Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.06.2014 > 13:47 Versiunea pentru printare
Marți, 3 iunie 2014, ora 13:47

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 626/2013 pentru modificarea art.331 din Legea nr.76/2002 privind sistemul asigurărilor pentru șomaj și stimularea ocupării forței de muncă
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:301 133 72 23 15 15 13 13 17
- voturi pentru (DA):183 133 7 - 1 15 12 10 5
- voturi împotrivă (NU):18 - 1 1 14 - - - 2
- abțineri:100 - 64 22 - - 1 3 10
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL Abținere
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL Abținere
6. Anghel Gabriela-Lola ND NU
7. Antal István UDMR DA
8. Anton Marin - DA
9. Anușca Roxana-Florentina PNL Abținere
10. Ardeleanu Sanda-Maria PDL Abținere
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PSD DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balan Ioan PDL Abținere
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL Abținere
19. Bălan Ion PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benga Ioan PSD DA
23. Blănariu Valentin ND NU
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PDL Abținere
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bogdănici Camelia-Margareta - Abținere
28. Bónis István UDMR DA
29. Borbély László UDMR DA
30. Bordeianu Dan PNL Abținere
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
33. Buican Cristian PNL Abținere
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Calimente Mihăiță PNL Abținere
36. Caloianu Mario-Ernest ND NU
37. Cazan Mircea-Vasile PNL Abținere
38. Călin Ion PSD DA
39. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
40. Cernea Remus-Florinel - DA
41. Chebac Eugen PSD DA
42. Cherecheș Florica PNL Abținere
43. Chiriță Dumitru PSD DA
44. Chirteș Ioan-Cristian PNL Abținere
45. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
46. Chițoiu Daniel PNL Abținere
47. Cioată Cezar ALDE DA
48. Ciobanu Gheorghe PSD DA
49. Ciobanu Liliana ND DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL Abținere
53. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
54. Ciuhodaru Tudor ND NU
55. Ciurariu Florin PNL Abținere
56. Cocei Erland PNL Abținere
57. Comșa Cornel-George - DA
58. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
59. Costin Gheorghe PNL Abținere
60. Covaci Dorel PSD DA
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
62. Cristea Aurelia PSD DA
63. Cristea Victor PSD DA
64. Cristian Horia PNL Abținere
65. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
66. Culețu Dănuț PDL Abținere
67. Cupă Ion PNL Abținere
68. Cupșa Ioan PNL Abținere
69. Daea Petre PSD DA
70. Dalca Ștefan-Petru ND NU
71. Deaconu Mihai ND NU
72. Delureanu Virgil PSD DA
73. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
74. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
75. Dima Toader PSD DA
76. Dîrzu Ioan PSD DA
77. Doboș Anton PNL Abținere
78. Dobre Mircea-Titus PSD DA
79. Dobrinescu Traian PNL Abținere
80. Dolha Mircea PNL DA
81. Dolha Nechita-Stelian PNL Abținere
82. Donțu Mihai-Aurel PNL Abținere
83. Dragomir Gheorghe PNL Abținere
84. Dragomir Viorel Marian PSD DA
85. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
86. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
87. Dumbrăvanu Paul PNL Abținere
88. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
89. Dumitru Georgică ALDE DA
90. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
91. Dumitru Ovidiu-Ioan - Abținere
92. Emacu Gheorghe PSD DA
93. Enache Marian PSD DA
94. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
95. Eparu Ion PSD DA
96. Erdei Dolóczki István UDMR DA
97. Fejér László-Ődőn UDMR DA
98. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
99. Firczak Gheorghe Minoritati DA
100. Florea Damian ALDE DA
101. Frăticiu Gheorghe PSD DA
102. Galan Constantin PNL Abținere
103. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
104. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL Abținere
105. Găină Mihăiță PSD DA
106. Gerea Andrei Dominic PNL DA
107. Gheorghe Florin - DA
108. Gheorghe Tinel PDL Abținere
109. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
110. Ghiveciu Marian PSD DA
111. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
112. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
113. Grama Horia PSD DA
114. Grecea Maria PNL Abținere
115. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
116. Gudu Vasile PDL Abținere
117. Gunia Dragoș-Ionel - Abținere
118. Guran Virgil PNL Abținere
119. Gurzău Adrian - Abținere
120. Gust Băloșin Florentin PSD DA
121. Harbuz Liviu PSD DA
122. Hărău Eleonora-Carmen PNL Abținere
123. Holban Titi PSD DA
124. Hrebenciuc Viorel PSD DA
125. Iacob Ridzi Monica Maria ND NU
126. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
127. Ialomițianu Gheorghe PDL Abținere
128. Iancu Iulian PSD DA
129. Iane Daniel PNL Abținere
130. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
131. Ibram Iusein Minoritati DA
132. Ignat Miron Minoritati DA
133. Intotero Natalia-Elena PSD DA
134. Ionescu Aurelian ALDE DA
135. Ionescu George PDL Abținere
136. Iordache Florin PSD DA
137. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
138. Iriza Scarlat PSD DA
139. Ispir Raluca-Cristina PNL Abținere
140. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
141. Kerekes Károly UDMR DA
142. Kereskényi Gábor UDMR DA
143. Khraibani Camelia PSD DA
144. Korodi Attila UDMR DA
145. Laza-Matiuța Liviu PDL Abținere
146. Longher Ghervazen Minoritati DA
147. Lubanovici Mircea PDL Abținere
148. Lupu Mihai PNL NU
149. Manda Iulian Claudiu PSD DA
150. Manea Victor-Gheorghe PNL Abținere
151. Marcoci Vlad PSD DA
152. Marcu Nicu PNL Abținere
153. Marcu Viorica PNL Abținere
154. Marian Ion Cristinel ND NU
155. Marin Gheorghe PSD DA
156. Markó Attila-Gabor UDMR DA
157. Marocico Ion Minoritati DA
158. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
159. Máté András-Levente UDMR DA
160. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
161. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
162. Melinte Ion PSD DA
163. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
164. Mihai Aurelian - Abținere
165. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
166. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
167. Mincă Liliana ND NU
168. Mironescu Răzvan Horia PNL Abținere
169. Mitrea Manuela PSD DA
170. Mitrea Miron Tudor PSD DA
171. Mîrza Gavril PSD DA
172. Mocanu Adrian PSD DA
173. Mocanu Vasile PSD DA
174. Mocioalcă Ion PSD DA
175. Mocioi Niculina ND NU
176. Moisii Constantin PSD DA
177. Moldovan Ioan ALDE DA
178. Motreanu Dan-Ștefan PNL Abținere
179. Movilă Petru - Abținere
180. Munteanu Ioan PSD DA
181. Murgu Neagu PSD DA
182. Nassar Rodica PSD DA
183. Nazare Alexandru PDL Abținere
184. Neacșu Marian PSD DA
185. Necula Cosmin PSD DA
186. Negruț Cornelia ALDE DA
187. Nichita Cristina PSD DA
188. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
189. Nicolae Alexandri PNL DA
190. Nicolae Florian PSD DA
191. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL Abținere
192. Niculae Aurel - DA
193. Niculescu Dumitru ND NU
194. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
195. Nistor Gheorghe-Vlad PNL Abținere
196. Nistor Laurențiu PSD DA
197. Nistor Marioara PSD DA
198. Niță Emil PSD DA
199. Nosa Iuliu PSD DA
200. Oajdea Daniel Vasile ND NU
201. Ochi Ion PSD DA
202. Oltean Ioan PDL Abținere
203. Orban Ludovic PNL Abținere
204. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
205. Palașcă Viorel PNL Abținere
206. Palăr Ionel PNL Abținere
207. Paleologu Theodor - NU
208. Pambuccian Varujan Minoritati DA
209. Paul Maria-Andreea PDL Abținere
210. Pârgaru Ion PNL DA
211. Peia Ninel PSD DA
212. Petrea Dorin Silviu PSD DA
213. Petrescu Petre PSD DA
214. Petric Octavian PSD DA
215. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
216. Popa Octavian-Marius PNL Abținere
217. Popeangă Vasile PSD DA
218. Popescu Dan-Cristian PDL Abținere
219. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
220. Potor Călin PSD DA
221. Preda Cezar-Florin PDL Abținere
222. Pușcaș Iacob PSD DA
223. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE Abținere
224. Răducanu Ion PSD DA
225. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
226. Rădulescu Constantin PSD DA
227. Rădulescu Romeo PDL Abținere
228. Rățoi Neculai PSD DA
229. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
230. Rizea Cristian PSD DA
231. Roman Cristian-Constantin PDL Abținere
232. Roman Gheorghe PSD DA
233. Roșca Lucreția PSD DA
234. Roșca Mircea PNL Abținere
235. Rotaru Răzvan ALDE Abținere
236. Sava Andrei-Valentin PSD DA
237. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL Abținere
238. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
239. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL Abținere
240. Scutaru Adrian George PNL Abținere
241. Secară Florin Mihail - Abținere
242. Seres Dénes UDMR DA
243. Simedru Dan Coriolan PNL Abținere
244. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
245. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
246. Solomon Adrian PSD DA
247. Stan Ioan PSD DA
248. Stanciu Anghel PSD DA
249. Stanciu Zisu PSD DA
250. Stancu Ionel Minoritati DA
251. Stănescu Alexandru PSD DA
252. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
253. Stoica Mihaela - Abținere
254. Stoica Ștefan-Bucur PDL Abținere
255. Stragea Sorin Constantin PSD DA
256. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
257. Surdu Raluca PNL Abținere
258. Szabó Ödön UDMR DA
259. Șimon Gheorghe PSD DA
260. Șoptică Costel PNL Abținere
261. Șova Lucian PSD DA
262. Ștefan Viorel PSD DA
263. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
264. Taloș Gheorghe-Mirel PNL Abținere
265. Tararache Mihai - Abținere
266. Tămâian Ioan PNL Abținere
267. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
268. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
269. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
270. Teju Sorin PNL DA
271. Teodorescu Cătălin-Florin PDL Abținere
272. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL Abținere
273. Tiuch Cătălin PSD DA
274. Tîlvăr Angel PSD DA
275. Tocuț Dan-Laurențiu PNL Abținere
276. Traicu Rodin PSD DA
277. Tudorache Daniel PSD DA
278. Tudorie Violeta PSD DA
279. Tudose Mihai PSD DA
280. Tușa Adriana Diana - Abținere
281. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL Abținere
282. Țîmpău Radu Bogdan PNL Abținere
283. Udriște Gheorghe PDL Abținere
284. Uricec Eugen Constantin PSD DA
285. Ursărescu Dorinel PNL Abținere
286. Vainer Aurel Minoritati DA
287. Varga Lucia-Ana PNL Abținere
288. Varga Vasile PNL Abținere
289. Vasilică Radu Costin PSD DA
290. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
291. Vladu Iulian PDL NU
292. Vlase Petru Gabriel PSD DA
293. Vlădoiu Aurel PSD DA
294. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
295. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
296. Vreme Valerian - NU
297. Vulpescu Ioan PSD DA
298. Weber Mihai PSD DA
299. Zamfir Daniel-Cătălin PNL Abținere
300. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
301. Zlati Radu PNL Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 25 februarie 2021, 21:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro