Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.06.2014 > 13:48 Versiunea pentru printare
Marți, 3 iunie 2014, ora 13:48

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 552/2013 privind modificarea Legii nr.35/2008 pentru alegerea Camerei Deputaților și Senatului
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:304 136 73 24 15 15 12 13 16
- voturi pentru (DA):281 134 69 24 - 15 12 13 14
- voturi împotrivă (NU):17 - 2 - 15 - - - -
- abțineri:4 1 2 - - - - - 1
- nu au votat:2 1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Anghel Gabriela-Lola ND NU
7. Antal István UDMR DA
8. Anton Marin - DA
9. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PSD DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balan Ioan PDL DA
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
19. Bălan Ion PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benga Ioan PSD DA
23. Blănariu Valentin ND NU
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PDL DA
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Borbély László UDMR DA
30. Bordeianu Dan PNL DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Caloianu Mario-Ernest ND NU
37. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
40. Cernea Remus-Florinel - DA
41. Chebac Eugen PSD DA
42. Cherecheș Florica PNL DA
43. Chiriță Dumitru PSD DA
44. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
45. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
46. Chițoiu Daniel PNL DA
47. Cioată Cezar ALDE DA
48. Ciobanu Gheorghe PSD DA
49. Ciobanu Liliana ND NU
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
54. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
55. Ciuhodaru Tudor ND NU
56. Ciurariu Florin PNL DA
57. Cocei Erland PNL DA
58. Comșa Cornel-George - DA
59. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
60. Cosma Vlad-Alexandru PSD -
61. Costin Gheorghe PNL DA
62. Covaci Dorel PSD DA
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
64. Cristea Aurelia PSD DA
65. Cristea Victor PSD DA
66. Cristian Horia PNL Abținere
67. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
68. Culețu Dănuț PDL DA
69. Cupă Ion PNL DA
70. Cupșa Ioan PNL DA
71. Daea Petre PSD DA
72. Dalca Ștefan-Petru ND NU
73. Deaconu Mihai ND NU
74. Delureanu Virgil PSD DA
75. Diaconu Adrian-Nicolae PSD Abținere
76. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
77. Dima Toader PSD DA
78. Dîrzu Ioan PSD DA
79. Doboș Anton PNL DA
80. Dobre Mircea-Titus PSD DA
81. Dobrinescu Traian PNL DA
82. Dolha Mircea PNL DA
83. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
84. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
85. Dragomir Gheorghe PNL DA
86. Dragomir Viorel Marian PSD DA
87. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
88. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
89. Dumbrăvanu Paul PNL DA
90. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
91. Dumitru Georgică ALDE DA
92. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
93. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
94. Emacu Gheorghe PSD DA
95. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
96. Eparu Ion PSD DA
97. Erdei Dolóczki István UDMR DA
98. Fejér László-Ődőn UDMR DA
99. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
100. Firczak Gheorghe Minoritati DA
101. Florea Damian ALDE DA
102. Frăticiu Gheorghe PSD DA
103. Galan Constantin PNL DA
104. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
105. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL NU
106. Găină Mihăiță PSD DA
107. Gerea Andrei Dominic PNL DA
108. Gheorghe Florin - DA
109. Gheorghe Tinel PDL DA
110. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
111. Ghiveciu Marian PSD DA
112. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
113. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
114. Grama Horia PSD DA
115. Grecea Maria PNL Abținere
116. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
117. Gudu Vasile PDL DA
118. Gunia Dragoș-Ionel - DA
119. Guran Virgil PNL DA
120. Gurzău Adrian - DA
121. Gust Băloșin Florentin PSD DA
122. Harbuz Liviu PSD DA
123. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
124. Holban Titi PSD DA
125. Hrebenciuc Viorel PSD DA
126. Iacob Ridzi Monica Maria ND NU
127. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
128. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
129. Iancu Iulian PSD DA
130. Iane Daniel PNL DA
131. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
132. Ibram Iusein Minoritati DA
133. Ignat Miron Minoritati DA
134. Intotero Natalia-Elena PSD DA
135. Ionescu Aurelian ALDE DA
136. Ionescu George PDL DA
137. Iordache Florin PSD DA
138. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
139. Iriza Scarlat PSD DA
140. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
141. Itu Cornel PSD DA
142. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
143. Kerekes Károly UDMR DA
144. Kereskényi Gábor UDMR DA
145. Khraibani Camelia PSD DA
146. Korodi Attila UDMR DA
147. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
148. Longher Ghervazen Minoritati DA
149. Lubanovici Mircea PDL DA
150. Lupu Mihai PNL DA
151. Manda Iulian Claudiu PSD DA
152. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
153. Marcoci Vlad PSD DA
154. Marcu Nicu PNL DA
155. Marcu Viorica PNL DA
156. Marian Ion Cristinel ND NU
157. Marin Gheorghe PSD DA
158. Markó Attila-Gabor UDMR DA
159. Marocico Ion Minoritati DA
160. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
161. Máté András-Levente UDMR DA
162. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
163. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
164. Melinte Ion PSD DA
165. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
166. Mihai Aurelian - DA
167. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
168. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
169. Mincă Liliana ND NU
170. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
171. Mitrea Manuela PSD DA
172. Mitrea Miron Tudor PSD DA
173. Mîrza Gavril PSD DA
174. Mocanu Adrian PSD DA
175. Mocanu Vasile PSD DA
176. Mocioalcă Ion PSD DA
177. Mocioi Niculina ND NU
178. Moisii Constantin PSD DA
179. Moldovan Ioan ALDE DA
180. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
181. Movilă Petru - DA
182. Munteanu Ioan PSD DA
183. Murgu Neagu PSD DA
184. Nazare Alexandru PDL DA
185. Neacșu Marian PSD DA
186. Necula Cosmin PSD DA
187. Negruț Cornelia ALDE DA
188. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
189. Nichita Cristina PSD DA
190. Nicoară Romeo Florin PNL DA
191. Nicolae Alexandri PNL NU
192. Nicolae Florian PSD DA
193. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
194. Niculae Aurel - DA
195. Niculescu Dumitru ND NU
196. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
197. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
198. Nistor Laurențiu PSD DA
199. Nistor Marioara PSD DA
200. Niță Emil PSD DA
201. Nosa Iuliu PSD DA
202. Oajdea Daniel Vasile ND NU
203. Ochi Ion PSD DA
204. Oltean Ioan PDL DA
205. Orban Ludovic PNL DA
206. Oros Nechita-Adrian PNL DA
207. Palașcă Viorel PNL DA
208. Palăr Ionel PNL DA
209. Paleologu Theodor - DA
210. Pambuccian Varujan Minoritati DA
211. Paul Maria-Andreea PDL DA
212. Pârgaru Ion PNL DA
213. Peia Ninel PSD DA
214. Petrea Dorin Silviu PSD DA
215. Petrescu Petre PSD DA
216. Petric Octavian PSD DA
217. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
218. Pop Georgian PSD DA
219. Popa Octavian-Marius PNL DA
220. Popeangă Vasile PSD DA
221. Popescu Dan-Cristian PDL DA
222. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
223. Potor Călin PSD DA
224. Preda Cezar-Florin PDL DA
225. Pușcaș Iacob PSD DA
226. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
227. Răducanu Ion PSD DA
228. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
229. Rădulescu Constantin PSD DA
230. Rădulescu Romeo PDL DA
231. Rățoi Neculai PSD DA
232. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
233. Rizea Cristian PSD DA
234. Roman Cristian-Constantin PDL DA
235. Roman Gheorghe PSD DA
236. Roșca Lucreția PSD DA
237. Roșca Mircea PNL DA
238. Rotaru Răzvan ALDE DA
239. Sava Andrei-Valentin PSD DA
240. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
241. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
242. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
243. Scutaru Adrian George PNL DA
244. Secară Florin Mihail - DA
245. Seres Dénes UDMR DA
246. Simedru Dan Coriolan PNL DA
247. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
248. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
249. Solomon Adrian PSD DA
250. Stan Ioan PSD DA
251. Stanciu Anghel PSD DA
252. Stanciu Zisu PSD DA
253. Stancu Ionel Minoritati DA
254. Stănescu Alexandru PSD DA
255. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
256. Stoica Mihaela - DA
257. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
258. Stragea Sorin Constantin PSD DA
259. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
260. Surdu Raluca PNL DA
261. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
262. Szabó Ödön UDMR DA
263. Șimon Gheorghe PSD DA
264. Șoptică Costel PNL DA
265. Șova Lucian PSD DA
266. Ștefan Viorel PSD DA
267. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
268. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
269. Tararache Mihai - -
270. Tămâian Ioan PNL DA
271. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
272. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
273. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
274. Teju Sorin PNL DA
275. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
276. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
277. Tiuch Cătălin PSD DA
278. Tîlvăr Angel PSD DA
279. Toader Mircea-Nicu PDL DA
280. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
281. Traicu Rodin PSD DA
282. Tudorache Daniel PSD DA
283. Tudorie Violeta PSD DA
284. Tudose Mihai PSD DA
285. Tușa Adriana Diana - Abținere
286. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
287. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
288. Udriște Gheorghe PDL DA
289. Uricec Eugen Constantin PSD DA
290. Ursărescu Dorinel PNL DA
291. Varga Lucia-Ana PNL DA
292. Varga Vasile PNL DA
293. Vasilică Radu Costin PSD DA
294. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
295. Vladu Iulian PDL DA
296. Vlase Petru Gabriel PSD DA
297. Vlădoiu Aurel PSD DA
298. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
299. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
300. Vulpescu Ioan PSD DA
301. Weber Mihai PSD DA
302. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
303. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
304. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 25 februarie 2021, 21:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro