154. Marin Gheorghe PSD DA
155. Markó Attila-Gabor UDMR DA
156. Marocico Ion Minoritati DA
157. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
158. Máté András-Levente UDMR DA
159. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
160. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
161. Melinte Ion PSD DA
162. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
163. Mihai Aurelian - DA
164. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
165. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
166. Mincă Liliana ND NU
167. Mircovici Niculae Minoritati DA
168. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
169. Mitrea Manuela PSD DA
170. Mitrea Miron Tudor PSD DA
171. Mîrza Gavril PSD DA
172. Mocanu Adrian PSD DA
173. Mocanu Vasile PSD DA
174. Mocioalcă Ion PSD DA
175. Mocioi Niculina ND NU
176. Moisii Constantin PSD DA
177. Moldovan Ioan ALDE DA
178. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
179. Movilă Petru - DA
180. Muntean Mircia PSD DA
181. Munteanu Ioan PSD DA
182. Murgu Neagu PSD DA
183. Nassar Rodica PSD DA
184. Nazare Alexandru PDL DA
185. Neacșu Marian PSD DA
186. Necula Cosmin PSD DA
187. Negruț Cornelia ALDE DA
188. Nica Nicolae-Ciprian PSD -
189. Nichita Cristina PSD DA
190. Nicoară Romeo Florin PNL DA
191. Nicolae Alexandri PNL DA
192. Nicolae Florian PSD DA
193. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
194. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
195. Niculae Aurel - DA
196. Niculescu Dumitru ND NU
197. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
198. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
199. Nistor Laurențiu PSD DA
200. Nistor Marioara PSD DA
201. Niță Emil PSD DA
202. Nosa Iuliu PSD DA
203. Oajdea Daniel Vasile ND NU
204. Ochi Ion PSD DA
205. Oltean Ioan PDL DA
206. Orban Ludovic PNL DA
207. Oros Nechita-Adrian PNL DA
208. Palașcă Viorel PNL DA
209. Palăr Ionel PNL DA
210. Paleologu Theodor - DA
211. Pambuccian Varujan Minoritati DA
212. Paul Maria-Andreea PDL DA
213. Păun Nicolae Minoritati DA
214. Pârgaru Ion PNL DA
215. Peia Ninel PSD DA
216. Petrea Dorin Silviu PSD DA
217. Petrescu Petre PSD DA
218. Petric Octavian PSD DA
219. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
220. Pop Georgian PSD DA
221. Popa Octavian-Marius PNL DA
222. Popa Radu Mihai PSD DA
223. Popeangă Vasile PSD DA
224. Popescu Dan-Cristian PDL DA
225. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
226. Potor Călin PSD DA
227. Preda Cezar-Florin PDL DA
228. Pușcaș Iacob PSD DA
229. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
230. Răducanu Ion PSD DA
231. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
232. Rădulescu Constantin PSD DA
233. Rădulescu Romeo PDL DA
234. Rățoi Neculai PSD DA
235. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
236. Reuer Elena-Ramona PNL DA
237. Rizea Cristian PSD DA
238. Roman Cristian-Constantin PDL DA
239. Roman Gheorghe PSD DA
240. Roman Petre PNL DA
241. Roșca Lucreția PSD DA
242. Roșca Mircea PNL DA
243. Rotaru Răzvan ALDE DA
244. Sava Andrei-Valentin PSD DA
245. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
246. Săpunaru Nini PNL DA
247. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
248. Scarlat George PNL DA
249. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
250. Scutaru Adrian George PNL DA
251. Secară Florin Mihail - DA
252. Sefer Cristian-George ND NU
253. Seres Dénes UDMR DA
254. Simedru Dan Coriolan PNL DA
255. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
256. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
257. Solomon Adrian PSD DA
258. Stan Ioan PSD DA
259. Stan Ion PSD DA
260. Stanciu Anghel PSD DA
261. Stanciu Zisu PSD DA
262. Stancu Ionel Minoritati DA
263. Stănescu Alexandru PSD DA
264. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
265. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
266. Stragea Sorin Constantin PSD DA
267. Stroe Radu PNL DA
268. Surdu Raluca PNL DA
269. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
270. Szabó Ödön UDMR DA
271. Șimon Gheorghe PSD DA
272. Șoptică Costel PNL DA
273. Șova Lucian PSD DA
274. Ștefan Viorel PSD DA
275. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
276. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
277. Tararache Mihai - DA
278. Tămâian Ioan PNL DA
279. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
280. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
281. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
282. Teju Sorin PNL DA
283. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
284. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
285. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
286. Tiuch Cătălin PSD DA
287. Tîlvăr Angel PSD -
288. Toader Mircea-Nicu PDL DA
289. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
290. Traicu Rodin PSD DA
291. Tudorache Daniel PSD DA
292. Tudorie Violeta PSD DA
293. Tudose Mihai PSD DA
294. Tușa Adriana Diana - Abținere
295. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
296. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
297. Udriște Gheorghe PDL DA
298. Uricec Eugen Constantin PSD DA
299. Vainer Aurel Minoritati DA
300. Varga Vasile PNL DA
301. Vasilică Radu Costin PSD DA
302. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
303. Vladu Iulian PDL DA
304. Vlase Petru Gabriel PSD DA
305. Vlădoiu Aurel PSD DA
306. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
307. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
308. Vreme Valerian - DA
309. Vulpescu Ioan PSD DA
310. Weber Mihai PSD DA
311. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
312. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
313. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 2 martie 2021, 15:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro