Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.06.2014 > 11:05 Versiunea pentru printare
Marți, 17 iunie 2014, ora 11:05

Subiect vot: Propunere 1
PL 433/2009 de modificare și completare a art.82¹ din Legea nr.161 din 19 aprilie 2003 privind unele măsuri pentru asigurarea transparenței în exercitarea demnităților publice, a funcțiilor publice și în mediul de afaceri, prevenirea și sancționarea corupției
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:138 61 36 13 4 9 4 7 4
- voturi pentru (DA):134 61 33 13 3 9 4 7 4
- voturi împotrivă (NU):2 - 1 - 1 - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:2 - 2 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND DA
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Axente Ioan PSD DA
4. Balan Ioan PDL DA
5. Baltă Mihai PSD DA
6. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
7. Bălan Ion PSD DA
8. Berci Vasile PNL DA
9. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
10. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
11. Bónis István UDMR DA
12. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
13. Buican Cristian PNL DA
14. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
15. Călin Ion PSD DA
16. Cioată Cezar ALDE DA
17. Ciocan Dan PSD DA
18. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
19. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
20. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
21. Ciuhodaru Tudor ND NU
22. Cocei Erland PNL DA
23. Crăciunescu Grigore PNL DA
24. Cristea Victor PSD DA
25. Cristian Horia PNL DA
26. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
27. Culețu Dănuț PDL DA
28. Cupșa Ioan PNL -
29. Delureanu Virgil PSD DA
30. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
31. Dima Toader PSD DA
32. Diniță Ion ALDE DA
33. Doboș Anton PNL DA
34. Dobre Mircea-Titus PSD DA
35. Dobre Victor Paul PNL DA
36. Dolha Mircea PNL DA
37. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
38. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
39. Dragomir Maria ND DA
40. Dragomir Viorel Marian PSD DA
41. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
42. Enache Marian PSD DA
43. Eparu Ion PSD DA
44. Erdei Dolóczki István UDMR DA
45. Fejér László-Ődőn UDMR DA
46. Firczak Gheorghe Minoritati DA
47. Florea Daniel PSD DA
48. Frăticiu Gheorghe PSD DA
49. Galan Constantin PNL DA
50. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
51. Gheorghe Florin - DA
52. Gheorghe Tinel PDL DA
53. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
54. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
55. Grecea Maria PNL DA
56. Gudu Vasile PDL DA
57. Guran Virgil PNL DA
58. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
59. Hulea Ioan PSD DA
60. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
61. Iancu Iulian PSD DA
62. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
63. Intotero Natalia-Elena PSD DA
64. Ionescu Aurelian ALDE DA
65. Iordache Florin PSD DA
66. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
67. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
68. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
69. Kerekes Károly UDMR DA
70. Khraibani Camelia PSD DA
71. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
72. Lupu Mihai PNL -
73. Marcoci Vlad PSD DA
74. Marica Petru-Sorin PSD DA
75. Marin Laura PSD DA
76. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
77. Máté András-Levente UDMR DA
78. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
79. Mihai Aurelian - DA
80. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
81. Militaru Lucian PDL DA
82. Mircovici Niculae Minoritati DA
83. Mitrea Miron Tudor PSD DA
84. Mocanu Vasile PSD DA
85. Mocioi Niculina ND DA
86. Moldovan Ioan ALDE DA
87. Munteanu Ioan PSD DA
88. Neacșu Marian PSD DA
89. Negruț Clement - DA
90. Negruț Cornelia ALDE DA
91. Nicoară Romeo Florin PNL DA
92. Nicolae Florian PSD DA
93. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
94. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
95. Nistor Marioara PSD DA
96. Nosa Iuliu PSD DA
97. Ochi Ion PSD DA
98. Palașcă Viorel PNL DA
99. Paul Maria-Andreea PDL DA
100. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
101. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
102. Popa Octavian-Marius PNL DA
103. Popeangă Vasile PSD DA
104. Preda Cezar-Florin PDL DA
105. Pușcaș Iacob PSD DA
106. Răducanu Ion PSD DA
107. Roman Cristian-Constantin PDL DA
108. Roman Gheorghe PSD DA
109. Roman Victor PSD DA
110. Săpunaru Nini PNL DA
111. Scarlat George PNL DA
112. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
113. Solomon Adrian PSD DA
114. Stan Ion PSD DA
115. Stănescu Alexandru PSD DA
116. Stragea Sorin Constantin PSD DA
117. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
118. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
119. Szabó Ödön UDMR DA
120. Șova Lucian PSD DA
121. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
122. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
123. Toader Mircea-Nicu PDL DA
124. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
125. Tudorache Daniel PSD DA
126. Tudorie Violeta PSD DA
127. Tudose Mihai PSD DA
128. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
129. Udriște Gheorghe PDL DA
130. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
131. Ursărescu Dorinel PNL DA
132. Vainer Aurel Minoritati DA
133. Varga Lucia-Ana PNL DA
134. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
135. Vlădoiu Aurel PSD DA
136. Zaharcu Neviser PSD DA
137. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
138. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 2 martie 2021, 15:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro