Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.06.2014 > 12:46 Versiunea pentru printare
Marți, 17 iunie 2014, ora 12:46

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 665/2013 pentru aprobarea unor măsuri fiscal pentru sprijinirea mediului de afaceri, crearea de noi locuri de muncă și stimularea consumului
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:324 146 79 25 15 15 14 11 19
- voturi pentru (DA):286 145 77 1 12 14 13 10 14
- voturi împotrivă (NU):33 1 1 24 3 - 1 - 3
- abțineri:5 - 1 - - 1 - 1 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Anghel Gabriela-Lola ND DA
10. Antal István UDMR DA
11. Anton Marin - DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balan Ioan PDL NU
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
19. Bălan Ion PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benga Ioan PSD DA
23. Berci Vasile PNL DA
24. Birchall Ana PSD DA
25. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
26. Blănariu Valentin ND DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
30. Boghicevici Claudia PDL NU
31. Bónis István UDMR DA
32. Borbély László UDMR DA
33. Bordeianu Dan PNL DA
34. Bucur Constantin-Alin PSD DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
37. Buican Cristian PNL NU
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Calimente Mihăiță PNL DA
40. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
41. Calotă Florică Ică PNL DA
42. Canacheu Costică PDL NU
43. Călin Ion PSD DA
44. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
45. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
46. Cernea Remus-Florinel - Abținere
47. Chebac Eugen PSD DA
48. Chiriță Dumitru PSD DA
49. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
50. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
51. Chițoiu Daniel PNL DA
52. Cioată Cezar ALDE DA
53. Ciobanu Gheorghe PSD DA
54. Ciobanu Liliana ND NU
55. Ciocan Dan PSD DA
56. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
59. Ciuhodaru Tudor ND NU
60. Cocei Erland PNL DA
61. Codîrlă Liviu PSD DA
62. Comșa Cornel-George - DA
63. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
64. Costin Gheorghe PNL DA
65. Covaci Dorel PSD DA
66. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
67. Crăciunescu Grigore PNL DA
68. Cristea Victor PSD DA
69. Cristian Horia PNL DA
70. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
71. Culețu Dănuț PDL NU
72. Cupă Ion PNL DA
73. Daea Petre PSD DA
74. Dalca Ștefan-Petru ND DA
75. Delureanu Virgil PSD DA
76. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
77. Dima Toader PSD DA
78. Diniță Ion ALDE DA
79. Doboș Anton PNL DA
80. Dobre Mircea-Titus PSD DA
81. Dobrinescu Traian PNL DA
82. Dolha Mircea PNL DA
83. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
84. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
85. Dragomir Gheorghe PNL DA
86. Dragomir Maria ND DA
87. Dragomir Viorel Marian PSD DA
88. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
89. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
90. Dumbrăvanu Paul PNL DA
91. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
92. Dumitru Georgică ALDE DA
93. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
94. Dumitru Ovidiu-Ioan - NU
95. Emacu Gheorghe PSD DA
96. Enache Marian PSD DA
97. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
98. Eparu Ion PSD DA
99. Erdei Dolóczki István UDMR DA
100. Fejér László-Ődőn UDMR Abținere
101. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
102. Firczak Gheorghe Minoritati DA
103. Florea Daniel PSD DA
104. Frăticiu Gheorghe PSD DA
105. Galan Constantin PNL DA
106. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
107. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
108. Găină Mihăiță PSD DA
109. Geantă Florian Daniel - DA
110. Gerea Andrei Dominic PNL DA
111. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
112. Gheorghe Florin - DA
113. Gheorghe Tinel PDL NU
114. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
115. Ghiveciu Marian PSD DA
116. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
117. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
118. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
119. Grecea Maria PNL DA
120. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
121. Gunia Dragoș-Ionel - DA
122. Guran Virgil PNL DA
123. Gurzău Adrian - DA
124. Gust Băloșin Florentin PSD DA
125. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
126. Harbuz Liviu PSD DA
127. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
128. Holban Titi PSD DA
129. Hrebenciuc Viorel PSD DA
130. Hulea Ioan PSD DA
131. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
132. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
133. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
134. Iancu Iulian PSD DA
135. Iane Daniel PNL DA
136. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
137. Ibram Iusein Minoritati DA
138. Intotero Natalia-Elena PSD DA
139. Ionescu Aurelian ALDE DA
140. Ionescu George PDL NU
141. Iordache Florin PSD DA
142. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
143. Iriza Scarlat PSD DA
144. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
145. Itu Cornel PSD DA
146. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
147. Kerekes Károly UDMR DA
148. Kereskényi Gábor UDMR DA
149. Khraibani Camelia PSD DA
150. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
151. Lubanovici Mircea PDL NU
152. Lupu Mihai PNL DA
153. Manda Iulian Claudiu PSD DA
154. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
155. Marcoci Vlad PSD DA
156. Marcu Nicu PNL DA
157. Marcu Viorica PNL DA
158. Marian Ion Cristinel ND DA
159. Marica Petru-Sorin PSD DA
160. Marin Gheorghe PSD DA
161. Marin Laura PSD DA
162. Markó Attila-Gabor UDMR DA
163. Marocico Ion Minoritati DA
164. Martin Eduard-Stelian PSD DA
165. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
166. Máté András-Levente UDMR DA
167. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
168. Mazilu Constantin PSD DA
169. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
170. Melinte Ion PSD DA
171. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
172. Mihai Aurelian - DA
173. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
174. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
175. Militaru Lucian PDL DA
176. Mincă Liliana ND DA
177. Mircovici Niculae Minoritati DA
178. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
179. Mitrea Manuela PSD DA
180. Mocanu Adrian PSD DA
181. Mocanu Vasile PSD DA
182. Mocioi Niculina ND NU
183. Moisii Constantin PSD DA
184. Moldovan Ioan ALDE DA
185. Moldovan Iosif UDMR DA
186. Molnar Zsolt UDMR DA
187. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
188. Movilă Petru - NU
189. Munteanu Ioan PSD DA
190. Nassar Rodica PSD DA
191. Nazare Alexandru PDL NU
192. Neacșu Marian PSD DA
193. Necula Cosmin PSD DA
194. Negruț Clement - DA
195. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
196. Nichita Cristina PSD DA
197. Nicoară Romeo Florin PNL DA
198. Nicolae Florian PSD DA
199. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
200. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
201. Nicolicea Eugen PSD DA
202. Niculescu Dumitru ND DA
203. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
204. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
205. Nistor Laurențiu PSD DA
206. Niță Emil PSD DA
207. Nosa Iuliu PSD DA
208. Ochi Ion PSD DA
209. Oltean Ioan PDL NU
210. Orban Ludovic PNL Abținere
211. Oros Nechita-Adrian PNL DA
212. Palașcă Viorel PNL DA
213. Palăr Ionel PNL DA
214. Paleologu Theodor - DA
215. Pambuccian Varujan Minoritati DA
216. Pardău Dumitru PNL DA
217. Paul Maria-Andreea PDL NU
218. Păun Nicolae Minoritati DA
219. Pârgaru Ion PNL DA
220. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
221. Peia Ninel PSD DA
222. Petrea Dorin Silviu PSD DA
223. Petrescu Petre PSD DA
224. Petric Octavian PSD DA
225. Pistru Eusebiu-Manea PDL NU
226. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
227. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
228. Pop Georgian PSD DA
229. Popa Octavian-Marius PNL DA
230. Popa Radu Mihai PSD DA
231. Popeangă Vasile PSD DA
232. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
233. Popescu Florin Aurelian - DA
234. Preda Cezar-Florin PDL NU
235. Pușcaș Iacob PSD DA
236. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
237. Răducanu Ion PSD DA
238. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
239. Rădulescu Constantin PSD DA
240. Rădulescu Romeo PDL NU
241. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
242. Reuer Elena-Ramona PNL DA
243. Rizea Cristian PSD DA
244. Roman Cristian-Constantin PDL NU
245. Roman Gheorghe PSD DA
246. Roman Ioan Sorin PSD DA
247. Roșca Lucreția PSD DA
248. Roșca Mircea PNL DA
249. Rotaru Răzvan ALDE Abținere
250. Sava Andrei-Valentin PSD DA
251. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
252. Săpunaru Nini PNL DA
253. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
254. Scarlat George PNL DA
255. Secară Florin Mihail - Abținere
256. Sefer Cristian-George ND DA
257. Silaghi Ovidiu Ioan PSD DA
258. Simedru Dan Coriolan PNL DA
259. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
260. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
261. Solomon Adrian PSD DA
262. Stan Ion PSD DA
263. Stanciu Anghel PSD DA
264. Stanciu Zisu PSD DA
265. Stancu Ionel Minoritati DA
266. Stativă Irinel Ioan PSD DA
267. Stănescu Alexandru PSD DA
268. Stănișoară Mihai PNL DA
269. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
270. Stoica Mihaela - DA
271. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
272. Stragea Sorin Constantin PSD DA
273. Stroe Radu PNL DA
274. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
275. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
276. Surdu Raluca PNL DA
277. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
278. Szabó Ödön UDMR DA
279. Șcheau Ion PSD DA
280. Șimon Gheorghe PSD DA
281. Șoptică Costel PNL DA
282. Șova Lucian PSD DA
283. Ștefan Viorel PSD DA
284. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
285. Tabugan Ion PSD DA
286. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
287. Tămâian Ioan PNL DA
288. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
289. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
290. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
291. Teju Sorin PNL DA
292. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
293. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
294. Tiuch Cătălin PSD DA
295. Tîlvăr Angel PSD DA
296. Toader Mircea-Nicu PDL NU
297. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
298. Tomac Eugen - DA
299. Traicu Rodin PSD DA
300. Tudorache Daniel PSD DA
301. Tudorie Violeta PSD DA
302. Tudose Mihai PSD DA
303. Turcan Raluca PDL NU
304. Tușa Adriana Diana - NU
305. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
306. Udriște Gheorghe PDL NU
307. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
308. Uricec Eugen Constantin PSD DA
309. Ursărescu Dorinel PNL DA
310. Vainer Aurel Minoritati DA
311. Varga Lucia-Ana PNL DA
312. Varga Vasile PNL DA
313. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
314. Vladu Iulian PDL NU
315. Vlase Petru Gabriel PSD DA
316. Vlădoiu Aurel PSD DA
317. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
318. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
319. Vulpescu Ioan PSD DA
320. Weber Mihai PSD DA
321. Zaharcu Neviser PSD DA
322. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
323. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
324. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 26 mai 2020, 12:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro