Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.06.2014 > 11:38 Versiunea pentru printare
Marți, 17 iunie 2014, ora 11:38

Subiect vot: Propunere 16
PL 665/2013 pentru aprobarea unor măsuri fiscal pentru sprijinirea mediului de afaceri, crearea de noi locuri de muncă și stimularea consumului
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:181 90 39 11 7 11 9 8 6
- voturi pentru (DA):67 5 36 11 7 - 1 1 6
- voturi împotrivă (NU):108 81 1 - - 11 8 7 -
- abțineri:4 3 1 - - - - - -
- nu au votat:2 1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND DA
2. Adăscăliței Constantin PSD NU
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati NU
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Anton Marin - DA
7. Arsene Ionel PSD NU
8. Axente Ioan PSD NU
9. Babuș Radu PSD NU
10. Baltă Mihai PSD NU
11. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
12. Bălan Ion PSD NU
13. Benga Ioan PSD NU
14. Birchall Ana PSD NU
15. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
16. Bónis István UDMR NU
17. Bucur Constantin-Alin PSD NU
18. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
19. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
20. Buican Cristian PNL DA
21. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
22. Calimente Mihăiță PNL DA
23. Cernea Remus-Florinel - DA
24. Chiriță Dumitru PSD NU
25. Cioată Cezar ALDE NU
26. Ciobanu Liliana ND DA
27. Ciocan Dan PSD NU
28. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
29. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
30. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE NU
31. Ciuhodaru Tudor ND DA
32. Cocei Erland PNL DA
33. Codîrlă Liviu PSD NU
34. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD NU
35. Costin Gheorghe PNL DA
36. Covaci Dorel PSD NU
37. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
38. Cristea Aurelia PSD NU
39. Cristea Victor PSD NU
40. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
41. Culețu Dănuț PDL DA
42. Cupă Ion PNL DA
43. Dalca Ștefan-Petru ND DA
44. Delureanu Virgil PSD NU
45. Diaconu Adrian-Nicolae PSD NU
46. Dima Toader PSD NU
47. Diniță Ion ALDE NU
48. Doboș Anton PNL DA
49. Dobre Mircea-Titus PSD NU
50. Dobre Victor Paul PNL DA
51. Dobrinescu Traian PNL DA
52. Dolha Mircea PNL DA
53. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
54. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
55. Dragomir Maria ND DA
56. Dragomir Viorel Marian PSD NU
57. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
58. Drăghici Sonia-Maria PSD NU
59. Enache Marian PSD NU
60. Eparu Ion PSD NU
61. Erdei Dolóczki István UDMR NU
62. Fejér László-Ődőn UDMR NU
63. Firczak Gheorghe Minoritati NU
64. Florea Daniel PSD NU
65. Frăticiu Gheorghe PSD NU
66. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
67. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
68. Gheorghe Florin - DA
69. Gheorghe Tinel PDL DA
70. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
71. Gliga Vasile Ghiorghe PSD NU
72. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
73. Grama Horia PSD DA
74. Grecea Maria PNL DA
75. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
76. Guran Virgil PNL DA
77. Gust Băloșin Florentin PSD NU
78. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
79. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
80. Hulea Ioan PSD NU
81. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
82. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
83. Ibram Iusein Minoritati NU
84. Intotero Natalia-Elena PSD NU
85. Ionescu Aurelian ALDE NU
86. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
87. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
88. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR NU
89. Kerekes Károly UDMR NU
90. Kereskényi Gábor UDMR NU
91. Khraibani Camelia PSD NU
92. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
93. Marcoci Vlad PSD NU
94. Marcu Nicu PNL Abținere
95. Marcu Viorica PNL DA
96. Marica Petru-Sorin PSD Abținere
97. Marin Gheorghe PSD NU
98. Marin Laura PSD NU
99. Markó Attila-Gabor UDMR NU
100. Marocico Ion Minoritati NU
101. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
102. Máté András-Levente UDMR NU
103. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
104. Măduța Flavius-Luigi PSD NU
105. Melinte Ion PSD NU
106. Mihai Aurelian - DA
107. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD NU
108. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
109. Militaru Lucian PDL DA
110. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
111. Mitrea Miron Tudor PSD NU
112. Mocanu Vasile PSD NU
113. Mocioi Niculina ND DA
114. Moldovan Ioan ALDE NU
115. Munteanu Ioan PSD NU
116. Murgu Neagu PSD DA
117. Nassar Rodica PSD NU
118. Neacșu Marian PSD NU
119. Necula Cosmin PSD NU
120. Negruț Cornelia ALDE NU
121. Nichita Cristina PSD NU
122. Nicoară Romeo Florin PNL DA
123. Nicolae Florian PSD NU
124. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
125. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
126. Niculescu Dumitru ND DA
127. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
128. Nistor Laurențiu PSD NU
129. Nistor Marioara PSD NU
130. Niță Emil PSD NU
131. Nosa Iuliu PSD NU
132. Ochi Ion PSD Abținere
133. Oltean Ioan PDL DA
134. Orban Ludovic PNL DA
135. Palașcă Viorel PNL -
136. Paul Maria-Andreea PDL DA
137. Păun Nicolae Minoritati NU
138. Pâslaru Florin-Costin PSD NU
139. Peia Ninel PSD NU
140. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
141. Popa Octavian-Marius PNL DA
142. Popeangă Vasile PSD NU
143. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
144. Pușcaș Iacob PSD NU
145. Rățoi Neculai PSD NU
146. Reuer Elena-Ramona PNL DA
147. Roman Cristian-Constantin PDL DA
148. Roman Gheorghe PSD Abținere
149. Roman Victor PSD NU
150. Roșca Lucreția PSD NU
151. Rotaru Răzvan ALDE DA
152. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
153. Săpunaru Nini PNL DA
154. Scarlat George PNL DA
155. Simedru Dan Coriolan PNL DA
156. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
157. Stănescu Alexandru PSD NU
158. Stragea Sorin Constantin PSD NU
159. Szabó Ödön UDMR NU
160. Șcheau Ion PSD NU
161. Șimon Gheorghe PSD NU
162. Șova Lucian PSD DA
163. Ștefan Viorel PSD NU
164. Ștefănescu Elena Cătălina PSD NU
165. Tănase Răzvan-Ionuț PSD -
166. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
167. Tomac Eugen - DA
168. Traicu Rodin PSD NU
169. Tudorache Daniel PSD NU
170. Tudorie Violeta PSD NU
171. Tudose Mihai PSD NU
172. Tușa Adriana Diana - DA
173. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
174. Udriște Gheorghe PDL DA
175. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
176. Varga Vasile PNL DA
177. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD NU
178. Vlase Petru Gabriel PSD DA
179. Zaharcu Neviser PSD NU
180. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU
181. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 25 februarie 2021, 21:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro