Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.06.2014 > 13:25 Versiunea pentru printare
Marți, 3 iunie 2014, ora 13:25

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 589/2013 pentru completarea art.10 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.196/2005 privind Fondul pentru mediu
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:308 137 75 24 15 15 14 14 14
- voturi pentru (DA):286 136 72 24 - 15 14 13 12
- voturi împotrivă (NU):15 - 2 - 13 - - - -
- abțineri:6 - 1 - 2 - - 1 2
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Anghel Gabriela-Lola ND NU
7. Antal István UDMR DA
8. Anton Marin - DA
9. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PSD DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balan Ioan PDL DA
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
20. Blănariu Valentin ND NU
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bode Lucian Nicolae PDL DA
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
24. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Borbély László UDMR DA
27. Bordeianu Dan PNL DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
30. Buican Cristian PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Caloianu Mario-Ernest ND NU
34. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
37. Cernea Remus-Florinel - Abținere
38. Chebac Eugen PSD DA
39. Cherecheș Florica PNL DA
40. Chiriță Dumitru PSD DA
41. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
42. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
43. Chițoiu Daniel PNL DA
44. Cioată Cezar ALDE DA
45. Ciobanu Gheorghe PSD DA
46. Ciobanu Liliana ND Abținere
47. Ciocan Dan PSD DA
48. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
50. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
51. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
52. Ciuhodaru Tudor ND NU
53. Ciurariu Florin PNL DA
54. Cocei Erland PNL DA
55. Comșa Cornel-George - Abținere
56. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
57. Costin Gheorghe PNL DA
58. Covaci Dorel PSD DA
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
60. Cristea Victor PSD DA
61. Cristian Horia PNL NU
62. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
63. Culețu Dănuț PDL DA
64. Cupă Ion PNL DA
65. Cupșa Ioan PNL DA
66. Daea Petre PSD DA
67. Dalca Ștefan-Petru ND NU
68. Delureanu Virgil PSD DA
69. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
70. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
71. Dima Toader PSD DA
72. Diniță Ion ALDE DA
73. Dîrzu Ioan PSD DA
74. Doboș Anton PNL DA
75. Dobre Mircea-Titus PSD DA
76. Dobrinescu Traian PNL DA
77. Dolha Mircea PNL DA
78. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
79. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
80. Dragomir Gheorghe PNL DA
81. Dragomir Viorel Marian PSD DA
82. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
83. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
84. Dumbrăvanu Paul PNL DA
85. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
86. Dumitru Georgică ALDE DA
87. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
88. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
89. Emacu Gheorghe PSD DA
90. Enache Marian PSD DA
91. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
92. Eparu Ion PSD DA
93. Erdei Dolóczki István UDMR DA
94. Fejér László-Ődőn UDMR DA
95. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
96. Firczak Gheorghe Minoritati DA
97. Florea Damian ALDE DA
98. Fonta Nuțu PSD DA
99. Frăticiu Gheorghe PSD DA
100. Galan Constantin PNL DA
101. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
102. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
103. Găină Mihăiță PSD DA
104. Gerea Andrei Dominic PNL DA
105. Gheorghe Florin - DA
106. Gheorghe Tinel PDL DA
107. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
108. Ghiveciu Marian PSD DA
109. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
110. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
111. Grama Horia PSD DA
112. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
113. Gudu Vasile PDL DA
114. Guran Virgil PNL DA
115. Gurzău Adrian - DA
116. Gust Băloșin Florentin PSD DA
117. Harbuz Liviu PSD DA
118. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
119. Holban Titi PSD DA
120. Hrebenciuc Viorel PSD DA
121. Hulea Ioan PSD DA
122. Iacob Ridzi Monica Maria ND NU
123. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
124. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
125. Iancu Iulian PSD DA
126. Iane Daniel PNL NU
127. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
128. Ibram Iusein Minoritati DA
129. Ignat Miron Minoritati DA
130. Intotero Natalia-Elena PSD DA
131. Ionescu Aurelian ALDE DA
132. Ionescu George PDL DA
133. Iordache Florin PSD DA
134. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
135. Iriza Scarlat PSD DA
136. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
137. Itu Cornel PSD DA
138. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
139. Kerekes Károly UDMR DA
140. Kereskényi Gábor UDMR DA
141. Khraibani Camelia PSD DA
142. Korodi Attila UDMR DA
143. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
144. Longher Ghervazen Minoritati DA
145. Lubanovici Mircea PDL DA
146. Lupu Mihai PNL DA
147. Manda Iulian Claudiu PSD DA
148. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
149. Marcoci Vlad PSD DA
150. Marcu Nicu PNL DA
151. Marcu Viorica PNL DA
152. Marian Ion Cristinel ND Abținere
153. Marin Gheorghe PSD DA
154. Markó Attila-Gabor UDMR DA
155. Marocico Ion Minoritati DA
156. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
157. Máté András-Levente UDMR DA
158. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
159. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
160. Melinte Ion PSD DA
161. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
162. Mihai Aurelian - DA
163. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
164. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
165. Mincă Liliana ND NU
166. Mircovici Niculae Minoritati DA
167. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
168. Mitrea Manuela PSD DA
169. Mitrea Miron Tudor PSD DA
170. Mîrza Gavril PSD DA
171. Mocanu Adrian PSD DA
172. Mocanu Vasile PSD DA
173. Mocioalcă Ion PSD -
174. Mocioi Niculina ND NU
175. Moisii Constantin PSD DA
176. Moldovan Ioan ALDE DA
177. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
178. Movilă Petru - DA
179. Munteanu Ioan PSD DA
180. Murgu Neagu PSD DA
181. Nassar Rodica PSD DA
182. Nazare Alexandru PDL DA
183. Neacșu Marian PSD DA
184. Necula Cosmin PSD DA
185. Negruț Cornelia ALDE DA
186. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
187. Nichita Cristina PSD DA
188. Nicoară Romeo Florin PNL DA
189. Nicolae Alexandri PNL DA
190. Nicolae Florian PSD DA
191. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
192. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
193. Niculescu Dumitru ND NU
194. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
195. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
196. Nistor Laurențiu PSD DA
197. Nistor Marioara PSD DA
198. Niță Emil PSD DA
199. Nosa Iuliu PSD DA
200. Oajdea Daniel Vasile ND NU
201. Ochi Ion PSD DA
202. Oltean Ioan PDL DA
203. Orban Ludovic PNL DA
204. Oros Nechita-Adrian PNL DA
205. Palașcă Viorel PNL DA
206. Palăr Ionel PNL DA
207. Paleologu Theodor - DA
208. Pambuccian Varujan Minoritati DA
209. Paul Maria-Andreea PDL DA
210. Pârgaru Ion PNL DA
211. Peia Ninel PSD DA
212. Petrea Dorin Silviu PSD DA
213. Petrescu Petre PSD DA
214. Petric Octavian PSD DA
215. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
216. Pop Georgian PSD DA
217. Popa Octavian-Marius PNL DA
218. Popeangă Vasile PSD DA
219. Popescu Dan-Cristian PDL DA
220. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
221. Potor Călin PSD DA
222. Preda Cezar-Florin PDL DA
223. Pușcaș Iacob PSD DA
224. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
225. Răducanu Ion PSD DA
226. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
227. Rădulescu Constantin PSD DA
228. Rădulescu Romeo PDL DA
229. Rățoi Neculai PSD DA
230. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
231. Reuer Elena-Ramona PNL DA
232. Rizea Cristian PSD DA
233. Roman Cristian-Constantin PDL DA
234. Roman Gheorghe PSD DA
235. Roman Petre PNL DA
236. Roșca Lucreția PSD DA
237. Roșca Mircea PNL DA
238. Rotaru Răzvan ALDE DA
239. Sava Andrei-Valentin PSD DA
240. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
241. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
242. Scarlat George PNL DA
243. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
244. Scutaru Adrian George PNL DA
245. Secară Florin Mihail - DA
246. Sefer Cristian-George ND NU
247. Seres Dénes UDMR DA
248. Simedru Dan Coriolan PNL DA
249. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
250. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
251. Solomon Adrian PSD DA
252. Stan Ioan PSD DA
253. Stan Ion PSD DA
254. Stanciu Anghel PSD DA
255. Stanciu Zisu PSD DA
256. Stancu Ionel Minoritati DA
257. Stănescu Alexandru PSD DA
258. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
259. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
260. Stragea Sorin Constantin PSD DA
261. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
262. Surdu Raluca PNL DA
263. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
264. Szabó Ödön UDMR DA
265. Șimon Gheorghe PSD DA
266. Șoptică Costel PNL DA
267. Șova Lucian PSD DA
268. Ștefan Viorel PSD DA
269. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
270. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
271. Tararache Mihai - DA
272. Tămâian Ioan PNL DA
273. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
274. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
275. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
276. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
277. Teodorescu Ioan Viorel PNL Abținere
278. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
279. Tiuch Cătălin PSD DA
280. Tîlvăr Angel PSD DA
281. Toader Mircea-Nicu PDL DA
282. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
283. Traicu Rodin PSD DA
284. Tudorache Daniel PSD DA
285. Tudorie Violeta PSD DA
286. Tudose Mihai PSD DA
287. Tușa Adriana Diana - DA
288. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
289. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
290. Udriște Gheorghe PDL DA
291. Uricec Eugen Constantin PSD DA
292. Ursărescu Dorinel PNL DA
293. Vainer Aurel Minoritati DA
294. Varga Lucia-Ana PNL DA
295. Varga Vasile PNL DA
296. Vasilică Radu Costin PSD DA
297. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
298. Vladu Iulian PDL DA
299. Vlase Petru Gabriel PSD DA
300. Vlădoiu Aurel PSD DA
301. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
302. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
303. Vreme Valerian - DA
304. Vulpescu Ioan PSD DA
305. Weber Mihai PSD DA
306. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
307. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
308. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 2 martie 2021, 16:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro