Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.06.2014 > 13:24 Versiunea pentru printare
Marți, 3 iunie 2014, ora 13:24

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 546/2013 pentru instituirea taxei de poluare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:312 137 78 24 15 15 15 14 14
- voturi pentru (DA):198 136 4 - 14 15 15 11 3
- voturi împotrivă (NU):107 1 70 24 - - - 2 10
- abțineri:4 - 2 - 1 - - 1 -
- nu au votat:3 - 2 - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Anghel Gabriela-Lola ND DA
7. Antal István UDMR DA
8. Anton Marin - DA
9. Anușca Roxana-Florentina PNL NU
10. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PSD DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balan Ioan PDL NU
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
19. Bălan Ion PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Blănariu Valentin ND DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bode Lucian Nicolae PDL NU
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bogdănici Camelia-Margareta - NU
26. Bónis István UDMR DA
27. Borbély László UDMR DA
28. Bordeianu Dan PNL NU
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
31. Buican Cristian PNL NU
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Calimente Mihăiță PNL DA
34. Caloianu Mario-Ernest ND DA
35. Calotă Florică Ică PNL NU
36. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
37. Călin Ion PSD DA
38. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL NU
39. Cernea Remus-Florinel - NU
40. Chebac Eugen PSD DA
41. Cherecheș Florica PNL NU
42. Chiriță Dumitru PSD DA
43. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
44. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
45. Cioată Cezar ALDE DA
46. Ciobanu Gheorghe PSD DA
47. Ciobanu Liliana ND DA
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
52. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
53. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
54. Ciurariu Florin PNL NU
55. Cocei Erland PNL NU
56. Comșa Cornel-George - DA
57. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
58. Costin Gheorghe PNL NU
59. Covaci Dorel PSD DA
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
61. Cristea Aurelia PSD DA
62. Cristea Victor PSD DA
63. Cristian Horia PNL Abținere
64. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
65. Culețu Dănuț PDL NU
66. Cupă Ion PNL DA
67. Cupșa Ioan PNL NU
68. Daea Petre PSD DA
69. Dalca Ștefan-Petru ND DA
70. Delureanu Virgil PSD DA
71. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
72. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
73. Dima Toader PSD DA
74. Diniță Ion ALDE DA
75. Dîrzu Ioan PSD DA
76. Doboș Anton PNL NU
77. Dobre Mircea-Titus PSD DA
78. Dobrinescu Traian PNL NU
79. Dolha Mircea PNL NU
80. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
81. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
82. Dragomir Gheorghe PNL NU
83. Dragomir Viorel Marian PSD DA
84. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
85. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
86. Dumbrăvanu Paul PNL NU
87. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
88. Dumitru Georgică ALDE DA
89. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
90. Dumitru Ovidiu-Ioan - -
91. Emacu Gheorghe PSD DA
92. Enache Marian PSD DA
93. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
94. Eparu Ion PSD DA
95. Erdei Dolóczki István UDMR DA
96. Fejér László-Ődőn UDMR DA
97. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
98. Firczak Gheorghe Minoritati DA
99. Florea Damian ALDE DA
100. Fonta Nuțu PSD NU
101. Frăticiu Gheorghe PSD DA
102. Galan Constantin PNL NU
103. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
104. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL NU
105. Găină Mihăiță PSD DA
106. Gerea Andrei Dominic PNL NU
107. Gheorghe Florin - NU
108. Gheorghe Tinel PDL NU
109. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
110. Ghiveciu Marian PSD DA
111. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
112. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
113. Grama Horia PSD DA
114. Grecea Maria PNL NU
115. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
116. Gudu Vasile PDL NU
117. Guran Virgil PNL NU
118. Gurzău Adrian - NU
119. Gust Băloșin Florentin PSD DA
120. Harbuz Liviu PSD DA
121. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
122. Holban Titi PSD DA
123. Hrebenciuc Viorel PSD DA
124. Hulea Ioan PSD DA
125. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
126. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
127. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
128. Iancu Iulian PSD DA
129. Iane Daniel PNL NU
130. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
131. Ibram Iusein Minoritati DA
132. Ignat Miron Minoritati DA
133. Intotero Natalia-Elena PSD DA
134. Ionescu Aurelian ALDE DA
135. Ionescu George PDL NU
136. Iordache Florin PSD DA
137. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
138. Iriza Scarlat PSD DA
139. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
140. Itu Cornel PSD DA
141. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
142. Kerekes Károly UDMR DA
143. Kereskényi Gábor UDMR DA
144. Khraibani Camelia PSD DA
145. Korodi Attila UDMR DA
146. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
147. Longher Ghervazen Minoritati DA
148. Lubanovici Mircea PDL NU
149. Lupu Mihai PNL NU
150. Manda Iulian Claudiu PSD DA
151. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
152. Marcoci Vlad PSD DA
153. Marcu Viorica PNL NU
154. Marian Ion Cristinel ND DA
155. Marin Gheorghe PSD DA
156. Markó Attila-Gabor UDMR DA
157. Marocico Ion Minoritati DA
158. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
159. Máté András-Levente UDMR DA
160. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
161. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
162. Melinte Ion PSD DA
163. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
164. Mihai Aurelian - NU
165. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
166. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
167. Mincă Liliana ND DA
168. Mircovici Niculae Minoritati DA
169. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
170. Mitrea Manuela PSD DA
171. Mitrea Miron Tudor PSD DA
172. Mîrza Gavril PSD DA
173. Mocanu Adrian PSD DA
174. Mocanu Vasile PSD DA
175. Mocioalcă Ion PSD DA
176. Mocioi Niculina ND DA
177. Moisii Constantin PSD DA
178. Moldovan Ioan ALDE DA
179. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
180. Movilă Petru - NU
181. Muntean Mircia PSD DA
182. Munteanu Ioan PSD DA
183. Murgu Neagu PSD DA
184. Nassar Rodica PSD DA
185. Nazare Alexandru PDL NU
186. Neacșu Marian PSD DA
187. Necula Cosmin PSD DA
188. Negruț Cornelia ALDE DA
189. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
190. Nichita Cristina PSD DA
191. Nicoară Romeo Florin PNL -
192. Nicolae Alexandri PNL NU
193. Nicolae Florian PSD DA
194. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
195. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
196. Niculescu Dumitru ND DA
197. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
198. Nistor Gheorghe-Vlad PNL NU
199. Nistor Laurențiu PSD DA
200. Niță Emil PSD DA
201. Nosa Iuliu PSD DA
202. Oajdea Daniel Vasile ND DA
203. Ochi Ion PSD DA
204. Oltean Ioan PDL NU
205. Orban Ludovic PNL NU
206. Oros Nechita-Adrian PNL NU
207. Palașcă Viorel PNL NU
208. Palăr Ionel PNL NU
209. Paleologu Theodor - DA
210. Pambuccian Varujan Minoritati DA
211. Paul Maria-Andreea PDL NU
212. Păun Nicolae Minoritati DA
213. Pârgaru Ion PNL DA
214. Peia Ninel PSD DA
215. Petrea Dorin Silviu PSD DA
216. Petrescu Petre PSD DA
217. Petric Octavian PSD DA
218. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
219. Pop Georgian PSD DA
220. Popa Octavian-Marius PNL NU
221. Popa Radu Mihai PSD DA
222. Popeangă Vasile PSD DA
223. Popescu Dan-Cristian PDL NU
224. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
225. Potor Călin PSD DA
226. Preda Cezar-Florin PDL NU
227. Pușcaș Iacob PSD DA
228. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE NU
229. Răducanu Ion PSD DA
230. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
231. Rădulescu Constantin PSD DA
232. Rădulescu Romeo PDL NU
233. Rățoi Neculai PSD DA
234. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
235. Reuer Elena-Ramona PNL NU
236. Rizea Cristian PSD DA
237. Roman Cristian-Constantin PDL NU
238. Roman Gheorghe PSD DA
239. Roman Petre PNL NU
240. Roșca Lucreția PSD DA
241. Roșca Mircea PNL NU
242. Rotaru Răzvan ALDE Abținere
243. Sava Andrei-Valentin PSD DA
244. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
245. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
246. Scarlat George PNL NU
247. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
248. Scutaru Adrian George PNL NU
249. Secară Florin Mihail - NU
250. Sefer Cristian-George ND DA
251. Seres Dénes UDMR DA
252. Simedru Dan Coriolan PNL NU
253. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
254. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
255. Solomon Adrian PSD DA
256. Stan Ioan PSD DA
257. Stan Ion PSD DA
258. Stanciu Anghel PSD DA
259. Stanciu Zisu PSD DA
260. Stancu Ionel Minoritati DA
261. Stănescu Alexandru PSD DA
262. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
263. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
264. Stragea Sorin Constantin PSD DA
265. Stroe Radu PNL DA
266. Surdu Raluca PNL -
267. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
268. Szabó Ödön UDMR DA
269. Șimon Gheorghe PSD DA
270. Șoptică Costel PNL NU
271. Șova Lucian PSD DA
272. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
273. Taloș Gheorghe-Mirel PNL NU
274. Tararache Mihai - NU
275. Tămâian Ioan PNL NU
276. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
277. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
278. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
279. Teju Sorin PNL NU
280. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
281. Teodorescu Ioan Viorel PNL NU
282. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL NU
283. Tiuch Cătălin PSD DA
284. Tîlvăr Angel PSD DA
285. Toader Mircea-Nicu PDL NU
286. Tocuț Dan-Laurențiu PNL NU
287. Traicu Rodin PSD DA
288. Tudorache Daniel PSD DA
289. Tudorie Violeta PSD DA
290. Tudose Mihai PSD DA
291. Tușa Adriana Diana - NU
292. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL NU
293. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
294. Udriște Gheorghe PDL NU
295. Uricec Eugen Constantin PSD DA
296. Ursărescu Dorinel PNL NU
297. Vainer Aurel Minoritati DA
298. Varga Lucia-Ana PNL NU
299. Varga Vasile PNL NU
300. Vasilică Radu Costin PSD DA
301. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
302. Vladu Iulian PDL NU
303. Vlase Petru Gabriel PSD DA
304. Vlădoiu Aurel PSD DA
305. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
306. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
307. Vreme Valerian - NU
308. Vulpescu Ioan PSD DA
309. Weber Mihai PSD DA
310. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
311. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
312. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 26 februarie 2021, 23:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro