Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.06.2014 > 13:28 Versiunea pentru printare
Marți, 3 iunie 2014, ora 13:28

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 205/2011 pentru modificarea și completarea Legii nr.220/2008 pentru pentru stabilirea sistemului de promovare a producerii energiei din surse regenerabile de energie
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:307 139 74 24 15 14 13 14 14
- voturi pentru (DA):182 138 5 - - 12 12 13 2
- voturi împotrivă (NU):97 - 64 23 - - - 1 9
- abțineri:27 - 5 1 15 2 1 - 3
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL Abținere
6. Anghel Gabriela-Lola ND Abținere
7. Anton Marin - DA
8. Anușca Roxana-Florentina PNL NU
9. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Avram Marian PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PDL NU
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Blănariu Valentin ND Abținere
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bode Lucian Nicolae PDL NU
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
24. Bogdănici Camelia-Margareta - NU
25. Bónis István UDMR DA
26. Borbély László UDMR DA
27. Bordeianu Dan PNL NU
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
30. Buican Cristian PNL NU
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Calimente Mihăiță PNL NU
33. Caloianu Mario-Ernest ND Abținere
34. Calotă Florică Ică PNL Abținere
35. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
36. Călin Ion PSD DA
37. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL NU
38. Cernea Remus-Florinel - NU
39. Chebac Eugen PSD DA
40. Cherecheș Florica PNL NU
41. Chiriță Dumitru PSD DA
42. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
43. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
44. Chițoiu Daniel PNL Abținere
45. Cioată Cezar ALDE DA
46. Ciobanu Gheorghe PSD DA
47. Ciobanu Liliana ND Abținere
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
52. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
53. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
54. Ciurariu Florin PNL NU
55. Cocei Erland PNL NU
56. Comșa Cornel-George - Abținere
57. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
58. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
59. Costin Gheorghe PNL NU
60. Covaci Dorel PSD DA
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
62. Cristea Aurelia PSD DA
63. Cristea Victor PSD DA
64. Cristian Horia PNL Abținere
65. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
66. Culețu Dănuț PDL NU
67. Cupă Ion PNL NU
68. Cupșa Ioan PNL NU
69. Daea Petre PSD DA
70. Dalca Ștefan-Petru ND Abținere
71. Delureanu Virgil PSD DA
72. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
73. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
74. Dima Toader PSD DA
75. Diniță Ion ALDE DA
76. Dîrzu Ioan PSD DA
77. Doboș Anton PNL NU
78. Dobre Mircea-Titus PSD DA
79. Dobrinescu Traian PNL NU
80. Dolha Mircea PNL NU
81. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
82. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
83. Dragomir Gheorghe PNL NU
84. Dragomir Viorel Marian PSD DA
85. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
86. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
87. Dumbrăvanu Paul PNL NU
88. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
89. Dumitru Georgică ALDE DA
90. Dumitru Ioana-Jenica ND Abținere
91. Dumitru Ovidiu-Ioan - NU
92. Emacu Gheorghe PSD DA
93. Enache Marian PSD DA
94. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
95. Eparu Ion PSD DA
96. Erdei Dolóczki István UDMR DA
97. Fejér László-Ődőn UDMR DA
98. Fenechiu Cătălin-Daniel ND Abținere
99. Firczak Gheorghe Minoritati Abținere
100. Florea Damian ALDE DA
101. Fonta Nuțu PSD DA
102. Frăticiu Gheorghe PSD DA
103. Galan Constantin PNL DA
104. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
105. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL NU
106. Găină Mihăiță PSD DA
107. Gheorghe Florin - Abținere
108. Gheorghe Tinel PDL NU
109. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
110. Ghiveciu Marian PSD DA
111. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
112. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
113. Grama Horia PSD DA
114. Grecea Maria PNL NU
115. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
116. Gudu Vasile PDL NU
117. Guran Virgil PNL NU
118. Gurzău Adrian - NU
119. Gust Băloșin Florentin PSD DA
120. Harbuz Liviu PSD DA
121. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
122. Holban Titi PSD DA
123. Hrebenciuc Viorel PSD DA
124. Hulea Ioan PSD DA
125. Iacob Ridzi Monica Maria ND Abținere
126. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
127. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
128. Iancu Iulian PSD DA
129. Iane Daniel PNL NU
130. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
131. Ibram Iusein Minoritati DA
132. Ignat Miron Minoritati DA
133. Intotero Natalia-Elena PSD DA
134. Ionescu Aurelian ALDE DA
135. Ionescu George PDL NU
136. Iordache Florin PSD DA
137. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
138. Iriza Scarlat PSD DA
139. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
140. Itu Cornel PSD DA
141. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
142. Kerekes Károly UDMR DA
143. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
144. Khraibani Camelia PSD DA
145. Korodi Attila UDMR Abținere
146. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
147. Longher Ghervazen Minoritati DA
148. Lubanovici Mircea PDL NU
149. Lupu Mihai PNL NU
150. Manda Iulian Claudiu PSD DA
151. Marcoci Vlad PSD DA
152. Marcu Viorica PNL NU
153. Marian Ion Cristinel ND Abținere
154. Marin Gheorghe PSD DA
155. Markó Attila-Gabor UDMR DA
156. Marocico Ion Minoritati DA
157. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
158. Máté András-Levente UDMR DA
159. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
160. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
161. Melinte Ion PSD DA
162. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
163. Mihai Aurelian - DA
164. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
165. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
166. Mincă Liliana ND Abținere
167. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
168. Mitrea Manuela PSD DA
169. Mitrea Miron Tudor PSD DA
170. Mîrza Gavril PSD DA
171. Mocanu Adrian PSD DA
172. Mocanu Vasile PSD DA
173. Mocioi Niculina ND Abținere
174. Moisii Constantin PSD DA
175. Moldovan Ioan ALDE DA
176. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
177. Movilă Petru - NU
178. Muntean Mircia PSD DA
179. Munteanu Ioan PSD DA
180. Murgu Neagu PSD DA
181. Nassar Rodica PSD DA
182. Nazare Alexandru PDL NU
183. Neacșu Marian PSD DA
184. Necula Cosmin PSD DA
185. Negruț Cornelia ALDE DA
186. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
187. Nichita Cristina PSD DA
188. Nicoară Romeo Florin PNL NU
189. Nicolae Alexandri PNL NU
190. Nicolae Florian PSD DA
191. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
192. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
193. Niculescu Dumitru ND Abținere
194. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
195. Nistor Gheorghe-Vlad PNL NU
196. Nistor Laurențiu PSD DA
197. Niță Emil PSD DA
198. Nosa Iuliu PSD DA
199. Oajdea Daniel Vasile ND Abținere
200. Ochi Ion PSD DA
201. Oltean Ioan PDL NU
202. Orban Ludovic PNL NU
203. Oros Nechita-Adrian PNL NU
204. Palașcă Viorel PNL NU
205. Palăr Ionel PNL NU
206. Paleologu Theodor - NU
207. Pambuccian Varujan Minoritati DA
208. Paul Maria-Andreea PDL NU
209. Pârgaru Ion PNL NU
210. Peia Ninel PSD DA
211. Petrea Dorin Silviu PSD DA
212. Petrescu Petre PSD DA
213. Petric Octavian PSD DA
214. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
215. Pop Georgian PSD DA
216. Popa Octavian-Marius PNL NU
217. Popa Radu Mihai PSD DA
218. Popeangă Vasile PSD DA
219. Popescu Dan-Cristian PDL NU
220. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
221. Potor Călin PSD DA
222. Preda Cezar-Florin PDL NU
223. Pușcaș Iacob PSD DA
224. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE NU
225. Răducanu Ion PSD DA
226. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
227. Rădulescu Constantin PSD DA
228. Rădulescu Romeo PDL NU
229. Rățoi Neculai PSD DA
230. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
231. Reuer Elena-Ramona PNL NU
232. Rizea Cristian PSD DA
233. Roman Cristian-Constantin PDL NU
234. Roman Gheorghe PSD DA
235. Roman Petre PNL NU
236. Roșca Lucreția PSD DA
237. Roșca Mircea PNL NU
238. Rotaru Răzvan ALDE DA
239. Sava Andrei-Valentin PSD DA
240. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
241. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
242. Scarlat George PNL NU
243. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
244. Scutaru Adrian George PNL NU
245. Secară Florin Mihail - NU
246. Sefer Cristian-George ND Abținere
247. Seres Dénes UDMR DA
248. Simedru Dan Coriolan PNL NU
249. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
250. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
251. Solomon Adrian PSD DA
252. Stan Ioan PSD DA
253. Stan Ion PSD DA
254. Stanciu Anghel PSD DA
255. Stanciu Zisu PSD DA
256. Stancu Ionel Minoritati DA
257. Stănescu Alexandru PSD DA
258. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
259. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
260. Stragea Sorin Constantin PSD DA
261. Stroe Radu PNL DA
262. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
263. Surdu Raluca PNL NU
264. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
265. Szabó Ödön UDMR DA
266. Șimon Gheorghe PSD DA
267. Șoptică Costel PNL NU
268. Șova Lucian PSD DA
269. Ștefan Viorel PSD DA
270. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
271. Taloș Gheorghe-Mirel PNL NU
272. Tararache Mihai - NU
273. Tănase Răzvan-Ionuț PSD -
274. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
275. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
276. Teju Sorin PNL DA
277. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
278. Teodorescu Ioan Viorel PNL Abținere
279. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL NU
280. Tiuch Cătălin PSD DA
281. Tîlvăr Angel PSD DA
282. Toader Mircea-Nicu PDL NU
283. Tocuț Dan-Laurențiu PNL NU
284. Traicu Rodin PSD DA
285. Tudorache Daniel PSD DA
286. Tudorie Violeta PSD DA
287. Tudose Mihai PSD DA
288. Tușa Adriana Diana - Abținere
289. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
290. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
291. Udriște Gheorghe PDL NU
292. Ursărescu Dorinel PNL NU
293. Vainer Aurel Minoritati DA
294. Varga Lucia-Ana PNL NU
295. Varga Vasile PNL NU
296. Vasilică Radu Costin PSD DA
297. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
298. Vladu Iulian PDL Abținere
299. Vlase Petru Gabriel PSD DA
300. Vlădoiu Aurel PSD DA
301. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
302. Vreme Valerian - NU
303. Vulpescu Ioan PSD DA
304. Weber Mihai PSD DA
305. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
306. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
307. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 25 februarie 2021, 21:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro