Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.06.2014 > 13:44 Versiunea pentru printare
Marți, 3 iunie 2014, ora 13:44

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 744/2010 pentru modificarea alin.(1) al art.24 din Legea nr.1/2000 pentru reconstituirea dreptului de proprietate asupra terenurilor agricole și celor forestiere, solicitate potrivit prevederilor Legii fondului funciar nr.18/1991 și ale Legii nr.169/1997
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:303 135 72 23 15 15 13 13 17
- voturi pentru (DA):182 135 5 1 2 15 12 10 2
- voturi împotrivă (NU):95 - 61 20 1 - 1 - 12
- abțineri:23 - 4 1 12 - - 3 3
- nu au votat:3 - 2 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Anghel Gabriela-Lola ND Abținere
7. Antal István UDMR DA
8. Anton Marin - DA
9. Anușca Roxana-Florentina PNL NU
10. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PSD DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balan Ioan PDL NU
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
19. Bălan Ion PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benga Ioan PSD DA
23. Blănariu Valentin ND Abținere
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PDL NU
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bogdănici Camelia-Margareta - NU
28. Bónis István UDMR DA
29. Borbély László UDMR DA
30. Bordeianu Dan PNL NU
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
33. Buican Cristian PNL NU
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Calimente Mihăiță PNL NU
36. Caloianu Mario-Ernest ND Abținere
37. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
38. Călin Ion PSD DA
39. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL NU
40. Cernea Remus-Florinel - Abținere
41. Chebac Eugen PSD DA
42. Cherecheș Florica PNL NU
43. Chiriță Dumitru PSD DA
44. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
45. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
46. Chițoiu Daniel PNL NU
47. Cioată Cezar ALDE DA
48. Ciobanu Gheorghe PSD DA
49. Ciobanu Liliana ND NU
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
54. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
55. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
56. Ciurariu Florin PNL NU
57. Cocei Erland PNL NU
58. Comșa Cornel-George - Abținere
59. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
60. Costin Gheorghe PNL NU
61. Covaci Dorel PSD DA
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
63. Cristea Aurelia PSD DA
64. Cristea Victor PSD DA
65. Cristian Horia PNL NU
66. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
67. Culețu Dănuț PDL NU
68. Cupă Ion PNL NU
69. Cupșa Ioan PNL NU
70. Daea Petre PSD DA
71. Dalca Ștefan-Petru ND Abținere
72. Deaconu Mihai ND Abținere
73. Delureanu Virgil PSD DA
74. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
75. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
76. Dima Toader PSD DA
77. Dîrzu Ioan PSD DA
78. Doboș Anton PNL NU
79. Dobre Mircea-Titus PSD DA
80. Dobrinescu Traian PNL NU
81. Dolha Mircea PNL NU
82. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
83. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
84. Dragomir Gheorghe PNL NU
85. Dragomir Viorel Marian PSD DA
86. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
87. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
88. Dumbrăvanu Paul PNL NU
89. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
90. Dumitru Georgică ALDE DA
91. Dumitru Ioana-Jenica ND Abținere
92. Dumitru Ovidiu-Ioan - NU
93. Emacu Gheorghe PSD DA
94. Enache Marian PSD DA
95. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
96. Eparu Ion PSD DA
97. Erdei Dolóczki István UDMR DA
98. Fejér László-Ődőn UDMR DA
99. Fenechiu Cătălin-Daniel ND Abținere
100. Firczak Gheorghe Minoritati DA
101. Florea Damian ALDE DA
102. Frăticiu Gheorghe PSD DA
103. Galan Constantin PNL DA
104. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
105. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL NU
106. Găină Mihăiță PSD DA
107. Gerea Andrei Dominic PNL Abținere
108. Gheorghe Florin - NU
109. Gheorghe Tinel PDL NU
110. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
111. Ghiveciu Marian PSD DA
112. Gireadă Dumitru-Verginel PNL Abținere
113. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
114. Grama Horia PSD DA
115. Grecea Maria PNL Abținere
116. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
117. Gudu Vasile PDL NU
118. Gunia Dragoș-Ionel - NU
119. Guran Virgil PNL NU
120. Gurzău Adrian - NU
121. Gust Băloșin Florentin PSD DA
122. Harbuz Liviu PSD DA
123. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
124. Holban Titi PSD DA
125. Hrebenciuc Viorel PSD DA
126. Iacob Ridzi Monica Maria ND Abținere
127. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
128. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
129. Iancu Iulian PSD DA
130. Iane Daniel PNL NU
131. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
132. Ibram Iusein Minoritati DA
133. Ignat Miron Minoritati DA
134. Intotero Natalia-Elena PSD DA
135. Ionescu Aurelian ALDE DA
136. Ionescu George PDL NU
137. Iordache Florin PSD DA
138. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
139. Iriza Scarlat PSD DA
140. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
141. Itu Cornel PSD DA
142. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
143. Kerekes Károly UDMR DA
144. Kereskényi Gábor UDMR DA
145. Khraibani Camelia PSD DA
146. Korodi Attila UDMR DA
147. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
148. Longher Ghervazen Minoritati DA
149. Lubanovici Mircea PDL NU
150. Lupu Mihai PNL NU
151. Manda Iulian Claudiu PSD DA
152. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
153. Marcoci Vlad PSD DA
154. Marcu Nicu PNL NU
155. Marcu Viorica PNL NU
156. Marian Ion Cristinel ND DA
157. Marin Gheorghe PSD DA
158. Markó Attila-Gabor UDMR DA
159. Marocico Ion Minoritati NU
160. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
161. Máté András-Levente UDMR DA
162. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
163. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
164. Melinte Ion PSD DA
165. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
166. Mihai Aurelian - NU
167. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
168. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
169. Mincă Liliana ND Abținere
170. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
171. Mitrea Manuela PSD DA
172. Mitrea Miron Tudor PSD DA
173. Mîrza Gavril PSD DA
174. Mocanu Adrian PSD DA
175. Mocanu Vasile PSD DA
176. Mocioalcă Ion PSD DA
177. Mocioi Niculina ND Abținere
178. Moisii Constantin PSD DA
179. Moldovan Ioan ALDE DA
180. Motreanu Dan-Ștefan PNL -
181. Movilă Petru - NU
182. Munteanu Ioan PSD DA
183. Murgu Neagu PSD DA
184. Nassar Rodica PSD DA
185. Nazare Alexandru PDL NU
186. Neacșu Marian PSD DA
187. Necula Cosmin PSD DA
188. Negruț Cornelia ALDE DA
189. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
190. Nichita Cristina PSD DA
191. Nicoară Romeo Florin PNL NU
192. Nicolae Alexandri PNL DA
193. Nicolae Florian PSD DA
194. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
195. Niculae Aurel - NU
196. Niculescu Dumitru ND DA
197. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
198. Nistor Gheorghe-Vlad PNL NU
199. Nistor Laurențiu PSD DA
200. Nistor Marioara PSD DA
201. Niță Emil PSD DA
202. Nosa Iuliu PSD DA
203. Oajdea Daniel Vasile ND Abținere
204. Ochi Ion PSD DA
205. Oltean Ioan PDL NU
206. Orban Ludovic PNL NU
207. Oros Nechita-Adrian PNL NU
208. Palașcă Viorel PNL NU
209. Palăr Ionel PNL NU
210. Paleologu Theodor - NU
211. Pambuccian Varujan Minoritati DA
212. Paul Maria-Andreea PDL NU
213. Pârgaru Ion PNL DA
214. Peia Ninel PSD DA
215. Petrea Dorin Silviu PSD DA
216. Petrescu Petre PSD DA
217. Petric Octavian PSD DA
218. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
219. Popa Octavian-Marius PNL NU
220. Popeangă Vasile PSD DA
221. Popescu Dan-Cristian PDL NU
222. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
223. Potor Călin PSD DA
224. Preda Cezar-Florin PDL NU
225. Pușcaș Iacob PSD DA
226. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE Abținere
227. Răducanu Ion PSD DA
228. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
229. Rădulescu Constantin PSD DA
230. Rădulescu Romeo PDL NU
231. Rățoi Neculai PSD DA
232. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
233. Rizea Cristian PSD DA
234. Roman Cristian-Constantin PDL -
235. Roman Gheorghe PSD DA
236. Roșca Lucreția PSD DA
237. Roșca Mircea PNL NU
238. Rotaru Răzvan ALDE Abținere
239. Sava Andrei-Valentin PSD DA
240. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
241. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
242. Scutaru Adrian George PNL NU
243. Secară Florin Mihail - NU
244. Seres Dénes UDMR DA
245. Simedru Dan Coriolan PNL NU
246. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
247. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
248. Solomon Adrian PSD DA
249. Stanciu Anghel PSD DA
250. Stanciu Zisu PSD DA
251. Stancu Ionel Minoritati DA
252. Stănescu Alexandru PSD DA
253. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
254. Stoica Mihaela - NU
255. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
256. Stragea Sorin Constantin PSD DA
257. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
258. Surdu Raluca PNL NU
259. Szabó Ödön UDMR DA
260. Șimon Gheorghe PSD DA
261. Șoptică Costel PNL NU
262. Șova Lucian PSD DA
263. Ștefan Viorel PSD DA
264. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
265. Taloș Gheorghe-Mirel PNL NU
266. Tararache Mihai - NU
267. Tămâian Ioan PNL -
268. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
269. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
270. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
271. Teju Sorin PNL DA
272. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
273. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL NU
274. Tiuch Cătălin PSD DA
275. Tîlvăr Angel PSD DA
276. Toader Mircea-Nicu PDL NU
277. Tocuț Dan-Laurențiu PNL NU
278. Traicu Rodin PSD DA
279. Tudorache Daniel PSD DA
280. Tudorie Violeta PSD DA
281. Tudose Mihai PSD DA
282. Tușa Adriana Diana - DA
283. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL NU
284. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
285. Udriște Gheorghe PDL NU
286. Uricec Eugen Constantin PSD DA
287. Ursărescu Dorinel PNL NU
288. Vainer Aurel Minoritati DA
289. Varga Lucia-Ana PNL NU
290. Varga Vasile PNL NU
291. Vasilică Radu Costin PSD DA
292. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
293. Vladu Iulian PDL Abținere
294. Vlase Petru Gabriel PSD DA
295. Vlădoiu Aurel PSD DA
296. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
297. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
298. Vreme Valerian - Abținere
299. Vulpescu Ioan PSD DA
300. Weber Mihai PSD DA
301. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
302. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
303. Zlati Radu PNL Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 2 martie 2021, 15:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro