Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.06.2014 > 12:45 Versiunea pentru printare
Marți, 17 iunie 2014, ora 12:45

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 279/2014 privind abilitarea Guvernului de a emite Ordonanțe
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:323 146 77 25 15 15 14 11 20
- voturi pentru (DA):191 145 5 - - 14 14 10 3
- voturi împotrivă (NU):114 - 72 25 2 - - - 15
- abțineri:16 - - - 13 - - 1 2
- nu au votat:2 1 - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND Abținere
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
5. Almăjanu Marin PNL NU
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL NU
9. Anghel Gabriela-Lola ND Abținere
10. Antal István UDMR DA
11. Anton Marin - NU
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balan Ioan PDL NU
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
19. Bălan Ion PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benga Ioan PSD DA
23. Berci Vasile PNL NU
24. Birchall Ana PSD DA
25. Blăjuț Viorel-Ionel - Abținere
26. Blănariu Valentin ND Abținere
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bogdănici Camelia-Margareta - NU
30. Boghicevici Claudia PDL NU
31. Bónis István UDMR DA
32. Borbély László UDMR DA
33. Bordeianu Dan PNL NU
34. Bucur Constantin-Alin PSD DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
37. Buican Cristian PNL NU
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Calimente Mihăiță PNL DA
40. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
41. Calotă Florică Ică PNL NU
42. Canacheu Costică PDL NU
43. Călin Ion PSD DA
44. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
45. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL NU
46. Cernea Remus-Florinel - DA
47. Chebac Eugen PSD DA
48. Chiriță Dumitru PSD DA
49. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
50. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
51. Chițoiu Daniel PNL DA
52. Cioată Cezar ALDE DA
53. Ciobanu Gheorghe PSD DA
54. Ciobanu Liliana ND NU
55. Ciocan Dan PSD DA
56. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
59. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
60. Cocei Erland PNL NU
61. Codîrlă Liviu PSD DA
62. Comșa Cornel-George - DA
63. Costin Gheorghe PNL NU
64. Covaci Dorel PSD DA
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
66. Crăciunescu Grigore PNL NU
67. Cristea Victor PSD DA
68. Cristian Horia PNL NU
69. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
70. Culețu Dănuț PDL NU
71. Cupă Ion PNL DA
72. Daea Petre PSD DA
73. Dalca Ștefan-Petru ND Abținere
74. Delureanu Virgil PSD DA
75. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
76. Dima Toader PSD DA
77. Diniță Ion ALDE DA
78. Doboș Anton PNL NU
79. Dobre Mircea-Titus PSD DA
80. Dobrinescu Traian PNL NU
81. Dolha Mircea PNL NU
82. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
83. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
84. Dragomir Gheorghe PNL NU
85. Dragomir Maria ND Abținere
86. Dragomir Viorel Marian PSD DA
87. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
88. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
89. Dumbrăvanu Paul PNL NU
90. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
91. Dumitru Georgică ALDE DA
92. Dumitru Ioana-Jenica ND Abținere
93. Dumitru Ovidiu-Ioan - NU
94. Emacu Gheorghe PSD DA
95. Enache Marian PSD DA
96. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
97. Eparu Ion PSD DA
98. Erdei Dolóczki István UDMR DA
99. Fejér László-Ődőn UDMR DA
100. Fenechiu Cătălin-Daniel ND Abținere
101. Firczak Gheorghe Minoritati DA
102. Florea Daniel PSD DA
103. Frăticiu Gheorghe PSD DA
104. Galan Constantin PNL NU
105. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
106. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL NU
107. Găină Mihăiță PSD DA
108. Geantă Florian Daniel - NU
109. Gerea Andrei Dominic PNL DA
110. Gheorghe Florin - NU
111. Gheorghe Tinel PDL NU
112. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
113. Ghiveciu Marian PSD DA
114. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
115. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
116. Gorghiu Alina-Ștefania PNL NU
117. Grama Horia PSD DA
118. Grecea Maria PNL NU
119. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
120. Gunia Dragoș-Ionel - NU
121. Guran Virgil PNL NU
122. Gurzău Adrian - NU
123. Gust Băloșin Florentin PSD DA
124. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
125. Harbuz Liviu PSD DA
126. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
127. Holban Titi PSD DA
128. Hrebenciuc Viorel PSD DA
129. Hulea Ioan PSD DA
130. Iacob Ridzi Monica Maria ND Abținere
131. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
132. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
133. Iancu Iulian PSD DA
134. Iane Daniel PNL NU
135. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
136. Ibram Iusein Minoritati DA
137. Intotero Natalia-Elena PSD DA
138. Ionescu Aurelian ALDE DA
139. Ionescu George PDL NU
140. Iordache Florin PSD DA
141. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
142. Iriza Scarlat PSD DA
143. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
144. Itu Cornel PSD DA
145. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
146. Kerekes Károly UDMR DA
147. Kereskényi Gábor UDMR -
148. Khraibani Camelia PSD DA
149. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
150. Lubanovici Mircea PDL NU
151. Lupu Mihai PNL NU
152. Manda Iulian Claudiu PSD DA
153. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
154. Marcoci Vlad PSD DA
155. Marcu Nicu PNL NU
156. Marcu Viorica PNL NU
157. Marian Ion Cristinel ND Abținere
158. Marica Petru-Sorin PSD DA
159. Marin Gheorghe PSD DA
160. Marin Laura PSD DA
161. Markó Attila-Gabor UDMR DA
162. Marocico Ion Minoritati DA
163. Martin Eduard-Stelian PSD DA
164. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
165. Máté András-Levente UDMR DA
166. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
167. Mazilu Constantin PSD DA
168. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
169. Melinte Ion PSD DA
170. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
171. Mihai Aurelian - NU
172. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
173. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
174. Militaru Lucian PDL NU
175. Mincă Liliana ND Abținere
176. Mircovici Niculae Minoritati DA
177. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
178. Mitrea Manuela PSD DA
179. Mocanu Adrian PSD DA
180. Mocanu Vasile PSD DA
181. Mocioi Niculina ND NU
182. Moisii Constantin PSD DA
183. Moldovan Ioan ALDE DA
184. Moldovan Iosif UDMR DA
185. Molnar Zsolt UDMR DA
186. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
187. Movilă Petru - NU
188. Munteanu Ioan PSD DA
189. Murgu Neagu PSD DA
190. Nassar Rodica PSD DA
191. Nazare Alexandru PDL NU
192. Neacșu Marian PSD DA
193. Necula Cosmin PSD DA
194. Negruț Clement - NU
195. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
196. Nichita Cristina PSD DA
197. Nicoară Romeo Florin PNL NU
198. Nicolae Florian PSD DA
199. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
200. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
201. Nicolicea Eugen PSD DA
202. Niculescu Dumitru ND Abținere
203. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
204. Nistor Gheorghe-Vlad PNL NU
205. Nistor Laurențiu PSD DA
206. Niță Emil PSD DA
207. Nosa Iuliu PSD DA
208. Ochi Ion PSD DA
209. Oltean Ioan PDL NU
210. Orban Ludovic PNL NU
211. Oros Nechita-Adrian PNL NU
212. Palașcă Viorel PNL NU
213. Palăr Ionel PNL NU
214. Paleologu Theodor - NU
215. Pambuccian Varujan Minoritati DA
216. Pardău Dumitru PNL NU
217. Paul Maria-Andreea PDL NU
218. Păun Nicolae Minoritati DA
219. Pârgaru Ion PNL NU
220. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
221. Peia Ninel PSD DA
222. Petrea Dorin Silviu PSD DA
223. Petric Octavian PSD DA
224. Pistru Eusebiu-Manea PDL NU
225. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
226. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
227. Pop Georgian PSD DA
228. Popa Octavian-Marius PNL NU
229. Popa Radu Mihai PSD DA
230. Popeangă Vasile PSD DA
231. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
232. Popescu Florin Aurelian - Abținere
233. Preda Cezar-Florin PDL NU
234. Pușcaș Iacob PSD DA
235. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE Abținere
236. Răducanu Ion PSD DA
237. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
238. Rădulescu Constantin PSD DA
239. Rădulescu Romeo PDL NU
240. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
241. Reuer Elena-Ramona PNL NU
242. Rizea Cristian PSD DA
243. Roman Cristian-Constantin PDL NU
244. Roman Gheorghe PSD DA
245. Roman Ioan Sorin PSD DA
246. Roșca Lucreția PSD DA
247. Roșca Mircea PNL NU
248. Rotaru Răzvan ALDE DA
249. Sava Andrei-Valentin PSD DA
250. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
251. Săpunaru Nini PNL NU
252. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
253. Scarlat George PNL NU
254. Secară Florin Mihail - NU
255. Sefer Cristian-George ND Abținere
256. Silaghi Ovidiu Ioan PSD DA
257. Simedru Dan Coriolan PNL NU
258. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
259. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
260. Solomon Adrian PSD DA
261. Stan Ion PSD DA
262. Stanciu Anghel PSD DA
263. Stanciu Zisu PSD DA
264. Stancu Ionel Minoritati DA
265. Stativă Irinel Ioan PSD DA
266. Stănescu Alexandru PSD DA
267. Stănișoară Mihai PNL NU
268. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
269. Stoica Mihaela - NU
270. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
271. Stragea Sorin Constantin PSD DA
272. Stroe Radu PNL DA
273. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
274. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
275. Surdu Raluca PNL NU
276. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
277. Szabó Ödön UDMR DA
278. Șcheau Ion PSD DA
279. Șimon Gheorghe PSD DA
280. Șoptică Costel PNL NU
281. Șova Lucian PSD DA
282. Ștefan Viorel PSD DA
283. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
284. Tabugan Ion PSD DA
285. Taloș Gheorghe-Mirel PNL NU
286. Tararache Mihai - DA
287. Tămâian Ioan PNL NU
288. Tănase Răzvan-Ionuț PSD -
289. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
290. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
291. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
292. Teodorescu Ioan Viorel PNL NU
293. Tiuch Cătălin PSD DA
294. Tîlvăr Angel PSD DA
295. Toader Mircea-Nicu PDL NU
296. Tocuț Dan-Laurențiu PNL NU
297. Tomac Eugen - NU
298. Traicu Rodin PSD DA
299. Tudorache Daniel PSD DA
300. Tudorie Violeta PSD DA
301. Tudose Mihai PSD DA
302. Turcan Raluca PDL NU
303. Tușa Adriana Diana - NU
304. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL NU
305. Udriște Gheorghe PDL NU
306. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
307. Uricec Eugen Constantin PSD DA
308. Ursărescu Dorinel PNL NU
309. Vainer Aurel Minoritati DA
310. Varga Lucia-Ana PNL NU
311. Varga Vasile PNL NU
312. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
313. Vladu Iulian PDL NU
314. Vlase Petru Gabriel PSD DA
315. Vlădoiu Aurel PSD DA
316. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
317. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
318. Vulpescu Ioan PSD DA
319. Weber Mihai PSD DA
320. Zaharcu Neviser PSD DA
321. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
322. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
323. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 26 mai 2020, 12:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro