Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.06.2014 > 13:27 Versiunea pentru printare
Marți, 3 iunie 2014, ora 13:27

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-52
Subiect vot: Pct. 52 pe ordinea de zi
PL 205/2011 pentru modificarea și completarea Legii nr.220/2008 pentru pentru stabilirea sistemului de promovare a producerii energiei din surse regenerabile de energie
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:140 47 44 14 5 6 11 6 7
- voturi pentru (DA):22 15 - - - 2 3 2 -
- voturi împotrivă (NU):20 - 12 5 1 - - 1 1
- abțineri:7 - 3 3 1 - - - -
- nu au votat:91 32 29 6 3 4 8 3 6

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
2. Amet Varol Minoritati -
3. Andea Petru PSD -
4. Andronache Gabriel PNL -
5. Anușca Roxana-Florentina PNL NU
6. Arsene Ionel PSD -
7. Balan Ioan PDL -
8. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
9. Bode Lucian Nicolae PDL -
10. Bogdănici Camelia-Margareta - -
11. Bordeianu Dan PNL -
12. Bucura-Oprescu Simona PSD -
13. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
14. Buican Cristian PNL -
15. Calimente Mihăiță PNL -
16. Cazan Mircea-Vasile PNL -
17. Călin Ion PSD DA
18. Cernea Remus-Florinel - -
19. Chirvăsuță Laurențiu PSD -
20. Ciobanu Liliana ND Abținere
21. Ciocan Dan PSD -
22. Ciolacu Ion-Marcel PSD -
23. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
24. Ciuhodaru Tudor ND NU
25. Cocei Erland PNL -
26. Comșa Cornel-George - -
27. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL -
28. Cristian Horia PNL -
29. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
30. Cupă Ion PNL -
31. Cupșa Ioan PNL -
32. Dalca Ștefan-Petru ND -
33. Diaconu Mihai-Bogdan PSD -
34. Dîrzu Ioan PSD -
35. Dragomir Gheorghe PNL -
36. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
37. Eparu Ion PSD -
38. Erdei Dolóczki István UDMR -
39. Fenechiu Cătălin-Daniel ND -
40. Firczak Gheorghe Minoritati -
41. Florea Damian ALDE -
42. Frăticiu Gheorghe PSD -
43. Galan Constantin PNL -
44. Ganț Ovidiu Victor Minoritati -
45. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL -
46. Găină Mihăiță PSD -
47. Gheorghe Florin - -
48. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
49. Ghiveciu Marian PSD -
50. Gireadă Dumitru-Verginel PNL Abținere
51. Grama Horia PSD -
52. Grecea Maria PNL -
53. Grindeanu Sorin Mihai PSD -
54. Gudu Vasile PDL NU
55. Gurzău Adrian - NU
56. Hărău Eleonora-Carmen PNL -
57. Holban Titi PSD DA
58. Ialomițianu Gheorghe PDL -
59. Iancu Iulian PSD DA
60. Iane Daniel PNL -
61. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
62. Ibram Iusein Minoritati -
63. Ignat Miron Minoritati -
64. Ionescu George PDL Abținere
65. Iordache Florin PSD -
66. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
67. Korodi Attila UDMR DA
68. Laza-Matiuța Liviu PDL -
69. Longher Ghervazen Minoritati -
70. Lupu Mihai PNL NU
71. Marcoci Vlad PSD -
72. Markó Attila-Gabor UDMR -
73. Marocico Ion Minoritati -
74. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
75. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD -
76. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD -
77. Mitrea Manuela PSD DA
78. Mîrza Gavril PSD DA
79. Mocanu Vasile PSD DA
80. Nazare Alexandru PDL -
81. Neacșu Marian PSD DA
82. Nicolae Alexandri PNL Abținere
83. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL -
84. Niculescu Dumitru ND -
85. Nistor Gheorghe-Vlad PNL NU
86. Nistor Marioara PSD DA
87. Niță Emil PSD -
88. Oltean Ioan PDL Abținere
89. Orban Ludovic PNL -
90. Palașcă Viorel PNL NU
91. Palăr Ionel PNL -
92. Paul Maria-Andreea PDL NU
93. Petrea Dorin Silviu PSD -
94. Petrescu Petre PSD DA
95. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
96. Popa Radu Mihai PSD -
97. Popescu Dan-Cristian PDL -
98. Potor Călin PSD -
99. Preda Cezar-Florin PDL NU
100. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE -
101. Reuer Elena-Ramona PNL -
102. Rizea Cristian PSD -
103. Rotaru Răzvan ALDE NU
104. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD -
105. Scarlat George PNL -
106. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
107. Seres Dénes UDMR -
108. Simedru Dan Coriolan PNL -
109. Solomon Adrian PSD DA
110. Stanciu Anghel PSD -
111. Stancu Ionel Minoritati -
112. Surdu Raluca PNL -
113. Szabó Ödön UDMR -
114. Șoptică Costel PNL Abținere
115. Ștefan Viorel PSD -
116. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
117. Taloș Gheorghe-Mirel PNL NU
118. Tararache Mihai - -
119. Tămâian Ioan PNL -
120. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE -
121. Tătaru Florin-Cristian PSD -
122. Teju Sorin PNL -
123. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
124. Teodorescu Ioan Viorel PNL -
125. Tîlvăr Angel PSD -
126. Tudorie Violeta PSD -
127. Tudose Mihai PSD -
128. Tușa Adriana Diana - -
129. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL NU
130. Țîmpău Radu Bogdan PNL -
131. Ursărescu Dorinel PNL -
132. Varga Lucia-Ana PNL NU
133. Varga Vasile PNL NU
134. Vasilică Radu Costin PSD DA
135. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD -
136. Vladu Iulian PDL Abținere
137. Vlădoiu Aurel PSD DA
138. Vulpescu Ioan PSD -
139. Zamfir Daniel-Cătălin PNL -
140. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 25 februarie 2021, 21:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro