Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.06.2014 > 13:29 Versiunea pentru printare
Marți, 3 iunie 2014, ora 13:29

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 540/2013 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.84/2012 privind stabilirea salariilor personalului din sectorul bugetar în anul 2013, prorogarea unor termene din acte normative, precum și unele măsuri fiscal-bugetare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:299 138 70 24 14 14 13 12 14
- voturi pentru (DA):282 138 69 24 14 - 13 12 12
- voturi împotrivă (NU):2 - - - - 1 - - 1
- abțineri:15 - 1 - - 13 - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Anghel Gabriela-Lola ND DA
7. Anton Marin - DA
8. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
9. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Avram Marian PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PDL DA
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Benga Ioan PSD DA
22. Blănariu Valentin ND DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PDL DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
27. Bónis István UDMR Abținere
28. Borbély László UDMR Abținere
29. Bordeianu Dan PNL DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
32. Buican Cristian PNL DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Caloianu Mario-Ernest ND DA
35. Calotă Florică Ică PNL DA
36. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
39. Cernea Remus-Florinel - DA
40. Chebac Eugen PSD DA
41. Cherecheș Florica PNL DA
42. Chiriță Dumitru PSD DA
43. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
44. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
45. Chițoiu Daniel PNL DA
46. Cioată Cezar ALDE DA
47. Ciobanu Gheorghe PSD DA
48. Ciobanu Liliana ND DA
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
53. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
54. Ciuhodaru Tudor ND DA
55. Ciurariu Florin PNL DA
56. Cocei Erland PNL DA
57. Comșa Cornel-George - DA
58. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
59. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
60. Costin Gheorghe PNL DA
61. Covaci Dorel PSD DA
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
63. Cristea Aurelia PSD DA
64. Cristea Victor PSD DA
65. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
66. Culețu Dănuț PDL DA
67. Cupă Ion PNL DA
68. Cupșa Ioan PNL DA
69. Daea Petre PSD DA
70. Dalca Ștefan-Petru ND DA
71. Delureanu Virgil PSD DA
72. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
73. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
74. Dima Toader PSD DA
75. Diniță Ion ALDE DA
76. Dîrzu Ioan PSD DA
77. Doboș Anton PNL DA
78. Dobre Mircea-Titus PSD DA
79. Dobrinescu Traian PNL DA
80. Dolha Mircea PNL DA
81. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
82. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
83. Dragomir Gheorghe PNL DA
84. Dragomir Viorel Marian PSD DA
85. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
86. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
87. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
88. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
89. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
90. Emacu Gheorghe PSD DA
91. Enache Marian PSD DA
92. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
93. Eparu Ion PSD DA
94. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
95. Fejér László-Ődőn UDMR Abținere
96. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
97. Firczak Gheorghe Minoritati DA
98. Florea Damian ALDE DA
99. Fonta Nuțu PSD DA
100. Frăticiu Gheorghe PSD DA
101. Galan Constantin PNL DA
102. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
103. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
104. Găină Mihăiță PSD DA
105. Gheorghe Florin - DA
106. Gheorghe Tinel PDL DA
107. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
108. Ghiveciu Marian PSD DA
109. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
110. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
111. Grecea Maria PNL DA
112. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
113. Gudu Vasile PDL DA
114. Guran Virgil PNL DA
115. Gurzău Adrian - DA
116. Gust Băloșin Florentin PSD DA
117. Harbuz Liviu PSD DA
118. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
119. Hrebenciuc Viorel PSD DA
120. Hulea Ioan PSD DA
121. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
122. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
123. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
124. Iancu Iulian PSD DA
125. Iane Daniel PNL DA
126. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
127. Ibram Iusein Minoritati DA
128. Ignat Miron Minoritati DA
129. Intotero Natalia-Elena PSD DA
130. Ionescu Aurelian ALDE DA
131. Ionescu George PDL DA
132. Iordache Florin PSD DA
133. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
134. Iriza Scarlat PSD DA
135. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
136. Itu Cornel PSD DA
137. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR Abținere
138. Kerekes Károly UDMR Abținere
139. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
140. Khraibani Camelia PSD DA
141. Korodi Attila UDMR Abținere
142. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
143. Longher Ghervazen Minoritati DA
144. Lubanovici Mircea PDL DA
145. Lupu Mihai PNL DA
146. Manda Iulian Claudiu PSD DA
147. Marcoci Vlad PSD DA
148. Marcu Viorica PNL DA
149. Marian Ion Cristinel ND DA
150. Marin Gheorghe PSD DA
151. Markó Attila-Gabor UDMR Abținere
152. Marocico Ion Minoritati DA
153. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
154. Máté András-Levente UDMR Abținere
155. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
156. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
157. Melinte Ion PSD DA
158. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
159. Mihai Aurelian - DA
160. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
161. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
162. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
163. Mitrea Manuela PSD DA
164. Mitrea Miron Tudor PSD DA
165. Mîrza Gavril PSD DA
166. Mocanu Adrian PSD DA
167. Mocanu Vasile PSD DA
168. Mocioalcă Ion PSD DA
169. Mocioi Niculina ND DA
170. Moisii Constantin PSD DA
171. Moldovan Ioan ALDE DA
172. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
173. Movilă Petru - NU
174. Muntean Mircia PSD DA
175. Munteanu Ioan PSD DA
176. Nassar Rodica PSD DA
177. Nazare Alexandru PDL DA
178. Neacșu Marian PSD DA
179. Necula Cosmin PSD DA
180. Negruț Cornelia ALDE DA
181. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
182. Nichita Cristina PSD DA
183. Nicoară Romeo Florin PNL DA
184. Nicolae Alexandri PNL DA
185. Nicolae Florian PSD DA
186. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
187. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
188. Niculescu Dumitru ND DA
189. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
190. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
191. Nistor Laurențiu PSD DA
192. Nistor Marioara PSD DA
193. Niță Emil PSD DA
194. Nosa Iuliu PSD DA
195. Oajdea Daniel Vasile ND DA
196. Ochi Ion PSD DA
197. Oltean Ioan PDL DA
198. Orban Ludovic PNL DA
199. Oros Nechita-Adrian PNL DA
200. Palașcă Viorel PNL DA
201. Palăr Ionel PNL DA
202. Paleologu Theodor - DA
203. Pambuccian Varujan Minoritati DA
204. Paul Maria-Andreea PDL DA
205. Peia Ninel PSD DA
206. Petrea Dorin Silviu PSD DA
207. Petrescu Petre PSD DA
208. Petric Octavian PSD DA
209. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
210. Pop Georgian PSD DA
211. Popa Octavian-Marius PNL DA
212. Popa Radu Mihai PSD DA
213. Popeangă Vasile PSD DA
214. Popescu Dan-Cristian PDL DA
215. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
216. Potor Călin PSD DA
217. Preda Cezar-Florin PDL DA
218. Pușcaș Iacob PSD DA
219. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
220. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
221. Rădulescu Constantin PSD DA
222. Rădulescu Romeo PDL DA
223. Rățoi Neculai PSD DA
224. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
225. Rizea Cristian PSD DA
226. Roman Cristian-Constantin PDL DA
227. Roman Gheorghe PSD DA
228. Roman Petre PNL DA
229. Roșca Lucreția PSD DA
230. Roșca Mircea PNL DA
231. Rotaru Răzvan ALDE DA
232. Sava Andrei-Valentin PSD DA
233. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
234. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
235. Scarlat George PNL DA
236. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
237. Scutaru Adrian George PNL DA
238. Secară Florin Mihail - DA
239. Sefer Cristian-George ND DA
240. Seres Dénes UDMR Abținere
241. Simedru Dan Coriolan PNL DA
242. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
243. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
244. Solomon Adrian PSD DA
245. Stan Ioan PSD DA
246. Stanciu Anghel PSD DA
247. Stanciu Zisu PSD DA
248. Stancu Ionel Minoritati DA
249. Stănescu Alexandru PSD DA
250. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
251. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
252. Stragea Sorin Constantin PSD DA
253. Stroe Radu PNL DA
254. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
255. Surdu Raluca PNL DA
256. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
257. Szabó Ödön UDMR NU
258. Șimon Gheorghe PSD DA
259. Șoptică Costel PNL DA
260. Șova Lucian PSD DA
261. Ștefan Viorel PSD DA
262. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
263. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
264. Tararache Mihai - DA
265. Tămâian Ioan PNL DA
266. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
267. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
268. Teju Sorin PNL DA
269. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
270. Teodorescu Ioan Viorel PNL Abținere
271. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
272. Tiuch Cătălin PSD DA
273. Tîlvăr Angel PSD DA
274. Toader Mircea-Nicu PDL DA
275. Traicu Rodin PSD DA
276. Tudorache Daniel PSD DA
277. Tudorie Violeta PSD DA
278. Tudose Mihai PSD DA
279. Tușa Adriana Diana - DA
280. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
281. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
282. Udriște Gheorghe PDL DA
283. Uricec Eugen Constantin PSD DA
284. Ursărescu Dorinel PNL DA
285. Vainer Aurel Minoritati DA
286. Varga Lucia-Ana PNL DA
287. Varga Vasile PNL DA
288. Vasilică Radu Costin PSD DA
289. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
290. Vladu Iulian PDL DA
291. Vlase Petru Gabriel PSD DA
292. Vlădoiu Aurel PSD DA
293. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
294. Vreme Valerian - Abținere
295. Vulpescu Ioan PSD DA
296. Weber Mihai PSD DA
297. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
298. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
299. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 2 martie 2021, 16:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro