Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.06.2014 > 13:25 Versiunea pentru printare
Marți, 3 iunie 2014, ora 13:25

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 682/2013 pentru modificarea Legii nr.82/1991-Legea contabilității
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:309 138 76 24 15 14 14 14 14
- voturi pentru (DA):286 137 73 24 - 14 14 14 10
- voturi împotrivă (NU):16 - - - 14 - - - 2
- abțineri:3 - 1 - 1 - - - 1
- nu au votat:4 1 2 - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Anghel Gabriela-Lola ND NU
7. Anton Marin - DA
8. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
9. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Avram Marian PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PDL DA
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Blănariu Valentin ND NU
19. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
20. Bode Lucian Nicolae PDL DA
21. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
22. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
23. Bónis István UDMR DA
24. Borbély László UDMR DA
25. Bordeianu Dan PNL DA
26. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
27. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
28. Buican Cristian PNL DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Calimente Mihăiță PNL -
31. Caloianu Mario-Ernest ND NU
32. Calotă Florică Ică PNL DA
33. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
34. Călin Ion PSD DA
35. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
36. Cernea Remus-Florinel - DA
37. Chebac Eugen PSD DA
38. Cherecheș Florica PNL DA
39. Chiriță Dumitru PSD DA
40. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
41. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
42. Chițoiu Daniel PNL DA
43. Cioată Cezar ALDE DA
44. Ciobanu Gheorghe PSD DA
45. Ciobanu Liliana ND Abținere
46. Ciocan Dan PSD DA
47. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
49. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
50. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
51. Ciuhodaru Tudor ND NU
52. Ciurariu Florin PNL DA
53. Cocei Erland PNL DA
54. Comșa Cornel-George - Abținere
55. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
56. Cosma Vlad-Alexandru PSD -
57. Costin Gheorghe PNL DA
58. Covaci Dorel PSD DA
59. Cristea Aurelia PSD DA
60. Cristea Victor PSD DA
61. Cristian Horia PNL DA
62. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
63. Culețu Dănuț PDL DA
64. Cupă Ion PNL DA
65. Cupșa Ioan PNL DA
66. Daea Petre PSD DA
67. Dalca Ștefan-Petru ND NU
68. Delureanu Virgil PSD DA
69. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
70. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
71. Dima Toader PSD DA
72. Diniță Ion ALDE DA
73. Dîrzu Ioan PSD DA
74. Doboș Anton PNL DA
75. Dobre Mircea-Titus PSD DA
76. Dobrinescu Traian PNL DA
77. Dolha Mircea PNL DA
78. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
79. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
80. Dragomir Gheorghe PNL DA
81. Dragomir Viorel Marian PSD DA
82. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
83. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
84. Dumbrăvanu Paul PNL DA
85. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
86. Dumitru Georgică ALDE DA
87. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
88. Dumitru Ovidiu-Ioan - -
89. Emacu Gheorghe PSD DA
90. Enache Marian PSD DA
91. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
92. Eparu Ion PSD DA
93. Erdei Dolóczki István UDMR DA
94. Fejér László-Ődőn UDMR DA
95. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
96. Firczak Gheorghe Minoritati DA
97. Florea Damian ALDE DA
98. Fonta Nuțu PSD DA
99. Frăticiu Gheorghe PSD DA
100. Galan Constantin PNL DA
101. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
102. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
103. Găină Mihăiță PSD DA
104. Gerea Andrei Dominic PNL DA
105. Gheorghe Florin - DA
106. Gheorghe Tinel PDL DA
107. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
108. Ghiveciu Marian PSD DA
109. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
110. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
111. Grama Horia PSD DA
112. Grecea Maria PNL Abținere
113. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
114. Gudu Vasile PDL DA
115. Guran Virgil PNL DA
116. Gurzău Adrian - DA
117. Gust Băloșin Florentin PSD DA
118. Harbuz Liviu PSD DA
119. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
120. Holban Titi PSD DA
121. Hrebenciuc Viorel PSD DA
122. Hulea Ioan PSD DA
123. Iacob Ridzi Monica Maria ND NU
124. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
125. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
126. Iancu Iulian PSD DA
127. Iane Daniel PNL DA
128. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
129. Ibram Iusein Minoritati DA
130. Ignat Miron Minoritati DA
131. Intotero Natalia-Elena PSD DA
132. Ionescu Aurelian ALDE DA
133. Ionescu George PDL DA
134. Iordache Florin PSD DA
135. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
136. Iriza Scarlat PSD DA
137. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
138. Itu Cornel PSD DA
139. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
140. Kerekes Károly UDMR DA
141. Kereskényi Gábor UDMR DA
142. Khraibani Camelia PSD DA
143. Korodi Attila UDMR DA
144. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
145. Longher Ghervazen Minoritati DA
146. Lubanovici Mircea PDL DA
147. Lupu Mihai PNL DA
148. Manda Iulian Claudiu PSD DA
149. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
150. Marcoci Vlad PSD DA
151. Marcu Nicu PNL DA
152. Marcu Viorica PNL DA
153. Marian Ion Cristinel ND NU
154. Marin Gheorghe PSD DA
155. Markó Attila-Gabor UDMR DA
156. Marocico Ion Minoritati DA
157. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
158. Máté András-Levente UDMR DA
159. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
160. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
161. Melinte Ion PSD DA
162. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
163. Mihai Aurelian - NU
164. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
165. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
166. Mincă Liliana ND NU
167. Mircovici Niculae Minoritati DA
168. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
169. Mitrea Manuela PSD DA
170. Mitrea Miron Tudor PSD DA
171. Mîrza Gavril PSD DA
172. Mocanu Adrian PSD DA
173. Mocanu Vasile PSD DA
174. Mocioalcă Ion PSD DA
175. Mocioi Niculina ND NU
176. Moisii Constantin PSD DA
177. Moldovan Ioan ALDE DA
178. Motreanu Dan-Ștefan PNL -
179. Movilă Petru - DA
180. Muntean Mircia PSD DA
181. Munteanu Ioan PSD DA
182. Murgu Neagu PSD DA
183. Nassar Rodica PSD DA
184. Nazare Alexandru PDL DA
185. Neacșu Marian PSD DA
186. Necula Cosmin PSD DA
187. Negruț Cornelia ALDE DA
188. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
189. Nichita Cristina PSD DA
190. Nicoară Romeo Florin PNL DA
191. Nicolae Alexandri PNL DA
192. Nicolae Florian PSD DA
193. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
194. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
195. Niculescu Dumitru ND NU
196. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
197. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
198. Nistor Laurențiu PSD DA
199. Nistor Marioara PSD DA
200. Niță Emil PSD DA
201. Nosa Iuliu PSD DA
202. Oajdea Daniel Vasile ND NU
203. Ochi Ion PSD DA
204. Oltean Ioan PDL DA
205. Orban Ludovic PNL DA
206. Oros Nechita-Adrian PNL DA
207. Palașcă Viorel PNL DA
208. Palăr Ionel PNL DA
209. Paleologu Theodor - DA
210. Pambuccian Varujan Minoritati DA
211. Paul Maria-Andreea PDL DA
212. Pârgaru Ion PNL DA
213. Peia Ninel PSD DA
214. Petrea Dorin Silviu PSD DA
215. Petrescu Petre PSD DA
216. Petric Octavian PSD DA
217. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
218. Pop Georgian PSD DA
219. Popa Octavian-Marius PNL DA
220. Popeangă Vasile PSD DA
221. Popescu Dan-Cristian PDL DA
222. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
223. Potor Călin PSD DA
224. Preda Cezar-Florin PDL DA
225. Pușcaș Iacob PSD DA
226. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
227. Răducanu Ion PSD DA
228. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
229. Rădulescu Constantin PSD DA
230. Rădulescu Romeo PDL DA
231. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
232. Reuer Elena-Ramona PNL DA
233. Rizea Cristian PSD DA
234. Roman Cristian-Constantin PDL DA
235. Roman Gheorghe PSD DA
236. Roman Petre PNL DA
237. Roșca Lucreția PSD DA
238. Roșca Mircea PNL DA
239. Rotaru Răzvan ALDE DA
240. Sava Andrei-Valentin PSD DA
241. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
242. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
243. Scarlat George PNL DA
244. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
245. Scutaru Adrian George PNL DA
246. Secară Florin Mihail - DA
247. Sefer Cristian-George ND NU
248. Seres Dénes UDMR DA
249. Simedru Dan Coriolan PNL DA
250. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
251. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
252. Solomon Adrian PSD DA
253. Stan Ioan PSD DA
254. Stan Ion PSD DA
255. Stanciu Anghel PSD DA
256. Stanciu Zisu PSD DA
257. Stancu Ionel Minoritati DA
258. Stănescu Alexandru PSD DA
259. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
260. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
261. Stragea Sorin Constantin PSD DA
262. Stroe Radu PNL DA
263. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
264. Surdu Raluca PNL DA
265. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
266. Szabó Ödön UDMR DA
267. Șimon Gheorghe PSD DA
268. Șoptică Costel PNL DA
269. Șova Lucian PSD DA
270. Ștefan Viorel PSD DA
271. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
272. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
273. Tararache Mihai - DA
274. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
275. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
276. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
277. Teju Sorin PNL DA
278. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
279. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
280. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
281. Tiuch Cătălin PSD DA
282. Tîlvăr Angel PSD DA
283. Toader Mircea-Nicu PDL DA
284. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
285. Traicu Rodin PSD DA
286. Tudorache Daniel PSD DA
287. Tudorie Violeta PSD DA
288. Tudose Mihai PSD DA
289. Tușa Adriana Diana - NU
290. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
291. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
292. Udriște Gheorghe PDL DA
293. Uricec Eugen Constantin PSD DA
294. Ursărescu Dorinel PNL DA
295. Vainer Aurel Minoritati DA
296. Varga Vasile PNL DA
297. Vasilică Radu Costin PSD DA
298. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
299. Vladu Iulian PDL DA
300. Vlase Petru Gabriel PSD DA
301. Vlădoiu Aurel PSD DA
302. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
303. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
304. Vreme Valerian - DA
305. Vulpescu Ioan PSD DA
306. Weber Mihai PSD DA
307. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
308. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
309. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 25 februarie 2021, 21:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro