Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.06.2014 > 13:30 Versiunea pentru printare
Marți, 3 iunie 2014, ora 13:30

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 590/2013 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.64/2012 privind modificarea unor acte normative și pentru reglementarea unor măsuri tranzitorii în domeniul executării unor creanțe datorate statului
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:301 138 70 24 13 14 13 14 15
- voturi pentru (DA):186 136 7 - 1 14 12 11 5
- voturi împotrivă (NU):87 - 56 23 2 - - - 6
- abțineri:24 - 5 1 10 - 1 3 4
- nu au votat:4 2 2 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Anghel Gabriela-Lola ND NU
7. Anton Marin - Abținere
8. Anușca Roxana-Florentina PNL NU
9. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Avram Marian PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PDL NU
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Benga Ioan PSD DA
22. Blănariu Valentin ND Abținere
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PDL NU
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bogdănici Camelia-Margareta - NU
27. Bónis István UDMR DA
28. Borbély László UDMR DA
29. Bordeianu Dan PNL NU
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
32. Buican Cristian PNL NU
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Caloianu Mario-Ernest ND Abținere
35. Calotă Florică Ică PNL Abținere
36. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
37. Călin Ion PSD DA
38. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL NU
39. Cernea Remus-Florinel - Abținere
40. Chebac Eugen PSD DA
41. Cherecheș Florica PNL NU
42. Chiriță Dumitru PSD DA
43. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
44. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
45. Cioată Cezar ALDE DA
46. Ciobanu Gheorghe PSD DA
47. Ciocan Dan PSD DA
48. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
50. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
51. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
52. Ciuhodaru Tudor ND NU
53. Ciurariu Florin PNL NU
54. Cocei Erland PNL NU
55. Comșa Cornel-George - DA
56. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
57. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
58. Costin Gheorghe PNL NU
59. Covaci Dorel PSD DA
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
61. Cristea Aurelia PSD DA
62. Cristea Victor PSD DA
63. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
64. Culețu Dănuț PDL NU
65. Cupă Ion PNL NU
66. Cupșa Ioan PNL NU
67. Daea Petre PSD DA
68. Dalca Ștefan-Petru ND Abținere
69. Delureanu Virgil PSD DA
70. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
71. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
72. Dima Toader PSD DA
73. Diniță Ion ALDE DA
74. Dîrzu Ioan PSD DA
75. Doboș Anton PNL NU
76. Dobre Mircea-Titus PSD DA
77. Dobrinescu Traian PNL NU
78. Dolha Mircea PNL NU
79. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
80. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
81. Dragomir Gheorghe PNL NU
82. Dragomir Viorel Marian PSD DA
83. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
84. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
85. Dumbrăvanu Paul PNL NU
86. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
87. Dumitru Georgică ALDE DA
88. Dumitru Ioana-Jenica ND Abținere
89. Dumitru Ovidiu-Ioan - NU
90. Emacu Gheorghe PSD DA
91. Enache Marian PSD DA
92. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
93. Eparu Ion PSD DA
94. Erdei Dolóczki István UDMR DA
95. Fejér László-Ődőn UDMR DA
96. Fenechiu Cătălin-Daniel ND Abținere
97. Firczak Gheorghe Minoritati DA
98. Florea Damian ALDE DA
99. Fonta Nuțu PSD DA
100. Frăticiu Gheorghe PSD DA
101. Galan Constantin PNL NU
102. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
103. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL NU
104. Găină Mihăiță PSD DA
105. Gheorghe Florin - Abținere
106. Gheorghe Tinel PDL NU
107. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
108. Ghiveciu Marian PSD DA
109. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
110. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
111. Grama Horia PSD DA
112. Grecea Maria PNL Abținere
113. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
114. Gudu Vasile PDL NU
115. Guran Virgil PNL NU
116. Gurzău Adrian - NU
117. Gust Băloșin Florentin PSD DA
118. Harbuz Liviu PSD DA
119. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
120. Holban Titi PSD DA
121. Hrebenciuc Viorel PSD DA
122. Hulea Ioan PSD DA
123. Iacob Ridzi Monica Maria ND Abținere
124. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
125. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
126. Iancu Iulian PSD DA
127. Iane Daniel PNL NU
128. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
129. Ibram Iusein Minoritati DA
130. Ignat Miron Minoritati DA
131. Intotero Natalia-Elena PSD DA
132. Ionescu Aurelian ALDE DA
133. Ionescu George PDL NU
134. Iordache Florin PSD DA
135. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
136. Iriza Scarlat PSD DA
137. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
138. Itu Cornel PSD DA
139. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
140. Kerekes Károly UDMR DA
141. Kereskényi Gábor UDMR DA
142. Khraibani Camelia PSD DA
143. Korodi Attila UDMR DA
144. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
145. Longher Ghervazen Minoritati DA
146. Lubanovici Mircea PDL NU
147. Lupu Mihai PNL NU
148. Manda Iulian Claudiu PSD DA
149. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
150. Marcoci Vlad PSD DA
151. Marcu Nicu PNL Abținere
152. Marcu Viorica PNL NU
153. Marian Ion Cristinel ND DA
154. Marin Gheorghe PSD DA
155. Markó Attila-Gabor UDMR DA
156. Marocico Ion Minoritati DA
157. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
158. Máté András-Levente UDMR DA
159. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
160. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
161. Melinte Ion PSD DA
162. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
163. Mihai Aurelian - DA
164. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
165. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
166. Mincă Liliana ND Abținere
167. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
168. Mitrea Manuela PSD DA
169. Mitrea Miron Tudor PSD DA
170. Mîrza Gavril PSD DA
171. Mocanu Adrian PSD DA
172. Mocanu Vasile PSD DA
173. Mocioalcă Ion PSD DA
174. Mocioi Niculina ND Abținere
175. Moisii Constantin PSD DA
176. Moldovan Ioan ALDE DA
177. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
178. Movilă Petru - NU
179. Muntean Mircia PSD DA
180. Munteanu Ioan PSD DA
181. Nassar Rodica PSD DA
182. Nazare Alexandru PDL NU
183. Neacșu Marian PSD DA
184. Necula Cosmin PSD DA
185. Negruț Cornelia ALDE DA
186. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
187. Nichita Cristina PSD DA
188. Nicoară Romeo Florin PNL -
189. Nicolae Alexandri PNL -
190. Nicolae Florian PSD DA
191. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
192. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
193. Niculae Aurel - DA
194. Niculescu Dumitru ND Abținere
195. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
196. Nistor Gheorghe-Vlad PNL NU
197. Nistor Laurențiu PSD DA
198. Nistor Marioara PSD DA
199. Nosa Iuliu PSD DA
200. Ochi Ion PSD DA
201. Oltean Ioan PDL NU
202. Orban Ludovic PNL NU
203. Oros Nechita-Adrian PNL NU
204. Palașcă Viorel PNL NU
205. Palăr Ionel PNL DA
206. Paleologu Theodor - NU
207. Pambuccian Varujan Minoritati DA
208. Paul Maria-Andreea PDL NU
209. Peia Ninel PSD DA
210. Petrea Dorin Silviu PSD DA
211. Petrescu Petre PSD DA
212. Petric Octavian PSD DA
213. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
214. Pop Georgian PSD DA
215. Popa Octavian-Marius PNL DA
216. Popa Radu Mihai PSD DA
217. Popeangă Vasile PSD DA
218. Popescu Dan-Cristian PDL NU
219. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
220. Potor Călin PSD DA
221. Preda Cezar-Florin PDL NU
222. Pușcaș Iacob PSD DA
223. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE Abținere
224. Răducanu Ion PSD DA
225. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
226. Rădulescu Constantin PSD DA
227. Rădulescu Romeo PDL NU
228. Resmeriță Cornel-Cristian PSD -
229. Rizea Cristian PSD DA
230. Roman Cristian-Constantin PDL NU
231. Roman Gheorghe PSD DA
232. Roșca Lucreția PSD DA
233. Roșca Mircea PNL NU
234. Rotaru Răzvan ALDE Abținere
235. Sava Andrei-Valentin PSD DA
236. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
237. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
238. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
239. Scutaru Adrian George PNL NU
240. Secară Florin Mihail - NU
241. Sefer Cristian-George ND Abținere
242. Seres Dénes UDMR DA
243. Simedru Dan Coriolan PNL NU
244. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
245. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
246. Solomon Adrian PSD DA
247. Stan Ioan PSD DA
248. Stanciu Anghel PSD DA
249. Stanciu Zisu PSD DA
250. Stancu Ionel Minoritati DA
251. Stănescu Alexandru PSD DA
252. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
253. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
254. Stragea Sorin Constantin PSD DA
255. Stroe Radu PNL DA
256. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
257. Surdu Raluca PNL NU
258. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
259. Szabó Ödön UDMR DA
260. Șimon Gheorghe PSD DA
261. Șoptică Costel PNL NU
262. Șova Lucian PSD DA
263. Ștefan Viorel PSD DA
264. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
265. Taloș Gheorghe-Mirel PNL Abținere
266. Tararache Mihai - DA
267. Tămâian Ioan PNL NU
268. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
269. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
270. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
271. Teju Sorin PNL DA
272. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
273. Teodorescu Ioan Viorel PNL Abținere
274. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL NU
275. Tiuch Cătălin PSD -
276. Tîlvăr Angel PSD DA
277. Toader Mircea-Nicu PDL NU
278. Traicu Rodin PSD DA
279. Tudorache Daniel PSD DA
280. Tudorie Violeta PSD DA
281. Tudose Mihai PSD DA
282. Tușa Adriana Diana - DA
283. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL NU
284. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
285. Udriște Gheorghe PDL NU
286. Ursărescu Dorinel PNL NU
287. Vainer Aurel Minoritati DA
288. Varga Lucia-Ana PNL NU
289. Varga Vasile PNL NU
290. Vasilică Radu Costin PSD DA
291. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
292. Vladu Iulian PDL Abținere
293. Vlase Petru Gabriel PSD DA
294. Vlădoiu Aurel PSD DA
295. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
296. Vreme Valerian - Abținere
297. Vulpescu Ioan PSD DA
298. Weber Mihai PSD DA
299. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
300. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
301. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 25 ianuarie 2020, 21:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro