Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.06.2014 > 11:55 Versiunea pentru printare
Marți, 17 iunie 2014, ora 11:55

Subiect vot: Propunere 17
PL 665/2013 pentru aprobarea unor măsuri fiscal pentru sprijinirea mediului de afaceri, crearea de noi locuri de muncă și stimularea consumului
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:149 74 32 12 5 8 8 6 4
- voturi pentru (DA):53 1 31 12 5 - 1 1 2
- voturi împotrivă (NU):91 72 - - - 8 6 5 -
- abțineri:4 - 1 - - - 1 - 2
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND DA
2. Adăscăliței Constantin PSD NU
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Anton Marin - DA
6. Axente Ioan PSD NU
7. Baltă Mihai PSD NU
8. Bălan Ion PSD NU
9. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
10. Birchall Ana PSD NU
11. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
12. Bónis István UDMR NU
13. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
14. Buican Cristian PNL DA
15. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
16. Calotă Florică Ică PNL DA
17. Călin Ion PSD NU
18. Cernea Remus-Florinel - Abținere
19. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
20. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
21. Ciobanu Liliana ND DA
22. Ciocan Dan PSD NU
23. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
24. Ciuhodaru Tudor ND DA
25. Codîrlă Liviu PSD NU
26. Costin Gheorghe PNL DA
27. Covaci Dorel PSD NU
28. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
29. Crăciunescu Grigore PNL DA
30. Cristea Victor PSD NU
31. Cristian Horia PNL DA
32. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
33. Cupă Ion PNL DA
34. Delureanu Virgil PSD NU
35. Diaconu Adrian-Nicolae PSD NU
36. Dima Toader PSD NU
37. Diniță Ion ALDE NU
38. Doboș Anton PNL DA
39. Dobre Mircea-Titus PSD NU
40. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
41. Dragomir Maria ND DA
42. Drăghici Sonia-Maria PSD NU
43. Dumbrăvanu Paul PNL DA
44. Dumitru Georgică ALDE NU
45. Emacu Gheorghe PSD NU
46. Enache Marian PSD NU
47. Eparu Ion PSD NU
48. Erdei Dolóczki István UDMR NU
49. Fejér László-Ődőn UDMR NU
50. Firczak Gheorghe Minoritati NU
51. Florea Daniel PSD NU
52. Frăticiu Gheorghe PSD NU
53. Galan Constantin PNL DA
54. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
55. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
56. Gheorghe Tinel PDL DA
57. Grecea Maria PNL DA
58. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
59. Guran Virgil PNL DA
60. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
61. Harbuz Liviu PSD NU
62. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
63. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
64. Iane Daniel PNL DA
65. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
66. Intotero Natalia-Elena PSD NU
67. Ionescu Aurelian ALDE NU
68. Iordache Florin PSD NU
69. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
70. Kerekes Károly UDMR NU
71. Khraibani Camelia PSD NU
72. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
73. Marcoci Vlad PSD NU
74. Marcu Nicu PNL Abținere
75. Marcu Viorica PNL DA
76. Marica Petru-Sorin PSD NU
77. Marin Laura PSD NU
78. Máté András-Levente UDMR NU
79. Măduța Flavius-Luigi PSD NU
80. Melinte Ion PSD NU
81. Mihai Aurelian - Abținere
82. Militaru Lucian PDL DA
83. Mircovici Niculae Minoritati DA
84. Mitrea Miron Tudor PSD NU
85. Mocanu Vasile PSD NU
86. Moisii Constantin PSD NU
87. Moldovan Ioan ALDE NU
88. Moldovan Iosif UDMR NU
89. Muntean Mircia PSD NU
90. Munteanu Ioan PSD NU
91. Nassar Rodica PSD NU
92. Neacșu Marian PSD NU
93. Negruț Clement - DA
94. Negruț Cornelia ALDE NU
95. Nichita Cristina PSD NU
96. Nicolae Florian PSD NU
97. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
98. Niculescu Dumitru ND DA
99. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
100. Nistor Laurențiu PSD NU
101. Nistor Marioara PSD NU
102. Niță Emil PSD NU
103. Nosa Iuliu PSD NU
104. Oltean Ioan PDL DA
105. Palăr Ionel PNL DA
106. Pambuccian Varujan Minoritati NU
107. Paul Maria-Andreea PDL DA
108. Păun Nicolae Minoritati NU
109. Pâslaru Florin-Costin PSD NU
110. Peia Ninel PSD NU
111. Petric Octavian PSD NU
112. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
113. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
114. Pușcaș Iacob PSD NU
115. Rădulescu Romeo PDL DA
116. Rățoi Neculai PSD NU
117. Reuer Elena-Ramona PNL DA
118. Rizea Cristian PSD NU
119. Roman Cristian-Constantin PDL DA
120. Roman Gheorghe PSD NU
121. Roman Victor PSD NU
122. Roșca Lucreția PSD NU
123. Rotaru Răzvan ALDE DA
124. Scarlat George PNL DA
125. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
126. Stănescu Alexandru PSD NU
127. Stănișoară Mihai PNL DA
128. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
129. Stragea Sorin Constantin PSD NU
130. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
131. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
132. Szabó Ödön UDMR NU
133. Șcheau Ion PSD NU
134. Șova Lucian PSD DA
135. Ștefan Viorel PSD NU
136. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
137. Tămâian Ioan PNL DA
138. Tănase Răzvan-Ionuț PSD -
139. Toader Mircea-Nicu PDL DA
140. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
141. Traicu Rodin PSD NU
142. Tudose Mihai PSD NU
143. Udriște Gheorghe PDL DA
144. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
145. Vainer Aurel Minoritati NU
146. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD NU
147. Vlădoiu Aurel PSD NU
148. Zaharcu Neviser PSD NU
149. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 2 martie 2021, 15:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro