Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.06.2014 > 13:46 Versiunea pentru printare
Marți, 3 iunie 2014, ora 13:46

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 634/2013 privind instituirea celei de-a treia zi de Paște drept sărbătoare legală în care nu se lucrează
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:295 133 70 24 15 13 12 11 17
- voturi pentru (DA):269 129 66 23 1 13 11 9 17
- voturi împotrivă (NU):18 2 - 1 14 - - 1 -
- abțineri:7 2 3 - - - 1 1 -
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL Abținere
6. Anghel Gabriela-Lola ND NU
7. Anton Marin - DA
8. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
9. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Constantin ALDE NU
12. Avram Marian PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PDL DA
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Benga Ioan PSD DA
22. Blănariu Valentin ND NU
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PDL DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Bordeianu Dan PNL DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
31. Buican Cristian PNL DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Calimente Mihăiță PNL DA
34. Caloianu Mario-Ernest ND NU
35. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
38. Cernea Remus-Florinel - DA
39. Chebac Eugen PSD DA
40. Cherecheș Florica PNL DA
41. Chiriță Dumitru PSD DA
42. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
43. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
44. Chițoiu Daniel PNL DA
45. Cioată Cezar ALDE Abținere
46. Ciobanu Gheorghe PSD DA
47. Ciobanu Liliana ND DA
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
52. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
53. Ciuhodaru Tudor ND NU
54. Ciurariu Florin PNL DA
55. Cocei Erland PNL DA
56. Comșa Cornel-George - DA
57. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
58. Costin Gheorghe PNL DA
59. Covaci Dorel PSD DA
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
61. Cristea Aurelia PSD DA
62. Cristea Victor PSD DA
63. Cristian Horia PNL DA
64. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
65. Culețu Dănuț PDL NU
66. Cupă Ion PNL DA
67. Cupșa Ioan PNL DA
68. Daea Petre PSD DA
69. Dalca Ștefan-Petru ND NU
70. Deaconu Mihai ND NU
71. Delureanu Virgil PSD DA
72. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
73. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
74. Dima Toader PSD DA
75. Dîrzu Ioan PSD DA
76. Doboș Anton PNL DA
77. Dobre Mircea-Titus PSD DA
78. Dobrinescu Traian PNL DA
79. Dolha Mircea PNL DA
80. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
81. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
82. Dragomir Gheorghe PNL DA
83. Dragomir Viorel Marian PSD DA
84. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
85. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
86. Dumbrăvanu Paul PNL -
87. Dumitrache Ileana Cristina PSD Abținere
88. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
89. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
90. Emacu Gheorghe PSD DA
91. Enache Marian PSD DA
92. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
93. Eparu Ion PSD DA
94. Erdei Dolóczki István UDMR DA
95. Fejér László-Ődőn UDMR DA
96. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
97. Firczak Gheorghe Minoritati DA
98. Florea Damian ALDE DA
99. Frăticiu Gheorghe PSD DA
100. Galan Constantin PNL DA
101. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
102. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
103. Găină Mihăiță PSD NU
104. Gerea Andrei Dominic PNL DA
105. Gheorghe Florin - DA
106. Gheorghe Tinel PDL DA
107. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
108. Ghiveciu Marian PSD DA
109. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
110. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
111. Grama Horia PSD DA
112. Grecea Maria PNL DA
113. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
114. Gudu Vasile PDL DA
115. Gunia Dragoș-Ionel - DA
116. Guran Virgil PNL DA
117. Gurzău Adrian - DA
118. Gust Băloșin Florentin PSD DA
119. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
120. Holban Titi PSD DA
121. Hrebenciuc Viorel PSD DA
122. Iacob Ridzi Monica Maria ND NU
123. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
124. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
125. Iancu Iulian PSD DA
126. Iane Daniel PNL DA
127. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
128. Ibram Iusein Minoritati DA
129. Ignat Miron Minoritati DA
130. Intotero Natalia-Elena PSD DA
131. Ionescu Aurelian ALDE DA
132. Ionescu George PDL DA
133. Iordache Florin PSD DA
134. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
135. Iriza Scarlat PSD DA
136. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
137. Itu Cornel PSD DA
138. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
139. Kerekes Károly UDMR DA
140. Kereskényi Gábor UDMR DA
141. Khraibani Camelia PSD DA
142. Korodi Attila UDMR DA
143. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
144. Longher Ghervazen Minoritati DA
145. Lubanovici Mircea PDL DA
146. Lupu Mihai PNL DA
147. Manda Iulian Claudiu PSD DA
148. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
149. Marcoci Vlad PSD DA
150. Marcu Nicu PNL DA
151. Marcu Viorica PNL Abținere
152. Marian Ion Cristinel ND NU
153. Marin Gheorghe PSD DA
154. Markó Attila-Gabor UDMR DA
155. Marocico Ion Minoritati Abținere
156. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
157. Máté András-Levente UDMR DA
158. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
159. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
160. Melinte Ion PSD DA
161. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
162. Mihai Aurelian - DA
163. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
164. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
165. Mincă Liliana ND NU
166. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
167. Mitrea Manuela PSD DA
168. Mitrea Miron Tudor PSD DA
169. Mîrza Gavril PSD DA
170. Mocanu Adrian PSD DA
171. Mocioalcă Ion PSD DA
172. Mocioi Niculina ND NU
173. Moisii Constantin PSD DA
174. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
175. Movilă Petru - DA
176. Munteanu Ioan PSD DA
177. Murgu Neagu PSD DA
178. Nassar Rodica PSD DA
179. Nazare Alexandru PDL DA
180. Neacșu Marian PSD DA
181. Necula Cosmin PSD DA
182. Negruț Cornelia ALDE DA
183. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
184. Nichita Cristina PSD DA
185. Nicolae Alexandri PNL DA
186. Nicolae Florian PSD Abținere
187. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
188. Niculae Aurel - DA
189. Niculescu Dumitru ND NU
190. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
191. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
192. Nistor Laurențiu PSD DA
193. Niță Emil PSD DA
194. Nosa Iuliu PSD DA
195. Oajdea Daniel Vasile ND NU
196. Ochi Ion PSD DA
197. Oltean Ioan PDL DA
198. Orban Ludovic PNL DA
199. Oros Nechita-Adrian PNL DA
200. Palașcă Viorel PNL DA
201. Palăr Ionel PNL DA
202. Paleologu Theodor - DA
203. Pambuccian Varujan Minoritati DA
204. Paul Maria-Andreea PDL DA
205. Pârgaru Ion PNL DA
206. Peia Ninel PSD DA
207. Petrea Dorin Silviu PSD DA
208. Petrescu Petre PSD DA
209. Petric Octavian PSD DA
210. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
211. Popa Octavian-Marius PNL DA
212. Popeangă Vasile PSD DA
213. Popescu Dan-Cristian PDL DA
214. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
215. Potor Călin PSD DA
216. Preda Cezar-Florin PDL DA
217. Pușcaș Iacob PSD DA
218. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
219. Răducanu Ion PSD DA
220. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
221. Rădulescu Constantin PSD DA
222. Rădulescu Romeo PDL DA
223. Rățoi Neculai PSD DA
224. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
225. Rizea Cristian PSD DA
226. Roman Cristian-Constantin PDL DA
227. Roman Gheorghe PSD DA
228. Roșca Lucreția PSD DA
229. Roșca Mircea PNL DA
230. Rotaru Răzvan ALDE DA
231. Sava Andrei-Valentin PSD DA
232. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
233. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
234. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
235. Scutaru Adrian George PNL DA
236. Secară Florin Mihail - DA
237. Seres Dénes UDMR DA
238. Simedru Dan Coriolan PNL DA
239. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
240. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
241. Solomon Adrian PSD DA
242. Stan Ioan PSD DA
243. Stanciu Anghel PSD DA
244. Stanciu Zisu PSD DA
245. Stancu Ionel Minoritati DA
246. Stănescu Alexandru PSD DA
247. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
248. Stoica Mihaela - DA
249. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
250. Stragea Sorin Constantin PSD DA
251. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
252. Surdu Raluca PNL DA
253. Szabó Ödön UDMR DA
254. Șimon Gheorghe PSD DA
255. Șoptică Costel PNL DA
256. Șova Lucian PSD DA
257. Ștefan Viorel PSD DA
258. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
259. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
260. Tararache Mihai - DA
261. Tămâian Ioan PNL DA
262. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
263. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
264. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
265. Teju Sorin PNL DA
266. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
267. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
268. Tiuch Cătălin PSD DA
269. Tîlvăr Angel PSD DA
270. Toader Mircea-Nicu PDL DA
271. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
272. Traicu Rodin PSD DA
273. Tudorache Daniel PSD DA
274. Tudorie Violeta PSD DA
275. Tudose Mihai PSD DA
276. Tușa Adriana Diana - DA
277. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
278. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
279. Udriște Gheorghe PDL DA
280. Uricec Eugen Constantin PSD DA
281. Ursărescu Dorinel PNL DA
282. Varga Lucia-Ana PNL DA
283. Vasilică Radu Costin PSD DA
284. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
285. Vladu Iulian PDL DA
286. Vlase Petru Gabriel PSD DA
287. Vlădoiu Aurel PSD DA
288. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
289. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
290. Vreme Valerian - DA
291. Vulpescu Ioan PSD DA
292. Weber Mihai PSD DA
293. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
294. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
295. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 25 februarie 2021, 21:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro