Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.06.2014 > 13:46 Versiunea pentru printare
Marți, 3 iunie 2014, ora 13:46

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 210/2013 pentru modificarea și completarea Legii nr.3/2000
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:303 136 72 23 15 14 13 13 17
- voturi pentru (DA):195 134 5 1 14 14 13 12 2
- voturi împotrivă (NU):98 - 64 21 - - - - 13
- abțineri:7 - 2 1 1 - - 1 2
- nu au votat:3 2 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Anghel Gabriela-Lola ND DA
7. Anton Marin - DA
8. Anușca Roxana-Florentina PNL NU
9. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Avram Marian PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PDL NU
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Benga Ioan PSD DA
22. Blănariu Valentin ND DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PDL NU
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bogdănici Camelia-Margareta - NU
27. Bónis István UDMR DA
28. Borbély László UDMR DA
29. Bordeianu Dan PNL NU
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
32. Buican Cristian PNL NU
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Calimente Mihăiță PNL NU
35. Caloianu Mario-Ernest ND DA
36. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
37. Călin Ion PSD DA
38. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL NU
39. Cernea Remus-Florinel - NU
40. Chebac Eugen PSD DA
41. Cherecheș Florica PNL NU
42. Chiriță Dumitru PSD DA
43. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
44. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
45. Chițoiu Daniel PNL NU
46. Cioată Cezar ALDE DA
47. Ciobanu Gheorghe PSD DA
48. Ciobanu Liliana ND DA
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
53. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
54. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
55. Ciurariu Florin PNL NU
56. Cocei Erland PNL NU
57. Comșa Cornel-George - DA
58. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
59. Costin Gheorghe PNL NU
60. Covaci Dorel PSD DA
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
62. Cristea Aurelia PSD DA
63. Cristea Victor PSD DA
64. Cristian Horia PNL NU
65. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
66. Culețu Dănuț PDL NU
67. Cupă Ion PNL NU
68. Cupșa Ioan PNL NU
69. Daea Petre PSD DA
70. Dalca Ștefan-Petru ND DA
71. Deaconu Mihai ND DA
72. Delureanu Virgil PSD DA
73. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
74. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
75. Dima Toader PSD DA
76. Dîrzu Ioan PSD DA
77. Doboș Anton PNL NU
78. Dobre Mircea-Titus PSD DA
79. Dobrinescu Traian PNL NU
80. Dolha Mircea PNL NU
81. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
82. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
83. Dragomir Gheorghe PNL NU
84. Dragomir Viorel Marian PSD DA
85. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
86. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
87. Dumbrăvanu Paul PNL NU
88. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
89. Dumitru Georgică ALDE DA
90. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
91. Dumitru Ovidiu-Ioan - Abținere
92. Emacu Gheorghe PSD DA
93. Enache Marian PSD DA
94. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
95. Eparu Ion PSD DA
96. Erdei Dolóczki István UDMR DA
97. Fejér László-Ődőn UDMR DA
98. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
99. Firczak Gheorghe Minoritati DA
100. Florea Damian ALDE DA
101. Frăticiu Gheorghe PSD DA
102. Galan Constantin PNL NU
103. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
104. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
105. Găină Mihăiță PSD DA
106. Gerea Andrei Dominic PNL Abținere
107. Gheorghe Florin - NU
108. Gheorghe Tinel PDL NU
109. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
110. Ghiveciu Marian PSD DA
111. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
112. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
113. Grama Horia PSD DA
114. Grecea Maria PNL Abținere
115. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
116. Gudu Vasile PDL NU
117. Gunia Dragoș-Ionel - NU
118. Guran Virgil PNL NU
119. Gurzău Adrian - NU
120. Gust Băloșin Florentin PSD DA
121. Harbuz Liviu PSD DA
122. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
123. Holban Titi PSD DA
124. Hrebenciuc Viorel PSD DA
125. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
126. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
127. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
128. Iancu Iulian PSD DA
129. Iane Daniel PNL NU
130. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
131. Ibram Iusein Minoritati DA
132. Ignat Miron Minoritati DA
133. Intotero Natalia-Elena PSD DA
134. Ionescu Aurelian ALDE DA
135. Ionescu George PDL NU
136. Iordache Florin PSD DA
137. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
138. Iriza Scarlat PSD DA
139. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
140. Itu Cornel PSD DA
141. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
142. Kerekes Károly UDMR DA
143. Kereskényi Gábor UDMR DA
144. Khraibani Camelia PSD DA
145. Korodi Attila UDMR DA
146. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
147. Longher Ghervazen Minoritati DA
148. Lubanovici Mircea PDL NU
149. Lupu Mihai PNL NU
150. Manda Iulian Claudiu PSD DA
151. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
152. Marcoci Vlad PSD DA
153. Marcu Nicu PNL NU
154. Marcu Viorica PNL NU
155. Marian Ion Cristinel ND DA
156. Marin Gheorghe PSD DA
157. Markó Attila-Gabor UDMR DA
158. Marocico Ion Minoritati DA
159. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
160. Máté András-Levente UDMR DA
161. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
162. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
163. Melinte Ion PSD DA
164. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
165. Mihai Aurelian - Abținere
166. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
167. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
168. Mincă Liliana ND DA
169. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
170. Mitrea Manuela PSD DA
171. Mitrea Miron Tudor PSD DA
172. Mîrza Gavril PSD DA
173. Mocanu Adrian PSD DA
174. Mocanu Vasile PSD DA
175. Mocioalcă Ion PSD DA
176. Mocioi Niculina ND DA
177. Moisii Constantin PSD DA
178. Moldovan Ioan ALDE DA
179. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
180. Movilă Petru - NU
181. Munteanu Ioan PSD DA
182. Murgu Neagu PSD DA
183. Nassar Rodica PSD DA
184. Nazare Alexandru PDL NU
185. Neacșu Marian PSD DA
186. Necula Cosmin PSD DA
187. Negruț Cornelia ALDE DA
188. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
189. Nichita Cristina PSD DA
190. Nicoară Romeo Florin PNL -
191. Nicolae Alexandri PNL DA
192. Nicolae Florian PSD DA
193. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
194. Niculae Aurel - NU
195. Niculescu Dumitru ND DA
196. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
197. Nistor Gheorghe-Vlad PNL NU
198. Nistor Laurențiu PSD DA
199. Nistor Marioara PSD DA
200. Niță Emil PSD DA
201. Nosa Iuliu PSD DA
202. Oajdea Daniel Vasile ND DA
203. Ochi Ion PSD DA
204. Oltean Ioan PDL NU
205. Orban Ludovic PNL NU
206. Oros Nechita-Adrian PNL NU
207. Palașcă Viorel PNL NU
208. Palăr Ionel PNL NU
209. Paleologu Theodor - NU
210. Pambuccian Varujan Minoritati DA
211. Paul Maria-Andreea PDL NU
212. Pârgaru Ion PNL DA
213. Peia Ninel PSD DA
214. Petrea Dorin Silviu PSD DA
215. Petrescu Petre PSD DA
216. Petric Octavian PSD DA
217. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
218. Popa Octavian-Marius PNL NU
219. Popeangă Vasile PSD DA
220. Popescu Dan-Cristian PDL NU
221. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
222. Potor Călin PSD -
223. Preda Cezar-Florin PDL NU
224. Pușcaș Iacob PSD DA
225. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
226. Răducanu Ion PSD DA
227. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
228. Rădulescu Constantin PSD DA
229. Rădulescu Romeo PDL NU
230. Rățoi Neculai PSD DA
231. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
232. Rizea Cristian PSD DA
233. Roman Cristian-Constantin PDL NU
234. Roman Gheorghe PSD DA
235. Roșca Lucreția PSD DA
236. Roșca Mircea PNL NU
237. Rotaru Răzvan ALDE Abținere
238. Sava Andrei-Valentin PSD DA
239. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
240. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
241. Scutaru Adrian George PNL NU
242. Secară Florin Mihail - NU
243. Seres Dénes UDMR DA
244. Simedru Dan Coriolan PNL NU
245. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
246. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
247. Solomon Adrian PSD DA
248. Stan Ioan PSD DA
249. Stanciu Anghel PSD DA
250. Stanciu Zisu PSD DA
251. Stancu Ionel Minoritati DA
252. Stănescu Alexandru PSD DA
253. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
254. Stoica Mihaela - NU
255. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
256. Stragea Sorin Constantin PSD DA
257. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
258. Surdu Raluca PNL NU
259. Szabó Ödön UDMR DA
260. Șimon Gheorghe PSD DA
261. Șoptică Costel PNL NU
262. Șova Lucian PSD DA
263. Ștefan Viorel PSD -
264. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
265. Taloș Gheorghe-Mirel PNL NU
266. Tararache Mihai - NU
267. Tămâian Ioan PNL NU
268. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
269. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
270. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
271. Teju Sorin PNL DA
272. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
273. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL NU
274. Tiuch Cătălin PSD DA
275. Tîlvăr Angel PSD DA
276. Toader Mircea-Nicu PDL NU
277. Tocuț Dan-Laurențiu PNL NU
278. Traicu Rodin PSD DA
279. Tudorache Daniel PSD DA
280. Tudorie Violeta PSD DA
281. Tudose Mihai PSD DA
282. Tușa Adriana Diana - NU
283. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL NU
284. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
285. Udriște Gheorghe PDL NU
286. Uricec Eugen Constantin PSD DA
287. Ursărescu Dorinel PNL NU
288. Vainer Aurel Minoritati DA
289. Varga Lucia-Ana PNL NU
290. Varga Vasile PNL NU
291. Vasilică Radu Costin PSD DA
292. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
293. Vladu Iulian PDL Abținere
294. Vlase Petru Gabriel PSD DA
295. Vlădoiu Aurel PSD DA
296. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
297. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
298. Vreme Valerian - NU
299. Vulpescu Ioan PSD DA
300. Weber Mihai PSD DA
301. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
302. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
303. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 25 februarie 2021, 21:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro