Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.06.2014 > 13:34 Versiunea pentru printare
Marți, 3 iunie 2014, ora 13:34

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 488/2013 privind completarea Legii educației fizice și sportului nr.69/2000
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:299 136 69 23 13 14 13 14 17
- voturi pentru (DA):296 135 69 23 13 14 13 13 16
- voturi împotrivă (NU):2 - - - - - - 1 1
- abțineri:1 1 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Anghel Gabriela-Lola ND DA
7. Anton Marin - NU
8. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
9. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Avram Marian PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PDL DA
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Benga Ioan PSD DA
22. Blănariu Valentin ND DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PDL DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Borbély László UDMR DA
29. Bordeianu Dan PNL DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
32. Buican Cristian PNL DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Caloianu Mario-Ernest ND DA
35. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
38. Cernea Remus-Florinel - DA
39. Chebac Eugen PSD DA
40. Cherecheș Florica PNL DA
41. Chiriță Dumitru PSD DA
42. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
43. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
44. Chițoiu Daniel PNL DA
45. Cioată Cezar ALDE DA
46. Ciobanu Gheorghe PSD DA
47. Ciobanu Liliana ND DA
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
52. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE NU
53. Ciuhodaru Tudor ND DA
54. Ciurariu Florin PNL DA
55. Cocei Erland PNL DA
56. Comșa Cornel-George - DA
57. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
58. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
59. Costin Gheorghe PNL DA
60. Covaci Dorel PSD DA
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
62. Cristea Aurelia PSD DA
63. Cristea Victor PSD DA
64. Cristian Horia PNL DA
65. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
66. Culețu Dănuț PDL DA
67. Cupă Ion PNL DA
68. Cupșa Ioan PNL DA
69. Daea Petre PSD DA
70. Delureanu Virgil PSD DA
71. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
72. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
73. Dima Toader PSD DA
74. Diniță Ion ALDE DA
75. Dîrzu Ioan PSD DA
76. Doboș Anton PNL DA
77. Dobre Mircea-Titus PSD DA
78. Dobrinescu Traian PNL DA
79. Dolha Mircea PNL DA
80. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
81. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
82. Dragomir Gheorghe PNL DA
83. Dragomir Viorel Marian PSD DA
84. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
85. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
86. Dumbrăvanu Paul PNL DA
87. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
88. Dumitru Georgică ALDE DA
89. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
90. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
91. Emacu Gheorghe PSD DA
92. Enache Marian PSD DA
93. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
94. Eparu Ion PSD DA
95. Erdei Dolóczki István UDMR DA
96. Fejér László-Ődőn UDMR DA
97. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
98. Firczak Gheorghe Minoritati DA
99. Florea Damian ALDE DA
100. Frăticiu Gheorghe PSD DA
101. Galan Constantin PNL DA
102. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
103. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
104. Găină Mihăiță PSD DA
105. Gheorghe Florin - DA
106. Gheorghe Tinel PDL DA
107. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
108. Ghiveciu Marian PSD DA
109. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
110. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
111. Grama Horia PSD DA
112. Grecea Maria PNL DA
113. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
114. Gudu Vasile PDL DA
115. Gunia Dragoș-Ionel - DA
116. Guran Virgil PNL DA
117. Gurzău Adrian - DA
118. Gust Băloșin Florentin PSD DA
119. Harbuz Liviu PSD DA
120. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
121. Holban Titi PSD DA
122. Hulea Ioan PSD DA
123. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
124. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
125. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
126. Iancu Iulian PSD DA
127. Iane Daniel PNL DA
128. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
129. Ibram Iusein Minoritati DA
130. Ignat Miron Minoritati DA
131. Intotero Natalia-Elena PSD DA
132. Ionescu Aurelian ALDE DA
133. Ionescu George PDL DA
134. Iordache Florin PSD DA
135. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
136. Iriza Scarlat PSD DA
137. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
138. Itu Cornel PSD DA
139. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
140. Kerekes Károly UDMR DA
141. Kereskényi Gábor UDMR DA
142. Khraibani Camelia PSD DA
143. Korodi Attila UDMR DA
144. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
145. Longher Ghervazen Minoritati DA
146. Lubanovici Mircea PDL DA
147. Lupu Mihai PNL DA
148. Manda Iulian Claudiu PSD DA
149. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
150. Marcoci Vlad PSD DA
151. Marcu Nicu PNL DA
152. Marcu Viorica PNL DA
153. Marian Ion Cristinel ND DA
154. Marin Gheorghe PSD DA
155. Markó Attila-Gabor UDMR DA
156. Marocico Ion Minoritati DA
157. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
158. Máté András-Levente UDMR DA
159. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
160. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
161. Melinte Ion PSD DA
162. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
163. Mihai Aurelian - DA
164. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
165. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
166. Mincă Liliana ND DA
167. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
168. Mitrea Manuela PSD DA
169. Mitrea Miron Tudor PSD DA
170. Mîrza Gavril PSD DA
171. Mocanu Adrian PSD DA
172. Mocanu Vasile PSD DA
173. Mocioi Niculina ND DA
174. Moisii Constantin PSD DA
175. Moldovan Ioan ALDE DA
176. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
177. Movilă Petru - DA
178. Muntean Mircia PSD DA
179. Munteanu Ioan PSD DA
180. Murgu Neagu PSD DA
181. Nassar Rodica PSD DA
182. Nazare Alexandru PDL DA
183. Neacșu Marian PSD DA
184. Necula Cosmin PSD DA
185. Negruț Cornelia ALDE DA
186. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
187. Nichita Cristina PSD DA
188. Nicoară Romeo Florin PNL DA
189. Nicolae Florian PSD DA
190. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
191. Niculae Aurel - DA
192. Niculescu Dumitru ND DA
193. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
194. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
195. Nistor Laurențiu PSD DA
196. Nistor Marioara PSD DA
197. Niță Emil PSD DA
198. Nosa Iuliu PSD DA
199. Oajdea Daniel Vasile ND DA
200. Ochi Ion PSD DA
201. Oltean Ioan PDL DA
202. Orban Ludovic PNL DA
203. Oros Nechita-Adrian PNL DA
204. Palașcă Viorel PNL DA
205. Palăr Ionel PNL DA
206. Paleologu Theodor - DA
207. Pambuccian Varujan Minoritati DA
208. Paul Maria-Andreea PDL DA
209. Peia Ninel PSD DA
210. Petrea Dorin Silviu PSD DA
211. Petrescu Petre PSD DA
212. Petric Octavian PSD DA
213. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
214. Popa Octavian-Marius PNL DA
215. Popeangă Vasile PSD DA
216. Popescu Dan-Cristian PDL DA
217. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
218. Potor Călin PSD DA
219. Preda Cezar-Florin PDL DA
220. Pușcaș Iacob PSD DA
221. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
222. Răducanu Ion PSD DA
223. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
224. Rădulescu Constantin PSD DA
225. Rădulescu Romeo PDL DA
226. Rățoi Neculai PSD DA
227. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
228. Rizea Cristian PSD DA
229. Roman Cristian-Constantin PDL DA
230. Roman Gheorghe PSD DA
231. Roșca Mircea PNL DA
232. Rotaru Răzvan ALDE DA
233. Rusu Valentin PNL DA
234. Sava Andrei-Valentin PSD DA
235. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
236. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
237. Secară Florin Mihail - DA
238. Seres Dénes UDMR DA
239. Simedru Dan Coriolan PNL DA
240. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
241. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
242. Solomon Adrian PSD DA
243. Stan Ioan PSD DA
244. Stanciu Anghel PSD DA
245. Stanciu Zisu PSD DA
246. Stancu Ionel Minoritati DA
247. Stănescu Alexandru PSD DA
248. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
249. Stoica Mihaela - DA
250. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
251. Stragea Sorin Constantin PSD DA
252. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
253. Surdu Raluca PNL DA
254. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
255. Szabó Ödön UDMR DA
256. Șimon Gheorghe PSD DA
257. Șoptică Costel PNL DA
258. Șova Lucian PSD DA
259. Ștefan Viorel PSD DA
260. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
261. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
262. Tararache Mihai - DA
263. Tămâian Ioan PNL DA
264. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
265. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
266. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
267. Teju Sorin PNL DA
268. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
269. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
270. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
271. Tiuch Cătălin PSD DA
272. Tîlvăr Angel PSD DA
273. Toader Mircea-Nicu PDL DA
274. Traicu Rodin PSD DA
275. Tudorache Daniel PSD DA
276. Tudorie Violeta PSD DA
277. Tudose Mihai PSD DA
278. Tușa Adriana Diana - DA
279. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
280. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
281. Udriște Gheorghe PDL DA
282. Uricec Eugen Constantin PSD DA
283. Ursărescu Dorinel PNL DA
284. Vainer Aurel Minoritati DA
285. Varga Lucia-Ana PNL DA
286. Varga Vasile PNL DA
287. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
288. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
289. Vladu Iulian PDL DA
290. Vlase Petru Gabriel PSD DA
291. Vlădoiu Aurel PSD DA
292. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
293. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
294. Vreme Valerian - DA
295. Vulpescu Ioan PSD DA
296. Weber Mihai PSD DA
297. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
298. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
299. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 2 martie 2021, 17:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro