Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.06.2014 > 13:31 Versiunea pentru printare
Marți, 3 iunie 2014, ora 13:31

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 239/2013 pentru modificarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.34/2006 privind atribuirea contractelor de achiziție publică, a contractelor de concesiune de lucrări publice și a contractelor de concesiune de servicii
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:307 139 71 24 15 14 13 14 17
- voturi pentru (DA):186 137 5 - 2 14 12 13 3
- voturi împotrivă (NU):95 - 62 22 - - - - 11
- abțineri:23 2 2 1 13 - 1 1 3
- nu au votat:3 - 2 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Anghel Gabriela-Lola ND Abținere
7. Anton Marin - DA
8. Anușca Roxana-Florentina PNL NU
9. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Avram Marian PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PDL NU
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Benga Ioan PSD DA
22. Blănariu Valentin ND Abținere
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PDL NU
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bogdănici Camelia-Margareta - NU
27. Bónis István UDMR DA
28. Borbély László UDMR DA
29. Bordeianu Dan PNL NU
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
32. Buican Cristian PNL NU
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Caloianu Mario-Ernest ND Abținere
35. Calotă Florică Ică PNL NU
36. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
37. Călin Ion PSD DA
38. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL NU
39. Cernea Remus-Florinel - Abținere
40. Chebac Eugen PSD DA
41. Cherecheș Florica PNL NU
42. Chiriță Dumitru PSD DA
43. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
44. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
45. Cioată Cezar ALDE DA
46. Ciobanu Gheorghe PSD DA
47. Ciobanu Liliana ND DA
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
52. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
53. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
54. Ciurariu Florin PNL NU
55. Cocei Erland PNL NU
56. Comșa Cornel-George - DA
57. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
58. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
59. Costin Gheorghe PNL NU
60. Covaci Dorel PSD DA
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
62. Cristea Aurelia PSD DA
63. Cristea Victor PSD DA
64. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
65. Culețu Dănuț PDL NU
66. Cupă Ion PNL NU
67. Cupșa Ioan PNL NU
68. Daea Petre PSD DA
69. Dalca Ștefan-Petru ND Abținere
70. Delureanu Virgil PSD DA
71. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
72. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
73. Dima Toader PSD DA
74. Diniță Ion ALDE DA
75. Dîrzu Ioan PSD DA
76. Doboș Anton PNL NU
77. Dobre Mircea-Titus PSD DA
78. Dobrinescu Traian PNL NU
79. Dolha Mircea PNL NU
80. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
81. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
82. Dragomir Gheorghe PNL NU
83. Dragomir Viorel Marian PSD DA
84. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
85. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
86. Dumbrăvanu Paul PNL -
87. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
88. Dumitru Georgică ALDE DA
89. Dumitru Ioana-Jenica ND Abținere
90. Dumitru Ovidiu-Ioan - NU
91. Emacu Gheorghe PSD DA
92. Enache Marian PSD DA
93. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
94. Eparu Ion PSD DA
95. Erdei Dolóczki István UDMR DA
96. Fejér László-Ődőn UDMR DA
97. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
98. Firczak Gheorghe Minoritati DA
99. Florea Damian ALDE DA
100. Fonta Nuțu PSD DA
101. Frăticiu Gheorghe PSD DA
102. Galan Constantin PNL DA
103. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
104. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL NU
105. Găină Mihăiță PSD DA
106. Gheorghe Florin - Abținere
107. Gheorghe Tinel PDL NU
108. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
109. Ghiveciu Marian PSD DA
110. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
111. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
112. Grecea Maria PNL NU
113. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
114. Gudu Vasile PDL NU
115. Gunia Dragoș-Ionel - NU
116. Guran Virgil PNL NU
117. Gurzău Adrian - NU
118. Gust Băloșin Florentin PSD DA
119. Harbuz Liviu PSD DA
120. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
121. Holban Titi PSD DA
122. Hrebenciuc Viorel PSD DA
123. Hulea Ioan PSD DA
124. Iacob Ridzi Monica Maria ND Abținere
125. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
126. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
127. Iancu Iulian PSD DA
128. Iane Daniel PNL NU
129. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
130. Ibram Iusein Minoritati DA
131. Ignat Miron Minoritati DA
132. Intotero Natalia-Elena PSD DA
133. Ionescu Aurelian ALDE DA
134. Ionescu George PDL NU
135. Iordache Florin PSD DA
136. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
137. Iriza Scarlat PSD DA
138. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
139. Itu Cornel PSD DA
140. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
141. Kerekes Károly UDMR DA
142. Kereskényi Gábor UDMR DA
143. Khraibani Camelia PSD DA
144. Korodi Attila UDMR DA
145. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
146. Longher Ghervazen Minoritati DA
147. Lubanovici Mircea PDL NU
148. Lupu Mihai PNL NU
149. Manda Iulian Claudiu PSD DA
150. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
151. Marcoci Vlad PSD DA
152. Marcu Nicu PNL Abținere
153. Marcu Viorica PNL NU
154. Marian Ion Cristinel ND Abținere
155. Marin Gheorghe PSD DA
156. Markó Attila-Gabor UDMR DA
157. Marocico Ion Minoritati DA
158. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
159. Máté András-Levente UDMR DA
160. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
161. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
162. Melinte Ion PSD DA
163. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
164. Mihai Aurelian - NU
165. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
166. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
167. Mincă Liliana ND Abținere
168. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
169. Mitrea Manuela PSD DA
170. Mitrea Miron Tudor PSD DA
171. Mîrza Gavril PSD DA
172. Mocanu Adrian PSD DA
173. Mocanu Vasile PSD DA
174. Mocioalcă Ion PSD DA
175. Mocioi Niculina ND Abținere
176. Moisii Constantin PSD DA
177. Moldovan Ioan ALDE DA
178. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
179. Movilă Petru - NU
180. Muntean Mircia PSD DA
181. Munteanu Ioan PSD DA
182. Murgu Neagu PSD DA
183. Nassar Rodica PSD DA
184. Nazare Alexandru PDL NU
185. Neacșu Marian PSD DA
186. Necula Cosmin PSD DA
187. Negruț Cornelia ALDE DA
188. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
189. Nichita Cristina PSD DA
190. Nicoară Romeo Florin PNL NU
191. Nicolae Florian PSD DA
192. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
193. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL Abținere
194. Niculae Aurel - DA
195. Niculescu Dumitru ND Abținere
196. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
197. Nistor Gheorghe-Vlad PNL NU
198. Nistor Laurențiu PSD DA
199. Nistor Marioara PSD DA
200. Niță Emil PSD DA
201. Nosa Iuliu PSD DA
202. Oajdea Daniel Vasile ND Abținere
203. Ochi Ion PSD DA
204. Oltean Ioan PDL NU
205. Orban Ludovic PNL NU
206. Oros Nechita-Adrian PNL NU
207. Palașcă Viorel PNL NU
208. Palăr Ionel PNL NU
209. Paleologu Theodor - NU
210. Pambuccian Varujan Minoritati DA
211. Paul Maria-Andreea PDL NU
212. Peia Ninel PSD DA
213. Petrea Dorin Silviu PSD DA
214. Petrescu Petre PSD DA
215. Petric Octavian PSD DA
216. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
217. Popa Octavian-Marius PNL NU
218. Popa Radu Mihai PSD Abținere
219. Popeangă Vasile PSD DA
220. Popescu Dan-Cristian PDL NU
221. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
222. Potor Călin PSD DA
223. Preda Cezar-Florin PDL NU
224. Pușcaș Iacob PSD DA
225. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
226. Răducanu Ion PSD DA
227. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
228. Rădulescu Constantin PSD DA
229. Rădulescu Romeo PDL NU
230. Rățoi Neculai PSD DA
231. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
232. Rizea Cristian PSD DA
233. Roman Cristian-Constantin PDL NU
234. Roman Gheorghe PSD DA
235. Roșca Lucreția PSD DA
236. Roșca Mircea PNL DA
237. Rotaru Răzvan ALDE Abținere
238. Rusu Valentin PNL NU
239. Sava Andrei-Valentin PSD DA
240. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
241. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
242. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
243. Scutaru Adrian George PNL NU
244. Secară Florin Mihail - NU
245. Sefer Cristian-George ND Abținere
246. Seres Dénes UDMR DA
247. Simedru Dan Coriolan PNL NU
248. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
249. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
250. Solomon Adrian PSD DA
251. Stan Ioan PSD DA
252. Stanciu Anghel PSD DA
253. Stanciu Zisu PSD DA
254. Stancu Ionel Minoritati DA
255. Stănescu Alexandru PSD DA
256. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
257. Stoica Mihaela - NU
258. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
259. Stragea Sorin Constantin PSD DA
260. Stroe Radu PNL DA
261. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
262. Surdu Raluca PNL -
263. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
264. Szabó Ödön UDMR DA
265. Șimon Gheorghe PSD DA
266. Șoptică Costel PNL NU
267. Șova Lucian PSD DA
268. Ștefan Viorel PSD DA
269. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
270. Taloș Gheorghe-Mirel PNL NU
271. Tararache Mihai - NU
272. Tămâian Ioan PNL NU
273. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
274. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
275. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
276. Teju Sorin PNL DA
277. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
278. Teodorescu Ioan Viorel PNL NU
279. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL NU
280. Tiuch Cătălin PSD DA
281. Tîlvăr Angel PSD DA
282. Toader Mircea-Nicu PDL -
283. Traicu Rodin PSD DA
284. Tudorache Daniel PSD DA
285. Tudorie Violeta PSD DA
286. Tușa Adriana Diana - NU
287. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
288. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
289. Udriște Gheorghe PDL NU
290. Uricec Eugen Constantin PSD DA
291. Ursărescu Dorinel PNL NU
292. Vainer Aurel Minoritati DA
293. Varga Lucia-Ana PNL NU
294. Varga Vasile PNL NU
295. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
296. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
297. Vladu Iulian PDL Abținere
298. Vlase Petru Gabriel PSD DA
299. Vlădoiu Aurel PSD DA
300. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
301. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
302. Vreme Valerian - Abținere
303. Vulpescu Ioan PSD DA
304. Weber Mihai PSD DA
305. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
306. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
307. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 25 februarie 2021, 21:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro