Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.06.2014 > 13:23 Versiunea pentru printare
Marți, 3 iunie 2014, ora 13:23

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 585/2013 pentru modificarea și completarea Legii nr.50/1991 privind autorizarea executării lucrărilor de construcții
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:307 136 76 24 15 14 14 14 14
- voturi pentru (DA):301 134 75 24 15 14 14 14 11
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:3 1 - - - - - - 2
- nu au votat:3 1 1 - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Anghel Gabriela-Lola ND DA
7. Anton Marin - DA
8. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
9. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Avram Marian PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PDL DA
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD Abținere
19. Blănariu Valentin ND DA
20. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
21. Bode Lucian Nicolae PDL DA
22. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
23. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
24. Bónis István UDMR DA
25. Borbély László UDMR DA
26. Bordeianu Dan PNL DA
27. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
28. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
29. Buican Cristian PNL DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Caloianu Mario-Ernest ND DA
33. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
34. Călin Ion PSD DA
35. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
36. Cernea Remus-Florinel - DA
37. Chebac Eugen PSD DA
38. Cherecheș Florica PNL DA
39. Chiriță Dumitru PSD DA
40. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
41. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
42. Chițoiu Daniel PNL DA
43. Cioată Cezar ALDE DA
44. Ciobanu Gheorghe PSD DA
45. Ciobanu Liliana ND DA
46. Ciocan Dan PSD DA
47. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
49. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
50. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
51. Ciuhodaru Tudor ND DA
52. Ciurariu Florin PNL DA
53. Cocei Erland PNL DA
54. Comșa Cornel-George - DA
55. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
56. Covaci Dorel PSD DA
57. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
58. Cristea Aurelia PSD DA
59. Cristea Victor PSD DA
60. Cristian Horia PNL DA
61. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
62. Culețu Dănuț PDL DA
63. Cupă Ion PNL DA
64. Cupșa Ioan PNL DA
65. Daea Petre PSD DA
66. Dalca Ștefan-Petru ND DA
67. Delureanu Virgil PSD DA
68. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
69. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
70. Dima Toader PSD DA
71. Diniță Ion ALDE DA
72. Dîrzu Ioan PSD DA
73. Doboș Anton PNL DA
74. Dobre Mircea-Titus PSD DA
75. Dobrinescu Traian PNL DA
76. Dolha Mircea PNL DA
77. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
78. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
79. Dragomir Gheorghe PNL DA
80. Dragomir Viorel Marian PSD DA
81. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
82. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
83. Dumbrăvanu Paul PNL DA
84. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
85. Dumitru Georgică ALDE DA
86. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
87. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
88. Emacu Gheorghe PSD DA
89. Enache Marian PSD DA
90. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
91. Eparu Ion PSD DA
92. Erdei Dolóczki István UDMR DA
93. Fejér László-Ődőn UDMR DA
94. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
95. Firczak Gheorghe Minoritati DA
96. Florea Damian ALDE DA
97. Fonta Nuțu PSD DA
98. Frăticiu Gheorghe PSD DA
99. Galan Constantin PNL DA
100. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
101. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
102. Găină Mihăiță PSD DA
103. Gerea Andrei Dominic PNL DA
104. Gheorghe Florin - Abținere
105. Gheorghe Tinel PDL DA
106. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
107. Ghiveciu Marian PSD DA
108. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
109. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
110. Grama Horia PSD DA
111. Grecea Maria PNL DA
112. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
113. Gudu Vasile PDL DA
114. Guran Virgil PNL DA
115. Gurzău Adrian - DA
116. Harbuz Liviu PSD DA
117. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
118. Holban Titi PSD DA
119. Hulea Ioan PSD DA
120. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
121. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
122. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
123. Iancu Iulian PSD DA
124. Iane Daniel PNL DA
125. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
126. Ibram Iusein Minoritati DA
127. Ignat Miron Minoritati DA
128. Intotero Natalia-Elena PSD DA
129. Ionescu Aurelian ALDE DA
130. Ionescu George PDL DA
131. Iordache Florin PSD DA
132. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
133. Iriza Scarlat PSD DA
134. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
135. Itu Cornel PSD DA
136. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
137. Kerekes Károly UDMR DA
138. Kereskényi Gábor UDMR DA
139. Khraibani Camelia PSD DA
140. Korodi Attila UDMR DA
141. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
142. Longher Ghervazen Minoritati DA
143. Lubanovici Mircea PDL DA
144. Lupu Mihai PNL DA
145. Manda Iulian Claudiu PSD DA
146. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
147. Marcoci Vlad PSD DA
148. Marcu Nicu PNL DA
149. Marcu Viorica PNL DA
150. Marian Ion Cristinel ND DA
151. Marin Gheorghe PSD DA
152. Markó Attila-Gabor UDMR DA
153. Marocico Ion Minoritati DA
154. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
155. Máté András-Levente UDMR DA
156. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
157. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
158. Melinte Ion PSD DA
159. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
160. Mihai Aurelian - DA
161. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
162. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
163. Mincă Liliana ND DA
164. Mircovici Niculae Minoritati DA
165. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
166. Mitrea Manuela PSD DA
167. Mitrea Miron Tudor PSD DA
168. Mîrza Gavril PSD DA
169. Mocanu Adrian PSD DA
170. Mocanu Vasile PSD DA
171. Mocioalcă Ion PSD DA
172. Mocioi Niculina ND DA
173. Moisii Constantin PSD DA
174. Moldovan Ioan ALDE DA
175. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
176. Movilă Petru - DA
177. Muntean Mircia PSD DA
178. Munteanu Ioan PSD DA
179. Murgu Neagu PSD DA
180. Nassar Rodica PSD DA
181. Nazare Alexandru PDL DA
182. Neacșu Marian PSD DA
183. Necula Cosmin PSD DA
184. Negruț Cornelia ALDE DA
185. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
186. Nichita Cristina PSD DA
187. Nicoară Romeo Florin PNL DA
188. Nicolae Alexandri PNL DA
189. Nicolae Florian PSD DA
190. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
191. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
192. Niculescu Dumitru ND DA
193. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
194. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
195. Nistor Laurențiu PSD DA
196. Nistor Marioara PSD DA
197. Niță Emil PSD DA
198. Nosa Iuliu PSD DA
199. Oajdea Daniel Vasile ND DA
200. Ochi Ion PSD DA
201. Oltean Ioan PDL DA
202. Oros Nechita-Adrian PNL DA
203. Palașcă Viorel PNL DA
204. Palăr Ionel PNL DA
205. Paleologu Theodor - Abținere
206. Pambuccian Varujan Minoritati DA
207. Paul Maria-Andreea PDL DA
208. Păun Nicolae Minoritati DA
209. Pârgaru Ion PNL DA
210. Peia Ninel PSD DA
211. Petrea Dorin Silviu PSD DA
212. Petrescu Petre PSD DA
213. Petric Octavian PSD DA
214. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
215. Pop Georgian PSD DA
216. Popa Octavian-Marius PNL DA
217. Popa Radu Mihai PSD DA
218. Popescu Dan-Cristian PDL DA
219. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
220. Potor Călin PSD DA
221. Preda Cezar-Florin PDL DA
222. Pușcaș Iacob PSD DA
223. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
224. Răducanu Ion PSD DA
225. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
226. Rădulescu Constantin PSD DA
227. Rădulescu Romeo PDL DA
228. Rățoi Neculai PSD DA
229. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
230. Reuer Elena-Ramona PNL DA
231. Rizea Cristian PSD DA
232. Roman Cristian-Constantin PDL DA
233. Roman Gheorghe PSD DA
234. Roman Petre PNL DA
235. Roșca Lucreția PSD DA
236. Roșca Mircea PNL DA
237. Rotaru Răzvan ALDE DA
238. Sava Andrei-Valentin PSD DA
239. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
240. Săpunaru Nini PNL DA
241. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
242. Scarlat George PNL DA
243. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
244. Scutaru Adrian George PNL DA
245. Secară Florin Mihail - DA
246. Sefer Cristian-George ND DA
247. Seres Dénes UDMR DA
248. Simedru Dan Coriolan PNL DA
249. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
250. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
251. Solomon Adrian PSD DA
252. Stan Ioan PSD DA
253. Stan Ion PSD DA
254. Stanciu Anghel PSD DA
255. Stanciu Zisu PSD DA
256. Stancu Ionel Minoritati DA
257. Stănescu Alexandru PSD DA
258. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
259. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
260. Stragea Sorin Constantin PSD DA
261. Stroe Radu PNL DA
262. Surdu Raluca PNL DA
263. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
264. Szabó Ödön UDMR DA
265. Șimon Gheorghe PSD DA
266. Șoptică Costel PNL DA
267. Șova Lucian PSD DA
268. Ștefan Viorel PSD DA
269. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
270. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
271. Tararache Mihai - -
272. Tămâian Ioan PNL DA
273. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
274. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
275. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
276. Teju Sorin PNL DA
277. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
278. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
279. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
280. Tiuch Cătălin PSD DA
281. Tîlvăr Angel PSD -
282. Toader Mircea-Nicu PDL DA
283. Traicu Rodin PSD DA
284. Tudorache Daniel PSD DA
285. Tudorie Violeta PSD DA
286. Tudose Mihai PSD DA
287. Tușa Adriana Diana - DA
288. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
289. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
290. Udriște Gheorghe PDL DA
291. Uricec Eugen Constantin PSD DA
292. Ursărescu Dorinel PNL DA
293. Varga Lucia-Ana PNL DA
294. Varga Vasile PNL -
295. Vasilică Radu Costin PSD DA
296. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
297. Vladu Iulian PDL DA
298. Vlase Petru Gabriel PSD DA
299. Vlădoiu Aurel PSD DA
300. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
301. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
302. Vreme Valerian - DA
303. Vulpescu Ioan PSD DA
304. Weber Mihai PSD DA
305. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
306. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
307. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 2 martie 2021, 15:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro