Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.06.2014 > 13:27 Versiunea pentru printare
Marți, 3 iunie 2014, ora 13:27

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 558/2013 pentru modificarea și completarea Ordonanței de Urgență a Guvernului nr.77/2011 privind stabilirea unei contribuții pentru finanțarea unor cheltuieli în domeniul sănătății
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:308 140 75 24 15 14 12 14 14
- voturi pentru (DA):283 139 71 23 - 14 12 14 10
- voturi împotrivă (NU):20 - 2 1 15 - - - 2
- abțineri:4 - 2 - - - - - 2
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Anghel Gabriela-Lola ND NU
7. Anton Marin - DA
8. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
9. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Avram Marian PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PDL DA
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Blănariu Valentin ND NU
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bode Lucian Nicolae PDL DA
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
24. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Borbély László UDMR DA
27. Bordeianu Dan PNL DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
30. Buican Cristian PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Caloianu Mario-Ernest ND NU
34. Calotă Florică Ică PNL Abținere
35. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
38. Cernea Remus-Florinel - Abținere
39. Chebac Eugen PSD DA
40. Cherecheș Florica PNL DA
41. Chiriță Dumitru PSD DA
42. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
43. Chițoiu Daniel PNL DA
44. Cioată Cezar ALDE DA
45. Ciobanu Gheorghe PSD DA
46. Ciobanu Liliana ND NU
47. Ciocan Dan PSD DA
48. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
50. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
51. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
52. Ciuhodaru Tudor ND NU
53. Ciurariu Florin PNL DA
54. Cocei Erland PNL DA
55. Comșa Cornel-George - DA
56. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
57. Cosma Vlad-Alexandru PSD -
58. Covaci Dorel PSD DA
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
60. Cristea Aurelia PSD DA
61. Cristea Victor PSD DA
62. Cristian Horia PNL DA
63. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
64. Culețu Dănuț PDL DA
65. Cupă Ion PNL DA
66. Cupșa Ioan PNL DA
67. Daea Petre PSD DA
68. Dalca Ștefan-Petru ND NU
69. Delureanu Virgil PSD DA
70. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
71. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
72. Dima Toader PSD DA
73. Diniță Ion ALDE DA
74. Dîrzu Ioan PSD DA
75. Doboș Anton PNL DA
76. Dobre Mircea-Titus PSD DA
77. Dobrinescu Traian PNL DA
78. Dolha Mircea PNL DA
79. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
80. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
81. Dragomir Gheorghe PNL DA
82. Dragomir Viorel Marian PSD DA
83. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
84. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
85. Dumbrăvanu Paul PNL DA
86. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
87. Dumitru Georgică ALDE DA
88. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
89. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
90. Emacu Gheorghe PSD DA
91. Enache Marian PSD DA
92. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
93. Eparu Ion PSD DA
94. Erdei Dolóczki István UDMR DA
95. Fejér László-Ődőn UDMR DA
96. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
97. Firczak Gheorghe Minoritati DA
98. Florea Damian ALDE DA
99. Fonta Nuțu PSD DA
100. Frăticiu Gheorghe PSD DA
101. Galan Constantin PNL DA
102. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
103. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
104. Găină Mihăiță PSD DA
105. Gerea Andrei Dominic PNL DA
106. Gheorghe Florin - Abținere
107. Gheorghe Tinel PDL DA
108. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
109. Ghiveciu Marian PSD DA
110. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
111. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
112. Grama Horia PSD DA
113. Grecea Maria PNL Abținere
114. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
115. Gudu Vasile PDL DA
116. Guran Virgil PNL DA
117. Gurzău Adrian - DA
118. Gust Băloșin Florentin PSD DA
119. Harbuz Liviu PSD DA
120. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
121. Holban Titi PSD DA
122. Hrebenciuc Viorel PSD DA
123. Hulea Ioan PSD DA
124. Iacob Ridzi Monica Maria ND NU
125. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
126. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
127. Iancu Iulian PSD DA
128. Iane Daniel PNL DA
129. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
130. Ibram Iusein Minoritati DA
131. Ignat Miron Minoritati DA
132. Intotero Natalia-Elena PSD DA
133. Ionescu Aurelian ALDE DA
134. Ionescu George PDL DA
135. Iordache Florin PSD DA
136. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
137. Iriza Scarlat PSD DA
138. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
139. Itu Cornel PSD DA
140. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
141. Kerekes Károly UDMR DA
142. Kereskényi Gábor UDMR DA
143. Khraibani Camelia PSD DA
144. Korodi Attila UDMR DA
145. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
146. Longher Ghervazen Minoritati DA
147. Lubanovici Mircea PDL DA
148. Lupu Mihai PNL NU
149. Manda Iulian Claudiu PSD DA
150. Marcoci Vlad PSD DA
151. Marcu Nicu PNL DA
152. Marcu Viorica PNL DA
153. Marian Ion Cristinel ND NU
154. Marin Gheorghe PSD DA
155. Markó Attila-Gabor UDMR DA
156. Marocico Ion Minoritati DA
157. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
158. Máté András-Levente UDMR DA
159. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
160. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
161. Melinte Ion PSD DA
162. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
163. Mihai Aurelian - NU
164. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
165. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
166. Mincă Liliana ND NU
167. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
168. Mitrea Manuela PSD DA
169. Mitrea Miron Tudor PSD DA
170. Mîrza Gavril PSD DA
171. Mocanu Adrian PSD DA
172. Mocanu Vasile PSD DA
173. Mocioalcă Ion PSD DA
174. Mocioi Niculina ND NU
175. Moisii Constantin PSD DA
176. Moldovan Ioan ALDE DA
177. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
178. Movilă Petru - DA
179. Muntean Mircia PSD DA
180. Munteanu Ioan PSD DA
181. Murgu Neagu PSD DA
182. Nassar Rodica PSD DA
183. Nazare Alexandru PDL DA
184. Neacșu Marian PSD DA
185. Necula Cosmin PSD DA
186. Negruț Cornelia ALDE DA
187. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
188. Nichita Cristina PSD DA
189. Nicoară Romeo Florin PNL DA
190. Nicolae Alexandri PNL DA
191. Nicolae Florian PSD DA
192. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
193. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
194. Niculescu Dumitru ND NU
195. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
196. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
197. Nistor Laurențiu PSD DA
198. Nistor Marioara PSD DA
199. Nosa Iuliu PSD DA
200. Oajdea Daniel Vasile ND NU
201. Ochi Ion PSD DA
202. Oltean Ioan PDL DA
203. Orban Ludovic PNL DA
204. Oros Nechita-Adrian PNL DA
205. Palașcă Viorel PNL DA
206. Palăr Ionel PNL DA
207. Paleologu Theodor - DA
208. Pambuccian Varujan Minoritati DA
209. Paul Maria-Andreea PDL DA
210. Pârgaru Ion PNL DA
211. Peia Ninel PSD DA
212. Petrea Dorin Silviu PSD DA
213. Petrescu Petre PSD DA
214. Petric Octavian PSD DA
215. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
216. Pop Georgian PSD DA
217. Popa Octavian-Marius PNL DA
218. Popa Radu Mihai PSD DA
219. Popeangă Vasile PSD DA
220. Popescu Dan-Cristian PDL DA
221. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
222. Potor Călin PSD DA
223. Preda Cezar-Florin PDL DA
224. Pușcaș Iacob PSD DA
225. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
226. Răducanu Ion PSD DA
227. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
228. Rădulescu Constantin PSD DA
229. Rădulescu Romeo PDL DA
230. Rățoi Neculai PSD DA
231. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
232. Reuer Elena-Ramona PNL DA
233. Rizea Cristian PSD DA
234. Roman Cristian-Constantin PDL DA
235. Roman Gheorghe PSD DA
236. Roman Petre PNL DA
237. Roșca Lucreția PSD DA
238. Roșca Mircea PNL DA
239. Rotaru Răzvan ALDE DA
240. Sava Andrei-Valentin PSD DA
241. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
242. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
243. Scarlat George PNL DA
244. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
245. Scutaru Adrian George PNL DA
246. Secară Florin Mihail - DA
247. Sefer Cristian-George ND NU
248. Seres Dénes UDMR DA
249. Simedru Dan Coriolan PNL DA
250. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
251. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
252. Solomon Adrian PSD DA
253. Stan Ioan PSD DA
254. Stan Ion PSD DA
255. Stanciu Anghel PSD DA
256. Stanciu Zisu PSD DA
257. Stancu Ionel Minoritati DA
258. Stănescu Alexandru PSD DA
259. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
260. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
261. Stragea Sorin Constantin PSD DA
262. Stroe Radu PNL DA
263. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
264. Surdu Raluca PNL DA
265. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
266. Szabó Ödön UDMR DA
267. Șimon Gheorghe PSD DA
268. Șoptică Costel PNL DA
269. Șova Lucian PSD DA
270. Ștefan Viorel PSD DA
271. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
272. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
273. Tararache Mihai - NU
274. Tămâian Ioan PNL DA
275. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
276. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
277. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
278. Teju Sorin PNL DA
279. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
280. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
281. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
282. Tiuch Cătălin PSD DA
283. Tîlvăr Angel PSD DA
284. Toader Mircea-Nicu PDL DA
285. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
286. Traicu Rodin PSD DA
287. Tudorache Daniel PSD DA
288. Tudorie Violeta PSD DA
289. Tudose Mihai PSD DA
290. Tușa Adriana Diana - DA
291. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
292. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
293. Udriște Gheorghe PDL DA
294. Ursărescu Dorinel PNL DA
295. Varga Lucia-Ana PNL DA
296. Varga Vasile PNL DA
297. Vasilică Radu Costin PSD DA
298. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
299. Vladu Iulian PDL DA
300. Vlase Petru Gabriel PSD DA
301. Vlădoiu Aurel PSD DA
302. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
303. Vreme Valerian - DA
304. Vulpescu Ioan PSD DA
305. Weber Mihai PSD DA
306. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
307. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
308. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 25 februarie 2021, 21:25
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro