Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.06.2014 > 13:43 Versiunea pentru printare
Marți, 3 iunie 2014, ora 13:43

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 648/2013 privind protecția drepturilor persoanelor vârstnice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:305 137 71 24 15 15 13 13 17
- voturi pentru (DA):175 135 2 - - 14 11 10 3
- voturi împotrivă (NU):18 - - 1 15 - - - 2
- abțineri:109 1 69 23 - - 2 2 12
- nu au votat:3 1 - - - 1 - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL Abținere
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL Abținere
6. Anghel Gabriela-Lola ND NU
7. Antal István UDMR DA
8. Anton Marin - DA
9. Anușca Roxana-Florentina PNL Abținere
10. Ardeleanu Sanda-Maria PDL Abținere
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PSD DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balan Ioan PDL Abținere
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL Abținere
19. Bălan Ion PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benga Ioan PSD DA
23. Blănariu Valentin ND NU
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PDL Abținere
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bogdănici Camelia-Margareta - Abținere
28. Bónis István UDMR DA
29. Borbély László UDMR DA
30. Bordeianu Dan PNL Abținere
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
33. Buican Cristian PNL Abținere
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Calimente Mihăiță PNL Abținere
36. Caloianu Mario-Ernest ND NU
37. Cazan Mircea-Vasile PNL Abținere
38. Călin Ion PSD DA
39. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL Abținere
40. Cernea Remus-Florinel - NU
41. Chebac Eugen PSD DA
42. Cherecheș Florica PNL Abținere
43. Chiriță Dumitru PSD DA
44. Chirteș Ioan-Cristian PNL Abținere
45. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
46. Chițoiu Daniel PNL Abținere
47. Cioată Cezar ALDE DA
48. Ciobanu Gheorghe PSD DA
49. Ciobanu Liliana ND NU
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL Abținere
54. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE -
55. Ciuhodaru Tudor ND NU
56. Ciurariu Florin PNL Abținere
57. Cocei Erland PNL Abținere
58. Comșa Cornel-George - DA
59. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
60. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
61. Costin Gheorghe PNL Abținere
62. Covaci Dorel PSD Abținere
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
64. Cristea Aurelia PSD DA
65. Cristea Victor PSD DA
66. Cristian Horia PNL Abținere
67. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
68. Culețu Dănuț PDL Abținere
69. Cupă Ion PNL Abținere
70. Cupșa Ioan PNL Abținere
71. Daea Petre PSD DA
72. Dalca Ștefan-Petru ND NU
73. Deaconu Mihai ND NU
74. Delureanu Virgil PSD DA
75. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
76. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
77. Dima Toader PSD DA
78. Dîrzu Ioan PSD DA
79. Doboș Anton PNL Abținere
80. Dobre Mircea-Titus PSD DA
81. Dobrinescu Traian PNL Abținere
82. Dolha Mircea PNL Abținere
83. Dolha Nechita-Stelian PNL Abținere
84. Donțu Mihai-Aurel PNL Abținere
85. Dragomir Gheorghe PNL Abținere
86. Dragomir Viorel Marian PSD DA
87. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
88. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
89. Dumbrăvanu Paul PNL Abținere
90. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
91. Dumitru Georgică ALDE DA
92. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
93. Dumitru Ovidiu-Ioan - Abținere
94. Emacu Gheorghe PSD DA
95. Enache Marian PSD DA
96. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
97. Eparu Ion PSD DA
98. Erdei Dolóczki István UDMR DA
99. Fejér László-Ődőn UDMR DA
100. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
101. Firczak Gheorghe Minoritati Abținere
102. Florea Damian ALDE DA
103. Frăticiu Gheorghe PSD DA
104. Galan Constantin PNL Abținere
105. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
106. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL Abținere
107. Găină Mihăiță PSD DA
108. Gheorghe Florin - Abținere
109. Gheorghe Tinel PDL Abținere
110. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
111. Ghiveciu Marian PSD DA
112. Gireadă Dumitru-Verginel PNL Abținere
113. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
114. Grama Horia PSD DA
115. Grecea Maria PNL Abținere
116. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
117. Gudu Vasile PDL Abținere
118. Gunia Dragoș-Ionel - Abținere
119. Guran Virgil PNL Abținere
120. Gurzău Adrian - Abținere
121. Gust Băloșin Florentin PSD DA
122. Harbuz Liviu PSD DA
123. Hărău Eleonora-Carmen PNL Abținere
124. Holban Titi PSD DA
125. Hrebenciuc Viorel PSD DA
126. Iacob Ridzi Monica Maria ND NU
127. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
128. Ialomițianu Gheorghe PDL Abținere
129. Iancu Iulian PSD DA
130. Iane Daniel PNL Abținere
131. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
132. Ibram Iusein Minoritati DA
133. Ignat Miron Minoritati DA
134. Intotero Natalia-Elena PSD DA
135. Ionescu Aurelian ALDE DA
136. Ionescu George PDL Abținere
137. Iordache Florin PSD DA
138. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
139. Iriza Scarlat PSD DA
140. Ispir Raluca-Cristina PNL Abținere
141. Itu Cornel PSD DA
142. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
143. Kerekes Károly UDMR DA
144. Kereskényi Gábor UDMR -
145. Khraibani Camelia PSD DA
146. Korodi Attila UDMR DA
147. Laza-Matiuța Liviu PDL Abținere
148. Longher Ghervazen Minoritati DA
149. Lubanovici Mircea PDL Abținere
150. Lupu Mihai PNL Abținere
151. Manda Iulian Claudiu PSD DA
152. Manea Victor-Gheorghe PNL Abținere
153. Marcoci Vlad PSD DA
154. Marcu Nicu PNL Abținere
155. Marcu Viorica PNL Abținere
156. Marian Ion Cristinel ND NU
157. Marin Gheorghe PSD DA
158. Markó Attila-Gabor UDMR DA
159. Marocico Ion Minoritati DA
160. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
161. Máté András-Levente UDMR DA
162. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
163. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
164. Melinte Ion PSD DA
165. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
166. Mihai Aurelian - Abținere
167. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
168. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
169. Mincă Liliana ND NU
170. Mironescu Răzvan Horia PNL Abținere
171. Mitrea Manuela PSD DA
172. Mitrea Miron Tudor PSD DA
173. Mîrza Gavril PSD DA
174. Mocanu Adrian PSD DA
175. Mocanu Vasile PSD DA
176. Mocioalcă Ion PSD DA
177. Mocioi Niculina ND NU
178. Moisii Constantin PSD DA
179. Moldovan Ioan ALDE DA
180. Motreanu Dan-Ștefan PNL Abținere
181. Movilă Petru - NU
182. Munteanu Ioan PSD DA
183. Murgu Neagu PSD DA
184. Nassar Rodica PSD DA
185. Nazare Alexandru PDL Abținere
186. Neacșu Marian PSD DA
187. Necula Cosmin PSD DA
188. Negruț Cornelia ALDE DA
189. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
190. Nichita Cristina PSD DA
191. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
192. Nicolae Alexandri PNL DA
193. Nicolae Florian PSD DA
194. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL Abținere
195. Niculae Aurel - DA
196. Niculescu Dumitru ND NU
197. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
198. Nistor Gheorghe-Vlad PNL Abținere
199. Nistor Laurențiu PSD DA
200. Nistor Marioara PSD DA
201. Niță Emil PSD DA
202. Nosa Iuliu PSD DA
203. Oajdea Daniel Vasile ND NU
204. Ochi Ion PSD DA
205. Oltean Ioan PDL Abținere
206. Orban Ludovic PNL Abținere
207. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
208. Palașcă Viorel PNL Abținere
209. Palăr Ionel PNL Abținere
210. Paleologu Theodor - Abținere
211. Pambuccian Varujan Minoritati DA
212. Paul Maria-Andreea PDL Abținere
213. Pârgaru Ion PNL DA
214. Peia Ninel PSD DA
215. Petrea Dorin Silviu PSD DA
216. Petrescu Petre PSD DA
217. Petric Octavian PSD DA
218. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
219. Popa Octavian-Marius PNL Abținere
220. Popeangă Vasile PSD DA
221. Popescu Dan-Cristian PDL Abținere
222. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
223. Potor Călin PSD DA
224. Preda Cezar-Florin PDL Abținere
225. Pușcaș Iacob PSD DA
226. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
227. Răducanu Ion PSD DA
228. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
229. Rădulescu Constantin PSD DA
230. Rădulescu Romeo PDL Abținere
231. Rățoi Neculai PSD DA
232. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
233. Rizea Cristian PSD DA
234. Roman Cristian-Constantin PDL Abținere
235. Roman Gheorghe PSD DA
236. Roșca Lucreția PSD DA
237. Roșca Mircea PNL Abținere
238. Rotaru Răzvan ALDE Abținere
239. Sava Andrei-Valentin PSD DA
240. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL Abținere
241. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
242. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL Abținere
243. Scutaru Adrian George PNL Abținere
244. Secară Florin Mihail - Abținere
245. Seres Dénes UDMR DA
246. Simedru Dan Coriolan PNL Abținere
247. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
248. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
249. Solomon Adrian PSD DA
250. Stan Ioan PSD DA
251. Stanciu Anghel PSD DA
252. Stanciu Zisu PSD DA
253. Stancu Ionel Minoritati DA
254. Stănescu Alexandru PSD DA
255. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
256. Stoica Mihaela - Abținere
257. Stoica Ștefan-Bucur PDL Abținere
258. Stragea Sorin Constantin PSD DA
259. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
260. Surdu Raluca PNL Abținere
261. Szabó Ödön UDMR DA
262. Șimon Gheorghe PSD DA
263. Șoptică Costel PNL Abținere
264. Șova Lucian PSD DA
265. Ștefan Viorel PSD DA
266. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
267. Taloș Gheorghe-Mirel PNL Abținere
268. Tararache Mihai - Abținere
269. Tămâian Ioan PNL Abținere
270. Tănase Răzvan-Ionuț PSD -
271. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
272. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
273. Teju Sorin PNL Abținere
274. Teodorescu Cătălin-Florin PDL Abținere
275. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL Abținere
276. Tiuch Cătălin PSD DA
277. Tîlvăr Angel PSD DA
278. Toader Mircea-Nicu PDL Abținere
279. Tocuț Dan-Laurențiu PNL Abținere
280. Traicu Rodin PSD DA
281. Tudorache Daniel PSD DA
282. Tudorie Violeta PSD DA
283. Tudose Mihai PSD DA
284. Tușa Adriana Diana - Abținere
285. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL Abținere
286. Țîmpău Radu Bogdan PNL Abținere
287. Udriște Gheorghe PDL Abținere
288. Uricec Eugen Constantin PSD DA
289. Ursărescu Dorinel PNL Abținere
290. Vainer Aurel Minoritati DA
291. Varga Lucia-Ana PNL Abținere
292. Varga Vasile PNL Abținere
293. Vasilică Radu Costin PSD DA
294. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
295. Vladu Iulian PDL NU
296. Vlase Petru Gabriel PSD DA
297. Vlădoiu Aurel PSD DA
298. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
299. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
300. Vreme Valerian - Abținere
301. Vulpescu Ioan PSD DA
302. Weber Mihai PSD DA
303. Zamfir Daniel-Cătălin PNL Abținere
304. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
305. Zlati Radu PNL Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 2 martie 2021, 15:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro